Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Dnia 10.12.2011 o 15:53, mufur napisał:

To był ironiczny ukłon w stronę Shinigami


Innowacyjna mechanika, system przedmiotów i ich oznaczenia, złożoność klas i drzewka rozwoju, mistrzowska oprawa graficzna oraz engine, wspaniały end game nie przypominający nic znanego do tej pory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to przypadkiekm to early access nie jest płatne już z tych 30 dni z pudełka ??

Bo coś mi sie wydaje ze jest to po prostu mozliwość zagrania wcześniej niż inni a nie dodatkowe dni do gry za friko...

Oczywiście to my sami decydujemy kiedy chcemy zacząć grać - więc nawet jak dostęp do gry dostaniemy 15 możemy uruchomić abonament dopiero 22 np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 16:58, Angmir napisał:

A to przypadkiekm to early access nie jest płatne już z tych 30 dni z pudełka ??

Bo coś mi sie wydaje ze jest to po prostu mozliwość zagrania wcześniej niż inni a nie
dodatkowe dni do gry za friko...

Oczywiście to my sami decydujemy kiedy chcemy zacząć grać - więc nawet jak dostęp do
gry dostaniemy 15 możemy uruchomić abonament dopiero 22 np.


Early Access nie pobiera żadnych dni z tych 30 co dostajemy. Dostęp do gry w early access wyznacza nam BW w dniach 13-19 (23:59). Pełną grę możemy uruchomić od 20 poprzez wpisanie klucza wraz z wyborem sposobu doładowywania konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie Gry wchodzą do sklepów do sprzedażny 20, mając pre-order pack masz gwarancje, że dostaniesz swoją sztukę [bo była obawa, że zabraknie ich normalnie na półkach] to raz, dwa pre-order code to jest darmowe dodatkowe od 1 do 7 dni grania wcześniej przed premierą.

Jeśli np dostaniesz się na early od 13stego to do 20 grasz za pre-order code a od 20 żeby dalej grac musisz wbić kod z pudełkowej lub cyfrowej premierówki gry.

suma summarum - kto ma najwięcej farta dostanie 37 dni grania, kto ma tegoż farta najmniej dostanie 31 =)


Swoją droga - bardzo fajne zachowanie ze strony BW, kazdy po kupnie tegoż pre-ordera za 20 zeta kto nie brał udziału w becie i nie wie czego się spodziewać zdąży zobaczyć grę w akcji i zdecyduje czy kupuje pełniaka czy wywala TORa z dysku, ktoś powie, że to prawie jak płatne demo, ale tak czy siak - lepiej takie rozwiązanie niż kupowanie kota w worku za 2 stówy =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 17:11, Pietro87 napisał:

Nie Gry wchodzą do sklepów do sprzedażny 20, mając pre-order pack masz gwarancje, że
dostaniesz swoją sztukę [bo była obawa, że zabraknie ich normalnie na półkach] to raz,
dwa pre-order code to jest darmowe dodatkowe od 1 do 7 dni grania wcześniej przed premierą.



Obawa jest w tym że sprzedawcy mogą nie mieć pojęcia o całej sprawie z rezerwacją gry i tańszą ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to mnie ciekawi- skąd sprzedawcy będą wiedzieć, ile sztuk pre-order packa sprzedali? De facto powinni zarezerwować dokładnie tyle samo egzemplarzy gry, a jakoś nie wyobrażam sobie, aby prowadzili jakieś specjalne listy, na których znajdowałby się spis sprzedanych egzemplarzy wraz z datą sprzedaży. W najgorszym wypadku 20 grudnia pojawi się w internecie fala narzekań... słusznych zresztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 17:17, Viitrik napisał:

Obawa jest w tym że sprzedawcy mogą nie mieć pojęcia o całej sprawie z rezerwacją gry
i tańszą ceną.


Dlatego mimo kupienia pre-ordera w Empiku mam zamiar kupić sam klucz na allegro za 160zł i nie będę się musiał przynajmniej martwić, że dostanę grę długo po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 17:32, Rizzan napisał:

> Obawa jest w tym że sprzedawcy mogą nie mieć pojęcia o całej sprawie z rezerwacją
gry
> i tańszą ceną.

Dlatego mimo kupienia pre-ordera w Empiku mam zamiar kupić sam klucz na allegro za 160zł
i nie będę się musiał przynajmniej martwić, że dostanę grę długo po premierze.


Przecież zamawiając grę wklepujesz kod z preordera, dostajesz zniżkę i gwarancję rezerwacji kopii dla Ciebie w związku z tym, że masz preorder, którego kod podałeś. Nie kumam więc w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2011 o 17:17, Viitrik napisał:

Obawa jest w tym że sprzedawcy mogą nie mieć pojęcia o całej sprawie z rezerwacją gry
i tańszą ceną.


Bardzo wątpliwą sprawa - bo reguluje to stosowna umowa.
Ostatnio w swoim empiku gdzie kupiłem pre-order pack pytałem jak ta sprawa ma wyglądać, sprzedawca wyjaśnił, że oni maja odgórnie ustalone ile kopii leci na zaplecze w związku z danymi sprzedaży pre-orderów w ich salonie a ile leci na półki.
O ile nie zawiedzie czynnik ludzki [czytaj o ile pracownicy nie zachowają się jak totalni debile] to każdy potencjalny nabywca pre-order packa może spać spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Viitrik- a co, jeśli na miejscu nie będzie kierownika? Przecież ceny znajdują się na opakowaniu i nie są wpisywane ręcznie, tylko odczytywane z kodu kreskowego. Nie chcę siać niepokoju, ale na dobrą sprawę samo sprzedanie gry za 160zł może być kłopotliwe tylko z przyczyn technicznych. Zresztą, należałoby gdzieś sprawdzić, czy zniżka 20zł jest tylko dobrą wolą sklepu, czy też gwarancją ze strony EA.
Na empik.com znalazłem coś takiego(nie będę linkował):

Kupując pre-order do gry Star Wars The Old Republic :

Gwarantujesz sobie możliwość zakupu gry na premierę (ilość dostępnych egzemplarzy będzie ściśle ograniczona)
Otrzymasz wcześniejszy dostęp do gry (przed premierą)
W pudełku pre-ordera znajdziesz kod na przedmiot w grze „Kamień koloru” który umożliwi Ci zmianę koloru miecza świetlnego lub pocisków z broni
Otrzymasz zniżkę na zakup gry Star Wars The Old Republic w wysokości ceny pre-ordera


Każda osoba, która zamówi Star Wars: The Old Republic – Pre-order Edycja Podstawowa (PC) i odbierze zamówienie otrzyma kod rabatowy uprawniający wyłącznie do zniżki na grę Star Wars: The Old Republic (PC) w wysokości ceny zakupionego pre-ordera. Kody roześlemy drogą elektroniczną po otrzymaniu potwierdzenia odebrania paczki, w ciągu 7 dni od odbioru zamówienia.

Zamówienie pre-ordera nie jest jednoznaczne ze złożeniem zamówienia na grę. Po otrzymaniu kodu rabatowego Klient powinien złożyć zamówienie na grę Star Wars: The Old Republic (PC) i wpisać otrzymany kod rabatowy.

Pre-order zakupiony w empik.com nie uprawnia do zniżki w sklepach empiku, pre-order zakupiony w empiku nie uprawnia do zniżki w empik.com.

Może komuś to pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 17:55, Pietro87 napisał:

O ile nie zawiedzie czynnik ludzki [czytaj o ile pracownicy nie zachowają się jak totalni
debile] to każdy potencjalny nabywca pre-order packa może spać spokojnie.


Teraz już można kupić klucz umożliwiający wcześniejszy dostęp do gry w przeliczeniu za ~150 pln, chyba, że ktoś lubi pudełka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że kolega jeden pokazywał screena gdzie miał naklejke gdzie jest napisane wyraźnie że powinna być zniżka. Ja kurcze tej naklejki nie dostałem, ale nie wyobrażam sobie że skoro kupiłem pre order to i tak mam płacić pełną cene. Zresztą nie znasz mojego ojca - on może na miejscu zrobić taką awanture że kierownik zawsze się znajdzie :) Niby głupia cecha, ale zawsze się przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym był złośliwy - ale jako eks-konwojent mogę powiedzieć ci jedno - zawsze znajdzie się na każdego odpowiedni kaliber młotka =)
A i spokojna rozmową można 100 razy więcej zdziałać niż furiackim wydzieraniem się na ekspedientów którzy z reguły są niczemu nie winni.


@Shinigami

No dobra - kod subskrypcji to jedno, ale co z kodem gry ?
To czasem nie działa tak, że czyste kody subskrypcji np na 60 dni nie zadziałają póki nie uaktywnisz kodu z premierowej wersji produktu ?
Suma summarum - premierówkę mieć musisz, nie ma bata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 18:09, Pietro87 napisał:

Nie żebym był złośliwy - ale jako eks-konwojent mogę powiedzieć ci jedno - zawsze znajdzie
się na każdego odpowiedni kaliber młotka =)
A i spokojna rozmową można 100 razy więcej zdziałać niż furiackim wydzieraniem się na
ekspedientów którzy z reguły są niczemu nie winni.


Mój tata się nie wydziera, on ma inny sposób :) Po prostu nie odpuści. Ale skończmy temat, zdam raport w dni premiery :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 18:09, Pietro87 napisał:

No dobra - kod subskrypcji to jedno, ale co z kodem gry ?


Dostajesz oba klucze, sprawdź na alledrogo tam już ktoś biznes kręci za 156 pln ;)

BTW nie wiem jak jest tutaj, ale chyba w przypadku ToR'a kupujesz zarówno wersje EU i US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhemmm... ja z allegro sobie jednak spasuję.

"EA Origin: Klucz zakupiony u nas jest oficjalnym kluczem EA Retail.
Jest aktywowany przez EA Origin. Pozwala Ci grać na oficjalnych serwerach EA.
Gra będzie uaktualniana na bieżąco przez platformę EA Origin i niczym nie różni się od wersji pudełkowej! "


Jaki Origin skoro TOR Origina nie wymaga =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 17:45, MKRaven napisał:

Przecież zamawiając grę wklepujesz kod z preordera, dostajesz zniżkę i gwarancję rezerwacji
kopii dla Ciebie w związku z tym, że masz preorder, którego kod podałeś. Nie kumam więc
w czym problem?


Nie zamiawiałem gry, kupiłem pre-order w Empiku, nie na empik.com. Po paru wpadkach empika z premierami nie mam do nich zaufania więc wolę sobie zamówić na allegro sam klucz aktywujący konto za 160zł. Zapłacę tyle samo co w empiku (jak nie mniej), a przynajmniej dostanę keya przed premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować