Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Jak dla mnie absolutna bomba :) Nie wypowiadam się pod względem mechaniki, bo nie siedzę w temacie MMO, ale jeżeli chodzi o resztę to dla mnie hit. Fabuła, questy, postacie - miód. Mówię o drodze Inkwizytora Sithów, bo tą postacią głównie grałam. Jak dla mnie to mogłoby być zwykłe RPG, bez MMO, i byłoby super, taki trzeci KOTOR :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 20:09, Magwisienka napisał:

Jak dla mnie absolutna bomba :) Nie wypowiadam się pod względem mechaniki, bo nie siedzę
w temacie MMO, ale jeżeli chodzi o resztę to dla mnie hit. Fabuła, questy, postacie -
miód. Mówię o drodze Inkwizytora Sithów, bo tą postacią głównie grałam. Jak dla mnie
to mogłoby być zwykłe RPG, bez MMO, i byłoby super, taki trzeci KOTOR :)


Mam identyczną opinię :) . MMO jest tu niejako dodatkiem do cRPG (no może otwarte lokacje PvP nieco tu pomogą) i całkowicie mi to nie przeszkadza bo RPG genialne, a dodatkowe ficzersy MMO tylko umilają rozrywkę :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem sobie przez weekend, wbiłem 16 level zdobyłem 2 kompanów i własny statek i powiem że gra jest kozacka, fabuła na 5+, oprawa na 5, akcja 5, czasami trudno jest bossa zabić nawet w full pt :). Gdyby nie to że u nas jak zwykle chorą kasę będzie kosztował abonament to bym się skusił aby grać po premierze :). Ciekawe kiedy otworzą jakiś prywatny serwer :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 21:43, hammerfall87 napisał:

> > Czy abonament bedzie taki jak w wowie (cenowo)?
>
> Bodaj 240 zł za pół roku.

to taniej wychodzi


Dla mnie to i tak za drogo, jak się człowiek uczy to go najlepsze zawsze ominie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwie zarwane nocki na becie + dzień cały przed monitorem i właśnie zamówiłem pre-ordera.

Do tej pory brak dłuższych kontaktów z MMO, coś mnie odrzucało.Ale dwie doby z SWToR dały mi zajebiaszczą frajdę, która skłoniła mnie do zakupu. Dla mnie jest świetnie, jako 35 letni fan SW jestem bardzo zadowolony z tego co, gra oferuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 19:33, Gosu napisał:

> Od strony technicznie nie ma tragedii, ale potrafi porządnie przyciąć. Lagi czy
crashe
> też się zdarzają, ale to w końcu beta. Rażą za to diabelnie te przydługie ładowania.

> Powinni coś z tym zrobić.

Ja nie mam ani lagow, ani crashy, ani dlugich loadingow, ani spadku fps. Moze masz za
slaby sprzet albo internet?


Sprzęt jest rzeczywiście nie najlepszy, internet jednak śmiga w każdej innej grze czy programie bez większych zarzutów, prędkość zresztą też raczej powyżej średniej prędkości w Polsce, więc raczej nie w tym rzecz. Inna sprawa że o ile sam gram w TORa przymusowo na słabym sprzęcie, to mój kumpel który sprzęt ma o niebo lepszy ma crashe co pół godziny. W czasie Flashpointa wywalało go nawet częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, 21lv Shadowa i 16 Vanguarda. Vanguard padaka straszna :/
Shadow zrobiony na tankowy spec z guardem na healera działa świetnie w PVP.
Zupełnie jak w WAR... :)
Stare dobre czasy, ja gre praktycznie na pewno zakupie, zobaczymy po jakim czasię się nudzi.
Cała moja gildia (50+ osób w becie) jest generalnie zadowolona z gry, po tych złych opiniach spodziewaliśmy się czegoś gorszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 23:05, Rizzan napisał:

No ja mam kompa sprzed dwóch lat i ani razu fpsy nie spadły poniżej 30 oraz liczba crashy
wynosi całe 0.


Heh nowy build już daje rade. Żałujcie, że nie widzieliście jak na Senate Plaza na Coruscant nikt nie wychodził z okolic maks 15 FPS niezależnie od sprzętu. TO dopiero były BETA testy ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ograniu bety kupuje pełną wersję ;) Więc poszukuję osób do spólnego grania nick :Miodus gram inkwizytorem który jak specjalizacje wybrał asasyna ;) aktualnie lvl 11. Od razu mówię że nie jestem żadnym specem od geir mmo kompletnie jestem zielony wiec żeby ktoś sie nie zdziwił ze całkiem nie ogarniam podstawowych sformułowań ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bomba.

Ta gra łaczy w sobie przystępność i mechanikę WoWa z fabuła Biowaru I universum Star Wars. Oprawa bardzo dobra, contentu jest duzo i ciekawego, a Flashpointy są kozackie (narazie sprawdziłem Black Talon moim Bounty Hunterem - w dwójke na 12 levelach momentami było ciężko ! )

Gra ma wszystko czego mozna chcieć od MMO.

Kiedyś grałem troche w WOWa i bardzo fajnie sie grało

Potem próbowałem trochę WARHAMMERa i Age of Conan. Ale pamiętam to odczucie "taniości" i niskiej jakości kiedy porównywałem przyjemnosc z grania w te gry do WoWa. Miałem uczucie jakbym grał w marna podróbkę lepszej gry.

Przy SWTORze tego nie ma !! Gra sie naprawde bardzo przyjemnie - mozan sie poczuć swoja postacią i wciagnąć w grę w Warhammerze questowało się tak trochę na siłę - oczyszczało się mapy z questów. Grając w SWTOR czuje sie poprostu jakość i satysfakcję !

Puki co chyba najlepszy mainstreamowy MMO od czasów WOWa. (czy będzie lepszy pokarzą lata i end-game)

A Beta stabilniejsza niz większość gier przy starcie. Na moim starusieńkim Ge Force 9800 GT śmiga na najwyższych ustawieniach ! na stabilnym wysokim frameracie.

Myślę że wszyscy gracze którzy grali w inne MMO docenią SWTORa

Ci którzy nigdy nie grali w MMO - jeżeli nie spodoba sie wam SWTOR to prawdopodobnie nie spodoba się wam żadne MMO - bo nie ma chyba MMO bardziej przyjaznego nowym graczom.

Szkoda że zamykają juz bete a ja idę do pracy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 00:24, miodus napisał:

Po ograniu bety kupuje pełną wersję ;) Więc poszukuję osób do spólnego grania nick :Miodus
gram inkwizytorem który jak specjalizacje wybrał asasyna ;) aktualnie lvl 11. Od razu
mówię że nie jestem żadnym specem od geir mmo kompletnie jestem zielony wiec żeby ktoś
sie nie zdziwił ze całkiem nie ogarniam podstawowych sformułowań ;].


Ja identiko. Stary gracz RPG ale MMO nie podchodziło aż do teraz. Zupełnie na razie nie czaję tych skrótów z czata. Dołączyłbym się do Ciebie ale póki co jestem po Jasnej Stronie :P

-> Angmir

100% racji :)

BTW, nie orientujecie się na jakim serwie najwięcej rodaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 22:40, Reffanov napisał:

Sprzęt jest rzeczywiście nie najlepszy, internet jednak śmiga w każdej innej grze czy
programie bez większych zarzutów, prędkość zresztą też raczej powyżej średniej prędkości
w Polsce, więc raczej nie w tym rzecz. Inna sprawa że o ile sam gram w TORa przymusowo
na słabym sprzęcie, to mój kumpel który sprzęt ma o niebo lepszy ma crashe co pół godziny.
W czasie Flashpointa wywalało go nawet częściej.


Ja nie mialem wogole crasha, a kolega pokoj obok ktory od 3 dni prawie od kompa nie odszedl zagrywajac sie w SW tez nie, a zrobil kilka instancji i PvP. Moj latency nie przekroczylo nigdy 30 ms, najczesciej jest kolo 20. Ja jestem pod duzym wrazeniem jesli chodzi o stabilnosc gry szczegolnie ze to beta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 06:53, Gosu napisał:

Ja jestem pod duzym wrazeniem jesli chodzi o stabilnosc
gry szczegolnie ze to beta.


Ja tak samo. E5200@3GHz, HD4770, 4GB Ram, Win 7. Żadnych wywaleń, crashy. Gra chodziła płynnie, bez zaciachów na maxie. Jedyne zauważalne spadki FPS to Jedi Temple na Typhonie, do ok 15 FPS. I w piątek nie działał logout. W sobotę i wczoraj było już OK.

Moje podsumowanie po weekendzie:

Grafika 7
Dźwięk 10
Grywalność 9
Questy 8

Moje pytania:

Przy niektórych przedmiotach pojawia się przy zakładaniu informacja o przywiązaniu przedmiotu do postaci. Myślałem, że nie będzie ich potem można sprzedać ale w sklepach sprzedawałem bez problemu. A jak chciałem zrobić trade z człowiekiem to mimo, że takiego przedmiotu nie zakładałem bo nie mogłem (dla innej klasy postaci) to wywalało komunikat "item bound" i nie dało się go przekazać. Chyba, że coś źle robiłem. Jak ktoś może to proszę o łopatologiczną instrukcję jak handlować z innymi graczami. Koleś mi zapłacił i nawet nie wiedziałem jak mu kasę oddać, wysłałem mailem :O

Jak wychodziłem do pracy to można jeszcze było grać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 07:14, Elendil napisał:

Przy niektórych przedmiotach pojawia się przy zakładaniu informacja o przywiązaniu przedmiotu
do postaci. Myślałem, że nie będzie ich potem można sprzedać ale w sklepach sprzedawałem
bez problemu. A jak chciałem zrobić trade z człowiekiem to mimo, że takiego przedmiotu
nie zakładałem bo nie mogłem (dla innej klasy postaci) to wywalało komunikat "item bound"
i nie dało się go przekazać. Chyba, że coś źle robiłem. Jak ktoś może to proszę o łopatologiczną
instrukcję jak handlować z innymi graczami. Koleś mi zapłacił i nawet nie wiedziałem
jak mu kasę oddać, wysłałem mailem :O


Niektore przedmioty ktore dostajesz w instancji lub z questow sa juz przynalezne do Ciebie kiedy je otrzymasz, tzw itemy BOP-Binds when pickup, a inne to tzw BOE - Binds when equipped, czyli przynaleza do Ciebie dopiero wtedy kiedy je na siebie zalozysz, najczesciej sa ta jakies randomowe World Dropy, czyli itemy ktore nie kazdemu wypadna, warto niektore wystawiac na aukcje i zarobic na nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Jak możesz to napisz jeszcze jak odróżnić te BOP od BOE bo ja nic w ich opisie nie znalazłem :) Z reszty wypowiedzi wnioskuję, że tylko te wiązane po założeniu (BOE) można sprzedawać np na Alle czy ebayu. A BOP albo dać towarzyszowi maskotce albo sprzedać w sklepie. Dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować