Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Jak robisz wszystkie questy poboczne to powinieneś mieć ok. tego samego lvlu jak przeciwnicy w dalszych questach. Ja nie miałem takiego problemu.

Infes

Gra nie jest rewelacyjnie zoptymalizowana i w dosłownie w kilku miejscach fpsy drastycznie spadają. Nie oczekuj w pełni rewelacyjnie działającej gry w wersji beta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 11:21, Infes napisał:

Masakrycznie mi ta gra chodzi :/ Niby 70 pinga ale mam po 10 fpsów w niektórych miejscach
a potem normalnie wraca do 50-60. Szkoda czasu marnować.


Najdziwniejsze jest to, że na dużych otwartych przestrzeniach, gdzie jest dużo postaci npc, oraz mnóstwo innych graczy mam 55 fps,a jak tylko wejdę do jakiejś małej jaskini gdzie nie ma nikogo, dostaję spadek do 8-15 fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to cóż czas dorzucić swoje 3 grosze. Będę tej gry bronił nawet koszulę rozerwę i rzucę się pod nogi.
- Co do lagów nic dziwnego że są w tej chwili skoro to beta na sprawdzenie serwerów, kiedy pierwszy raz wszedłem w piątek serwery zapełniły się (mówię o europejskich których jest mniej) w ciągu kilkunastu sekund. Zdążyłem podnieść opcję grafiki i z większości zielonych zmieniły się na full jeden pozostał "standard" i właśnie tam się udałem, największe lagi były właśnie w piątek, grając wczoraj nie uświadczyłem już żadnych.
- Druga sprawa męczą was questy typu przynieś, podaj, pozamiataj mnie także dlatego WoW-a skończyłem na trialu. Tutaj owszem też są takie jednak sęk w tym że każdy quest, nawet ten w których mamy przejść 10 kroków po to aby zabić kilku szpiegów (wcześniej musimy ich przeskanować) dalej jest mocno umotywowany w fabule, nawet jeśli nie w głównym wątku to sprawia wrażenie (voice acting potęguje to w sposób ciężki do opisania) malutkiego wątku pobocznego, ciężko mi się postawić w roli osoby która "woli działać", ale jeśli ktoś lubi działać i jednocześnie wiedzieć po co i dlaczego to robi, a nie "zabijać 10 szczurów" tylko dlatego żeby zabić 10 szczurów to jest to gra dla niego.
- Napomknę tylko o bugach, zdażyło mi się kilka (nie liczę kilku wywaleń do pulpitu, ale o to nawet w ankietach pytają więc raczej zdają sobie sprawę) i to typu migający pasek ładowania mocy lub światło pokazujące loot które nie znikło bo przed pojawieniem się go zabrałem rzeczy. Tego typu pierdółki jedynie mogłem uświadczyć, najpoważniejszy ale nie wiem do końca czy to bug czy akurat problem z serwem to kiedy wywaliło grę całemu mojemu teamowi w tym samym czasie.

Kończąc przydługą obronę przypomnijmy sobie co stało za sukcesem WoW-a może nie wszyscy zdają sobie sprawę bo dla wielu to "pierwsze" MMO, WoW nie wprowadził od razu urozmaiceń on tylko wziął to co miały inne mmo i zrobił to lepiej. Według mnie SWTOR robi to samo z tym że kładzie nacisk na historię, a nie na mechanikę rozgrywki. Jeszcze nie wiem jak to będzie z end-game ale do tej pory ta gra ma mnie kupionego.
Dlatego wysoki sądzie i szanowna ławo przysięgłych, mój klient jest świadom że popełnił kilka błędów, ale kto z nas tego nie robi ? Z nim jest tak jak z tymi ziarnami sianymi przez nierozważnego rolnika, kilka trafi w chwasty które będę działać a potem nie pozwolą wzrosnąć, kilka trafi na beton od którego się odbije, a kilka trafi na żyzną glebę która będzie się jarać lore i historią serwowaną przez Bioware.

PS.
Damlon rzeczywiście dziwnę bo ja miałem w piątek odwrotnie teraz już jest stabilnie, przy wielu ludziach nie dało się grać a w jaskiniach itp pięknie i cacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 11:53, damlon napisał:

npc, oraz mnóstwo innych graczy mam 55 fps,a jak tylko wejdę do jakiejś małej jaskini
gdzie nie ma nikogo, dostaję spadek do 8-15 fps.


No to witaj w klubie. Zmarnowany czas na ściąganie tych 20gb i ogólnie też nie ma czym się rajcować. Jednak zostanę przy zdaniu że BioWare mogło zrobić po prostu KotORIII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 13:47, Infes napisał:

No to witaj w klubie. Zmarnowany czas na ściąganie tych 20gb i ogólnie też nie ma czym
się rajcować. Jednak zostanę przy zdaniu że BioWare mogło zrobić po prostu KotORIII


Po świetnym KotOR II od Obsidian BioWare nie powinno nawet myśleć o wznowieniu serii jako RPG, bo by zrobili to co zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do 13lvlu bounty hunterem i też mam kilka uwag.

Odnośnie technicznych kwestii, faktycznie są miejsca, gdzie fpsy spadają dziwnym powodem i o ile temperaturę mam na normalnym poziomie to czasami przy cut scenkach komp mi się restartuje, czasami też dziwne bugi się pojawiają (postać nie chce przestać biegać, etc.).

Kwestie MMO - nie zgodzę się, że nie ma nacisku na grupki, w każdej lokalizacji są questy heroic 2+ gdzie potrzeba kilku osób, więc jednak niewielki nacisk jest na grupowanie.

Bardzo podoba mi się nacisk na fabułę, w WoWie większość questów nie czytałem bo nie widziałem sensu, tutaj jednak jest ich tak niewiele, że to nie męczy i cutscenki dodają smaku i jak dla mnie sprzedają grę :).

Brakuje mi jeszcze klimatu w grafice, jednak są lokalizacje, które mi się bardzo podobają, więc może później będzie lepiej. Faktycznie sam zastanawiam się jak będzie wyglądał end-game, WoW jednak jest bardziej techniczny, w SWTOR tego tak nie czuć. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ja jednak jestem jak na razie za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam caly czas wrazenie jakbym gral w klona World of Warcraft tylko w swiecie Star Warsa. Poczucia ze gram w single player gre nie mialem ani przez chwile, a napewno daleko fabule tej gry to SW KOTOR. Caly czas czuje ze to jest MMO, typowe zadania idz zabij 10 tego, idz zniszcz jedno to, idz przynies 5 tego. Jedynie quest zwiazany z nasza klasa jest w miare inny, bo nie zawsze ciekawy, po czym wracamy do grindowania bo na tym poboczne questy polegaja, ktorego ponoc mialo nie byc wogole w SW. Gre i tak kupie, bo chce pograc w cos sobie po sieci, wiec to jakie jest SW mi wystarczy ale to jakie zapowiadali ze bedzie no jak narazie odbiega od rzeczywistosci. Nie wiem moze za malo gralem, bo generalnie juz mi sie nie chce i od wczoraj rana gry nie ruszylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 13:51, Ostrowiak napisał:

Po świetnym KotOR II od Obsidian BioWare nie powinno nawet myśleć o wznowieniu serii
jako RPG, bo by zrobili to co zwykle.


A ja myślę że gdyby zachowali gameplay, utrzymali klimat i ktoś napisał by świetny scenariusz to hit murowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wykonuję quest Ancient Secrets. Mam znaleźć ''Jedi Archives'', tylko gdzie te archiwa są? ;P Nic nie jest pokazane na moim radarze. Pozdrawiam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalogowalem sie, zobaczylem... i nie moglem znalezc Auction House-a:)

Tak mniej wiecej mozna podsumowac "SWETERA". Przez 90% czasu mialem wrazenie ze gram w WoW. Mysle ze inne okreslenie jest tu jeszcze lepsze. "WoW with Lasers".

Poza innym "settingiem" nie rozni sie to prawie niczym. To prawie to voice-acting i "filmowa kamera" podczas dialogow. O ile w dluzych questach jest to nawet fajne o tyle w questach typu "przynies-pozamiataj" zupelnie niepotrzebne.

Pozytywnie mnie zaskoczyla strona techniczna. Klient jest niezwykle stabilny. Nie mialem zadnych problemow z crashami ani lagami ani spadkami fps-ow. Gra chodzi plynnie i nie marudzi. To bardzo duzy plus bo na przestrzeni dziejow mialem okazje brac udzial w wielu betach i zadko kiedy mialem do czynienia z tak dopracowanym produktem pod tym katem. Jedyne czego moge sie przyczepic to zasobozernosc. Po jakims czasie okupuje juz cala dostepna pamiec komputera.

Szkoda tylko ze grafika straszy. Jest paskudna. I to przy ustawieniach na High.

Dzwiek jest w porzadku. Voice-acting wypada bardzo dobrze.

Gralem Bounty Hunterem oraz Jedi Councelor-em. Ten pierwszy jest ciekawszy. Dobrnalem do 12 poziomu. Jedi znudzil mi sie juz na 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem Jedi Knight''em do 12 poziomu - straszna nuda, mało nowych ciosów, praktycznie wszystkie poznałem na początku, a i tak nie było ich wiele. Do tego całe Tython musiałem wsiekać jakąś tanią podróbą lightsabera.

Fajne elementy to: nastrojowa muzyczka znana z GW, która oddaje klimacik - ale to praktycznie zawsze jest w grach firmowanych przez Lucasarts. Mocną stroną jest też stabilność - nie wywaliła mi ani razu, lagów też nie było. Dobre voice-action.

Gra przypomina zwykłą grę single player, zwłaszcza na początku. Potem jest trochę lepiej jak w grupie załatwia się twardszych bossów, czy w końcu gra się w warzony.

Ogólnie jednak ToR mnie nie przekonał do siebie, kilka fajnych momentów - jak dotarłem do Jedi Temple czy jak składałem pierwszy miecz świetlny, ale tak to średnio.. jak na to, bym zgodził sie płacić abonament. Grafa słabiutka moim zdaniem gorsza od tej w Kotorach, lepsza na szczęście od tej która pojawiła się na pierwszych screenach.

Bardzo dobra beta. Jak w przypadku BF3 mogłem liczyć, że liczne błędy, crashy, lagi znikną (i faktycznie w większości znikły). To w becie ToRa ich nie było, ale sama gra nie powala, niestety.. liczyłem mimo wszystko na coś lepszego, a i tak gdyby było lepsze nie wiem czy bym się skusił. Chociaż zobaczyłem i nie będę żałował, że nie bd grał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 17:38, Viitrik napisał:

Czy waszym zdaniem gra jest warta ceny i abonamentu?


Moim zdaniem nie.

Nikt tez nie odpowie Tobie na pytanie czy dla Ciebie bedzie warto jednoznacznie. Zalezy bardzo mocno od doswiadczenia w MMO oraz preferencji.

Jesli lubisz WoW(mechanika) oraz Star Wars(swiat) to prawdopodobnie mozesz brac w ciemno. Jesli ktorys warunek nie jest spelniony to lepiej poczekaj na triala i sam sie przekonaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się trochę pograć.Przy okazji dzięki Gram za klucz.Co do gry,faktem jest że do Wowa podobna ale jak by nie było wyznaczył on pewne standardy na których wszyscy w większym lub mniejszym stopniu się wzorują.Mnie to akurat nie przeszkadza.Co do samej gry to kreator jest dosyć ubogi mogli się bardziej postarać.Po za tym można by dodać możliwość sprawdzenia wartości przedmiotów w ekwipunku żeby w razie czego wiedzieć co się bardzie opłaca zostawić tak jak to jest np. w TES V.O lagach nie wspomnę.No i te postacie takie plastelinkowate.No cóż,będzie się trzeba do tego przyzwyczaić.Po za tym gra wyglada zdecydowanie lepiej na żywo niż na filmikach.Coś czuję że do WoWa prędko nie wrócę i nawet sam Chuck Norris do tego nie zmusi ;-).Teraz tylko pozostaje czekać na premierę i miedź nadzieję że EA nie zwali tej gry tak jak to ostatnio zrobiła z BF 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 17:38, Viitrik napisał:

Czy waszym zdaniem gra jest warta ceny i abonamentu?

Moim zdaniem nie jest warta płacenia abonamentu. Co prawda wygląda na dopracowaną już w becie, także na pewno ten kto ją kupi nie będzie narzekał na jakość. Gorzej z tym co gra oferuje, bo mnie trochę nudziła, chyba że komuś taka rozgrywa się podoba. Jeśli jeszcze będę miał okazję zagrać, to wypróbuje jakąś inną klasę - bounty huntera, może będzie lepiej ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 18:02, calwert napisał:

możliwość sprawdzenia wartości przedmiotów w ekwipunku żeby w razie czego wiedzieć co


Ale przeciez taka informacja jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od strony technicznie nie ma tragedii, ale potrafi porządnie przyciąć. Lagi czy crashe też się zdarzają, ale to w końcu beta. Rażą za to diabelnie te przydługie ładowania. Powinni coś z tym zrobić.

Gra się nawet fajnie, ale zdecydowanie nie jest to gra za którą byłbym w stanie wyłożyć 180 zł i płacić jeszcze w dodatku abonament. Generalnie widzę tutaj zbyt wiele podobieństw do WoWa, a szczerze powiedziawszy, oczekiwałem czegoś bardziej odkrywczego. Może nie jest to tak perfidny klon WoWa jak inne gry, ale "wyraźną inspirację" mechaniką rozgrywki widać na pierwszy rzut oka. Podobają mi się za to bardzo questy, mimo że większość opiera się na typowym dla MMO schemacie, to cutscenki i voice-acting to bardzo uprzyjemniają.
Coś czuję, że TOR będzie kolejną grą MMO, która miała być WoW killerem, a ostatecznie nawet temu WoWowi nie zagrozi. Pozostaje czekać na GW2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 18:50, Reffanov napisał:

Od strony technicznie nie ma tragedii, ale potrafi porządnie przyciąć. Lagi czy crashe
też się zdarzają, ale to w końcu beta. Rażą za to diabelnie te przydługie ładowania.
Powinni coś z tym zrobić.


Ja nie mam ani lagow, ani crashy, ani dlugich loadingow, ani spadku fps. Moze masz za slaby sprzet albo internet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 19:33, Gosu napisał:

Ja nie mam ani lagow, ani crashy, ani dlugich loadingow, ani spadku fps. Moze masz za
slaby sprzet albo internet?


Mam dokładnie tak samo, gierka chodzi techniczni pięknie. Grałem dzisiaj cały dzień i zero problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować