Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Marcinowi Momotowi z CD Projekt RED!

474 postów w tym temacie

Witam
Mam takie pytanie dotyczące wersji polskiej Wiedźmina 2, chciałem grę kupić kilka dni po premierze, ale no właśnie na Steamie, z tego co jest napisane na stronie to gra będzie dostępna w
"Wersje językowe: Angielski*, Niemiecki*, Francuski*, Włoski, Hiszpański
*języki z pełnym udźwiękowieniem" ta lista jest tymczasowa? Czy faktycznie nie będzie wersji polskiej na Steamie?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 16:32, Tenebrael napisał:

Ok, pytanie ode mnie: Na Waszym forum (w zasadzie oficjalnym forum W2) natrafiłem na
niepokojącą informację, że gra nie będzie obsługiwać monitorów o proporcjach ekranu 16:10
(czyli np o rozdzielczości 1680x1050). W sensie, że będą czarne paski. Jak dokładnie
się ma sprawa w tej materii?

Kolejne pytanie: pady. Czy gra będzie obsługiwała inne pady niż te od X360?

I ostatnie pytanie, nieco dłuższe. Mianowicie, jak dużą rolę odgrywają poszczególne elementy
sprzętu w płynności gry w W2? Chodzi mi o to, że mój sprzęt spełnia wymagania zalecane
jeśli chodzi o RAM, jest nieco lepszy jeśli chodzi o grafikę (GTX 280 OC), i gorszy jeśli
idzie o procesor (C2D E8400 3 GHz), i mam zagwozdkę, jak mi ta gra będzie chodzić.


1. Natywnie będzie wspierane 16:9, pozostałe rozdzielczości wspierane w dniu premiery to 16:10 oraz 4:3
2. Gra będzie współpracowała z każdym pradem obsługującym Games for Windows
3. Jeżeli chodzi o kwestię wydajności gry to polecam stronę http://www.yougamers.com/gameometer/10454/

>Mam pytanko czy będzie możliwość tworzenia profili tak aby 2 lub więcej osób mogły grac ?
Odpowiem na to pytanie po weekendzie.

>Mam pytanie czy odpalę wiedźmina na geforce 9500??
Również zalecam http://www.yougamers.com/gameometer/10454/

>1:Czy wprowadzenie QTE będzie oznaczać uproszczenie systemu walki?
>2:Czy miejsca akcji gry będą bardziej zróżnicowane? Bo w 1 części np większość czasu było się w Wyzimie i >okolicach :) i biegało ciągle tam i z powrotem, np z bagien do miasta.

1. Nie
2. Lokacje będa bardzo zróżnicowane:) Dodam jeszcze, że aby zobaczyć je wszystkie trzeba będzie zagrać więcej niż raz:)

>Kiedy zostanie ujawniona ostatnia postać na stronie Wiedźmina 2?

Kto powiedział, że akurat ta będzie ostatnia?:)

>Witam
>Mam takie pytanie dotyczące wersji polskiej Wiedźmina 2, chciałem grę kupić kilka dni po premierze, ale no >właśnie na Steamie, z tego co jest napisane na stronie to gra będzie dostępna w
>"Wersje językowe: Angielski*, Niemiecki*, Francuski*, Włoski, Hiszpański
>*języki z pełnym udźwiękowieniem" ta lista jest tymczasowa? Czy faktycznie nie będzie wersji polskiej na >Steamie?

Faktycznie, wersja pobrana ze Steama nie będzie miała polskiego języka. Natomiast w dniu premiery udostępnimy do pobrania polską oraz angielską paczkę językową, która będzie mógł pobrać każdy kto zarejestruje W2.

>Czy steamową wersję będzie można zarejestrować (tak jak tę z GOGa) i ściągnąć sobie polskie dialogi?
Jak najbardziej, patrz odpowiedź na pytanie wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 10:59, MM360 napisał:

1. Natywnie będzie wspierane 16:9, pozostałe rozdzielczości wspierane w dniu premiery
to 16:10 oraz 4:3


Pozwolę sobie zadać pytanie kolegi ponownie - będą czarne paski i, co za tym idzie, marnowanie przestrzeni ekranu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nie rozumem zadanie proste pytanie a tak ciężko otrzymać jasna odpowiedz.
Zamawiając grę powinienem wiedzieć i każdy czy będzie taka możliwość.
Weekend sie kończy wiec czekam na odpowiedz.

Przypominam pytanie:
Mam pytanko czy będzie możliwość tworzenia profili tak aby 2 lub więcej osób mogły grac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 14:38, donard napisał:

Jakie DLC będzie w najnowszym CDA?

Różowa mandolina.

Spoiler

żart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale odpowiedzi nijak się mają do moich pytań, a konkretniej - nic nie wnoszą nowego. Bo:

Dnia 29.04.2011 o 10:59, MM360 napisał:

1. Natywnie będzie wspierane 16:9, pozostałe rozdzielczości wspierane w dniu premiery
to 16:10 oraz 4:3


Co oznacza, że 16:10 i 4:3 są "wspierane"? Czy to, że w ogóle odpalę grę, czy też to, że odpalę grę bez durnych czarnych pasków lub rozciągnięcia? Bo jeśli to pierwsze, to niestety, ale marniutko, bo to BARDZO poważny defekt jak na grę rzekomo PC-tową.

Dnia 29.04.2011 o 10:59, MM360 napisał:

2. Gra będzie współpracowała z każdym pradem obsługującym Games for Windows


Czyli w praktyce z większością współpracowała NIE będzie. Ok, rozumiem.

Dnia 29.04.2011 o 10:59, MM360 napisał:

3. Jeżeli chodzi o kwestię wydajności gry to polecam stronę http://www.yougamers.com/gameometer/10454/


A czy tak trudno prosto, jasno i bezpośrednio odpowiedzieć na jasne i klarowne pytanie?

Wybacz, ale nie rozumiem, po co w ogóle konsul odpowiada w tym temacie na pytania, skoro jedyne, do czego się ograniczacie, to informacje od dawna już znane z oficjalnych komunikatów? Gdzie tu sens, gdzie tu logika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy tak trudno prosto, jasno i bezpośrednio odpowiedzieć na jasne i klarowne pytanie?

A to tak trudno wejść na ową stronkę i samemu sprawdzić? Konsul nie jest od tego, żeby prowadzić każdego za rączkę i podkładać "talerz pod nos" jak małej dzidzi. Poza tym już pisałem wcześniej, że grę odpali bo owa karta obsługuje te same technologie co GF8800 (SM 4.0; DX 9c i 10) ale o płynności w sensownej rozdzielczości i detalach może zapomnieć. Ale po co czytać posty jak można zbesztać Konsula? Zresztą gra jeszcze nie wyszła więc jeśli kolega nie chce kupować w ciemno to najlepiej żeby poczekał do momentu aż będą recenzje w necie/czasopismach lub testy graczy na YT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 16:40, mw89info napisał:

A to tak trudno wejść na ową stronkę i samemu sprawdzić? Konsul nie jest od tego, żeby
prowadzić każdego za rączkę i podkładać "talerz pod nos" jak małej dzidzi.


To, że mi gra odpali, to ja wiem bez wchodzenia na ową stronę, bo analfabetą nie jestem i widzę, że mój sprzęt spełnia minimalne wymagania, a i jest bardzo blisko zalecanych. Więc najpierw czytaj ze zrozumieniem, co się pisze, a potem krytykuj, bo się tylko ośmieszasz.

Poza tym to, JAK gra będzie mi chodzić, zależy od tego, co CDP rozumie przez "wymagania zalecane" - czy spełniając te wymagania, będzie można grać płynnie w maksymalnych detalach, czy nie. Bo jeśli tak, to wiem, że gra pójdzie mi na prawie max. Stąd wynikło pytanie.

Dnia 02.05.2011 o 16:40, mw89info napisał:

Poza tym już
pisałem wcześniej, że grę odpali bo owa karta obsługuje te same technologie co GF8800
(SM 4.0; DX 9c i 10) ale o płynności w sensownej rozdzielczości i detalach może zapomnieć.


Jeśli już przy małych dzidziach byliśmy, to niestety Ty masz poziom rozumienia czytanego tekstu na poziomie owej dzidzi. Pisałem wyraźnie, że prawie spełniam wymagania ZALECANE. Więc to, CZY gra pójdzie, nie jest absolutnie tematem rozmowy. Sednem sprawy jest to, JAK pójdzie i na JAKICH detalach. A niestety, tego owa stronka już nie podaje, więc Konsul totalnie minął się z tematem pytania.

Dnia 02.05.2011 o 16:40, mw89info napisał:

Ale po co czytać posty jak można zbesztać Konsula?


A po co czytać posty, jak można infantylnie zacząć po kimś jeździć, kreując się na "tego mądrzejszego"? Najpierw może poczytaj, w czym jest temat, a potem się udzielaj.

Dnia 02.05.2011 o 16:40, mw89info napisał:

Zresztą gra jeszcze nie wyszła więc
jeśli kolega nie chce kupować w ciemno to najlepiej żeby poczekał do momentu aż będą
recenzje w necie/czasopismach lub testy graczy na YT.


Mnie nie jest recenzja potrzebna, tylko jasna odpowiedź, co CDP rozumie przez "wymagania zalecane". Ale widać zbyt wiele wymagam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Zastanawia mnie czy w Wiedźmin 2 będzie zawarta blokada sprawdzająca konfigurację sprzętową, która uniemożliwi granie jak to było w poprzedniej części?
2.Jak się ma sprawa kompatybilnośći gry z komputerami zawierającymi więcej niż jedną kartę graficzną w tym jedną wbudowaną w procesor?
3.Czy kurtka zawarta w EK wygląda identycznie jak strój Vernona Roche(na co wskazałaby jej nazwa) i jakie dokładnie będzie mieć statystyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile razy można aktywować grę Wiedźmin 2 Zabójcy Królów? Chodzi mi o tą aktywację dzięki której automatycznie gra pobiera patche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 18:13, Thermalcake napisał:

Pozwolę sobie zadać pytanie kolegi ponownie - będą czarne paski i, co za tym idzie, marnowanie
przestrzeni ekranu?


Tak, chyba, że masz coś innego ustawione w sterownikach.

Dnia 29.04.2011 o 18:13, Thermalcake napisał:

Mam pytanko czy będzie możliwość tworzenia profili tak aby 2 lub więcej osób mogły grac ?

Save''y tworzą się w profilu użytkownika Windows, więc jesli zaloguje się druga osoba na swoim koncie to będzie miała oddzielne save''y.

Dnia 29.04.2011 o 18:13, Thermalcake napisał:

1.Zastanawia mnie czy w Wiedźmin 2 będzie zawarta blokada sprawdzająca konfigurację sprzętową, która
uniemożliwi granie jak to było w poprzedniej części?

Nie będzie takiego mechanizmu.

Dnia 29.04.2011 o 18:13, Thermalcake napisał:

2.Jak się ma sprawa kompatybilnośći gry z komputerami zawierającymi więcej niż jedną kartę graficzną w tym > jedną wbudowaną w procesor?

Wybierasz ekran na którym grasz, nie jest to kwestia ustawień gry tylko tego którą kartę wybierzesz w Windowsie.

Dnia 29.04.2011 o 18:13, Thermalcake napisał:

3.Czy kurtka zawarta w EK wygląda identycznie jak strój Vernona Roche(na co wskazałaby jej nazwa) i jakie
dokładnie będzie mieć statystyki?

W EK jest kurtka Roche''a, statystyki niech pozostaną tajemnicą;).

Dnia 29.04.2011 o 18:13, Thermalcake napisał:

czy spełniając te wymagania, będzie można grać płynnie w maksymalnych detalach, czy nie

Spełniając wymagania zalecane będziesz mógł grać płynnie - to chyba oczywiste, przecież dlatego są zalecane:)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 17:47, geralt150 napisał:

jacy aktorzy podkładają głos pod:
iorvetha
vernon roche
tajemniczy zabójca
i czy przed premierą jeszcze będą ich próbki >?


Rozumiem, że chodzi Ci o polską wersję?

Iorveth - Tomasz Borkowski
Vernon - Wojciech Majchrzak
tajemniczy zabójca musi pozostać tajemniczy;)

Co do próbek to nic nie mogę obiecać niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że pojawił się kolejny new o Edycji Kolekcjonerskiej Wiesia 2 - Temerskiej Monecie. W komentarzach napisano z jakiego stopu ona jest i ile waży, ale nie ma ani słowa o wymiarach.
Mógłbym się dowiedzieć ile wynosi średnica w/w monety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować