Zaloguj się, aby obserwować  
MiroLbn

Rycerze - zawód

102 postów w tym temacie

W Lublinie był w weekend jarmark Jagieloński! Rycerze walczyli, kowale kuli a panny tańczyły lub gotowały i sprzedawcy sprzedawali szajs i zarabiali- chm.. jak rok temu szkoda że na tym mnie nie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w kurierze był cennik co i za ile kupi się to byłem bardzo zdziwiony bowiem wszystko można kupić za 3000 już nie wiem czy to wierzyć ale skoro gazeta o tym pisała to musi prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano był. Miasto ładne, impreza ciekawa, ale trochę zawiodłem się na rzeczach wystawianych na straganach.
98% to była turystyczna tandeta, prawdziwego sprzętu tam praktycznie nie było.
A pokazy w sumie niczego sobie, tylko zadziwili mnie dwaj "późni" którzy walczyli w hełmach z tak maciupeńkimi wizjerami, że pewnie i cząstki powietrza miały tam ciężko się dostać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 15:38, GungravePL napisał:

Ano był. Miasto ładne, impreza ciekawa, ale trochę zawiodłem się na rzeczach wystawianych
na straganach.
98% to była turystyczna tandeta, prawdziwego sprzętu tam praktycznie nie było.
A pokazy w sumie niczego sobie, tylko zadziwili mnie dwaj "późni" którzy walczyli w hełmach
z tak maciupeńkimi wizjerami, że pewnie i cząstki powietrza miały tam ciężko się dostać
;)

Mnie niestety nie było ale rok temu to było bardzo ładnie i walki ładne no i ze sprzętu to tylko łuki były! Jesteś z Lublina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 16:10, GungravePL napisał:

Nie, ale przyjechałem do niego wraz z bractwem między innymi właśnie na Jarmark.

Z bractwem łał, bijesz się na miecze? Aż się dziwię że tyle tu ludzi z bractw Rycerskich jest!!! Ech też muszę do jakiegoś się dostać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak pisałem na wcześniejszych stronach, tłuczenie się żelastwem mnie nie kręci, łucznik z powołania jestem;)
A jeśli z kolei Ty jesteś z Lublina to nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem jakiegoś, tyle, że
ze wstąpieniem do bractwa wiążą się pewne rzeczy, o których jest mowa na poprzednich stronach.

kacper442 -> Nieprawda. Owszem, część bractw przyjmuje dopiero od 18 roku życia, ale jest też
sporo takich, które uznają niższy przedział wiekowy, przykładowo to, do którego ja należę.
Mamy w nim dzieci w wieku szkolnym, co prawda oczywiście nie walczą, ale ćwiczą, łapią podstawy, wyręczają starszych... ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 17:08, kacper422 napisał:

Po pierwsze 18 lat. Ekwipunek itp.

Ogólnie z całego serca ci życzę abyś takim rycerzem został jak tak bardzo tego chcesz.
:)

Mnie to w ogóle bardzo kręcą zakuci w stal rycerze i wymachujący bronią jednoręczną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 17:11, Młody miro napisał:

> Po pierwsze 18 lat. Ekwipunek itp.
>
> Ogólnie z całego serca ci życzę abyś takim rycerzem został jak tak bardzo tego chcesz.

> :)
Mnie to w ogóle bardzo kręcą zakuci w stal rycerze i wymachujący bronią jednoręczną!


A ja lubię takowych oglądać :) Mam nadzieję że kiedyś cię spotkam jako zakutego w zbroję rycerza ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że "kręcą" w zdrowym pojęciu ;P
Skoro chcesz obrać drogę zbrojnego, to przygotuj się na ciężkie wydatki.
Hełm, kolczuga (nie mówiąc o pancerzach płytowych), miecz/toporek/buława/szabla, strój etc...
No i poza tym przygotowanie fizyczne. Wierz mi, że to cho-ler-nie męcząca sprawa, nawet krótka walka
z pełnym uzbrojeniem potrafi wymęczyć solidnie na resztę dnia. O ewentualnych i częstych kontuzjach już nie wspomnę, bo to wpisane jest w ryzyko "zawodowe". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki też mam taką nadzieje! Ale dużo każdy ma marzeń które nigdy się nie spełniają ale spróbuje to załatwić na moją korzyść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy jestem ale jak w tamtym roku widziałem jak walczą na początku szybko rześko a później coraz wolniej ale co się dziwić miałem szczęście ubrać się w pełny strój rycerski i powiem wszystkim że to wielki ciężar o ile pamiętam to kolczuga 10-15kg waży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 17:21, Młody miro napisał:

Dzięki też mam taką nadzieje! Ale dużo każdy ma marzeń które nigdy się nie spełniają
ale spróbuje to załatwić na moją korzyść


Naprawdę powodzenia wierzę w ciebie ^^

Pozdrawiam cieplutko! I miłego dnia życzę.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 17:54, Luk Zombi napisał:

No to teraz JESTEM KNAJTEM W WALE Z AKSA!!!!11111

Zrobiłem tarczę do mojego hełmu :) Sry za jakość zdjęć. a aksa pożyczyłem od kumpla XD

No pasuje wszystko ;) Myślałem że zapomnieli wszyscy o wątku. I nie jesteś knajtem a kowalem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 16:06, Azrathel napisał:

za taki hełm to by Cię śmiechem na polu bitwy zabili xD


Wiem, ale to nie miał być hełm historyczny, ale tworzony na podstawie hełmu ciężkiej piechoty z dodatku do Medieval II, sadzę że z kolei ten hełm twórcy wzięli z "Kodeksu Manesse" - kodeksu rycerskiego z ok 1305 roku:

20081105161659

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BTW znalazłem stronę gdzie można kupić różne figurki, jest nawet Tełtonik knajt z aksem:
http://www.bibyco.com.au/secure/catalog/default.php?cPath=70_75_364&osCsid=6 78947075c2e
http://www.bibyco.com.au/secure/catalog/images/ignitetuetknight.jpg
Al e cena 99$ to przegięcie... zwłaszcza że koszt hełmu zamknąłem w niecałych 40 zł... satysfakcja większa, zabawka większa no i przede wszystkim koszt mniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 16:06, Azrathel napisał:

za taki hełm to by Cię śmiechem na polu bitwy zabili xD

Może i tak ale miał ładnie wyglądać i tak jest ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować