Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Powiedzcie mi, bo nie mogę znaleźć tej informacji- w jakich czasach rozgrywa się akcja gry? W odniesieniu do sagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też pograłem w ToRa i zgodnie z przewidywaniami to bardziej single player a nie prawdziwe MMO. Pewnie sprzedadzą mnóstwo egzemplarzy, ale jak już każdy dobije maks level, to grać dalej nie będzie. Voice acting i cinematici są zupełnie zbędne, i tak (prawie) każdy gra w MMO ze ściszonym dźwiękiem i rozmawia w tym czasie na TSie ;p Kiepsko widzę też balans klas. W WoWie wszyscy wiecznie narzekają, ale prawda jest taka, że to jedno z lepiej zbalansowanych MMO... a BioWare NIGDY nie potrafił zapewnić balansu klas w swoich RPGach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobiłem do 6 lvl, więc mogę napisać o tym co zobaczyłem do tej pory. Nie miałem, żadnych problemów z lagami, mimo oblężenia serwerów. Na moim starym jeż Core2Duo 2,13, GeForce 7950gt i 3gb RAM, Win XP, gra chodzi płynnie z większością ustawień na max i bez AA, choć widać znane z UE3 doczytywanie tekstur, choć gra jest na innym silniku. Przechodzę aktualnie questy wprowadzające związane chyba z pochodzeniem postaci, coś jak początki w Dragon Age: Origins. Gram klasą Sith Warrior, myślałem, że będzie mógł korzystać z mocy, ale chyba pomyliłem klasy, ta klasa to typowy koksu do walki wręcz. Są questy poboczne, ale polegają na zbieractwie (przynajmniej te które wykonałem). Gra jak na razie to dla mnie w zasadzie single player, ale może nie ogarniam bo to pierwsze MMO, z którym mam do czynienia. W każdym razie PvP jest zablokowane do osiągnięcia 10 poziomu, jakiś zorganizowanych drużyn też nie widziałem. Ktoś pytał o zgony, wydaje mi się, że nie ma żadnej kary, po śmierci musimy chwilę odczekać (ok 30 sekund o ile dobrze pamiętam), możemy wybrać czy odrodzić się w miejscu śmierci, bądź w najbliższej stacji medycznej. To tyle na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeju niektórzy ludzie mówią że jak single player online.. no w wielu grach tak jest na początku, że gramy sami potem się rozkręci o to się nie bójcie myślę ;)

Każdy zakłada kogoś z mieczykiem :P Nudna gra, tylko szpan i tyle lepiej założyć jakiegoś szmuglera czy kogoś innego tylko nie jedi i sith.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam się zdziwiłem, ale tak beta już działa. Jeśli posiadasz klucz musisz zaakceptować na swoim profilu że chcesz wziąć udział w tej becie, gdyż klucz możesz wykorzystać tylko raz, a testy wersji beta będzie kilka i do każdego musisz mieć nowy klucz. Po zaakceptowaniu możesz zacząć pobierać grę. Podczas logowania w kliencie, może pojawić się błąd logowania, który zmusi Cię do aktualizacji rzeczy które są wymagane do rozpoczęcia gry jak np. uzupełnienie kontaktu (numer telefonu), czy pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra dla pojedynczego gracza z domieszką mmo? Mam takie same skojarzenia. Są scenki niczym rozmowy w Mass Effect gdzie prowadzimy dialog (wygląda to jakbyśmy grali w poprzedniego KOTORa bez multi), a następnie okazuje się, że mamy iść i zabić tylu i pozbierać to i to. Jak w standardowym mmo. Wszystko zaznaczone jest na mapie i opisane w quest logu, przynajmniej na początku gdzie jeszcze jestem. Wybrałem jasną stronę, bo lubię być dobry. Oprawa nie powala, niby mam większość opcji na max, ale nie widzę tutaj niczego co mogłoby podnieść moje zainteresowanie grą, jest ładnie. Na szczęście nie to w tej grze jest ważne, bo cała reszta już na samym początku w pewnym sensie mnie przekonała do spróbowania tej gry. I nie mam na myśli bety, a pełnej wersji. Coś czuję, że ładnie się wciągnę kiedy tylko ta ujrzy światło dzienne na sklepowych półkach. Jakiś argument abym jeszcze nie porzucał PC całkowicie. Jeśli wątek fabularny będzie naprawdę godny uwagi, długi i przedłużany w taki czy inny sposób, to będzie to absolutny must have.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego każdy ma takie skojarzenia ze single? Ludzi tam nie spotykacie? jak nie spotykacie to na pewno spotkacie potem bo przecież tyle ludzi w to gra teraz.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie esencja mmo sa instancje, a tych chyba nie dam rady posprawdzac podczas bety wiec nie dowiem sie czy gra jest miodna czy nie. Gra sie owszem przyjemnie i schemat taki sam (poza dialogami) jak w innych grach online tzn idz, zabij, przynies, porozmawiaj. Trudno by tu o wiele wiecej, ale chociaz mamy jakis wybor czasem podczas zadan^^. Lvluje sie calkiem przyjemnie, widoczki tez sa ladne (gram jedi consular) ale jakos brakuje im glebszego, ciezszego klimatu. Doszlam dopiero do 6 lvlu wiec pewnie dalej bedzie lepiej i ciekawsze miejsca. Fabula wciaga, ale nie tak zeby grac ciagiem.

Grafike mam na wysokich ustawieniach, z jakiegos powodu czasem tekstury wygladaja dziwnie albo nachodza na siebie...niedawno moja bohaterka miala oczy wielkosci jaj podczas (jednego) dialogu, groteskowex).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2011 o 22:53, Rambos napisał:

Ale dlaczego każdy ma takie skojarzenia ze single? Ludzi tam nie spotykacie? jak nie
spotykacie to na pewno spotkacie potem bo przecież tyle ludzi w to gra teraz.. :P

Ludzie są i to sporo, ale jednak w momencie kiedy przechodzimy do rozmowy z NPC ma się wrażenie, że to gra dla pojedynczego gracza. Nie ma tutaj czegoś takiego, że piętnaście osób stoi przed naszymi oczami rozmawiając z niemym jakimś tam NPC. Sytuacja skupia się tylko na nas, przeplatana innymi ujęciami kamery gdzie w dodatku nasza postać też ma głos. Daje to zupełnie inne odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wywalam to coś, na początku twierdzi, że wpisuje błędną odpowiedź, później, że błędne hasło a teraz, że błędny login. Dziękuję Bioware za pogranie w betę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2011 o 00:31, Isildur napisał:

A ja wywalam to coś, na początku twierdzi, że wpisuje błędną odpowiedź, później, że błędne
hasło a teraz, że błędny login. Dziękuję Bioware za pogranie w betę....


Masz konto w Origin? Jesli tak to wez pod uwage to, ze konto Origin oraz konto do bety jest tym samym. Moze zmieniales haslo w Origin? Ja tak zrobilem i nagle nie moglem zalogowac sie do bety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2011 o 00:41, Ecko09 napisał:

Napisy w rozmowach są od początku czy trzeba je gdzieś ustawić? bo w intrze nie ma napisów
,w opcjach też tego nie widze.


Trzeba ustawic. Ale teraz nie pamietam gdzie. Ale da sie napewno, ja wlaczylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że większość opinii jest dokładnie taka sama, jak to co pisałem przy okazji zamkniętej bety ;) Bioware, niestety albo i stety, za twardo siedzi w realiach gier dla jednego gracza, przez co ich produkcja MMO jest pozbawiona tego pierwiastka "multi". Sztuczne wymuszanie poprzez wskaźnik "social" potrzebny do założenia niektórych zestawów jest złym rozwiązaniem.

Do tego zauważyłem, że zmniejszyli poziom trudności, bo z ciekawości skorzystałem z innego konta (serwery się okazuje są te same, co w perma) i założyłem nową postać. O wiele łatwiej się leveluje, zmianie uległy też pierwsze poziomy, nie trzeba aż tyle odpoczywać/leczyć się na początku gry.

@Eilene

Pierwsza instancja jest około 10-14 poziomu i jest przygotowana na 4 osoby. Nazywa się to to po stronie Imperium "Bring Down the Hammer", ale po podbiciu poziomu do 16-17 można ją spokojnie wysolować. Za to fabuła i dialogi w niej są świetne ;)

@damlon

Z tego, co pamiętam, to dopiero po wybraniu AC możesz korzystać z mocy. Nie pamiętam tylko, który spec może ;)
Co do PvP, to odradziłbym w becie. Chyba, że poprawili dobór poziomów, bo w poprzednich wersjach było tak, że można było trafić przy 12 poziomie graczy na 40, co zabawne nie było ;s A teraz gracze z zamkniętej bety (perma) mają postacie w okolicach 40-45 ;) Lepiej pomęczyć się do 20 i powalczyć statkiem kosmicznym, ew. popróbować craftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fajnie sie leveluje, czuje sie jak bym gral w singeplayer. low lvl walki sa ekscytujace. obawiam sie jednak o endgame tej gry. ciekawe co bedzie miala do zaoferowania.
pozostane przy wowie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwny jest ''auto-attack'' a wlasciwie jego brak, musze ciagle klikac, ale to kwestia przyzwyczajenia. Jak narazie nie mam ani crasy ani lagow. Jedynie co mi sie zrabalo to Targeting nagle przestal dzialac i nie moge nic zaznaczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować