Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Będą kolejne Fallouty

99 postów w tym temacie

Za parę lat, Fallout nie będzie kojarzony z lekko przydługimi, skomplikowanymi RPGami, tylko z przygłupią, ładną i brutalną pseudo-RPGową jatką...
Taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 15:30, likop2 napisał:

Za parę lat, Fallout nie będzie kojarzony z lekko przydługimi, skomplikowanymi RPGami,
tylko z przygłupią, ładną i brutalną pseudo-RPGową jatką...
Taka prawda.

Już teraz gry cRPG są kojarzone z grą akcji ze śladowymi elementami rozwoju postaci, etc. Prawdę mówiąc ten gatunek się stacza - nawet jRPG''i z FF na czele wydają się podgatunkiem bardziej zaawansowanym. cRPG''i nie muszą być strasznie skomplikowane (nawet najmniej skomplikowane gry dziś sprzedają się naprawdę słabo) - po prostu mają wymiatać fabułą, rozwojem postaci i klimatem! A takich (nowych) gier ze świecą szukać - bo co ostatnio mieliśmy? Neverwinter Nights 2, i świeżutki jeszcze Drakensang. Reszta to podróbki typu Mass Effect (pożal się Boże), Gothic III, Oblivion i Jade Empire. Żałosne, doprawdy żałosne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Główną przyczyną, dla której postaraliśmy się o licencję na markę Fallout jest..." chec spierd... fabuly, klimatu i grywalnosci tego tytulu ktory wypracowal sobie dawno temu (F3 to bedzie porazka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 15:17, MadeinHell napisał:

No kto by się spodziewał ;) i pewnie zapowiedzą jeszcze dodatki do Fallouta 3, hę?

Juz zapowiedzieli downloadable content.
Co teraz? Pancerz dla Dogmeata? Gauss Gun za $$$?
Sellout.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 15:30, likop2 napisał:

Za parę lat, Fallout nie będzie kojarzony z lekko przydługimi, skomplikowanymi RPGami,
tylko z przygłupią, ładną i brutalną pseudo-RPGową jatką...
Taka prawda.


lol? Przecież ta gra nawet grafiki nie ma. Wszystko groteskowo wybucha <nawet jeśli trafiona kończyna dostała drzazgą to i tak efektownie znika w wielkiej czerwonej chmurze> a "tło" załączone na screenie wygląda, jakby te domki, chodniki i znak drogowy ktoś przed chwilą polerował. To wygląda jak park rozrywki którego tematem przewodnim jest wojna jądrowa, a nie świat po katastrofie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cii, pamiętaj że mówisz do człowieka, który jeszcze dziś rano, zachwycał się świetną grafiką z GIANTS, BG 2 i Warcrafta 3 :P.

Bestheda jajc nie posiada. Historia się powtórzyła. Królują gry typu ,,idź zabij wszystko na swej drodze". Powtaje Fallout. Jest on turówką, w trybie izometrycznym 3D. Całkiem nieźle się sprzedaje (zwraca kkoszt produkcji, a nawet troszkę by zostało), zyskuje grono fanów, a starzy fani (mimo początkowego nieco sceptycznego podejścia) nieźle go chwalą. Następuje przełom w gatunku RPG i powstaje piękny Hruud: Suhaife, którego druga część jest żywą legendą, fajnych RPGów jak na pączki... no dobra, zagalopowałem się, to za piękna wizja...
Zamiast postąpić zgodnie z tą wizją, twórcy F3 popłynęli z nurtem i zaserwowali nam ACTION rpg. Przypomina to RPGi z konsol, w których jest więcej walenia niż myślenia ( idź zabij, zabij, wykaż się małpią zręcznością I NA BOGA! NIE MYŚL!!!)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż nowa firma nowe podejście, silnik poprzednich części był trochę przestarzały. Zobaczymy jak im wyszła trzecia część która imo bardziej przypomina w gameplayu i zapowiedziach FPS ala Stalker (jak dla mnie stalker ma lepszą grafikę ale brak jakiś wielkich i zapowiadanych opcji RPG) niż cRPG. Mogli przebudować jakiś już istniejący silnik i zastosować widok np taki jak w "Dawn of War" lub w "Spell Force" (czyli pełna kontrola nad kamerą) i zostawić system turowy. Bestheda niestety lubi zmieniać sporo rzeczy w znanych seriach (dla mnie nadal Daggerfall>Morrowind>Oblivion) i pokazywać że pewne sprawy widzi inaczej niż fani.

Co do konsolowych RPG-ów ludzie czy możecie sobie dać na wstrzymanie, nie podobają się wam to nie grajcie. Cały ten flame powstał po Mass Effect które Biowere nie potrzebnie wam dało. Gra mogła zostać na konsoli i był by spokój i/lub narzekanie "Ale my też chcemy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka koncepcja troszkę mnie martwi.

Nie chcę, zapewne nie tylko ja, a wszyscy Gracze na całym świecie, by Fallout nie stał się serią tasiemcową, tego typu jak gry od Electronics Arts. Okej, twórzcie kolejne odsłony, ale nie zróbcie z tej serii tasiemca. Moim zdaniem powinni postąpić podobnie jak Konami z MGSem - zrobić jedną z części, która uzupełni wszystkie odpowiedzi na pytania i zakończy daną historie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh ludzie może wstrzymacie sie z ocenami do premiery i wypróbowania gry bo puki co widze pełno krzykaczy co to dalej chcieli by izometrycznej turówki.

Sam kocham serie fallout i można uznać że to ona zaraziła mnie rpgami i wczale nie uważam że besheda zwaliła klimat świata, a to że pokazano gameplaye z walki nie znaczy że bedzie to jakiś acton rpg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to fani nie powinni być zadowoleni ;) mało który z fanów podziwia i cieszy się ze zmian jak ta gra wygląda itp.

Malvon --> są już oceny i testy którymi jak najbardziej można się sugerować że bardziej podchodzi to pod grę akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.08.2008 o 16:20, Malvon napisał:

Sam kocham serie fallout i można uznać że to ona zaraziła mnie rpgami i wczale nie uważam
że besheda zwaliła klimat świata, a to że pokazano gameplaye z walki nie znaczy że bedzie
to jakiś acton rpg.

A to, ze bethesda powiedziala, ze jest ilestam linijek tekstu tzn., ze to rpg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będą kolejne Fallouty...a każdy następny gorszy od poprzedniego? Poczekam na kolejne części i jeśli nie wyczuje w nich klimatu starych falloutów - to ja podziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.08.2008 o 16:07, L33T napisał:

Co do konsolowych RPG-ów ludzie czy możecie sobie dać na wstrzymanie, nie podobają się
wam to nie grajcie. Cały ten flame powstał po Mass Effect które Biowere nie potrzebnie
wam dało. Gra mogła zostać na konsoli i był by spokój i/lub narzekanie "Ale my też chcemy".

ale one właśnie wpływają na gatunek - królowało BGII zobacz ile było gier w podobnej koncepcji.
Era konsol, gracz woli ciąć niż myśleć, czego szczytowym osiągnięciem jest Fable - powstają Jade Empire, MF, Oblivionn a teraz Fallout 3.
Na konsole potrafią powstawać dobre cRPG - vide obydwa KOTORy- problem w tym że wydawcy gier idą w stronę action na konsolach bo to jara największą liczbę tamtejszych graczy, a to oddziałuje na branżę jako całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować