Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2011 o 13:14, kotfilon napisał:

Zgadzam się, ale powinni to rozwiązać w jakiś inny sposób.


A tu już sprzeciwu nie usłyszysz. Moim zdaniem najprościej by było upoważnić do tego typu czynności pracowników regionalnych oddziałów EA (zamiast ograniczać się tylko do BioWare), co znacznie ułatwiłoby życie tym osobom, które z różnych przyczyn chcą zrezygnować z SK.


To teraz z innej beczki:

Spoiler

udało się komuś z gramu ubić któregoś z World Bossów? Wczoraj na Tatooine próbowałem, niestety, podczas zabawy koty wyrwały z gniazdka zasilacz modemu i na tym skończyła się moja smętna kariera w tej walce. Natomiast pytałem później o to, jaki był loot i jakiegoś szczególnego szału nie było. Po bossie, który ma 500k HP spodziewałem się deszczu lootu, a tu były dwa przedmioty na krzyż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Na dromund kass ubiliśmy WB, tez szału nie było, chyba 4 czy 5 lotów z czego bodajże tylko 3 przedmioty, kompletnie bezużyteczne [moje mody w moich gratach nie są jakiś wysokich lotów bo na poziomie 17-18 + kilka purpurowych 16 ale ze statami takimi jak mają 19stki regularne niebieskie aczkolwiek przebijały ten lot kilkukrotnie]

Z tego co znajomi mówili bili niedawno tez kilka innych WB i taki sam syf, generalnie na dziś dzień to taka zabawa dla sportu.
Na raidach zapewne jest diametralnie lepiej, aczkolwiek nie wiem czy ktokolwiek jakieś raidy już na poważnie robi, za mało ludu dobiło end-game, a ci co dobili prędzej zbierają gear na craftowaniu/pvp/h2/hr/fp zamiast biegać po raidach gdzie by ich moby wymiotły xD




A tak z innej beczki...
Btw fabuła dla inkwizytora - zacna xD kto znajdzie czas to polecam bodaj na alta, zwłaszcza idąc pure dark side, ubaw po pachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, próbowałem. No, ale nie mogę. Niektóre rzeczy wydają mi się tak niewłaściwe... Wiem, że to gra, ale jak ja mam potem dziecko wychować? :P BTW: tu wszystko jest po prostu czarne albo białe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem... Zabawa się zaczęła. Sith Warrior 6 lvl, zobaczymy co będzie później. W co lepiej iść Juggernaut czy ten drugi ? Myślę, zę Jugg lepszy, tank zawsze się przyda. Jak jest w tej grze ? Wiadomo już mniej więcej jakie klasy będą trzonem drużyny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 20:49, 4ny4 napisał:

Jak jest w tej grze ? Wiadomo już mniej więcej jakie klasy będą trzonem drużyny ?


Powiem tak: jeśli wiesz, co robisz*, to dobry tank przydaje się w każdej drużynie i naprawdę ułatwia życie. Bierz tylko pod uwagę fakt, że tanków w grze jest naprawdę sporo, bo od groma ludzi biega z latarkami, co może trochę utrudnić znalezienie grupy. Jeśli naprawdę chcesz się skupić na co-op (Flashpointy i misje Heroic), może warto pomyśleć o Bounty Hunterze ze specjalizacją Mercenary i rozwiniętym drzewkiem Bodyguard (leczenie)?

* - piszę "wiesz, co robisz", bo wiele osób w TORze biega z latarką, a na tanka nadaje się jak jeż na szczotkę do włosów. Dziś wywaliliśmy jednego takiego z drużyny na Tatooine, bo nie tylko nie miał zielonego pojęcia, co robi (co można jeszcze przeboleć, w końcu każdy się kiedyś uczył, ale wtedy warto słuchać rad bardziej doświadczonych graczy), ale wręcz przeszkadzał, kilka razy doprowadzając do śmierci drużyny, bo zamiast walczyć z jedną grupą przeciwników, ściągał aggro wszystkich przeciwników w okolicy, skacząc od jednego do drugiego, a potem uciekał, błagając o leczenie. Oczywiście błyskawicznie ginął, a aggro przechodziło na nas. Wiadomo, gdy wrogów grupa i Herkules... sobie nie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 razy ubijałem THE FIRST''a World BOSS''a na Dromund Kass - walki epickie i loot jak na ten level nieziemski bo epickich przedmiotów na levelu 16-20 innaczej nie znajdziesz. Raz wyrzucił 3 potem 2 i na końcu 4 przedmioty koloru Purple :)

niestety na 10 osób bijących go tylko kilka coś dostawało mi się pofarnico za 2 i 3 razem i dostałem niezły Shield generator i lufę do blastera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idź pan, dobre 80% tych ludzi nie wie po co gra ...
Typ - też assasin, zbiera agro, rzuca bezsensowne aoe, i force cloak a drożyna dostaje w dupę [bo nie da się bic bossa i 5ciu grup mobów na raz bezstratnie]
A z drugiej strony - debile, dosłowni debile którzy nie słuchają co się do nich mówi.
Sytuacja - chcę wbić na stealthcie pod grupę elitarnych wrogów [rzecz się dzieje na stosunkowo trudnym h4], rzucić najsilniejszemu mind trap [60 sekund mamy go wtedy z głowy], odejść na odpowiednią odległość [45m] i dać na drugiego pod względem pary force pull, po czym zaraz na niego poleci stun, cały bajer polega na tym, że najsilniejszy mob 60 sekund kima, drugi ma stuna i jego słabi koledzy biegną do nas, można w nich walić aoe bez obaw, że ten który śpi straci efekt mind trap od jakiegoś przypadkowego dmg...
To zawsze znajdzie się jakiś debil, wręcz turbo debil który poleci bić tego potraktowanego trapem moba albo strzeli aoe ustawiony zbyt blisko niego.

Oprócz grania z kumplami których znam z innych mmo [a kilku i z reala] nie chodzę z obcymi drużynami, obrzydło mi.
Community TORa na niektórych serwera to totalne sieroty.


@Angmir

Większość przedmiotów jakie można znaleźć to chłam, najlepiej wychodzi to co sam możesz upgradeować.
Więc dobre 70-80% tych "epickich purple omg shit" jest nic nie warta [może na niskim lv się tym ludzie jarają, ale od powiedzmy tego 20 poziomu używać ich będziesz tylko tam gdzie nie znajdziesz modyfikowalnego gratu, czyli np pasy, karwasze ]
Aczkolwiek już artefaktowe [purple] mody/implanty/relikty są spoko [ale regularny gear i broń, zwykłe śmieci, nawet na 50 lv większość epików wypadnie gorzej niż full upgrade]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość często dostaję przedmioty arm upgr za questy. Jednak nie spotkałem jeszcze light arma dla mojego shadowa, w którym można by to było ulokować (ctrl+RMB jak do broni). Trzeba jakąś "dziurkę" dorobić czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 02:01, Pietro87 napisał:

Idź pan, dobre 80% tych ludzi nie wie po co gra ...


Dokładnie tak... Nie wiem, ile razy prosiłem, żeby przed walką pozwolili mi użyć Concussion Missile na najsilniejszym przeciwniku. Ta zabaweczka ogłusza wroga na 60 sekund, co pozwala rozprawić się w tym czasie z mobami wokół niego. Ok, rzucam Conca i co robią? Jak debile, zaczynają atak od aoe, który oczywiście "wybudza" gościa z otumanienia. Ręce opadają. A potem jest krzyk i zgrzytanie zębów, że nie leczyłem... Ciężko jest skutecznie leczyć jednocześnie trzech gości, którzy oprócz mobów ściągają na siebie elite''a i giną błyskawicznie.

A po zakończonej walce - proszę, błagam: dajcie mi "odpocząć", zmniejszyć Heat, bo inaczej nic nie zrobię. Nie - od razu na łeb na szyję gnają do przodu i rzucają się na kolejnych wrogów, a ja, z pełnym Heatem, nie mam nawet jak leczyć. Debilizm na światowym poziomie.

Dnia 27.12.2011 o 02:01, Pietro87 napisał:

najlepiej wychodzi to co sam możesz upgradeować.


Z tym też jest różnie... Czasem rządzi się to swoimi własnymi, bardzo dziwnymi, prawidłami. Dostałem pomarańczowy blasterek z wyższym dmg niż te, które nosiłem. Ale patrzę, że lufa w nim coś nie bardzo, no to craftujemy lepszą. Aim wyższy o 3, Endurance o 2, Weapon Damage też wyższy. Wrzucam ją do broni, sprawdzam jej statsy i okazuje się, że obrażenia spadły z 86-161 do 80-141. I niech mi ktoś teraz wyjaśni, na jakiej podstawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanie zapewne głupie ale gdzie gra najwięcej polaków i po której stronie... wczoraj zacząłem grac na Toluk Tufa i nie wiem czy dobrze wybrałem... możecie mi coś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witojcie. I ja mam głupie pytanie. Ktoś mi wciska jakieś bzdury, że pomimo darmowego miesiąca w grze trzeba od razu z góry zapłacić za grę. To prawda? W betę nie grałem za długo, teraz chcę spróbować pełnowartościowego produktu, ale bez jaj, że zapłacę jakieś kosmiczne pieniądze na start. Proszę bardzo o odpowiedź i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 11:15, Damianuss1 napisał:

Witojcie. I ja mam głupie pytanie. Ktoś mi wciska jakieś bzdury, że pomimo darmowego
miesiąca w grze trzeba od razu z góry zapłacić za grę. To prawda? W betę nie grałem za
długo, teraz chcę spróbować pełnowartościowego produktu, ale bez jaj, że zapłacę jakieś
kosmiczne pieniądze na start. Proszę bardzo o odpowiedź i z góry dziękuję.


tak żeby zagrać musisz albo uzupełnić subskrypcje karty kredytowej albo wpisać kod na 60 dni gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja problemy z druzynami w flashpointach juz sie zaczynaja - blame wars. Moze nalezalo by zrobic obowiazkowy quest dla wszystkich 50tek gdzie musza nauczyc sie swojej roli w flashpointach (zaleznie czy sa healerami, dpsami itp), o CC itp. A no i oczywiscie bez tego questu nie mozna bylo by isc na hc ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 09:49, Undertaker napisał:

Dość często dostaję przedmioty arm upgr za questy. Jednak nie spotkałem jeszcze light
arma dla mojego shadowa, w którym można by to było ulokować (ctrl+RMB jak do broni).
Trzeba jakąś "dziurkę" dorobić czy jak?


Nie wiem, jak wygląda sprawa z craftowaniem czystych armorów pod mody, ale chyba jest to niemożliwe. Na pewno jednak można wyprodukować fragment zbroi z miejscem na Augment. Od gildiowicza otrzymałem z craftu itemy fioletowe (buty, pas i rękawice) właśnie z pustymi miejscami tego typu.


Ktoś się orientuje czy craftowane mounty są od ręki przypisane do gracza, który je wyprodukował? Bo w opisie stoi niby "Bind on Pickup".

I drugie pytanie odnośnie craftu. Czy to prawda, że przy 400 w Artifice można produkować własne miecze? Bo niby mi jeszcze 50 brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 10:52, Ring5 napisał:

> Idź pan, dobre 80% tych ludzi nie wie po co gra ...

Dokładnie tak... Nie wiem, ile razy prosiłem, żeby przed walką pozwolili mi użyć Concussion
Missile na najsilniejszym przeciwniku. Ta zabaweczka ogłusza wroga na 60 sekund, co pozwala
rozprawić się w tym czasie z mobami wokół niego. Ok, rzucam Conca i co robią? Jak debile,
zaczynają atak od aoe, który oczywiście "wybudza" gościa z otumanienia. Ręce opadają.
A potem jest krzyk i zgrzytanie zębów, że nie leczyłem... Ciężko jest skutecznie leczyć
jednocześnie trzech gości, którzy oprócz mobów ściągają na siebie elite''a i giną błyskawicznie.

A po zakończonej walce - proszę, błagam: dajcie mi "odpocząć", zmniejszyć Heat, bo inaczej
nic nie zrobię. Nie - od razu na łeb na szyję gnają do przodu i rzucają się na kolejnych
wrogów, a ja, z pełnym Heatem, nie mam nawet jak leczyć. Debilizm na światowym poziomie.

> najlepiej wychodzi to co sam możesz upgradeować.

Z tym też jest różnie... Czasem rządzi się to swoimi własnymi, bardzo dziwnymi, prawidłami.
Dostałem pomarańczowy blasterek z wyższym dmg niż te, które nosiłem. Ale patrzę, że lufa
w nim coś nie bardzo, no to craftujemy lepszą. Aim wyższy o 3, Endurance o 2, Weapon
Damage też wyższy. Wrzucam ją do broni, sprawdzam jej statsy i okazuje się, że obrażenia
spadły z 86-161 do 80-141. I niech mi ktoś teraz wyjaśni, na jakiej podstawie...


Też gram BH (Mercenary). Miałeś prawdopodobnie w jednym ze "słabszych" blasterów stat +Power, który dodaje bezpośrednio do obrażeń (a nie pośrednio jak Aim). Miałem też kilka takich przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wybrałem sobie klasę Jedi Sage i zastanawiam się, jakie drzewko skilli maksować. Jak się Jedi Sage spisuje jako dps na wyższych poziomach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. W jakim momencie gry i w jaki sosób (czy dokonuje się tego u trenera klasy) wybieramy specjalizację dla klay postacji. W moim przypadku chodzi o Sith Inquisitor. Wiem, że w tym przypadku są dwie możliwości rozwoju, tj. scorer oraz assasin, natomiast nie wiem kiedy dokładnie i jak takiego wyboru się dokonuje.
Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do craftu - w przypadku lufy, hiltów czy armoryingu trzeba zwracać uwagę na rating.
Statystyka ratingu odpowiada bezpośrednio za ilosc bazowych obrażeń/zbroi =)
Wszystko działa dobrze, trzeba tylko ogarniać system.

Mozna trafić upgrade który da mniejszy rating ale wyższe staty bo jest niższy poziomowo, np trafiasz purpurowa lufę typu prototype, dająca po +25 do dwóch statystyk [np aim i endurance] ale jej rating wynosi np 70 a twoja stara standardowa lufa mimo niższych bonusów miała np rating 76-80-84 itp itd


Generalnie jak się gra z kimś kogo się zna jest spoko.
Ale jak gram z randomami to bywa tragicznie...
Jestem assasinem, analogicznie - jestem w stanie zadawać całkiem niezgorsze dmg [37lvl bazowe w melle 350, kilka skilli natomiast odpowiednio łączonych bonusami potrafi zadać do 2k dmg na czysto bez crita w cricie ponad to, jak na tanka to całkiem niezgorszy wynik], dodatkowo jestem darkness assasinem czyli tankuję [10k hp, 4.5k armor rating, do tego 40 shield ratingu w momencie odpalania warda, 70 defense chance w momencie odpalenia kolejnego boosta (aczkolwiek ten na krytyczne sytuacje bo działa tylko 25 sekund a ładuje się minutę)] - ale na litość nie jestem nieśmiertelny o.o
Tankowanie nie działa tak, że idę i można mnie nie leczyć... nie idę, mam ataki które generują ogromny threat level, więc do jasnego gwinta leczyć mnie bo inni dostana najwyżej z aoe raz na jakiś czas ale mogą bić bezkarnie...

Ludzie sobie chyba wyobrazają, że jak tank to go nic nie ruszy [fakt nieśmiertelny jestem np na h2 i h4 z balmora czy naar shada, bo tam mam level difrence i stat difrence taki, że moby mi zadają praktycznie zero dmg.. ale już nie na flashu czy world bossach litości]

Albo tanki debile - idzie taki i chyba naprawdę wierzy, że jak ma juggernauta i normalne słabe mobki go nie zabijają to i elite moby z h2/h4 solo wytankuje w hurotwych ilościach... a potem płacz i jęki o reva =.=

Nie czepiam się ludzi co grają dla singla, grajcie i miłej zabawy, ale chcecie grać w teamie to się słuchajcie tych co mają pojęcie jak drużynę ogarniać...


A gra kurde jest naprawdę fajna, daje masę taktyk do wykorzystania.
Pierwsze mmo w którym naprawdę stealtherem człowiek wie po co gra bo ma te zdolności dobrze dopasowane, gdzie w co-opie moby nie są totalnie głupie i boss stanowi jakieś wyzwanie co daje szanse trochę kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu dla wszystkich nowych lub tych którzy nie do końca ogarniają craft.
Kolejno na przykładzie lufy do broni palnych [główny przedmiot ulepszający w przypadku pancerzy jest to armorying w przypadku mieczy świetlnych hilt itp itd]

Na czerwono : rating przedmiotu, im wyższy tym wieksze bazowe obrażenia jakie zadaje [np lufa z power ratingiem 60 posiada powiedzmy umownie bo nie pamiętam dokładnie, 100-120 dmg bazowych a ta z ratingiem 62 110-130 itp itd]

Na zielono - bonusy statystyk jakie daje przedmiot, z czasem na wyższych lvlach upgradey zaczynają dawać po 3 statystyki [ważna sprawa - statystyka expertise jest tylko do PVP, dlatego nie pakować upów z expertise pod PVE jak co poniektórzy robią, nawet na serwerze PVP, w serwach open PVP obowiązują zasady z PVE, expertise działa tylko w Warzones z tego co się orientuję i nigdzie indziej, w Duelach też nie daje bonusów]

Na niebiesko - poziom modyfikacji. W przypadku głównych modów włożenie modyfikacji z poziomem 39 sprawi, że nasz przedmiot będzie miał taki właśnie wymóg lvlowy.


Pomarańczowe itemy które można modyfikować da się kupić za commendations na różnych planetach, można też kupić na 40lv prawie cały modyfikowalny zestaw [oprócz pasa i karwaszy, tych chyba wcale nie ma z opcją modyfikacji, ja przynajmniej ani sztuki jeszcze nie znalazłem] za pvp commendations.

20111227131951

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować