Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Marcinowi Momotowi z CD Projekt RED!

474 postów w tym temacie

Dnia 18.03.2010 o 20:33, Thermalcake napisał:

Dlaczego Wiedźmina 2 nie będzie wydawać już Atari w pozostałych krajach?

http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=58.msg5392274#msg5392274
A w ogóle Eriash już nie pracuję z Redami.Napisał pan Karol w tym wątku -
http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=58.9705;topicseen
Więc chyba już nie będzie wypowiadał się Eriash w tym temacie na forum gram :/
Mi bardzo szkoda że zrezygnował z pracy W CDProjekt.
Jeszcze to :
http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=28114.0;topicseen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wraz z ekipą tworzymy amatorski film o wiedźminie, chcielibyśmy użyć ścieżki dźwiękowej do filmu z gry wiedźmin, czy możemy? Film najprawdopodobniej będzie wyemitowany w regionalnej telewizji [Opole](trwają negocjacje). Żadnego zysku z tego mieć nie będziemy, czy możemy? Bo w zasadzie to nie jest cel komercyjny. Proszę o szybką odpowiedź.


Z poważaniem,
Jonasz Sowada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 12:40, Laid_back napisał:

Paweł Majak zakończył pracę jako Konsul CDP RED, ale spokojnie - od przyszłego tygodnia
będzie następca :)

Już czekamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! Przede wszystkim pragnę się przywitać. Nazywam się Alek, i pracuję w CD Projekt RED ;-)

A teraz trochę poważniej - na zaproszenie Piotra z ekipy GRAM zostałem ambasadorem Wiedźmina oraz naszego skromnego studia i z tego miejsca będę odpowiadał na Wasze pytania o naszą kolejną produkcję – Wiedźmina 2. Tak się składa, że w CDP RED zajmuję się rzeczami, za które wcześniej odpowiadał Paweł ''Eriash'' Majak, tak więc jeśli macie jakieś ''specjalne'' pytania i propozycje, które chcieliście zadać osobie ze studia - oto jestem.

Poniżej odpowiedzi na Wasze pytania - również na te zaległe.

@Czempion9: Andrzej Sapkowski, podobnie jak w pierwszej części komputerowego Wiedźmina, ma olbrzymi wpływ na kształt świata, którym się posługujemy, by opowiedzieć naszą, całkiem nową historię. To on go wykreował. Wyłącznie dzięki jego prozie mamy do dyspozycji tak kompleksowe i głębokie uniwersum - rzecz bardzo rzadko spotykaną w grach. Fabuła Wiedźmina 2 jest naszego autorstwa, ale niewykluczone, że w kluczowych sprawach będziemy się konsultować z Andrzejem Sapkowskim - tak jak to robiliśmy przy pierwszym Wiedźminie.

@aliien: O kitce pisano już wiele. Prawda natomiast jest taka, że sami jeszcze nie wiemy, jaka będzie finalna wersja fryzury Wiedźmina. Gra, z której pochodzą wszystkie materiały jest w fazie alfa - kwestię fryzury Geralta rozstrzygniemy w przyszłości i na pewno damy Wam o tym znać. Order z ziemniaka już posiadam i proponuję, żebyśmy przeszli na „Ty".

@Ichibanboshi-kun: Ładowanie lokacji było spowodowane ograniczeniami poprzedniego silnika oraz możliwościami ówczesnych maszyn. Dzięki naszemu nowemu silnikowi udało się ominąć ten średnio przyjemny element gry. Teraz będziecie mieli możliwość swobodnego wchodzenia do pomieszczeń i budynków. Lokacje natomiast są imponujących rozmiarów – zdarza się, że ktoś z ekipy developerskiej gubi się w lesie ?

W sprawie edytora wypowiemy się dopiero za jakiś czas, natomiast import elementów zapisanej gry (np. ekwipunku) będzie możliwy podczas rozpoczynania gry w Wiedźmina 2. Gdy będziemy mogli pokazać tę funkcjonalność publicznie, z pewnością będziemy o tym trąbić na lewo i prawo - co tu dużo mówić - to świetna rzecz!

@David741: Jedyna odpowiedź, jaką mogę dać, to że akcja będzie się rozgrywała w świecie znanym z prozy Sapkowskiego i nie jest to nic nowego. Dalsze byłyby po prostu spoilerami, więc nawet nas nie namawiajcie!

@Thermalcake: Ta kwestia została już rozstrzygnięta - jedyną niewiadomą jest dystrybutor na Europę Zachodnią - rozmowy ciągle trwają i już niedługo damy Wam znać. Poza tym: w Polsce za dystrybucję odpowiada CD Projekt, w Rosji - 1C-SoftClub/Snowball, natomiast w Ameryce Północnej - Atari.

@Jono123: w tej sprawie kontaktowaliśmy się już via e-mail :-)

@karolekx23x: Już są! Wpadaj regularnie na naszą stronę www.thewitcher.com - co chwila będziemy dodawać nowe materiały.

Czekam na następne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 17:13, alek_p napisał:

Czekam na następne!

To ja mam jedno. Niedawno było poruszane, ale nie padła odpowiedź. Czy można by było liczyć na wydanie Sam & Max Sezon 2 i S&M S3 w najbliższym czasie? Wiem że jedynka nie przyniosła zysków z powodu kosztownego dubbingu. Gdyby z niego zrezygnować i dać napisy lub lektora (gracz czułby się jakby oglądał serial) koszta byłyby niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 19:22, giertych1234 napisał:

> Czekam na następne!
To ja mam jedno. Niedawno było poruszane, ale nie padła odpowiedź. Czy można by było
liczyć na wydanie Sam & Max Sezon 2 i S&M S3 w najbliższym czasie? Wiem że jedynka nie
przyniosła zysków z powodu kosztownego dubbingu. Gdyby z niego zrezygnować i dać napisy
lub lektora (gracz czułby się jakby oglądał serial) koszta byłyby niższe.


To raczej pytanie to konsula z CD Projektu a nie CD Projekt RED :)
O tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=49900&u=308
CDP RED nie jest wydawcą tylko producentem.

A tak w ogóle witamy na Gramie alek_p :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciezę się, że mogę zadać pytanie: czy umiejętności zdobyte z pierwszej części Wiedźmina, będą mialy jakiś wpływ na te z drugiej po imporcie postaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Alek! Z okazji zajęcia przez Ciebie stanowiska Konsula życzę Ci cierpliwości, bo niektórzy lubią powtarzać po raz setny to samo pytanie ;)
A jeśli chodzi o pytanie ode mnie, to: Kto skomponował/ skomponuje ścieżkę dźwiękową do W2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 17:13, alek_p napisał:

Czekam na następne!


1. Czy w II części zobaczymy postać YENNEFER ??
2. Czy gra będzie powiązana z sagą czy całkiem nowa "bajka"

to na razie tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przywitanie!

@giertych1234: Michał z CD Projektu ''niebieskiego'' (wydawniczego) na pewno chętnie odpowie na to pytanie - tak jak napisali Phobos_s i Isildur.

@Peter44: Przede wszystkim pracujemy nad importem podjętych decyzji i ekwipunku Geralta. Nie wykluczamy jednak, że rozszerzymy mechanizm importu. W końcu chodzi o to, żeby bohater Wam się spodobał, prawda? ;-)

Przy tej okazji warto poruszyć jeszcze jeden wątek - nowi gracze. Chcemy pokazać, jak bardzo wierni gracze, którzy docenili naszą produkcję i uwierzyli w nią tak samo jak my, pomogli nam w jej rozwoju – stąd właśnie pomysł na import. Z drugiej strony, wierzymy, że drugi Wiedźmin jeszcze bardziej podniesie poprzeczkę i chcemy o tym przekonać nowych graczy – nie pozbawiając ich ani odrobiny radości płynącej z grania.

@PabloZ_94: Dzięki za ostrzeżenie - sporo ćwiczyłem :-) Poza tym naprawdę lubię mówić o Wiedźminie.

@KOZAAK: Znowu prosicie o spoilery! No way, nic nie powiem!

Cały Wiedźmin 2 nie mógłby powstać, gdyby Sapkowski nie stworzył tak imponującego i bogatego świata. Niezależnie od tego, co robimy, mamy już cały panteon książkowych postaci, które nas zaintrygowały i które chętnie ożywimy w grze. Chcemy, żeby każda postać odpowiadała swojemu pierwowzorowi znanemu z lektury – podobnie myślała, posiadała te same motywacje i tego samego się obawiała. Nie idziemy na skróty. Rozszerzamy natomiast warstwę fabularną. Chcemy po raz kolejny pokazać, że uniwersum Wiedźmina jest tak bogate i głębokie, że warto się w nim zanurzyć ponownie i przeżyć zupełnie nowe przygody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pragnę jednak sprecyzowac moje pytanie: chodzi o to czy byłaby jakaś rożnica między importowaną postacią z wszystkimi umieętnościami rozwiniętymi maksymalnie, a taką która rozwinęła je nie do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Peter44: Tego jeszcze nie chcemy mówić - nasi designerzy wciąż pracują nad balansem i koncepcją rozwoju postaci. Cały trick polega na tym, żeby nie psuć nikomu zabawy i dać równie dużą frajdę z gry. O tym, jak import będzie wyglądał, z pewnością Was poinformujemy.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj Alek !
Oto moje pytania :
1.Czy wybieracie się na E3? Myślę że na tak ważnej imprezie warto jest pokazać Wieśka,nawet to samo co było wcześniej.
2.Czy poziom trudności ukończenia W1 będzie miał jakikolwiek wpływ na import do W2? Czy będzie wszystko jeno na jakim poziomie ukończymy grę?

Pozdrawiam i miłej pracy przy W2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 10:32, Czempion9 napisał:

Witaj Alek !
Oto moje pytania :
1.Czy wybieracie się na E3? Myślę że na tak ważnej imprezie warto jest pokazać Wieśka,nawet
to samo co było wcześniej.
2.Czy poziom trudności ukończenia W1 będzie miał jakikolwiek wpływ na import do W2? Czy
będzie wszystko jeno na jakim poziomie ukończymy grę?

Pozdrawiam i miłej pracy przy W2 ;)


Cześć!

1. Tak jak napisaliśmy na naszym Twitterze - wszystko na to wskazuje. Już niedługo prawdopodobnie podamy więcej oficjalnych informacji na ten temat.
2. Na to jeszcze nie możemy wiążąco odpowiedzieć. Z jednej strony, fajnie dać coś jeszcze graczom, którzy tyle energii włożyli w przejście gry. Z drugiej jednak, nie możemy zabierać przyjemności nowym graczom, bo mamy nadzieję że takich też będzie sporo. Nie jest to zatem prosta decyzja - dev team wciąż debatuje nad formą i niuansami importu zapisu gry.

Pozdrawiam & dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania
1.Czy w tej części zobaczymy Kaer Morhen ponownie? lub chociaż reszte Wiedźminów?
2.Czemu zrezygnowaliście z Tomka Bagińskiego? (przyznam to mnie zdenerwowało) jego Intro i Ountro było nie samowite. Wspaniale pokazywało Wiedźka
3.Pojawi się Sihil?
4. Czy system walki jest już ostateczną decyzją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować