Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Marcinowi Momotowi z CD Projekt RED!

474 postów w tym temacie

Dnia 01.11.2010 o 10:11, karolekx23x napisał:

Licze na duzo nowych informacji i przybliżeniu nas do Wiedźmina 2 . No i jaka jest przybliżona
, planowana data premiery.


Ponoć 25 marca 2011. Być może doczekamy się potwierdzenia w czasie konferencji 18 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytane, na jakiej zasadzie będzie się odbywał import zapisu gry, czyli co będzie potrzebne? (bo chodzi o to , że skończyłem grę i zostawiłem najnowszy save)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób zaimplementowano DLC Kurtka Roche'a (z EK) w samą grę?
- Będzie dostępna już na starcie z poziomu ekwipunku Geralta,
- Będzie trzeba ją kupić za bardzo dużą ilość gotówki lub będzie miała spore wymagania żeby ją założyć (najlepiej jedno i drugie),
- Inny utrudniony do niej dostęp?

Jeżeli tak mocne wdzianko będzie dostępna już na początku przygody w plecaku, będzie to według mnie, jedno z gorszych rozwiązań. Mieć DLC i nie grać z nim żeby nie psuć sobie "trudności" i frajdy albo grać na sterydach już na starcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób zaimplementowano DLC Kurtka Roche''a (z EK) w samą grę?
- Będzie dostępna już na starcie z poziomu ekwipunku Geralta,
- Będzie trzeba ją kupić za bardzo dużą ilość gotówki lub będzie miała spore wymagania żeby ją założyć (najlepiej jedno i drugie),
- Inny utrudniony do niej dostęp?

Jeżeli tak mocne wdzianko będzie dostępna w plecaku już na początku przygody, będzie to według mnie, jedno z gorszych rozwiązań. Mieć DLC i nie grać z nim żeby nie psuć sobie "trudności" i frajdy albo grać na sterydach już na starcie.


PS. Dubel. Jeżeli zajrzy tu ktoś z administracji, proszę o usunięcie komentarza nr [266].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na GOGu i Steamie można wyczytać, że gra w dystrybucji cyfrowej nie będzie dostępna w polskiej wersji językowej. Czy jest to ostateczna liczba dostępnych języków? Nie ukrywam, że od tego czy w grę będzie można zagrać w "naszym" języku zależy to czy ją kupię czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy aby świat w Wiedźminie 2 reagował na nasze wcześniejsze wybory, decyzje potrzebne będzie importowanie sejwów? Mam nadzieję, iż Geralt w drugiej części gry będzie znaną postacią w świecie gry, ale niestety, gdy będzie istniał wymóg sejwów, będę musiał przechodzić grę następny raz.


Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym pogratulować ekipie CD Projekt RED świetnego projektu i sukcesu na skalę globalną. Sam w grę Wiedźmin nie grałem, jednak cieszy mnie, że gra znalazła typu nabywców, a teraz niedługo będzie druga część. Chciałbym się zapytać o zabezpieczenia antypirackie, które są zaplanowane dla gry Wiedźmin 2. Jakie to będa zabezpieczenia? W jaki sposób zamierzacie realizować wykrywanie piratów i wysyłanie do nich listów prawniczych o sprawie sądowej itp? Wyczytałem w newsie na gram.pl o tym, proszę o sprecyzowanie Waszej strategii odnośnie piractwa.

Pozdrawiam serdecznie,
pioruns

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 21:48, Peter44 napisał:

Mam pytane, na jakiej zasadzie będzie się odbywał import zapisu gry, czyli co będzie
potrzebne? (bo chodzi o to , że skończyłem grę i zostawiłem najnowszy save)

Pliki zapisu gry prawdopodobnie wystarczą do całej operacji importu :-)

Dnia 12.11.2010 o 21:48, Peter44 napisał:

Nie wiem czy to pytanie już padło, ale czy planujecie wydanie edycji kolekcjonerskiej
konsolowej wersji gry Wiedźmin 2?

Na to jest zdecydowanie za wcześnie - nie potwierdzaliśmy jeszcze żadnych szczegółów związanych z wydaniami konsolowymi poza tym, że naprawdę chcielibyśmy aby Wiedźmin 2 zawitał także na platformy do grania.

Dnia 12.11.2010 o 21:48, Peter44 napisał:

W jaki sposób zaimplementowano DLC Kurtka Roche''a (z EK) w samą grę?

Z kurtką oddziału Vernona Roche wiąże się cały quest, który w wersji pozbawionej tego dodatku będzie znacznie uproszczony. Nie podawaliśmy konkretnych statystyk tego odzienia ani żadnych detali, więc ciężko wnioskować, że zepsuje to rozgrywkę :-)

Dnia 12.11.2010 o 21:48, Peter44 napisał:

Na GOGu i Steamie można wyczytać, że gra w dystrybucji cyfrowej nie będzie dostępna w
polskiej wersji językowej. Czy jest to ostateczna liczba dostępnych języków? Nie ukrywam,
że od tego czy w grę będzie można zagrać w "naszym" języku zależy to czy ją kupię czy
nie.

Robimy wszystko co w naszej mocy, żeby udostępnić grę w wersji polskiej w każdym kanale dystrybucji. Ostateczna lista języków będzie jeszcze potwierdzana, jednak to, co podają serwisy oferujące wersję Digital Premium należy traktować jako stan obecny, który na pewno nie zmieni się na niekorzyść. Jeśli wprowadzimy jakieś zmiany, będzie to oznaczało dodanie nowych języków.

Dnia 12.11.2010 o 21:48, Peter44 napisał:

Czy aby świat w Wiedźminie 2 reagował na nasze wcześniejsze wybory, decyzje potrzebne
będzie importowanie sejwów? Mam nadzieję, iż Geralt w drugiej części gry będzie znaną
postacią w świecie gry, ale niestety, gdy będzie istniał wymóg sejwów, będę musiał przechodzić
grę następny raz.

Chcemy zaproponować rozwiązanie dla osób, które nie grały w Wiedźmina, a mają wyraźny pomysł na postać Geralta - kim jest i jak mógł zareagować w sytuacjach przedstawionych w pierwszej części gry.

Dnia 12.11.2010 o 21:48, Peter44 napisał:

Na wstępie chciałbym pogratulować ekipie CD Projekt RED świetnego projektu i sukcesu
na skalę globalną. Sam w grę Wiedźmin nie grałem, jednak cieszy mnie, że gra znalazła
typu nabywców, a teraz niedługo będzie druga część. Chciałbym się zapytać o zabezpieczenia
antypirackie, które są zaplanowane dla gry Wiedźmin 2. Jakie to będa zabezpieczenia?
W jaki sposób zamierzacie realizować wykrywanie piratów i wysyłanie do nich listów prawniczych
o sprawie sądowej itp? Wyczytałem w newsie na gram.pl o tym, proszę o sprecyzowanie Waszej
strategii odnośnie piractwa.

Dziękujemy. Odnośnie zabezpieczeń antypirackich - nasze stanowisko w sprawie DRM prezentowaliśmy wielokrotnie. Uważamy, że odbieranie przyjemności graczom posiadającym oryginalną wersję gry jest po prostu nie w porządku. To jest dla nas sprawa priorytetowa i dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na precedensowe posunięcie - sprzedaż gry AAA bez zabezpieczeń DRM. Na razie mówimy tu o szeregu serwisów oferujących wersję Digital Premium.

Odnośnie działań post factum, tak jak powiedział Marcin Iwiński podczas konferencji prasowej - nie zamierzamy i nie będziemy nikogo nękać. Prowadzimy rozmowy z organizacjami zajmującymi się osobami szczególnie uporczywie udostępniającym w nielegalny sposób gry i inne oprogramowanie. Jest zatem możliwe, że osoby, które w przyszłości będą nagminnie korzystać z pirackiego Wiedźmina 2 dostaną list: nielegalnie używasz gry, więc zapłać grzywnę.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 14:57, alek_p napisał:

To jest dla nas sprawa priorytetowa i dlatego właśnie
zdecydowaliśmy się na precedensowe posunięcie - sprzedaż gry AAA bez zabezpieczeń DRM.
Na razie mówimy tu o szeregu serwisów oferujących wersję Digital Premium.


Zaraz, zaraz... czyli bardzo mozliwe, ze w wersji "sklepowej" czyli pudelkowej takie zabezpieczenia antyuzytkownikowe beda? A jesli tak to dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

opublikowaliście wymagania i w związku z tym mam pytanie: Wiedźmin 2 będzie działał na kartach graficznych niewspierających DirectX 10 i 11? Mam GeForca 7950gt specyfikacja techniczna nie jest jakoś bardzo słabsza (chyba) od 8800, ale wspiera tylko DirectX 9. W związku z tym pytam, czy mogę już zamawiać pre-order, czy niestety pozostaje mi W1, bądź odnowienie blaszaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pytania brzmią:1.Czy w Wiedźminie 2 wystąpią nazywanie przez graczy karty kobiet?
2.Czy Wiedźmin będzie obsługiwał technologie 3D?
3.Jak bardzo możliwe będzie to ze za pobranie pirackiej wersji W2 będzie przychodził list do zapłacenia kary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 14:57, alek_p napisał:

Dziękujemy. Odnośnie zabezpieczeń antypirackich - nasze stanowisko w sprawie DRM prezentowaliśmy
wielokrotnie. Uważamy, że odbieranie przyjemności graczom posiadającym oryginalną wersję
gry jest po prostu nie w porządku. To jest dla nas sprawa priorytetowa i dlatego właśnie
zdecydowaliśmy się na precedensowe posunięcie - sprzedaż gry AAA bez zabezpieczeń DRM.
Na razie mówimy tu o szeregu serwisów oferujących wersję Digital Premium.


No właśnie. Jest dla mnie zrozumiałe, że decyzje ws. zabezpieczeń Namco i Atari podejmą samodzielnie - powstaje pytanie: jaką decyzję podejmie CDP w stosunku do wydania polskiego? Byłby tu niezły zgrzyt, gdyby na GOG-u gra była sprzedawana bez DRM, a na płytkach w kraju z aktywacją czy innym shitem. Czyż nie? Więc jak to jest w końcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 17:29, Czempion9 napisał:

Witam.
Czy przygotujecie nam jakąś przedświąteczną niespodziankę związaną z Wiedźminem 2 ? Byłoby
miło :)


Przypinam sie do pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 15:07, Wojman napisał:

> To jest dla nas sprawa priorytetowa i dlatego właśnie
> zdecydowaliśmy się na precedensowe posunięcie - sprzedaż gry AAA bez zabezpieczeń
DRM.
> Na razie mówimy tu o szeregu serwisów oferujących wersję Digital Premium.

Zaraz, zaraz... czyli bardzo mozliwe, ze w wersji "sklepowej" czyli pudelkowej takie
zabezpieczenia antyuzytkownikowe beda? A jesli tak to dlaczego?

Nie wiemy czy ''bardzo'' możliwe - rozmowy w tej sprawie trwają, a nasze stanowisko na temat DRM jest znane i powtórzę je i tu, w skrótowej formie ;-) Uważamy, że zabieranie przyjemności z gry jej właścicielom jest po prostu nie w porządku i nie chcemy wprowadzać takiego rodzaju zabezpieczeń.

Dnia 30.11.2010 o 15:07, Wojman napisał:

opublikowaliście wymagania i w związku z tym mam pytanie: Wiedźmin 2 będzie działał na
kartach graficznych niewspierających DirectX 10 i 11? Mam GeForca 7950gt specyfikacja
techniczna nie jest jakoś bardzo słabsza (chyba) od 8800, ale wspiera tylko DirectX 9.
W związku z tym pytam, czy mogę już zamawiać pre-order, czy niestety pozostaje mi W1,
bądź odnowienie blaszaka?

Gra będzie działała na kartach wspierających DX9 od 8800 wzwyż ;-) Karta, którą podałeś będzie prawdopodobnie zbyt wolna, żeby obsłużyć Wiedźmina 2 w odpowiedniej jakości.

Dnia 30.11.2010 o 15:07, Wojman napisał:

Moje pytania brzmią:1.Czy w Wiedźminie 2 wystąpią nazywanie przez graczy karty kobiet?
2.Czy Wiedźmin będzie obsługiwał technologie 3D?
3.Jak bardzo możliwe będzie to ze za pobranie pirackiej wersji W2 będzie przychodził
list do zapłacenia kary?

1. Niestety nie rozumiem.
2. 3D nie jest dla nas w tym momencie priorytetem.
3. Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Oczywiście myślimy o współpracy mającej na celu upominanie osób nagminnie posługujących się pirackimi kopiami, jednak jest za wcześnie, żeby określić skalę tej akcji, czy podać jakiekolwiek detale.

Dnia 30.11.2010 o 15:07, Wojman napisał:

No właśnie. Jest dla mnie zrozumiałe, że decyzje ws. zabezpieczeń Namco i Atari podejmą
samodzielnie - powstaje pytanie: jaką decyzję podejmie CDP w stosunku do wydania polskiego?
Byłby tu niezły zgrzyt, gdyby na GOG-u gra była sprzedawana bez DRM, a na płytkach w
kraju z aktywacją czy innym shitem. Czyż nie? Więc jak to jest w końcu?

Na to pytanie najlepiej odpowiedzą nasi koledzy z CD Projekt, z naszej strony mogę jedynie zapewnić, że poważnie podchodzimy do naszej polityki DRM i traktowania uczciwych graczy w uczciwy sposób. Takie są nasze standardy.

Dnia 30.11.2010 o 15:07, Wojman napisał:

Witam.
Czy przygotujecie nam jakąś przedświąteczną niespodziankę związaną z Wiedźminem 2 ? Byłoby
miło :)

Jeśli odpowiem, to wykluczę jakąkolwiek niespodziankę, prawda? ;-)

Dzięki za pytania, szykujcie kolejne! Zimowo pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać o dość ważną rzecz, a mianowicie - czy będzie tzw. edycja GOTY? Bo podobno maja wyjść DLC, a jeśli już, to nie chciałbym jednej gry dwa razy kupować (zwłaszcza jak pokusiłem się o kolekcjonerkę..).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować