Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2011 o 12:29, Viitrik napisał:

No to super, dopóki nie ogarne kasy na pre paida to nie pogram sobie :)


Mam ten sam problem. Najgorsze jest to, że jeśli już przypisałeś grę do konta, to te 30 darmowych dni i tak będzie leciało od dnia premiery. Widać, że panowie z EA bardzo chcą na grze zarobić. W WoW czy Rifcie, jeżeli mnie pamięć nie myli, darmowy miesiąc leciał dopiero od momentu kiedy w rzeczywistości mogliśmy grać - czyli po przypisaniu karty lub kodu z pre paida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 13:04, LelandGaunt napisał:

> No to super, dopóki nie ogarne kasy na pre paida to nie pogram sobie :)

Mam ten sam problem. Najgorsze jest to, że jeśli już przypisałeś grę do konta, to te
30 darmowych dni i tak będzie leciało od dnia premiery. Widać, że panowie z EA bardzo
chcą na grze zarobić. W WoW czy Rifcie, jeżeli mnie pamięć nie myli, darmowy miesiąc
leciał dopiero od momentu kiedy w rzeczywistości mogliśmy grać - czyli po przypisaniu
karty lub kodu z pre paida.


Ja tam moge coś ogarnąć od rodziny, ale tutaj mają odemnie dużego -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwilka.. Jeśli dobrze zrozumiałem to żeby zacząć w ogóle grac potrzeba najpierw wpisać kod z pre-paida lub podać nr karty. Tylko, że w takim przypadku od kiedy zaczyna się liczyć czas gry na pre-paidzie? Bo przecież pierwsze 30 dni miały być w cenie. O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są w cenie, tylko problem w tym, że te darmowe 30 dni liczy się od razu, nawet jeżeli do końca nie aktywujesz konta. W moim przypadku np. wpisałem już kod, więc darmowy czas będzie leciał od 20 grudnia, a ja i tak grać nie będę mógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 13:54, LelandGaunt napisał:

Są w cenie, tylko problem w tym, że te darmowe 30 dni liczy się od razu, nawet jeżeli
do końca nie aktywujesz konta. W moim przypadku np. wpisałem już kod, więc darmowy czas
będzie leciał od 20 grudnia, a ja i tak grać nie będę mógł.


Jeśli na 100% jest tak, to po prostu aktywujesz kod dopiero gdy masz pre-paida :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh musieliśmy "przypolaczkować" z całym polskim community, zmienić serek na inny niż się deklarowaliśmy i teraz zapchaliśmy inny serek i są jakieś czasy oczekiwania typu: KPINA.

Zawsze coś, a jeszcze oficjalnej premiery nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 13:21, HumanGhost napisał:

Chwilka.. Jeśli dobrze zrozumiałem to żeby zacząć w ogóle grac potrzeba najpierw wpisać
kod z pre-paida lub podać nr karty. Tylko, że w takim przypadku od kiedy zaczyna się
liczyć czas gry na pre-paidzie? Bo przecież pierwsze 30 dni miały być w cenie. O_o


Cholibka... a już myślałem, że od czasu WoWa to się zmieniło.
Z WoWem było tak: aby uaktywnić konto, trzeba było przejść przez kilka punktów, w tym podać formę płatności za grę (z góry). I wtedy dopiero się zaczynało, jako że pre-paidy trafiły do sprzedaży jakiś miesiąc po premierze dopiero lub dwa. Pamiętam gracze z całego świata kombinowali jak mogli. Ktoś dał linka do stronki z fałszywymi kodami kart kredytowych, aby tylko można było uaktywnić konto i te 30 dni sobie pograć. Przyznam się bez bicia, że sam z tego skorzystałem, oczywiście w ciągu tych 30 dni darmowych zmieniłem formę płatności na pre-paida i tamte fałszywe dane usunąłem.
Można kogoś za to winić, ale hell... gra zawiera 30 dni darmowych. Tak pisało na pudełku, a tu taki zonk.
Owszem, 30 dni jest, ale tylko wtedy kiedy aktywujemy już konto. A żeby je aktywować trzeba podać metodę opłacania, czyli wpisać albo numer aktywnej karty kredytowej, albo numer pre-paida. Tego niestety na pudełku już nie napisali. ;-)
Wtedy wygląda to tak, że mamy pierw owe 30 dni za free, a potem dopiero rusza nasz wpisany pre-paid na kolejne 60. Czyli dostajemy jakby 90 dni gry od razu, ale niestety musimy na wstępie wydać stówkę więcej. Auć...
Osobiście nawet gdybym miał kartę kredytową nie podałbym jej danych, nawet dla tych 30 darmowych dni... call me paranoid.
Szkoda kurde, bo to spory wydatek na grę, która teoretycznie po kilku dniach może się znudzić. Pamiętam kupiłem WH: AoR (Warhammer online) i nie grałem nawet te 30 darmowych dni. Gra mi się zwyczajnie znudziła. Pamiętam też, że kupionego wtedy z góry pre-paida, którego w tej grze akurat nie trzeba było od razu uaktywniać, wysłałem komuś pocztą za darmo... chyba komuś z gram.pl nawet. :-)
Ale z drugiej strony czego się spodziewaliśmy... przecież ręce na grze trzyma EA. Nawet bym się nie zdziwił, jeśli przy słabym zainteresowaniu grą po kilku miesiącach zamkną wszystkie serwery. :-)

W każdym razie chciałbym podziękować za tę właśnie informację... było nie było daje do myślenia. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 15:40, Undertaker napisał:

Z autopsji. Mamy pełniaki to wiemy.


Tej samej gry? Bo ja opcji płatności jeszcze nie wybrałem a już gram? Chyba, że Early Access jakoś to omija?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

If you redeem your Product Registration Code after the official Game launch date, your 30 days of Game Time will begin upon the date of redemption. For example, if you redeem the code on December 25th, then the 30 Days of Game Time starts on the 25th.

Stąd: http://www.swtor.com/info/faq/game


A więc jednak git, 30 dni mi się nie zmarnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak powinno być: 30 darmowych dni liczy się od pełnego aktywowania konta, czyli od momentu kiedy możemy grać. W przypadku TORa to jakiś żart, konto nieaktywne, a dni lecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 16:09, LelandGaunt napisał:

I tak powinno być: 30 darmowych dni liczy się od pełnego aktywowania konta, czyli od
momentu kiedy możemy grać. W przypadku TORa to jakiś żart, konto nieaktywne, a dni lecą.


Konto jest nieaktywne poniewaz wersja ktora sprzedaje gram.pl to Star Wars: The Old Republic - edycja standardowa - bez klucza pre-orderowego wewnatrz (mimo, ze przed 13 grudnia miala w sklepie oznaczenie [Pre-Order]). Co to oznacza ?.
Otoz gdy rejestrujesz gre przed 20 grudnia 2011r. w panelu SWTOR masz nastepujaca informacje :

Below is a list of valid Star Wars: The Old Republic codes that have been redeemed under this account.
12.13.2011 Star Wars™: The Old Republic™ Standard Edition

i jednoczesnie nie masz dostepu do EGA (early game access), a takze nie mozesz postowac na forum SWTORA - bo konto bedzie aktywowane w momencie gdy gra zostanie wydana - czyli 20 grudnia. Nie ma znaczenia czy masz wypelnione wszystkie kroki (wlacznie z subskrypcja) czy tez nie - i tak nie zagrasz do 20''go.
Napisalem w tej sprawie ticket do supportu SWTOR''a niestety prawdopodbnie nim uzyskam odpowiedz/pomoc bedzie juz 19/20 grudnia i sprawa sama sie rozwiaze.

Irytujacy jest tylko fakt, ze przez tydzien patrze na moje pudelko z gra i wiem, ze znajomi juz graja, a sam nie mam takiej mozliwosci.

Szkoda, ze gram.pl nie umiescilo informacji ze ta edycja nie uprawnia do EGA - gdybym o tym wiedzial pewnie kupilbym nieco drozsza wersje cyfrowa z origina - ewentualnie doplacil te 20 zloty za pre-order pack klucz najlepiej w wersji cyfrowej (niestety nie sa juz dostepne na/w gram.pl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym, że dostępu do EGA nie mam i przed 20 nie zagram, wiedziałem. Ale fakt, nie pomyślałem, że przez to konto póki co może wyglądać na nieaktywne. Zobaczymy więc co będzie po premierze, mam jednak wrażenie, że i tak do gry będzie potrzebne wypełnienie wszystkich kroków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2011 o 15:49, MKRaven napisał:

Tej samej gry? Bo ja opcji płatności jeszcze nie wybrałem a już gram? Chyba, że Early
Access jakoś to omija?


EA omija. Nie pograsz po 20-tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 16:28, LelandGaunt napisał:

O tym, że dostępu do EGA nie mam i przed 20 nie zagram, wiedziałem. Ale fakt, nie pomyślałem,
że przez to konto póki co może wyglądać na nieaktywne. Zobaczymy więc co będzie po premierze,
mam jednak wrażenie, że i tak do gry będzie potrzebne wypełnienie wszystkich kroków.


Sprawdz czy mozesz odpowiadac na forum SWTOR''a - jesli przy probie stworzenia nowego watku lub odpowiedzi w temacie stworzonym przez dowolnego usera masz taka informacje :

$twoj_login, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:

Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else''s post, access administrative features or some other privileged system?
If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation.


To Twoje konto nie jest aktywne (bo nie ma jeszcze 20.12) - ja mam wypelniony krok z subskrypcja (karta - gra "rezerwuje" 3 zl. weryfikujac poprawnosc danych na CC), ale to i tak nie ma zadnego znaczenia bo klucz Edycji Standardowej nie umozliwia gry przed 20 grudnia. Podejrzewam, ze po 20 grudnia przez miesiac nie bedzie wymagane wypelnienie pola subskrypcji - osoby z pre-orderem i EGA nie wypelniaja tego aby zagrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie wymagane jednak, spojrzałem teraz dokładnie i w oknie, gdzie są te wszystkie kroki wyraźnie jest napisane: However, in order to play Star Wars™: The Old Republic™ at the official launch of the game on December 20, 2011, 12:01AM EST (Pacific: December 19th, 9:01PM; European: December 20th, 05:01AM GMT, 06:01 CET), you must first answer a series of security questions and provide your contact information. Then you must redeem a Product Registration Code that came with the game, and either subscribe to the game or redeem a Game Time Code. Follow the steps outlined below!
Jak kolega wyżej napisał EGA po prostu to omija. Cóż, 200 zł wywalone w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować