Zaloguj się, aby obserwować  
loczyn

Pomysł na własny biznes...

55 postów w tym temacie

usługi holownicze... piekny biznes, tylko trzeba jeszcze z panami z drogowki sie dogadac co by odsyłali poszkodowanych do nas... :D. Prosty przykład z zycia mego wziety, powazna kolizja drogowa w Nowym Sączu, ni jak musialem auto jakos zawlec do siebie [Gliwice] - zaspiewali 3600zł !! xD za jeden kurs !! a niech sie zrobi takich wiekszych kursow ze 3-4 razy w miechu + jakies mniejsze i sie ustawionym ładnie jest... no jakas prowizja dla policji tez musi byc, ale i tak na swoje sie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 18:20, Talionis napisał:

Aleksander Kwaśniewski (były prezydent jakby ktoś nie wiedział) ma tylko średnie wykształcenie
;]


Bzdura..
Był na studiach, brak magistra nie oznacza, że się ma co najwyżej średnie..
A Kwaśniewski ma chyba niepełne wyższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 18:31, Homo sum napisał:

> Aleksander Kwaśniewski (były prezydent jakby ktoś nie wiedział) ma tylko średnie
wykształcenie
> ;]

Bzdura..
Był na studiach, brak magistra nie oznacza, że się ma co najwyżej średnie..
A Kwaśniewski ma chyba niepełne wyższe

a pan Lepper nawet średniego chyba nie miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 18:34, Młody miro napisał:

> > Aleksander Kwaśniewski (były prezydent jakby ktoś nie wiedział) ma tylko średnie

> wykształcenie
> > ;]
>
> Bzdura..
> Był na studiach, brak magistra nie oznacza, że się ma co najwyżej średnie..
> A Kwaśniewski ma chyba niepełne wyższe
a pan Lepper nawet średniego chyba nie miał


Ma.. ukończył technikum, a to daje chyba średnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za posty i liczę na więcej :D Parę projektów jest do zastanowienia np: defQ i Homo suma :P Pozostałym też dziękuję :)

Młody miro > niestety bądź stety mierzy trochę wyżej :P Praca jest dobra ale na dłuższą metę prowadzi do wyniszczenia człowieka (chyba że zarobki są 5k+ miech chociaż nadal słabo). Z resztą pozucanie studiów na tym etapie jest koszmarnie ryzykowne. Zostały mu 3 lata jeszcze które z bidy mógł by przeżyć na kasie matki (ale tą opcje wykluczamy)

Homo sum > tak wiem, znajomy nawet sprowadzał wózki widłowe z chin (zarabiał na tym krocie) teraz oddał interes żonie bo twierdzi że takimi pierdołami się nie zajmuje :P Pomyśle.

kamciu609 > pozostali mają racje, studia nie dadzą Ci pracy. W dzisiejszych czasach liczy się spryt, logiczne myślenie i obiektywne spojrzenie na sprawę :P

Proszę by ten wątek nie umarł i było dostarczane więcej pomysłów. Kapitał początkowy jako taki jest (40k + można pożyczki pobrać).

Z góry dziękuje. Loczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

defQ, jesteś super ;) Pojechałem do 2 pobliskich komisariatów, chcieli od każdego odholowania brać 500 zł, no to teraz tylko trzeba by było pożyczkę zaciągnąć i w miarę możliwości stworzyć jak najprofesjonalniej wyglądającą firmę. Ojciec ma na ciężarowe, więc gites mayones, tylko jakiś kurs pewnie na holowanie. Porządny dostawczy z całym osprzętem holowniczym, uhm, liczmy 35 tys., pozostałe na rejestrację firmy i inne pierdoły, i biznes będzie kwitł ;) Tym bardziej że u Nas jest zadupie i ludzie nie znają się na cenach itp, takich usług, i raczej konkurencji też niema, jakby co, to wpierniczym konkurencji konkurencyjne ceny, np. oni po 3 tys, to my po 2 tys, ludzie z chęcią zaoszczędzą 1 tys. Uhm, mam genialny pomysł, zapomniałem o trochę dalej położonym, tj. jakieś 30 km komisariacie, wujek sprawuje zaszczytną posadę komendanta ;) Może też by dało radę. No, to teraz mam nadzieję że jednak biznes wejdzie w życie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe :D No to może być dobry pomysł <myśli> Muszę przedstawić Ktosiowi :D

Ze swoich myślałem o otworzeniu sklepu gram-u w Łodzi. Będę do nich pismo pisał, może się też przejadę porozmawiać z prezesurom. Co wy o tym myślicie? Bo nie wiem czy gry by się sprzedawały w takich ilościach żeby to w ogóle jakieś zyski przynosiło :/

Pozdrowienia dla wszystkich otwierających własne biznesy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, piractwo robi za swoje. Jak bym zakładał sklep, to od razu multimedialny, tj. konsole, niekoniecznie, ale np. pecety, monitory, telewizory (niekoniecznie), oczywiście, gry (na PC i konsole). To by lepiej prosperowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2008 o 19:54, loczyn napisał:

Ze swoich myślałem o otworzeniu sklepu gram-u w Łodzi. Będę do nich pismo pisał, może
się też przejadę porozmawiać z prezesurom. Co wy o tym myślicie? Bo nie wiem czy gry
by się sprzedawały w takich ilościach żeby to w ogóle jakieś zyski przynosiło :/

Nie wiem czy Łódź jest odpowiednim miastem na tego typu biznesy... lepiej najpierw sprawdź jak tam się sprzedają gry w innych sklepach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 19:59, Jaki Ganh1 napisał:

Eh, piractwo robi za swoje. Jak bym zakładał sklep, to od razu multimedialny, tj. konsole,
niekoniecznie, ale np. pecety, monitory, telewizory (niekoniecznie), oczywiście, gry
(na PC i konsole). To by lepiej prosperowało.


No niby racja. Ale nie ma to jak franchising gramowy :P Siedzieć pod szyldem gram.pl to jest coś no i marki nie trzeba wyrabiać od nowa bo już jest znana. Chyba że to + dołożyć coś takiego plus. Tylko czy gram sie na to zgodzi.

Ćpunek > właśnie w tym sęk że nie mamy typowego sklepu z grami na PC, są albo na konsole albo jak już na PC to w jakiś Empikach czy Media Marktach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 18:31, Homo sum napisał:

> Aleksander Kwaśniewski (były prezydent jakby ktoś nie wiedział) ma tylko średnie
wykształcenie
> ;]

Bzdura..
Był na studiach, brak magistra nie oznacza, że się ma co najwyżej średnie..
A Kwaśniewski ma chyba niepełne wyższe

Może nie jest aż tak wykształcony , ale nie zawsze wykształcenie świadczy o wiedzy i poziomie człowieka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do tego pomysłu na własny biznes , to założył bym firmę do spraw transportu , takie jak np. Dhl , biznes na pewno by się rozkręcił , wszystko jest to związane z logistyką , która się bardzo szybko rozwija , chociaż też chciałbym się swój własny sklep komputerowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 20:04, Luk Zombi napisał:

Własna kuźnia :D Można naprawę niezłe pieniądze z tego wyciągnąć, kowali mało, a rozmaitych
bractw rycerskich coraz więcej, a zbroja kosztuje majątek :)

No tak, ale zanim Ktoś nauczyłby się jak wykuwać porządnie taką zbroję to jego dziecko już do szkoły zaczęło chodzić, więc pomysł raczej średniawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 20:14, Vincent Law napisał:

> Własna kuźnia :D Można naprawę niezłe pieniądze z tego wyciągnąć, kowali mało, a
rozmaitych
> bractw rycerskich coraz więcej, a zbroja kosztuje majątek :)
No tak, ale zanim Ktoś nauczyłby się jak wykuwać porządnie taką zbroję to jego dziecko
już do szkoły zaczęło chodzić, więc pomysł raczej średniawy.

Właśnie sens w tym , że ciężko by się tego było nauczyć , wymagało by to zapewne kilku lat ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zbroję czy miecz to fakt, trudno wykuć, ale np. groty do bełtów, czy strzał, albo inne pierdółki robi się bardzo łatwo (robienie grotu to parę minut, nauka jest szybka i prosta, a grot można sprzedawać za ok 7 zł. ) Poza tym mam doświadczenie w kuźni (patrz mój ostatni wpis na gram sajcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 20:54, Luk Zombi napisał:

Hmm, zbroję czy miecz to fakt, trudno wykuć, ale np. groty do bełtów, czy strzał, albo
inne pierdółki robi się bardzo łatwo (robienie grotu to parę minut, nauka jest szybka
i prosta, a grot można sprzedawać za ok 7 zł. ) Poza tym mam doświadczenie w kuźni (patrz
mój ostatni wpis na gram sajcie).

Widzę że ogólnie z ciebie zagorzały fan zbroi i tych podobnych rzeczy , naprawdę ciekawe zainteresowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 18:31, Homo sum napisał:

Bzdura..
Był na studiach, brak magistra nie oznacza, że się ma co najwyżej średnie..
A Kwaśniewski ma chyba niepełne wyższe


Na studiach był ale chyba sale wykładowe posprzątać :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować