Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Ha ...
"This replaces the original three-choice preference of Low/Medium/High because in reality, there was never supposed to be a ''Medium'' choice - that was a bug."

This is.. Bullshit xD

Już w fazie beta smęcili przed wipem forum, że tekstury high są tylko "wyłączone" bo sprawiały problemy i chcą je "naprawić"

A jak ktoś się dogrzebał, ze gra renderuje modele i tekstury częściowo z serwera i podsumował, że nie ma tekstur high bo rozkrzaczyły by framerate to się wciska taki kit.

No sory ale powiedz mi jako rozsądny człowiek, że nie widzisz tu zbyt wielu zbiegów okoliczności.


Do tego straszenie banem... za podpowiedzi jak tweakowac plik konfiguracyjny !
WTF ?!?
Napisałem tylko, że nie ma co prawda suwaka z bety odpowiadającego za dystans widzenia ale w pliku ini jest od tego opcja farclipdistance i można jej wartość zmieniać z 1. np na 0.9 do 0.1 co owocuje zmiejszaniem zasięgu widzenia [dodałem to jako porade dla niskich konfigów bo u mnie na max i na min gówno daje fpsy takie same]
To Administracja kasuje mi posta pisząc brednie, że modyfikowanie plików gry jest niedozwolone ?
Kur...cze pieczone od kiedy to tweaking plików ini jest niedozwolonym modowaniem gry ? Gdyby nie taki tweaking taki ME1 na ten przykład miał by do dziś nie naprawione problemy audio na wielu konfigach [w pliku ini były błędne domyślne wartości po premierze, co powodowało, że nie było słychać np ćwieku kroków czy wystrzałów]

Chyba tam kogoś poje..... pogięło i to zdrowo.

Boją się, ze człowiek tym tweakingiem wyciągnie na jaw kolejne karygodne niedoróby.

P.S.
I jeszcze wciskanie kitu, że kto zmieni niby coś w pliku konfiguracyjnym gry to będzie musiał klienta znów automatycznie pobierać... co za bullshit, od premiery gram z podkręconymi parametrami, od premiery wymuszałem sobie np AA bo nowsze kompy działają wydajniej z grami gdzie jest bodaj 2krotny aa niż jak nie ma go wcale [przynajmniej u mnie wiele gier działa lepiej z aa niż bez w tym tor, bez traci np około 15-25 klatek miejscami a z włączonym aa działa o niebo lepiej jak na swoją gówniana optymalizację] - i od premiery nic mi się z tego powodu nie spieprzyło.
Nic mi się nie musi pobierać od nowa, gra tez mi się nie sypie [chyba na cały czas grania miałem 2 crashe ale to z powodu ich cudownej optymalizacji bo to crashe we flocie jak tam wracałem po 2-3 h grania to po załadowaniu terenu się gra potrafiła sypnąć]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę za prąd około 200zł za 2 miechy. Komp 500W włączony prawie non-stop. Do tego dodaj masę innych rzeczy korzystających z prądu. Mieszkam w W-wie, więc cena prądu też pewnie nienajniższa ;)

wg. ostatniego rachunku w okresie 06.2011-11.2011 zużyliśmy 1062 kWh i kosztowało nas to 600zł(brutto) bez kilku groszy. Trochę się machnąłeś w swoich obliczeniach :P

innymi słowy dla kompa 500W zużycie to około 250W(komp nie działa cały czas na max obrotach) * (dla tamtego przykładu) 72h = 18kWh -> 18kWh * 0,56(z mojego rachunku) = lekko ponad 9zł za 3dni non-stop włączonego kompa.


a wracając do tematu... :P Jest jakieś info na temat jakichś ciekawszych rozszerzeń(np włączenie w końcu systemu Legacy albo jakieś nowe planety/regiony/cokolwiek)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2012 o 20:54, Zb4wiciel napisał:

a wracając do tematu... :P Jest jakieś info na temat jakichś ciekawszych rozszerzeń(np
włączenie w końcu systemu Legacy albo jakieś nowe planety/regiony/cokolwiek)?




Nope.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos cos poradzic? wiem ze to kolejny post z newbie pytaniem odnosnie grania ale mimo to zapytam. Mianowicie mam sith warriora i stoje przed wyborem maruder czy ten tank...chcialbym grac jako tank ale maly dps mnie przeraza...gdybym wybral specjalizacje tank a poszedl w drzewko dps to daloby rade robic za tanka we flashpointach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dać by dało... generalnie jug to w teorii klasa stricte tankująca [aczkolwiek w praktyce wyszło, że to assasin lepiej tankuje jednocześnie mając porządny dps, aczkolwiek jug nie odstaje tak strasznie]

Build dla tanka uniwersalny i jedyny imho : http://www.torhead.com/skill-calc#101fMGcubrkuRZhMM.1

[wiele osób radi jechac 31-10 i dac w drugim drzewku skill dodajacy 3% accuracy - imho kompletna strata 3 punktów bo samo acc można bez problemu podnosić sprzętem np implantem, modem itp nie warto dla 3% tracić 3 skill pointów]

Ewentualnie build rage bardziej pod pvp niż pod miks pvp/pve - http://www.torhead.com/skill-calc#101ZI0rZGMRrdbRdGo.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

assasin? how? Boze wiec taki slaby nim bylem widocznie bo mi nie szla gra assasinem bo szybko ginal :D a tak powaznie to jak assasin moze tankowac? light armor? cos mi umknelo?

Dnia 11.01.2012 o 21:58, Pietro87 napisał:

Dać by dało... generalnie jug to w teorii klasa stricte tankująca [aczkolwiek w praktyce
wyszło, że to assasin lepiej tankuje jednocześnie mając porządny dps, aczkolwiek jug
nie odstaje tak strasznie]

Build dla tanka uniwersalny i jedyny imho : http://www.torhead.com/skill-calc#101fMGcubrkuRZhMM.1

[wiele osób radi jechac 31-10 i dac w drugim drzewku skill dodajacy 3% accuracy - imho
kompletna strata 3 punktów bo samo acc można bez problemu podnosić sprzętem np implantem,
modem itp nie warto dla 3% tracić 3 skill pointów]

Ewentualnie build rage bardziej pod pvp niż pod miks pvp/pve - http://www.torhead.com/skill-calc#101ZI0rZGMRrdbRdGo.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dark Charge i odpowiednik u shadowa jak napisał selv, zwiększa armor rating o dokładnie 150% to po primo.
Secundo z tarcza teraz jak aktywuje dark warda mam równe 41% shield chance [a osiągnąłem to dwoma enchantami, jednoczesnie trzymam surge rating mody i mam 69% na cricie a surge mody mam dosyć przeciętne, staty skocza ostro jak włożę fiolety za daily comendations, dopiero co dobiłem end-game i zaczynam zbierać epickie mody]

Assasin to jest klasa dla zaawansowanych graczy imho, bo pierwsze 25-30 poziomów ssie twardo, za to potem gra się gładziutko.

Niżej masz dwa screeny, w sumie mam z 3-4 fioletowe mody [aczkolwiek nie sa to mody za daily commendations tych nie mam jeszcze ani sztuki, to co mam to jedynie kupione od kumpla fiolety z craftu, reszta to jak na razie mody za commendations z correli. Jak sie uda popracowac to sadze, że luzem do 1k dmg i 7k ar dojechać powinienem [hp gdzies koło 16-18k ale to tak na oko strzelam, zobaczymy w miarę zdobywania lepszych modów za daily i potem z rajdów, serwer jeszcze młody a ja się nie spieszę z wyścigiem szczurów bo po co =) na razie staram się uzbierać champ set... ale 5 bagów otwartych i zero dropa =.=]


P.S.
Jeszcze 400 dark side points i będzie cacy skok na reliktach xD
Obecne buffy z nich dają mi po 170 jeden def ratingu drugi powera ale mam zdobyte z targowiska za grosze dwa spoko relikty na lv 50 co dadza mi po 270+ aktywne więc na buffie będzie miodny skok xD]
W PVP te 20 sekund na full buffie i mozna góry przenosić jak podwójny shock się pofarci a jak buff się skończy i wrogów zleci się za wielu - force cloack + blackout, regroup i znowu sieka xD

20120111224053

20120111224056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie utknąłem...

Spoiler

Jestem na Voss, robię quest BHa, mam wykończyć Gormak Cyber Vorantikus i... d*%a. Nie jestem w stanie. Quest teoretycznie lvl 46, ja mam 47 i potwór mnie rozwala za każdym razem. Brakuje mi umiejętności leczącej w biegu. Jeśli się zatrzymam, to zbieram takie bęcki, że nie mam nawet szans na uaktywnienie którejś umiejętności leczącej, a jeśli biegam - nie mogę się leczyć. Sama Mako nie wystarczy, sprowadzam go do około 5-7% HP, ale to jest moment, kiedy sam mam wykorzystane już wszystkie możliwości. Próbowałem już różnych kombinacji, nawet towarzyszy zmieniałem, brałem tanka i kazałem mu atakować, samemu lecząc - nie da się, albo leczę za wolno, albo dochodzę do momentu, w którym Heat nie pozwala mi już na odpalenie kolejnego leczenia, wtedy companion pada, a ja zaraz po nim, bo sam wiele nie zdziałam.



Chyba na razie odpuszczę sobie wątek fabularny, dobiję do 48 poziomu i spróbuję znowu, bo inaczej zbankrutuję na naprawach.

Co do wypowiedzi Reida... Z jednej strony cieszy mnie, że w ogóle coś odpowiedzieli (bo mogli siedzieć cicho i udawać, że sprawy nie ma). Nadal się łudzę, że skoro jest odzew, to i robotą szarpną. Z drugiej strony, mamy tu kolejną wersję historyjki "problem leży po waszej stronie, u nas jest super" (tyle, że w innym wydaniu, ale ponownie jest spychologia stosowana). Sam już nie wiem, co myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh miałem swego czasu na voss taki moment w jednym queście, że rozwaliłem cały equip i zostałem bez grosza xD
Musiałem praktycznie goły na tatooine jechać i nafarmić kilkadziesiąt tysięcy na naprawy xD

Quest A Long Forgotten Evil, brała mnie kur... no wiadomo co xD
Mob był tak irytujący, że krew zalewała, potem jak go już usiekałem metodą iście abstrakcyjną [tzn musiałem go wziąc na taką taktykę jak żywego gracz dosłownie kosiłem go tak jak bym był w warzonie pvp, biegając wokół niego niczym nienormalny, skacząc jak z adhd i i tak wygrałem mając na liczniku chyba z 20% hp wiec było ostro, aczkolwiek byłem lvl niżej niż quest] i dałem radę...
A potem w necie wyczytałem, że ten mob po primo jest chyba źle skalowany, secundo wszyscy zgodnie twierdza, że jest de facto trudniejszym przeciwnikiem niż np finałowy boss w wątkach fabularnych [tu dla każdego inny, co więcej niektórzy pisali, że jest trudniejszy lub na tym samym poziomie co

Spoiler

Darth Jadus

w scenariuszu
Spoiler

Agenta

a ten ponoć jest tez mocny skubaniec]

Dla mnie quest masakra, jednym aoe mob potrafił zdjąć mi [tankowi i to uważam całkiem niezłemu tankowi, bo może nie mam jakiejś mega-postaci w epickim eq ale jednak nie jestem taki ostatni łachudra xD] około 4-6k HP swoim lightning fieldem o.0
To nie jest normalny dmg, żaden mob czy boss w grze nie jest w stanie jednym "strzałem" pizgnąc takiego pola obrażeń.


Szkoda, żeś nie na moim serwerze bo bym ci wyciągnął pomocną grabę a tak dupa blada =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 23:30, Pietro87 napisał:

Musiałem praktycznie goły na tatooine jechać i nafarmić kilkadziesiąt tysięcy na naprawy
xD


No właśnie już mnie skasowali na 27k za naprawę sprzętu :/ Nic to, mówi się trudno. Polecę zrobić jakiś Companion Quest, polatam sobie w questach space combat (nieźle można z nich wyciągnąć, za zestaw 2 misji około 25k XP), dobiję do 48 i może jakoś pójdzie. Pytałem nawet na czacie, czy ktoś by nie pomógł, ale naturalnie hałas zgłaszającego się tłumu był taki, że nie mogłem nikogo wybrać... :/

Dnia 11.01.2012 o 23:30, Pietro87 napisał:

Szkoda, żeś nie na moim serwerze bo bym ci wyciągnął pomocną grabę a tak dupa blada =)


Cóż zrobić, taka lajfa :) Może kiedyś dadzą opcję przenoszenia postaci, to trzeba będzie gramowo się spiknąć, wbić się na jeden serwer, założyć gildię i wymiatać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 23:19, Ring5 napisał:

A ja właśnie utknąłem...


Chyba na razie odpuszczę sobie wątek fabularny, dobiję do 48 poziomu i spróbuję znowu,
bo inaczej zbankrutuję na naprawach.

Co do wypowiedzi Reida... Z jednej strony cieszy mnie, że w ogóle coś odpowiedzieli (bo
mogli siedzieć cicho i udawać, że sprawy nie ma). Nadal się łudzę, że skoro jest odzew,
to i robotą szarpną. Z drugiej strony, mamy tu kolejną wersję historyjki "problem leży
po waszej stronie, u nas jest super" (tyle, że w innym wydaniu, ale ponownie jest spychologia
stosowana). Sam już nie wiem, co myśleć.


Dwa razy podchodzilem do tej misji (ostatni beast w calym chainie). Przeczytalem jedna opinie na jakims z forow i doszedlem jak go zabic. Ogolnie BH w melee nie ma szans z tego typu mobami. Dlatego ustawiasz mako na srodku sali i kite''ujesz moba ile wlezie + stun + odrzucenia i ja go rozwalilem podstawowym atakiem + odpalanie wszystkich mozliwych insta atakow. Ogolnie przed druga proba poszedlem na AH i kupilem epiki bo mialem greeny z 37 lvlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 23:50, LukasS napisał:

Dlatego ustawiasz mako na srodku sali i kite''ujesz moba ile wlezie


Próbowałem, biegam jak szalony po całej sali, ale to bydlę jest po prostu zbyt wielkie - na normalnego Elite''a to działa bez problemu, większość z nich rozwalam nie schodząc poniżej 50%HP, ale tu mogę sobie biegać zdrów, bo on nawet prawie nie musi się ruszać, żeby mnie dorwać... Naprawdę szkoda, że rozmiar drzwi nie jest przeszkodą i że to bydlę "przenika" przez ścianę, przynajmniej mógłbym cofnąć się do poprzedniej komnaty i oddech złapać, ale nie...

Dnia 11.01.2012 o 23:50, LukasS napisał:

+ stun


Za długo się ładuje. Udało mi się go użyć maks 2 razy, a te kilka mizernych sekund ledwo na podleczenie wystarczy. Może trzeba było iść w DPS, a nie leczenie?

Dnia 11.01.2012 o 23:50, LukasS napisał:

+ odrzucenia


O, a o tym prawie zapomniałem... Hmm... może trzeba będzie z odrzuceniem popróbować?

Dnia 11.01.2012 o 23:50, LukasS napisał:

Ogolnie przed druga proba poszedlem na AH i kupilem epiki bo mialem greeny z 37 lvlu.


Pancerz raczej mam w miarę "aktualny", broń mam zdecydowanie aktualną, bo craftuję lufy na bieżąco, więc mam w tej chwili chyba max 411 dmg na broni (gdzie "normalna" broń dostępna na tym poziomie ma max w okolicach 350).

Na razie nie mam jakoś szczególnie ochoty wracać na Voss, więc zrobię misję dla Mako, a potem się pomyśli. Do 48 poziomu też już dużo nie zostało, raptem jakieś 330k... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minęło już troszkę czasu ... myślałem że mogę sobie olać troszkę grę z powodu zablokowania konta ale jak widać nie mogę.

Dzwonił ktoś już na ich infolinię? Jak przebiega rozmowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 15:06, alexiej napisał:

Minęło już troszkę czasu ... myślałem że mogę sobie olać troszkę grę z powodu zablokowania
konta ale jak widać nie mogę.

Dzwonił ktoś już na ich infolinię? Jak przebiega rozmowa?


Znajomy z Grecji dzwonił w sprawie problemów z Security key, podobnie znajomy z Danii. W obu przypadkach najpierw było 20-50 minut czekania. Później problemy, bo ich support nie wiedział, co z tym zrobić, a wreszcie argumenty finansowe i po ~40 minutach rozmowy sprawa była rozwiązana. Ogólnie nie polecam, jak to supportu EA.


EDIT

Swoją drogą zacząłem protest ticketowy: każda śmierć w stunlocku = ticket. Ciekaw jestem jak szybko bana dostanę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś jeszcze rozrzut pomiędzy 50lvl w ekwipunku pvp a 50lvl bez niego, wydaje się absurdalny? Na moim serwerze pvp ma sens tylko jeżeli jest to huttball imperium vs imperium. Jeżeli tylko pojawia się republika, to zazwyczaj można od razu wyjść. Normą jest kiedy jedna osoba pokonuje pięć innych, bo hp prawie w ogóle nie spada, a ona wszystkich bierze na dwa, może trzy strzały.
W ogóle znowu mam pecha do serwera. W WoWie wybrałem zły, tym razem to samo. W Imperium więcej ludzi raczej, ale mało kto gra pvp, nie ma żadnej gildii, codziennie widać kilka tych samych osób na 50lvl, z czego może ze cztery mają już trochę ekwipunku pvp. W Republice za to, jak już wspomniałem, prawie wszystkie 50 latają w full setach i zauważyłem co najmniej cztery gildie pvp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować