Zaloguj się, aby obserwować  
MiroLbn

Rycerze - zawód

102 postów w tym temacie

Piszczie co myślicie na temat bractw rycerskich. Sam kiedyś chciałem w takim się znalezć i nie wykluczam takiej możliwości na pszyszłóść! Wbrew pozorom nie jest to zabawa taka droga choć oczywiście nie darmowa! co o ty sądzicie?

20080803181105

20080803181217

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Ostatnio dosyć mi się to spodobało:) Byłem wczoraj na turnieju rycerskim na zamku w Ogrodzieńcu i naprawdę mi się podobało. Szczególnie walka na miecze półtoraręczne:) Może sam się zapiszę:) Najpierw test, potem bycie giermkiem a potem występy na turniejach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chcielbym zapisac sie do takiego bractwa rycerskiego. Walke na miecze cwicze juz od chyba 4 lat i musze powiedziec ze nawet dobrze mi idzie. Dobrze by bylo jakby takie bractwo bylo gdzies w okolicach Wawy. MOze ktos wie czy istnieje takie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 18:22, W.S.A.D napisał:

Powiem tak. Ostatnio dosyć mi się to spodobało:) Byłem wczoraj na turnieju rycerskim
na zamku w Ogrodzieńcu i naprawdę mi się podobało. Szczególnie walka na miecze półtoraręczne:)
Może sam się zapiszę:) Najpierw test, potem bycie giermkiem a potem występy na turniejach:)

mnie też to się bardzo spodobało! masz jakieś zdjęcia? jak tak to zamieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 18:25, wybrany4567 napisał:

Ja tez chcielbym zapisac sie do takiego bractwa rycerskiego. Walke na miecze cwicze juz
od chyba 4 lat i musze powiedziec ze nawet dobrze mi idzie. Dobrze by bylo jakby takie
bractwo bylo gdzies w okolicach Wawy. MOze ktos wie czy istnieje takie cos?

wpisz na google Bractwo rycerskie ziemi mazowsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 18:25, wybrany4567 napisał:

Ja tez chcielbym zapisac sie do takiego bractwa rycerskiego. Walke na miecze cwicze juz
od chyba 4 lat i musze powiedziec ze nawet dobrze mi idzie. Dobrze by bylo jakby takie
bractwo bylo gdzies w okolicach Wawy. MOze ktos wie czy istnieje takie cos?

Miło że ktoś się zainteresował tematem. I w okolicach wawy jest mnóstwo bractw: Trzy miecze http://trzymiecze.republika.pl/galerie.html ,milites http://www.milites-alraunae.prv.pl/ grexvenalium http://www.grexvenalium.org/ Symmachoi http://www.symmachoi.cba.pl/ i Exkalibur. I wierz mi trenowanie walki na miecze tak samemu z siebie bez treningu z kimś doświadczonym nic nie daje. Ja sam już siedze w tym ponad 5 lat wiec co nie co wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 18:33, Warrior Within napisał:

> Ja tez chcielbym zapisac sie do takiego bractwa rycerskiego. Walke na miecze cwicze
juz
> od chyba 4 lat i musze powiedziec ze nawet dobrze mi idzie. Dobrze by bylo jakby
takie
> bractwo bylo gdzies w okolicach Wawy. MOze ktos wie czy istnieje takie cos?
Miło że ktoś się zainteresował tematem. I w okolicach wawy jest mnóstwo bractw: Trzy
miecze http://trzymiecze.republika.pl/galerie.html ,milites http://www.milites-alraunae.prv.pl/
grexvenalium http://www.grexvenalium.org/ Symmachoi http://www.symmachoi.cba.pl/ i Exkalibur.
I wierz mi trenowanie walki na miecze tak samemu z siebie bez treningu z kimś doświadczonym
nic nie daje. Ja sam już siedze w tym ponad 5 lat wiec co nie co wiem.

Cwicze z bratem i za kazdym razem wytracam mu miecz lub poprostu ,,zabijam" jeden jego blad i po walce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja będę sobie kompletował zbroję, mam już wspaniały hełm (patrz: mój GS), obecnie robię tarczę (już bym ją miał, ale kumpel z którym to robię wyjechał, a niedługo i ja będę wyjeżdżał, więc pracę się przeciągną.) Potem chyba sobie miecz wykuje i napierśnik. Dalej w drodze będzie kolczuga, choć to długa i żmudna robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 18:38, Luk Zombi napisał:

Ja będę sobie kompletował zbroję, mam już wspaniały hełm (patrz: mój GS), obecnie robię
tarczę (już bym ją miał, ale kumpel z którym to robię wyjechał, a niedługo i ja będę
wyjeżdżał, więc pracę się przeciągną.) Potem chyba sobie miecz wykuje i napierśnik. Dalej
w drodze będzie kolczuga, choć to długa i żmudna robota.

no o poważnie myślisz o tym jesteś kowalem?? prosiłbym o wstawienie jakiś fotek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 18:38, Luk Zombi napisał:

Ja będę sobie kompletował zbroję, mam już wspaniały hełm (patrz: mój GS), obecnie robię
tarczę (już bym ją miał, ale kumpel z którym to robię wyjechał, a niedługo i ja będę
wyjeżdżał, więc pracę się przeciągną.) Potem chyba sobie miecz wykuje i napierśnik. Dalej
w drodze będzie kolczuga, choć to długa i żmudna robota.

Życze powodzenia, ale do użytku bojowego raczej bym tego nie próbował. I z mieczem to radze się wstrzymać bo to nawet dla kowali najwyższa szkoła jazdy.
Młody miro
Za bardzo walka turniejowa mnie nie pociąga, jestem bardziej nastawiony na łucznictwo więc walcze na miecze tylko na pokazach i treningach. Ale jeszcze powolij przerzucam się na piechote do inscenizacji bitew( jak zbiore dobry sprzęt i ekipe to może uda się pojechać do Wenecji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec prowadzi takie bractwo rycerskie, ale bardzo małe z racji małej miejscowości. Bardzo się tym interesuje. W sumie aż tak mnie nie interesuje temat średniowiecza, choć ostatnio bardziej się zainteresowałem tym niż kiedykolwiek. Tak chyba z trzy razy byłem na inscenizacji bitwy pod Grunwaldem. W sensie nie uczestniczyłem, ale oglądałem. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 18:41, Młody miro napisał:

no o poważnie myślisz o tym jesteś kowalem?? prosiłbym o wstawienie jakiś fotek


Kowalem raczej nie... bardziej amatorem, z kumplem mamy kuźnie, ale już kupę sprzętu robiliśmy i testowaliśmy. Obróbki metalu uczyłem się na praktykach w technikum (mieliśmy tam kuźnie, spawalnie, pomieszczenie do prac ręcznych). A co do hełmu:

20080803184645

20080803184651

20080803184656

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 18:46, wybrany4567 napisał:

Szkoda ze tylko od 18 przyjmuja (mam 16) nie chce byc giermkiem

Myślisz że odrazu zostaniesz rycerzem? Musisz pierw zostać giermkiem, przejść szkolenie, kupić blachy i i dopiero wtedy zostaniesz rycerzem. Każdy musi jakoś zaczynać ale jaka jest dopiero frajda jak w końcu idzie się do jakiejś bitwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no no to życzę szczęścia i wygranych!
WYBRANY4567- i tak od giermka byś zaczoł nie ma sposobu na uniknięcie
LUK ZOMBI- może nie do walki ale ładnie ten hełm wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem coś o różnych bractwach rycerskich i muszę powiedzieć, że to bardzo fajna sprawa. Może kiedyś pójdę na jakiś turniej albo coś w tym stylu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2008 o 18:51, Młody miro napisał:

LUK ZOMBI- może nie do walki ale ładnie ten hełm wygląda


Nie ma problemu żebym zrobił hełm bojowy, a ten robiłem na podstawie hełmu Wielkiego Mistrza z Medieval II: Krolestwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 18:54, Luk Zombi napisał:


> LUK ZOMBI- może nie do walki ale ładnie ten hełm wygląda

Nie ma problemu żebym zrobił hełm bojowy, a ten robiłem na podstawie hełmu Wielkiego
Mistrza z Medieval II: Krolestwa

ja bym raczej nie ryzykował i kupił bo wiesz tu chodzi o życie taki chełm to musi wiele wytrzymać uwierz mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować