Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2011 o 07:52, Elendil napisał:

Dzięki za info. Jak możesz to napisz jeszcze jak odróżnić te BOP od BOE bo ja nic w ich
opisie nie znalazłem :)


Nie zwrocilem w grze uwagi ale powinno byc napisane na itemie Binds when equipment albo Bind when pickup.


>Z reszty wypowiedzi wnioskuję, że tylko te wiązane po założeniu

Dnia 28.11.2011 o 07:52, Elendil napisał:

(BOE) można sprzedawać np na Alle czy ebayu.


Chodzilo mi o aukcje w grze, opieralem ta wypowiedz co prawda na 8 innych MMO ktore gralem, kazde mialo Aukcje w grze wiec mysle ze Star Wars tez bedzie mial, nie szukalem podczas bety wiec nie mam pewnosci czy jest.

>A BOP albo dać towarzyszowi maskotce albo

Dnia 28.11.2011 o 07:52, Elendil napisał:

sprzedać w sklepie. Dobrze myślę?


Tak mozesz sprzedac w sklepie, co do towarzyszy to nie sprawdzalem, nigdy swojemu nic nie dalem :P Jestem Sithem wiec pomoc nie lezy w mojej naturze niech sobie sam radzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja uzupełnie wypowiedź. Aukcja jest, co prawda żadnego przedmiotu wyszukać mi się nie udało, ale oczywiście będzie taka możliwość (zdziwłbym się gdyby w ogóle zabrakło czegoś takiego w grze mmo).

Natomiast jeśli chodzi o itemy i towarzyszy to nie zauważyłem możliwości przekazywania przedmiotów swoim towarzyszom. Możesz conajwyżej zmienić lekko ich wygląd kupując specjalne "pack''i"... bawiłem się również i tym, jedyne co ulegało zmianie to kolor.

Przedmioty mają wzmiankę o BoE/BoP w swoim opisie, zdaje się, że tuż pod nazwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aukcje w grze widziałem, Galactic Kiosk czy jakoś tak :P. Też nie udało mi się nic znaleźć ani nic wystawić.
Co do sprzętu i towarzyszy to dawałem swojemu masę rzeczy zdobytych podczas gry, które okazały się lepsze od tych z pudełek.

Bind w opisie widziałem, nie zwróciłem uwagi na różnicę w dalszym opisie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie ale wciąż można grać :).. .dziwne, bo beta miała być do dzisiaj rana tymczasem wciąż można wbić się na serwery i grać bez ograniczeń!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 15:26, Quong napisał:

Nie wiem czy wiecie ale wciąż można grać :).. .dziwne, bo beta miała być do dzisiaj rana
tymczasem wciąż można wbić się na serwery i grać bez ograniczeń!


Wydaje mi się, że miała być do dzisiaj 23:59.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z moich wyliczeń wynika ;) iż beta kończy się o godzinie 7 rano naszego czasu, wtorek, 7 rano. Więc jeszcze troche czasu jest. Nie jest to tajmnicą zresztą :P Dostęp do informacji kiedy kończy się beta ma każdy, jest o tym wzmianka na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji zagrałem sobie jeszcze Bounty Hunterem i questy do tej klasy dużo ciekawsze, niż do Jedi. Mimo, że zagrałem tylko chwilę to fabuła ciekawsza, chyba bardziej mnie wciągnęła, a i questy poboczne wydawały mi się bardziej "rozwinięte". Niestety grafa na Hutta zniechęca do dalszej gry, o ile ta komiksowość z Clone Wars na Tython w błękitno-zielonych barwach wyglądała jako tako, to w zżółkniętej kolorystyce Hutta już bardzo źle. A z tego co widziałem, stosunek planet takich jak Tython, nawet ładnych i takich jak Hutta, czyli brzydkich wynosi 3/2.

Co do klas polecę Bounty Huntera. Z tych co widziałem gra się efektownie juz od początku - ma się ręczną rakiete plus pistolet, a potem jak pojawi się jetpack i miotacz ogni jest jeszcze fajniej, do tego ciekawsze questy i główny wątek, gdzie

Spoiler

polujemy na innych łowców z zemsty

. Grał ktoś Agentem imperialnym? Fabuła jest taka sama jak przy łowcy głów? Bo Jedi Knight i Consular mieli chyba taką samą to i Sithowie pewnie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 14:48, Skwark napisał:

To może ja uzupełnie wypowiedź. Aukcja jest, co prawda żadnego przedmiotu wyszukać mi
się nie udało, ale oczywiście będzie taka możliwość (zdziwłbym się gdyby w ogóle zabrakło
czegoś takiego w grze mmo).

Natomiast jeśli chodzi o itemy i towarzyszy to nie zauważyłem możliwości przekazywania
przedmiotów swoim towarzyszom. Możesz conajwyżej zmienić lekko ich wygląd kupując specjalne
"pack''i"... bawiłem się również i tym, jedyne co ulegało zmianie to kolor.

Przedmioty mają wzmiankę o BoE/BoP w swoim opisie, zdaje się, że tuż pod nazwą.



Wszystkie przedmioty można sprzedać Vendorom. Te ''zboundowane" i te nie.

Przedmioty BoP - są przypisane tylko twojej postaci od momentu podniesienia i żadna inna postac w grze nie moze jej założyć - nawet twój companion.
Przedmioty BoE - są przypisane do twojej postaci dopiero do momentu kiedy je założysz - do tego momentu możesz zrobić z nimi co ci sie podoba sprzedać na Aucion housie, oddać kumplowi czy towarzyszowi. Jak już założysz to mozesza robić tylko to co ze "zboundowanym" w BoP

Co do przedmiotów dla towarzyszy - poza apperance packami - zmieniającymi twarz i ogólny wygląd postaci mozna ich "ubierać w te same przedmioty co swoja postac. W Character screen (pod przycskiem C) jest na dole zakładka Companion - otwiera sie identyczne okienko co dla naszej postaci.
Tylko wiadomo - towarzysze są jak wszyscy inni gracze w grze maja kalsowe ograniczenie co do typu noszonego pancerza i broni.

Wracam grać ide wysolować Black Talon !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mania opanowała i innych jak mnie kiedy dostałem dostęp do bety ;) . Obecnie gram malutko już, specjalnie, żeby nie spoilerować sobie całej gry jeszcze przed premierą :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda klasa ma osobną fabułę, tylko parami zaczynają w tych samych lokacjach. BH i IA mają kompletnie inny storyline.


A poprawiając któregoś kolegę wyżej...
BoP -> Bind on Pickup (znany też jako BoA -> Bind on Acquire)
BoE -> Bind on Equip

taki opis widać pod nazwą itema. W przypadku BoP przed "podniesieniem" go, w przypadku BoE przed założeniem go(mi zawsze wyskakiwało okienko w stylu "czy jesteś pewien że chcesz to do siebie przypisać").


co do posta Angmira -> ja zarówno BoPy jaki i BoEy po przypisaniu mogłem dawać Companionowi. One są przypisane do Twojej "drużyny", a nie konkretnie do Twojej postaci.


A beta kończy się dokładnie o 11.28.2011 11:59 P.M. CST, czyli bardziej po polsku 6:59 w środę(29.11) rano.


e: Swoją drogą crafting jest ciekawie zrobiony. Nabiłem sobie trochę armormecha, salvagingu i Underground Trading. Przyjemne jest to, że mogą to robić przydupasy gracza w czasie gdy się queści czy przechodzi flashpointa(i tak kompan sie nie przyda jak się ma full grupę). Ciekawostką jest natomiast, że różne skille zbierackie można wykorzystywać do ułatwiania sobie flashpointów. Dla odmiany w flashpoincie Hammer Station na pewnym etapie skille Slicing i Salvaging dość ułatwiały przechodzenie... :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest wkoncu z tymi zamowieniami? Zamowilem za 2 dychy ten pakiet i teraz mam czekac az bedzie mozna zamowic za 170 (-znizka)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli zamówiłeś pre-ordera za 20zł na gram.pl, to w Twojej liście zamówień automatycznie powinno zostać dodane zamówienie z właściwą grą i adekwatną obniżką ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę z innej beczki :

Jakaś gildia gramowa jest? Tworzy się? a może stworzymy?

Ewentualnie kto w jakiej jest, poleca lub nie poleca.

Bo niestety moi znajomi WoW-owi niezdecydowani jacyś na TOR''a są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, zakończyłem granie w bete na lv27lv
Bawiłem się w PVP jako tank, support i dps
Zrobiłem parokrotnie 4 flashpointy (instancje z 10, 19, 24 i 27lv) jako tank i dps.
Pobawiłem się w open pvp na Tatto
Kupiłem skuter, pooglądałem większość planet, porobiłem crafting, dołączyłem 3 npcki.
Grałem w kosmiczną podgierkę.

Jutro idę po preorder :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BoP i BoE już rozpracowałem. Faktycznie jest wyraźnie napisane w opisie przedmiotu. Wcześniej nie zwracałem uwagi na to, co napisane po Bind ...

Wczoraj też udało mi się posprzedawać trochę rzeczy poprzez kiosk. Ceny można uzyskać dużo lepsze jak u vendorów, nawet kilkukrotne przebicie. Z craftingu też można uzyskać konkretny dochód. Co do craftingu mam jeszcze jedno pytanie. Czy jak zmienię obecne umiejętności na inne to po powrocie do nich będę zaczynał od zera czy wyuczony poziom pozostaje na stałe?

Z niecierpliwością czekam na premierę gry, dawno się tak nie bawiłem jak przy tej grze.

PS. Zna ktoś jakąś polską/europejską gildię dla trzydziestokilkuletniego gracza, mającego rodzinę i pracującego, który na grę może poświęcić dwie godzinki dziennie i trochę więcej w weekendy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 11:15, Selv napisał:

http://9kohorta.com/

W tej gildii gram już parę lat więc i z TOR nie było inaczej.
Graliśmy razem w bete i było bardzo fajnie (wspólne pvp, instancje, rozmowy).


Znam ta gildie z Lotro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, które być może pojawiło się już w tym wątku. Mianowicie dobrze rozumiem, że gram.pl sam wygeneruje zamówienia na grę dla osób, które zamówiły pre-order pack? Pytam, bo pre-order packa zamówiłem dopiero w niedzielę, będąc pod wrażeniem bety i zauważyłem, że gra w wersji standardowej nie jest już dostępna i martwię się, czy dostanę klucz do gry na czas. Czytam post Zb4wiciela i odnoszę wrażenie, że zamówienie na grę powinno już pojawić się na moim koncie, ale tak nie jest. Czy u kogoś takie zamówienie już się pojawiło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja moge dodac ze sam mam taki problem i jestem troche zaniepokojony :p no ale zobaczymy jak to bedzie, jeszcze napisalem do obslugi technicznej w tej sprawie azeby nie bylo niejasnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować