Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

1. Dialogi włączysz w preferences, zakładka user interface lub social
2, Craftingu można nauczyć się w zasadzie wszędzie, aczkolwiek najwygodniej jest we flocie bo tam są w sekcji crew skills wszyscy dostępni rzemieślnicy, natomiast na planetach dostępni są wybiórczo zestawieni.
3. We flocie masz AH imperialny natomiast na Nar Shaddaa jest neutralny AH w którym mogą się wystawiać zarówno imperialni jak i republika.

Warto też tak odnośnie craftingu uczyć się go z głową.
Najbardziej opłacalne jest craftowanie na zrobionej potem alternatywnej postaci.
Na główną postać relatywnie dobrze wrzucić sobie początkowo dochodowe crew skills np zestaw : Slicing + Bioanalysis + Biochem.
Taki zestaw dla głównej postaci gwarantuje optymalne zarabianie kasy i mozliwośc produkcji własnych stymulantow i med-packów.
A na alcie dobrze zrobić pełen zestaw dla craftera tzn np : Cybertech, Underworld Trading, Scavenging
Taki zestaw skilli daje samowystarczalnego craftera bo z UT i SC dropi się materiały do craftów w cyberku [analogicznie inne crafting skille mają podobne zestawy]


Btw tak z innej beczki... chyba wrzucę na YT video poradnik jak się w TORze skradać, bo jak czasem widzę co ludzie wyprawiają to normalnie nóż się w kieszeni otwiera [i to ludzie lv 50 na flashpointach.... =.=]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info!
Mam kolejna porcje pytan! mianowicie wybralem slicing ale mam jeszcze dwa sloty na skile. Co powinienem wybrac dla assasina? (co by mu najbardziej sie przydalo? (bioana i biochem nie za bardzo bym chcial)
i jeszcze pytanie odnosnie drzewka assasina: ktore jest najlepsze do pve?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i się trafiło ...

Zapomniałem sekretnego pytania (a dokładniej odpowiedzi na nie) i konto jest zablokowane. Od rana wysyłam maile na support ale oczywiście EA nawet na moment się tym nie zainteresuje. Czy jest jakiś inny szybszy sposób aby odzyskać konto?

Wszystkjo przez zmianę IP modemu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 15:41, RadeXMaster napisał:

Co powinienem wybrac dla assasina?


Ja jadę na Artifice (liczę na jak najszybsze dotarcie do 400 i możliwość budowania własnych mieczy świetlnych), Archaeology i Treasure Hunting (żeby mieć materiały do Artifice). Pytań o to, co jest najlepsze dla [tu wstaw klasę] jest od groma na czacie, a brutalna prawda jest taka, że najlepszy skill to taki, z którego skorzystasz. Warto też pamiętać o tym, że zapewne stworzymy więcej niż jedną postać, więc dobrze by było, gdyby crew skills naszych postaci wzajemnie się uzupełniały. Ja np. wiem, że moją trzecią postacią będzie Imperial Agent, a craftingiem, jaki dla niego wybiorę, będzie Armormech, co pozwoli mu korzystać z materiałów zebranych przez mojego Bounty Huntera, dzięki czemu nie będę musiał marnować miejsca na Scavenging - i wtedy właśnie wezmę sobie Slicing, żeby zbierać plany nowego sprzętu.

Dnia 05.01.2012 o 15:41, RadeXMaster napisał:

i jeszcze pytanie odnosnie drzewka assasina: ktore jest najlepsze do pve?


Każde. Żadne. Ile osób, tyle odpowiedzi ;) Tak naprawdę nie chodzi o to, które jest najlepsze do PvE, tylko o to, jaki styl gry preferujesz. Wolisz mocarną postać, która bez problemu przyjmie "na klatę" kilka magazynków - idź w Defense (Darkness, bodajże) i twórz tanka. Wolisz bardziej dynamiczną rozgrywkę? Graj jako DPS i inwestuj w drzewko Damage. Zastanów się też, czy chcesz brać udział w misjach grupowych (Flashpoint, Heroic Quests), a jeśli tak, to w jakiej roli.

Jeśli wolisz grać solo, to chyba jednak bardziej będzie się opłacało brać DPSa, bo tankiem będzie dla Ciebie Khem Val (czy jak to draństwo się nazywa), który nosi ciężki pancerz i potrafi naprawdę wiele wytrzymać. W czasie, gdy on będzie brał na siebie aggro, Ty będziesz zadawał obłędne ilości obrażeń, szybko wykańczając przeciwników. Pamiętaj tylko, by przed walką ręcznie kazać towarzyszowi atakować, wtedy on ruszy do walki pierwszy, skupiając na sobie uwagę przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2012 o 16:53, Ring5 napisał:

Ja jadę na Artifice (liczę na jak najszybsze dotarcie do 400 i możliwość budowania własnych
mieczy świetlnych),


A mogę nieśmiało spytać... po co xD ?
Najlepsze do zbudowania miecze świetlne i tak wypadną jako chłam w porównaniu do modyfikowalnego miecza który dostajesz na początku gry i w który mógł byś włożyć mody z przedziału 20-22.
Lepiej chyba sobie polecieć w cyberka i robić własne mody, to jest prawdziwa esencja pakowania gearu imho.

Dnia 05.01.2012 o 16:53, Ring5 napisał:

Każde. Żadne. Ile osób, tyle odpowiedzi ;) Tak naprawdę nie chodzi o to, które jest najlepsze
do PvE, tylko o to, jaki styl gry preferujesz.


No też nie do końca.
Właśnie grając solo czysty DPS czyli ten idący w Deception staje się typowym glass-cannon DPSem czyli defensywa i hp wyjątkowo marne [w porównaniu do innych klas] ale dmg w zwarciu i z surging charge bardzo potężny [w pve, bo w pvp to ten dmg już nie jest taki słodki, dziś trafiłem w hutballu gościa z takim buildem, mimo zadawania mi dużo wyższych obrażeń i 7 poziomów przewagi padł jak długi, większość tych jego koks dmg byłem w stanie łapać na tarcze lub za pomocą jednego wrednego skilla ich unikać przez kilka sekund i te kilka sekund przesądziło gościa los.].
DPS idący w AOE i CC czyli Madness DPS ma już nieco lepiej, bo używa dark charge i ma całkiem dobre możliwości tankowania + self heal w postaci death fielda [aczkolwiek nie jakiś mega spektakularny].
Darkness Assasin to typowy ciężki tank, odpowiednio podkrecony zdolny tez do zadawania całkiem niezłych obrażeń i wrednej eliminacji przeciwnika [skill assasinate który dosyć często trafia zarówno w pve jak i pvp instant kill na wroga z 30% hp, to generalnie skupia taktykę assasina do ściągania hp do 30% i odpalania spamu assasinate].

Generalnie do gry solo - biorąc pod uwagę to w jakiej kolejności dostajemy towarzyszy i jak późno zdobywamy healera, Tank nieco zasysa, aczkolwiek od momentu zdobycia tegoż healera gra staje się tak banalna jak by człowiek grał na cheatach [pod warunkiem że dbamy o prawidłowy rozwój tej postaci i biegamy w relatywnie dobrym ekwipunku a nie jakimś szmelcu].

Do PVP tez generalnie nie na każdy styl grania i nie każda ścieżka jest dobra jak ktoś nie wie czego chce lub che robić coś do czego nie nadaje się dana droga rozwoju.
Deception assasin - nie ma racji bytu solo w pvp bo szybko go ktoś ukatrupi [owszem może podstępnie kogoś zajść i skosić, ale jak nie daj bóg trafi w otwartą walkę z jakimś tankiem ale bardzo dobrym ogarniętym healerem/casterem to dupa zbita], natomiast jeśli taka postać gra drużynowo i potrafi sobie zrobić dobry duet z tankiem lub healerem może maskarycznie mieszać na polu walki [tank skupia wrogów na sobie, DPS wychodzi z ukrycia i kosi w plery ile wlezie].

Rozmawialiśmy tutaj z Selvem który też gra tankiem - shadowem [odpowiednik assasina] o stylu grania ta klasa w pvp. Wnioski były w sumie dwa najważniejsze - jemu bardziej odpowiada podbijanie DMG celem pełnienia roli zaciężnego DPSa mi natomiast bardziej odpowiada podejście wprowadzania totalnego chaosu w szeregi wroga i wchodzenie oraz wychodzenie z potyczki celem protegowania tegoż chaosu [sypanie debuffów, przerywanie i blokowanie skilli, finalnie walka otwarta gdzie też potrafię coś zdziałać, co prawda nie tak wiele w dmg co np Selv w swoim ustawieniu bo wiadomo, że ja nastawiony na większe tankowanie mam analogicznie mniejszy dmg, ale też daję radę =)]
Aczkolwiek jak tam pisałem - dobije do 50, zbiorę gear i sprawdzę tez ustawienia tanka-dpsa to wtedy się wypowiem pełniej.


Reasumując ten przydługi i nudny jak flaki z olejem post xD
Trzeba sobie zadać pytanie "jak ja chce grać?", owe pytanie zadać sobie powinien RadeXMaster, a następnie na nie odpowiedzieć.
Wtedy ktoś będzie mógł coś więcej napisać o danym drzewku i metodach korzystania ze skilli z tegoż drzewka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 17:01, Undertaker napisał:

Nie odblokujesz konta mailowo, trzeba zadzwonić. A przynajmniej tak było w dniu premiery.


A ze skype można się dodzwonić? No i czy lepiej próbować numer ala UK costomer czy jednak na ten ich dla "innych nacji poza UK"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 17:17, Pietro87 napisał:

A mogę nieśmiało spytać... po co xD ?
Najlepsze do zbudowania miecze świetlne i tak wypadną jako chłam w porównaniu do modyfikowalnego
miecza który dostajesz na początku gry i w który mógł byś włożyć mody z przedziału 20-22.
Lepiej chyba sobie polecieć w cyberka i robić własne mody, to jest prawdziwa esencja
pakowania gearu imho.


Żeby zrobić mody do miecza i sam miecz, który można modyfikować przecież. Na chwilę obecną mam wrzucone: Hilt 22 własnej produkcji, Enhancement 22 własnej produkcji, Color Crystal własnej produkcji (red +31 end). Miałem szczęście i wypadł mi Mod 22A dla Sorca (27 end, 47 wp, 8 crit). Fakt faktem, że miecze, które można produkować są beznadziejne, bo w nich z automatu są modyfikacje 52, ale niebieskie, które wypadają o wiele słabiej. Można niby dla wyglądu je wyprodukować, ale farmienie Biometrica (1 drop z last bossa na hard mode) jest kpiną.

Poza tym jeśli jest Sorcem/Sage`em, to może do tego dorzucić focusy. A i zarobek całkiem niezły. Kryształy schodzą natychmiast praktycznie w cenie 30-35k sztuka, enhancementy też zresztą w podobnych cenach. Trzeba tylko lukę na rynku znaleźć i się w nią wpasować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 16:04, alexiej napisał:

No i się trafiło ...

Zapomniałem sekretnego pytania (a dokładniej odpowiedzi na nie) i konto jest zablokowane.
Od rana wysyłam maile na support ale oczywiście EA nawet na moment się tym nie zainteresuje.
Czy jest jakiś inny szybszy sposób aby odzyskać konto?

Wszystkjo przez zmianę IP modemu :(


Jak się logujesz to kliknij na link, że zapomniałeś hasła. Konto powinno Ci się odblokować, tyle że znów zostaniesz zapytany o sekretne hasło. Jak go nie pamiętasz no to zostaje tylko telefon :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 18:20, CatInABag napisał:

Jak się logujesz to kliknij na link, że zapomniałeś hasła. Konto powinno Ci się odblokować,
tyle że znów zostaniesz zapytany o sekretne hasło. Jak go nie pamiętasz no to zostaje
tylko telefon :/


Problem w tym, że pytają mnie o coś czego za Chiny Ludowe nie pamiętam :x Większość odpowiedzi 3/5 mam takie same, ale te pozostałem 2 nie wiem czemu wybrałem inne xD

***************

Czemu ciągle pytają mnie o to samo?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 18:25, alexiej napisał:

Problem w tym, że pytają mnie o coś czego za Chiny Ludowe nie pamiętam :x Większość odpowiedzi
3/5 mam takie same, ale te pozostałem 2 nie wiem czemu wybrałem inne xD


No to chyba jedyna opcja to telefon, a z tym niestety za ciekawie nie jest, bo czeka się podobno całkiem długo. Zresztą cały ten system z dodatkowymi pytaniami to głównie udręka dla graczy, a niestety nie jest on opcjonalny i łatwo sobie zablokować przez to konto (a trudno je odblokować). W końcu jest to 5 haseł do zapamiętania i o ile teraz jeszcze je jako tako pamiętam, to jak mnie najdzie pograć w TORa po dłuższej przerwie to nie mam pewności, że będę wiedzieć co wpisać...

EDIT: Pytają o to samo, bo na tym poległeś :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w TORa po dłuższej przerwie

Dnia 05.01.2012 o 18:35, CatInABag napisał:

to nie mam pewności, że będę wiedzieć co wpisać...

EDIT: Pytają o to samo, bo na tym poległeś :/



Już 5 razy resetowałem sobie hasło aby sprawdzić te dodatkowe ... robię powoli listę i naprawdę nie pamiętam ;xc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 18:25, alexiej napisał:

Większość odpowiedzi 3/5 mam takie same, ale te pozostałem 2 nie wiem czemu wybrałem inne xD


Powinieneś ich nie wybierać w ogóle, trzy w zupełności wystarczą - zresztą sam pomysł aż tylu pytań jest dziki, albo jak widać ekipa nieco paranoiczna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tą grą. Co jakiś czas zdarza się, że przestaje odpowiadać na komendy wydawane myszą. mogę używać jej przycisków do obracania się czy chodzenia, ale nie mogę na przykład zaakceptować nagrody za questa czy normalnie się wylogować. Irytujące. Muszę wtedy wyłączyć grę przez alt+F4 i uruchamiać ją od nowa, a załadowanie trochę trwa. Ktoś jeszcze miał taki problem? Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o te dodatkowe zabezpieczenia to nieciekawie, dziś się przekonałem. Chciałem zmienić hasło w Rifcie (nie grałem od premiery) i na pytanie na jakiej ulicy żyję poległem. Prawidłowa odpowiedź to: Os. Przyjaźni. Więc wpisuję:
- Os. Przyjaźni
- Os. Przyjazni
- Przyjaźni
- Przyjazni
- WTF ARGH!!!
I prawidłowe okazało się:
- os. przyjaźni
...
Taki szczególik i dalej nie ruszysz. Aż się boję, co będzie za rok z TOR-em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 17:17, Pietro87 napisał:

A mogę nieśmiało spytać... po co xD ?


Na to odpowiedź już padła - bo w Arti możesz stworzyć 2 rodzaje modów, w Cyber tylko jeden. ''nuff said.

Po drugie, dochodzi tu element lekko rolplejowy - skoro każdy Jedi powinien sam zbudować swój miecz świetlny, czemu Sith nie miałby zrobić tego samego?

Po trzecie, może wybiegam w przyszłość, ale jednak liczę na dodatki, które pozwolą na dalszu rozwój umiejętności. A skoro na 400 możemy budować miecze, czemu na 600 nie mielibyśmy mieć możliwości ingerencji w strukturę kryształów, by np. zmieniać ich kolor? Podstawowe 5 (niebieski, zielony, żółty, pomarańczowy, czerwony) to trochę nuda. W końcu w Expanded Universe pojawiają się i inne kolory, np. srebrzysty, używany przez Corrana Horna czy czarny, który pojawił się w Clone Wars.

Po czwarte... Bo tak :) W końcu pewnie stworzę postać, która będzie miała Cybertech, dzięki czemu będę mógł od podstaw zbudować miecz świetlny.

Dnia 05.01.2012 o 17:17, Pietro87 napisał:

No też nie do końca.

(...)

Dnia 05.01.2012 o 17:17, Pietro87 napisał:

Trzeba sobie zadać pytanie "jak ja chce grać?", owe pytanie zadać sobie powinien RadeXMaster,
a następnie na nie odpowiedzieć.


Czyli dokładnie to samo, co napisałem ;)

Warto też pamiętać, że PvE to nie tylko solo, ale także co-op w Heroic Quests i Flashpointach. A tu już liczy się również to, jaki rodzaj postaci (tank czy DPS) jest bardziej pożądany w danym momencie (czyli którego jest niedobór na serwerach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 00:36, Undertaker napisał:

Prawidłowa odpowiedź to: Os. Przyjaźni.


Nie jesteś przypadkiem z Poznania :>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować