Zaloguj się, aby obserwować  
loczyn

Pomysł na własny biznes...

55 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2008 o 20:54, Luk Zombi napisał:

Hmm, zbroję czy miecz to fakt, trudno wykuć, ale np. groty do bełtów, czy strzał, albo
inne pierdółki robi się bardzo łatwo (robienie grotu to parę minut, nauka jest szybka
i prosta, a grot można sprzedawać za ok 7 zł. ) Poza tym mam doświadczenie w kuźni (patrz
mój ostatni wpis na gram sajcie).


O :D Widzę że mamy małego kowala na forum :P Ja swoją drogą myślałem nad sprowadzaniem japońskich mieczy z Nipponu :P Bo to moja pasja i sama Japonia również, jeszcze z językiem nie problem po trochę "lizłem" :P Ale wątpie żeby był popyt na to.
A już takim wielkim marzeniem otworzyć taki mały JapanStore z różnymi rzeczami stamtąd ale raczej nie wypali :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 21:01, Lillith napisał:

> Bzdura..
> Był na studiach, brak magistra nie oznacza, że się ma co najwyżej średnie..
> A Kwaśniewski ma chyba niepełne wyższe

Na studiach był ale chyba sale wykładowe posprzątać :-/


Czemu obrażasz naszego byłego Prezydenta? Co jak co, ale to był jak do tej pory najlepszy Prezydent w dziejach, Kaczorowi na pewno nie uda się ponownie wygrać, a Kwaśniewski już w I turze zdobył reelekcję, a to coś znaczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 21:36, Homo sum napisał:

Czemu obrażasz naszego byłego Prezydenta? Co jak co, ale to był jak do tej pory najlepszy
Prezydent w dziejach, Kaczorowi na pewno nie uda się ponownie wygrać, a Kwaśniewski
już w I turze zdobył reelekcję, a to coś znaczy..


Popytaj się albo sam poczytaj trochę, a dowiesz się, że to ten człowiek obraził nasz kraj i to niejednokrotnie... Zresztą po prostu musiałam napisać tego posta, bo mam swoje poglądy na to i owo.

Ale żeby nie było niepotrzebnego posta warto by było wypowiedzieć się na temat: -) Osobiście uważam, że dobrym pomysłem na biznes jest dostarczanie Internetu drogą radiową. Mam znajomego, który pracuje w takiej firmie i w przyszłości sam chce taki biznes rozkręcić. Moim zdaniem pomysł ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 21:41, Lillith napisał:

Ale żeby nie było niepotrzebnego posta warto by było wypowiedzieć się na temat: -) Osobiście
uważam, że dobrym pomysłem na biznes jest dostarczanie Internetu drogą radiową. Mam znajomego,
który pracuje w takiej firmie i w przyszłości sam chce taki biznes rozkręcić. Moim zdaniem
pomysł ciekawy.


No właśnie na to czekałem xD Dziękuję Lilith :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2008 o 21:41, Lillith napisał:

Popytaj się albo sam poczytaj trochę, a dowiesz się, że to ten człowiek obraził nasz
kraj i to niejednokrotnie...

Proszę o przykłady, bo napisać "Poczytaj trochę" jest bardzo łatwo, ale już podać sensowne konkrety to już nie...

Dnia 03.08.2008 o 21:41, Lillith napisał:

Ale żeby nie było niepotrzebnego posta warto by było wypowiedzieć się na temat: -) Osobiście
uważam, że dobrym pomysłem na biznes jest dostarczanie Internetu drogą radiową. Mam znajomego,
który pracuje w takiej firmie i w przyszłości sam chce taki biznes rozkręcić. Moim zdaniem
pomysł ciekawy.


Według mnie mało przyszłościowy, na ten rynek wchodzą już giganci, a w takich branżach małe firmy nie mogą sprostać konkurencji gigantów telekomunikacyjnych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 21:51, Homo sum napisał:

Według mnie mało przyszłościowy, na ten rynek wchodzą już giganci, a w takich branżach
małe firmy nie mogą sprostać konkurencji gigantów telekomunikacyjnych..


Co prawda to prawda, niestety Łódź jest już opanowana i jest tak jak mówisz. Ale w mniejszych miejscowościach królują właśnie osiedlówki na radyjko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 21:21, loczyn napisał:

A już takim wielkim marzeniem otworzyć taki mały JapanStore z różnymi rzeczami stamtąd
ale raczej nie wypali :(


Chodzi Ci o sklep z Japońskimi rzeczami?Wg.mnie pomysł jest bardzo dobry.Taki klimatyczny sklepik.
Tyle że nie wiem czy dzisiaj by się to przyjęło.Ja w każdym razie zainteresował bym się takim czymś.
Np.jakby był tam dostępne różne przysmaki kuchni Japońskiej(lepsze takie coś ze sklepiku niż z dużego hipermarketu),jakieś specyficzne przedmioty(nie wiem czy takie coś jak np.kadzidła to specyficzny japoński przedmiot bo sam się na tym nie znam),florę o ile takie coś może przetrwać w naszych warunkach.
Jedyny minus takiego czegoś to ryzyko że to nie wypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, dobry pomysł to taki, żeby ludzi oszukiwać i wyzyskiwać, samemu się bogacąc. Dzisiaj to wręcz jest modą, dlatego 99% biznesmenów to praktykuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 21:51, Homo sum napisał:

Proszę o przykłady, bo napisać "Poczytaj trochę" jest bardzo łatwo, ale już podać sensowne
konkrety to już nie...

Może poruszymy tę kwestię w jakimś temacie tyczącym sie polityki, to z chęcią o tym porozmawiam. Po prostu wymienimy się poglądami na ten temat, ok?

Dnia 03.08.2008 o 21:51, Homo sum napisał:

Według mnie mało przyszłościowy, na ten rynek wchodzą już giganci, a w takich branżach
małe firmy nie mogą sprostać konkurencji gigantów telekomunikacyjnych..


Wiem z doświadczenia (czyt. praca) jak wyglądają oferty Internetu u takich gigantów. Przede wszystkim jednak trzeba wziąć poprawkę na to, że nie są oni w stanie :

a). poprowadzić własnych linii tylko w większości je dzierżawią od TP
b). jeżeli już dzierżawią, oznacza to tyle, że jeżeli TP nie mogła zaoferować w jakimś miejscu (chodzi mi tu o lokalizację miejscowości tudzież konkretne miejsce zamieszkania klienta) Internetu owy gigant również nie będzie mógł.

Weźmy również pod uwagę, że często i gęsto proponowane są klientom opcje Internetu z limitem transferu, co na prawdę utrudnia życie.
Porządny Internet radiowy jest na to alternatywą. A firma, która mądrze ustali ceny i zainwestuje w dobre nadajniki może sporo zarobić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 21:58, Bingolo napisał:

Chodzi Ci o sklep z Japońskimi rzeczami?Wg.mnie pomysł jest bardzo dobry.Taki klimatyczny
sklepik.
Tyle że nie wiem czy dzisiaj by się to przyjęło.Ja w każdym razie zainteresował bym się
takim czymś.
Np.jakby był tam dostępne różne przysmaki kuchni Japońskiej(lepsze takie coś ze sklepiku
niż z dużego hipermarketu),jakieś specyficzne przedmioty(nie wiem czy takie coś jak np.kadzidła
to specyficzny japoński przedmiot bo sam się na tym nie znam),florę o ile takie coś może
przetrwać w naszych warunkach.
Jedyny minus takiego czegoś to ryzyko że to nie wypali.


Dokładnie tak od sosów po miecze samurajskie itp itp :P Ale niestety Japonia jest "zbyt" orientalnym państwem wśród Polaków. Polacy na ogół nie odróżniają Japonii od Chin czy Korei, wszystkie te państewka są podciągane pod "chinoli" :/. Jeszcze na dodatek myślę że jest mały popyt na to, zbyt mały by utrzymać sklep bo... w wypadku mieczy jadę raz do kowala, umawiam się z nim i później wysyłka. Natomiast z drobiazgami szerokiej maści bym musiał dosyć często odwiedzać kraj kwitnącej wiśni. Więc opłaty za sklep (czynsz itp) + towar+ te wyjazdy myślę że > od dochodów ze sprzedaży. Oczywiście mogę się mylić. Warto zrobić małe badanie rynku :P (mam zamiar przejść się w niedalekim czasie z ankietą po mieście). Na dodatek trochę się boje bo to ogromny wkład pieniężny na początek a jest strasznie niepewny, raczej go zrealizuje jak będę już milionerem jako taki forfun :P

Lilith > Masz rację. nawet myślałem o mniejszej skali, np. na dwa bloki wychodziło mi że nie dość miał bym swój internet za darmo (z niezłą prędkością) to i bym dorabiał parę groszy 100-200złotych miech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2008 o 22:02, Lillith napisał:

Weźmy również pod uwagę, że często i gęsto proponowane są klientom opcje Internetu z
limitem transferu, co na prawdę utrudnia życie.
Porządny Internet radiowy jest na to alternatywą. A firma, która mądrze ustali ceny i
zainwestuje w dobre nadajniki może sporo zarobić ;-)


Giganci są z reguły najmniej uzależnieni od TP, prędzej właśnie małe firmy..
A oferując internet radiowy też trzeba mieć łączę, firma oferująca standardowy internet musi zainwestować w okablowanie i rozdzielenie zakupionego łącza od TP, a firma oferująca net radiowy musi zainwestować w nadajniki.. Dla giganta zakup nadajników, o ile takich nie posiada, to niski % posiadanych funduszy i przetrwa jeśli zwracać się będzie ta inwestycja przed dłuższy czas, może więc prowadzić agresywną politykę cenową.. Mała firma nie jest w stanie tak działać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie,, mam pomysł na świetny biznes lecz... o tym o czym myślę to wydatek kilku milionów złotych...
mam tylko pomysł.. do kogo albo do jakich firm mógłbym "uderzyć" z tym moim pomysłem i co bym musiał zrobić aby nie zostać że tak powiem wykiwany w stylu " wie pan co to nie da rady" a za kilka miesięcy patrze i "mój" pomysł "stoi"
głównie chodzi o wielkie dotacje z tego co widziałem UE coś tam daje ale.. z tego co już wyczytałem to zaledwie kilkanaście tysięcy ja tu raczej mam na myśli wydatek 5 mln złotych około.. ale zyski będą... na 150%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłacalnym biznesem zdecydowanie jest vending. Jeśli spersonalizujesz asortyment swoich maszyn do potrzeb potencjalnych klientów, możesz wiele zarobić. Świetnym przykładem są automaty vendingowe z podpaskami, chusteczkami czy plastrami - stawiane w toaletach mają naprawdę spore obroty. Zainteresowanych zapraszam na: http://helpomat.pl/

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,że już się zdecydowałeś i wiesz jaki biznes założysz.W takim razie warto przejść do konkretów,na początek jak każdy biznes powinien być dobrze przedstawiony odbiorcom,zacznij od strony w internecie.Dobrą ekipą działającą w tej branży jest zespół z ofertą na stronie http://stronysklepowe.pl 

Oferują profesjonalizm,dotrzymują terminów i nawet po wykonaniu zlecenia otaczają stronę opieka i pomocą w razie kłopoów w jej obsłudze.Warto na samym początku oddać się ręce kogoś kto się na tym dobrze zna. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, rozważałem kiedyś sklep, który w jednym miejscu skupiałby fanów SF/Fantasy - tzn. gry (PC i konsole), edycje kolekcjonerskie, figurki, koszulki, książki i komiksy, filmy, itp. Jak wiadomo, Empiki mocno ograniczyły swój udział w rynku gier, księgarni typowo komiksowych też jest niewiele, itp. Niestety, teraz wiele zakupów tego typu dokonuje się w sieci i taki obiekt nie byłby chyba zbyt dochodowy - przynajmniej tak uważają wszyscy znajomi, z którymi o tym rozmawiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować