Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Marcinowi Momotowi z CD Projekt RED!

474 postów w tym temacie

1. Czy macie zamiar zrobić pochwy na miecze czy Geralt nadal będzie je nosił na włosach na plecach?
O tym temacie więcej po oficjalnej zapowiedzi gry.

2. Ten wyciek filmu prezentowanego w Rosji pokazuje jakiegoś wielkiego bosa czy w W2 przewidujecie więcej tego typu przeciwników?
Niestety muszę odpowiedzieć tak jak powyżej.

3. Czy nowy silnik jest choć w małej części oparty na Aurorze ew tej waszej zmodyfikowanej aurorze? Do jakiego innego można go porównać?
Silnik jest zbudowany i zrobiony przez CDP RED od podstaw. Nie jest oparty o aurorę. Trudno będzie go wypozycjonować na rynku, staramy się aby był unikalny :)

4. Czemu olewacie to co ludziska piszą na forum Wiedźmina odnośnie błędów? Widziałem już 10000postów odnośnie błędu z roślinkami w IVakcie i występuje on do tej pory pomimo 5patcha ;o
Nie olewamy. problem polega na tym, że nie wszystkie błędy da się poprawić w zadowalającym stopniu. Jednocześnie nie możemy przez 2 lata poprawiać jednej gry. Chcemy skupić się teraz przede wszystkim na 2jce i to właśnie ma teraz najwyższy priorytet.

Jak rozpoczął Pan przygodę na rynku komputerowym?
Strasznie wcześnie :). Już jako 14-15 latek pisałem recenzje i artykuły do nieistniejących już portali o grach (np. strefa.com czy gamepub.org). Potem przyszedł czas na jakieś pierwsze staże i pracę (Radiostacja, 4fun.tv) a następnie przydybałem ogłoszenie do CD projekt RED i szast prast minęły ponad 2 lata pracy przy Wiedźminie.

Wszystkim, którzy chcą zaangażować się w PR/Marketing/Community przy grach polecam jedno - praktyka, praktyka praktyka!! :) Niech was wszędzie będzie pełno a na pewno się uda!

Pytanie o sterowanie na konsoli w W2 (o ile coś wiadomo na ten temat :P) - czy będzie to wyglądało tak jak na PC w W1 czyli wyprowadzenie ataku to kliknięcie kursorem na postać atakowaną czy też może jak np. w Gothicu czyli atak mieczem będzie wyprowadzany po wciśnięciu danego przycisku na padzie? I drugie pytanie czy w pecetowym W2 w ogóle coś się zmieni względem sterowania w stosunku do W1?
Projektujemy nowy system walki do W2 - to co widzieliście na filmie, który nam wyciekł to już przeszłość! :)
Niestety na razie tylko tyle mogę powiedzieć

Wprowadzicie zmianę w wiedzminie 2 by znak igni wyglądał tak jak np w walce z zabójcą na ostatnim filmiku ?
FXy w W2 z pewnością zostaną znacznie ulepszone.

Witam. Mam takie pytanie. Czy już jest jakaś przybliżona data premiery wydania Wiedźmin 2?
Niestety nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jakie trzeba spełniać wymagania, aby np. dostać stanowisko w firmie takiej jak cdpRED zajmującej się tworzeniem gier? To jest, interesuje mnie, np. jaki należy skończyć kierunek, aby pracować bezpośrednio przy tworzeniu gry, testowaniu jej albo co jest potrzebne, aby zajmować się promocją?
Domyślam się, że jest to uzależnione wszystko od danego stanowiska, ale może da radę chociaż tak ogólnikowo odpowiedzieć :)

PS Czy po automatyce byłoby możliwe dostać posadę w firmie zajmującej się tworzeniem gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Pytałem już w oficjalnym wątku, ale chyba nikt nie może mi pomóc. Więc tak, zacznę od początku.
Mam oryginalną grę Wiedźmin EK (jeszcze pre order). Od razu jak ją dostałem, zarejestrowałem no i normalnie grałem. Teraz chciałbym znów pograć, jednak wraz z Edycją Rozszerzoną. No więc ściągnąłem ER z serwisu www.thewitcher.com a gdy chciałem ją zainstalować, występuje komunikat, że muszę zarejestrować grę (była kiedyś rejestrowana). Tak więc zrobiłem nowe konto, gdyż do starego nie pamiętam loginu, hasła ani mailu (mam tylko podejrzenia ;S). Gdy konto zostało utworzone, włączyłem autorun Wiedźmina i nacisnąłem przycisk "Zarejestruj Grę". Zalogowałem się na nowo utworzone konto, po czym wpisałem kod z instrukcji. Jednak po wpisaniu kodu i naciśnięcia przycisku "dalej" pojawił mi się taki komunikat: "Musisz być zalogowany by móc korzystać z tej funkcji. Włącz obsługę cookies w przeglądarce Internet Explorer". Nie wiem czy to ma znaczenie, ale używam Firefoxa. Próbowałem jednak również na Internet Explorer 8. Naprawdę nie wiem co zrobić. Proszę o pomoc.!
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się kolejna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.Czy oddacie coś na aukcję ?
Moje propozycje to :
-wizyta w waszym studiu,pracowni,mordowni czy jak to nazywacie :D
-pierwszy oficjalny gameplay z W2
-plakat z podpisami twórców Wiedźmina
Mam nadzieję że może też coś wymyślicie bo fani Witchera czekają na takie gratki ;P I pamiętajmy ze przyświeca nam szczytny cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorki za spam ale


Mówiłem daj zdjęcie tej twojej oryginalnej gry a na gg wyśle ci spis treści jak poradzić sobie z tym błędem .


Pozdrawiam Karol44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam pytanie, które pewnie wielokrotnie się już pojawiało(a może jestem pierwszy?).
Mianowicie, czy usuniecie ten znienawidzony kucyk Z POŁOWY włosów, który najwyraźniej pijany Geralt stworzył na swej tylniej części głowy?
Oczywiście tylko kiedy wielu graczy będzie za takim krokiem.
I kolejne pytanko: czy CDPRed planuje jakiekolwiek inne gry, czy koncentrujecie się tylko i wyłącznie na W2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ichibanboshi-kun: Tworzenie gier to taka branża, gdzie przede wszystkim liczą się umiejętności i pasja. Jeśli posiadasz jedno i drugie to kierunek studiów ma drugorzędne znaczenie.

Oloninho: Napisz na support@thewitcher.com

Czempion9: Jeszcze nie podjęliśmy decyzji w tym temacie :)

Byl: Choć gracze są podzieleni obecnie przeważa opinia, że kucyk się podoba. Przemawiają za tym też inne przesłanki z sagi o Wiedźminie. Co do drugiego pytania: Tak, koncentrujemy się głównie na W2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zdecydowaliście się na zmianę fryzury? I dlaczego akurat kucyk, do tego taki cudaczny? W sadze Geralt używał opaski, nie wiązał włosów w kucyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umiejętności? Rozumiem w zakresie tworzenia, np. obiektów w 3D z wykorzystaniem danego edytora.

Co do Wiedźmina 2:
Możemy liczyć na pojawienie się Yen?

Czy Geralt dostanie pochwy na miecze ;)?Dotyczatałem, nie ważne.

Początek gry; będzie a''la Baldur''s Gate 2, czy Gothic 2? Tj. Czy Gerlat wystartuje już na pewnym poziomie umiejętności, czy może "dostanie kamieniem w łeb i zapomni co potrafi"?

Czy AS znów przyłoży ręke chociażby do nowej mapy(jak w W1)?

W pierwszej części Wiedźmina każdy scenariusz został napisany przez kogoś innego czy możemy spodziewać się takiej sytuacji ponownie?(bardzo lubię akt 4. zaczerpnięty z Balladyny Słowackie, to była taka miła odskocznia, nie obraziłbym się jako fan gry oraz prozy o Wiedźminie za ponowne wykorzystanie jakiejś polskiej klasyki jako bazę do stworzenia scenariusza. Jak wiemy Andrzej Sapkowski sam wykorzystywał wiele źródeł - choćby najprostsze jak Szewczyk Dratewka - podczas pisania swojej powieści).

Czy zmiana silnika gry wpłynie również znacząco na jej mechanikę, jak np. walka(mozliwość podnoszenia przypadków przedmiotów i ochrona za nim lub ciśnięcie danym przedmiotem w przeciwnika). Osobiście jestem bardzo ciekaw jak skończy się romans Geralta z Havokiem ;)

Jak pamiętamy w książce każdy wiedźmin miał swój talizman inny, w W1 wszyscy posiadali wilka. Jako graczowi nie robimy mi to większej rżnicy, ale jako fanowi serii, trochę mnie to drażni, bo w końcu wtedy każdy wiedźmin mógłbym yć Białym Wilkiem, a ten jest tylko jeden ;) Zatem, czy się to zmieni?

Wracając do walki. Wiedźmini są doskonałymi szermierzami, ale jak wiemy nie zawsze jest sposobnośc aby użyć broń sieczną :) Będzie możlwość do okazjonalnego użycia łuku? Kuszy nawet procy.

Hehe, czy Geralt będzie skakał? ;D

W W2 zostanie zastosowany havok, do premiery Wiedźmina będę już miał pewnie nowego PC, ale aktualnie sam posiadam słabszego pieca i gram w W1 na najniższych możliwych wymaganiach, a i tak się tnie. Biorąc pod uwagę, że Aurora jednak nie daje takich możliwości jak wyżej wspomniany silnik, chciałbym wiedzieć czy będzie mozlwiośc tak skonfigurowania gry, żeby poszło nawet na tych słabszych PCtach? Chociażby poprzez wyłączenie efektów pogodowych, zwierząt(podczas odlatywania gołębii to dopiero mam slajdy), całkowite skoszenie trawy etc.

Czy Atari w dalszym ciągu bedzie dystrybutorem za granicą?

Po premierze nowego Wiedźmina, W1 będzie dalej wspierane nowymi łatkami?

Czy CDP RED ma już może plany, pomysł na produkcję inną niż Wiedźmin? A może na inną platformę(DS ;) )? Zawsze byłem zdania, że Polacy tworzą wyśmienite SF oraz fantasy, może dostaniemy jakąś interesującą grę SF? :)

Tak wiele pytań a to nawet nie półmetek :) Ale na razie tyle, jestem przekonany, że do czasu odpowiedzi przypomnę sobie więcej pytań, z góry dziękuję za odpowiedź :)


Aaa, kucyk jest spoko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zdecydowaliście się na zmianę fryzury? I dlaczego akurat kucyk, do tego taki cudaczny? W sadze Geralt używał opaski, nie wiązał włosów w kucyk.

Myślę, że z pełną odpowiedzią na te pytania należy wstrzymać się do zaprezentowania pierwszego oficjalnego filmu z gry.

Ichibanboshi-kun: Tak, mówiąc umiejętności miałem na myśli konkretne rzeczy, które wykonuje się przy produkcji gier. Od scenariusza po implementację.

Z odpowiedzią na większość pytań wstrzymam się do oficjalnej zapowiedzi gry (która, już w pierwszym kwartale tego roku).
Na kilka mogę jednak powiedzieć kilka słów:

Zmiana silnika wpłynie na wszystko, mechanikę - walkę, dialogi oraz na grafikę.
Co do skakania, jeśli odnajdziesz film, który nam wyciekł z prezentacji w Rosji i przyjrzysz się dokładnie, sam odpowiesz sobie na swoje pytanie :)

Wydawcą Wiedźmina w Rosji będzie firma 1C / Snowball. W Polsce, Czechach i Węgrzech naturalnie CD Projekt. W pozostałych regionach wydawca nie został jeszcze ogłoszony.

Jeśli uznamy, że do W1 warto wypuścić jeszcze jakiegoś patcha to z pewnością tak zrobimy :)

Na razie skupiamy się na W2 i to jest nasz priorytet na chwilę obecną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 13:19, Eriash napisał:

Ichibanboshi-kun: Tak, mówiąc umiejętności miałem na myśli konkretne rzeczy, które
wykonuje się przy produkcji gier. Od scenariusza po implementację.

Bardzo mnie ta odpowiedź cieszy ;)

Dnia 11.01.2010 o 13:19, Eriash napisał:

Z odpowiedzią na większość pytań wstrzymam się do oficjalnej zapowiedzi gry (która, już
w pierwszym kwartale tego roku).

W takim razie, jeśli nie znajdę ich w oficjalnej zapowiedzi, odezwę się ponownie tutaj, a i pewnie zapowiedź zrodzi więcej pytań :)

Dnia 11.01.2010 o 13:19, Eriash napisał:

Na kilka mogę jednak powiedzieć kilka słów:

Zmiana silnika wpłynie na wszystko, mechanikę - walkę, dialogi oraz na grafikę.
Co do skakania, jeśli odnajdziesz film, który nam wyciekł z prezentacji w Rosji i przyjrzysz
się dokładnie, sam odpowiesz sobie na swoje pytanie :)

Jestem bardzo ciekaw jak to bedzie wyglądało, ale wolałem się wstrzymać przed wersją oficjalną.

Dnia 11.01.2010 o 13:19, Eriash napisał:

Jeśli uznamy, że do W1 warto wypuścić jeszcze jakiegoś patcha to z pewnością tak zrobimy
:)

Oby oby, bo z ostatniego jestem bardziej niż zadowolony :)
Przyjemny byłby chociaż mały "paczek", który pozwoliłby na wyłączenie zwierząt takich jak gołębie - na słabszych komputerach dosyć wyraźnie dają się zwierzaki we znaki.

Tyle pytań siedzi w rezerwie "do oficjalnej zapowiedzi" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 20:10, Sareth14 napisał:

Jak duży świat będzie? będzie można podróżować miedzy miastami? a i czy będą takie rzeczy
jak wspinaczka pływanie w W2?


Świat w W2 mały nie będzie, na co innego jednak położyliśmy nacisk. Myślę, że pierwsze filmy z gry, które pojawią się już całkiem niedługo, wyklarują wiele kwestii związanych z geografią i rozmiarami świata. Co do pytania o wspinaczkę i pływanie - niestety nie mogę teraz odpowiedzieć finalnie :) Ale to się niebawem zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 11:26, Eriash napisał:

Po zapowiedzi na większość z nich zapewne będę Ci już mógł udzielić odpowiedzi :)

pozdrawiam!

To może tak jeszcze jedno mi do głowy przyszło i chyba nie groźne pytanie ;)

Voice acting będzie ten sam? Czekając na W1 bardzo obawiałem się o te część gry, w końcu czytając książkę każdy z nas wyobraża to sobie inaczej. Jednak okazało się, że jest wręcz idealnie.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam jedno pytanie:

Czy w wiedźminie 2 będzie można odwiedzić Redanie,Keadwen(zapomniałem jak się to pisze :)),oraz Wyzimę?I gdzie będzie się toczyć akcja wiedźmina 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować