Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Znowu będzie dubel ;(

Oczywiście inaczej być nie mogło. Weekly quest okazał się zbuggowany i niektórym osobom (w tym i mnie) nie zaliczyło Gharj. Prawdopodobnie do zaliczenia questa potrzebny jest nawet najdrobniejszy loot z bossa, bo osoby, które coś wylosowały, dostały questa od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam wasze posty to nie wiem czy się śmiać czy płakać... Ktoś się żali, że nie może ubić mobka (dziwne jak dla mnie, może dlatego że gram tankiem i soluje co się da oprócz HC4), że robi 300k dmg (wow! oO), że bagi są do dupy, że zamiast kolczyków dostaję się opaskę analną... get a life ? a tak na poważnie spróbujcie grać przy Error 9000 i disconnectach co 5 sekund, a jedyny czas normalnej gry to w godzinach 24-02 w nocy. Nie narzekajcie, nie macie na co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 15:03, 4ny4 napisał:

Nie narzekajcie, nie macie na co.


A pozwolisz, że każdy z nas jednak będzie narzekał na to, na co ma ochotę? Nie każdy gra tankiem, nie każdy chce grać tankiem, a niektóre moby, cholernie trudne do ubicia dla jednej klasy, są spacerkiem po parku dla innej (wspomniany wcześniej quest A Long Forgotten Evil, na przykład).

Naprawdę nie rozumiem, co złego jest w tym, że ludzie rozmawiają o grze. Że dzielą się swoimi spostrzeżeniami, uwagami, opisują sytuacje, jakie napotkali. Wydawało mi się, że właśnie na tym polega idea forum - że się rozmawia. Pozwól, że przytoczę znaczenie słowa "forum", cytując Słownik Języka Polskiego:
1. «miejsce publicznych wystąpień»
2. «spotkanie poświęcone omawianiu spraw z określonej dziedziny; też: grupa ludzi biorących udział w takim spotkaniu»
3. «stowarzyszenie skupiające organizacje, państwa lub osoby na zasadzie dużej autonomii organizacyjnej i odrębności poglądów»
4. «plac w miastach starożytnego Rzymu, na którym odbywały się zebrania ludowe, targi, sądy»
5. «w dawnej Polsce: sąd właściwy dla rozstrzygania danej sprawy»

( http://sjp.pwn.pl/slownik/2459856/forum)

Dnia 14.01.2012 o 15:03, 4ny4 napisał:

get a life ?


Czemu? Bo ty tak mówisz? A na jakiej niby podstawie? Wiesz o mnie cokolwiek? Znasz mnie? Wiesz, co robię na co dzień? Czym się zajmuję? Ile czasu poświęcam na grę? Nie chcesz czytać o tym, że ludzie się dobrze bawią i się tym ze sobą dzielą? Nic prostszego - w prawym górnym rogu masz biały X na czerwonym tle. Klikasz i masz spokój ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja ponarzekam na zupełnie coś innego xD
Na.. tak tak na ludzi =)


Tak sobie dzisiaj gram, gram, spokojnie z dobre 2.5h strzeliłem od południa bo nie mam już kompletnie nic do roboty [dzień wolny, w domu zrobione co było do zrobienia, cały dzień mam dla siebie]
No i tak sobie zbieram komendacje za warzones.
Coś wyjątkowo dobry rzut dziś miałem, bo wszystkie mecze z randomami i prawie wszystkie fartownie wygrane, po czym poszedłem sobie pograć w pve i dostaje po jakiś 30 min info od kolegi "wbij na forum w ten temat"
Wbijam a tam ludzie z republiki dosłownie wylewają żale na dzisiejsze wz [akurat jakoś tak wyszło, że dobrało nas kilka razy z drużyna 50-40, widać było, że oni są pre-made bo z jednej gildii i w ogóle.
I czytam ten temat z tymi żalami... ręce opadają.
Używasz stunów - jesteś stunnoob, używasz death fielda jesteś deathfieldnoob... matko jedyna, jakie zryte towarzystwo.
Nawet jeden sobie mnie zapamiętał [przypuszczam, że pewien lv 50 healer którego gnębiłem - aczkolwiek nie celowo złośliwie tylko ze względu na mechanikę, bo był fatalny w starci 1vs1 a wiadomo - healera odpalamy pierwszego].
Tak dochodzę do wniosku, że jak by używał gołych pieści to by go okrzyknęli "brawler noob" czy coś w tym guście.


Różne społeczności przerabiałem [Ragnarok głównie, nota bene jedna z lepszych społeczności mmo] ale ta z tora przypomina mi debili od gier pokroju MW [bez urazy dla grających w MW normalnych ludzi - jeśli faktycznie jesteś normalny ciebie to nie dotyczy potencjalny oburzony graczu xD] gdzie całe tabuny debili każdego nazwa noobem bez względu na sytuację, nawet jak by ich zabijał gołymi rękoma tylko z faktu, że ktoś ich posłał do piachu.
Ludzie nie umiecie grać w pvp - nie grajcie! Takie hasło powinno być na każdej grze sieciowej i tu nie chodzi o kiepski skill tylko o podejście. Można być totalną fajtłapą ale zachowywać się normalnie.


Zatrważa mnie fakt, że społeczność gry w jednym z moich ulubionych uniwersów to w dużej większości [oceniając po forum i poniekąd doświadczeniom w grze] banda skretyniałych oszołomów, no liefów z którymi nie da się koegzystować bo współżyć z innymi ludźmi zwyczajnie nie potrafią.


Co więcej - jeśli oleję subskrypcję [na dziś dzień kupiłem tego pre-paida na 60 dni, więc jeszcze tyle bankowo pogram a potem, no właśnie...] to prawdopodobnie nie z powodu bugów, marnego supportu czy kiepskiego dodatkowego contentu, tylko z powodu iście żenującej społeczności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 15:27, Pietro87 napisał:

...


Proste, jest jakas mechanika w grze to jej uzywam, a niech hejterzy sobie placza, jak nie potrafia grac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 15:27, Pietro87 napisał:

To ja ponarzekam na zupełnie coś innego xD
Na.. tak tak na ludzi =)


Na ludzi narzekałem na poprzedniej stronie (albo dwie strony temu). Faktycznie, społeczność w tej grze momentami potrafi przyprawić o ból zębów i aż żal człowieka bierze, że jeszcze nikt nie wymyślił obicia buzi przez net.

Ja do PvP się średnio nadaję. Doskonale o tym wiem. Głównie dlatego, że nie liczą się dla mnie fragi, D/K ratio i inne duperele. Liczy się dla mnie to, by drużyna wygrała. Jeśli moja postać ma zginąć, lecząc w czasie meczu Huttballu zawodnika, niosącego piłkę, przez co dożyje on do "linii bramkowej" - nie mam z tym problemu. Nie pierwszy i nie ostatni raz ginę. Jestem takim wymierającym gatunkiem, który nazywa się "idealiści" (niestety, to samo mam w realu, co sprawia, że we współczesnym świecie mam szanse na przetrwanie równie szansom meduzy w piekle). Dlatego, między innymi, moją ulubioną klasą w Bad Company 2 był Medyk - bo mogłem się przydać drużynie.

Patrząc na to, co dzieje się podczas większości rozgrywek PvP w grach MMO, dochodzę do wniosku, że będzie lepiej dla wszystkich, jeśli nie będę się mieszał. Ja nie będę się irytował, oni nie będą słuchali moich bluzgów. I tak oto wilk jest syty i owca cała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam jeszcze prostszą zasadę - jeśli ktokolwiek w jakiejkolwiek grze sieciowej, czy to grając fair [w sensie cheatów] czy tez ozywając exploitów [ale nie jakiś typowych haków/cheatów itp oszustw] systemu pokonał mnie w jakiejś formie wirtualnego pojedynku to najzwyczajniej w tym momencie, w zaistniałej sytuacji okazał się lepszy i tyle.

Owszem można się irytować na ludzi używających zewnętrznych cheatów [tu głównie w fpsach, bo w mmo takie przypadki to raczej szybko kasowana praktyka, choć tez się czasem trafia] i wtedy to jeszcze rozumiem jakieś narzekania, ale bez jaj, to tylko gry - jeśli miał bym siedzieć tak jak ci ludzi i się irytować przed kompem to na co mi to, to ma dawać fun a nie podnosić ciśnienie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TOR doczeka się jakiegoś Triala? Jestem fanem SW, ale w MMO grałem tylko w GW (które dało mi ogrom funu przez długi czas), i nie bardzo chcialbym wywalić 150zł w bagno.
TOR spodobałby się komuś kto w GW grał tylko w PvE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Czy Ty w ogóle zauważyłeś w moim poście ironię, żart itp ? Czy doszedłeś do wniosku, że od razu odpowiesz na to co napisałem usilnie starając się argumentować swoje zdanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 15:51, Sipso2008 napisał:

TOR doczeka się jakiegoś Triala? Jestem fanem SW, ale w MMO grałem tylko w GW (które
dało mi ogrom funu przez długi czas), i nie bardzo chcialbym wywalić 150zł w bagno.
TOR spodobałby się komuś kto w GW grał tylko w PvE?


Triale gier MMO pojawiają się najwcześniej po premierze 3-6 miesięcy więc jeszcze poczekasz. PvE fabularnie jest w ToR bardzo rozwinięte, więc jeżeli chodzi o gatunek MMO to będzie to najlepszy wybór. TOR ma wspaniała otoczkę, ale wewnątrz jej jest mnóstwo błędów, niedociągnięć itp. To jak naprawdę będzie wyglądać gra i to co będzie miała to zaoferowania dla graczy okaże się najwcześniej za pół roku, na razie za wcześnie jest aby powiedzieć czy warto inwestować. Można spróbować, ale czy się opłaci okaże się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jetem ciekaw czy wybranie cyborga daje jakieś specjalne korzyści w porównaniu do pozostałych ras.Szukałem min. na Wiki ale wszędzie sa jedynie ogólne informacje.Jeśli ktoś ma doświadczenia z ta rasa to będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 16:03, 4ny4 napisał:

PvE fabularnie jest w ToR bardzo rozwinięte, więc jeżeli chodzi o gatunek MMO to będzie
to najlepszy wybór. TOR ma wspaniała otoczkę, ale wewnątrz jej jest mnóstwo błędów, niedociągnięć
itp. To jak naprawdę będzie wyglądać gra i to co będzie miała to zaoferowania dla graczy
okaże się najwcześniej za pół roku, na razie za wcześnie jest aby powiedzieć czy warto
inwestować. Można spróbować, ale czy się opłaci okaże się.


Osobiście przyznam, że po około 130-140 godzinach fabuły zacząłem przysypiać. Gdzieś w 3 akcie dokładnie. Inna sprawa, że ciężko mówić o czymś dobrym fabularnie, kiedy

Spoiler

zabija się na końcu niejako główną postać i twarz gry. Otóż po fabule głównej przychodzi część na Interlude, w którym okazuje się, że Darth Malgus był tym złym i chce zagarnąć Imperium dla siebie tworząc New Empire. W związku z tym ogłasza się Nowym Imperatorem (i otrzymuje wdzięczny przydomek "the Betrayer", a gracze zobowiązani są go (i również jego prawą rękę, która prowadziła negocjacje na Voss - Servin czy jakoś tak?) zabić w ciągu dwóch Flashpointów. Żeby było symbolicznie, to Malgusa trzeba ZRZUCIĆ z mostu w głąb stacji przy dziale jonowym. Zakończenie Powrotu Jedi anyone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda rasa ma dokładnie jeden social skill charakterystyczny dla siebie.
To jest czysta kosmetyka imho bo te zdolności się w zasadzie w stopniu zerowym przekładają na gameplay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 16:21, Pietro87 napisał:

Każda rasa ma dokładnie jeden social skill charakterystyczny dla siebie.
To jest czysta kosmetyka imho bo te zdolności się w zasadzie w stopniu zerowym przekładają
na gameplay.

Dzięki za wyjaśnienie.Ostatnio gram Sith Warriorem i zastanawiałem się nad skasowaniem go i rozpoczęciem gry jeszcze raz tym razem właśnie jako cyborg.Dobrze że się powstrzymałem z decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 15:57, 4ny4 napisał:

Czy Ty w ogóle zauważyłeś w moim poście ironię, żart itp ?


Hmm... nope? Każdy z grą ma jakieś problemy i tyle. Każdy na nie narzeka. Jeden na to, że ma disconnecty, drugi na to, że utknął w martwym punkcie, nie mogąc posunąć się z fabułą do przodu, bo twórcy uznali, że fajnie będzie zrobić prawie nieśmiertelnego mobka (pozdrowienia dla Cyber Gormak Vorcośtamliska). Taka lajfa :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to fabuła powalająca na kolana, natomiast jest to na pewno fabuła wyróżniająca się na tle innych MMO. Co więcej gram w gry z gatunku MMO od 10 lat i pierwszy raz czuję, że lvlowanie mnie nie męczy, questy mają choć minimalny sens, a sama gra jest szybka i przyjemna. Dla mnie to największe plusy bo nic mnie nigdy tak nie męczyło w grach jak to zje*** lvlowanie trwające nawet po 2 miesiące w niektórych produkcjach.

@Ring5

Widzę, że dalej ni hu hu... Nie mam do nikogo żadnych pretensji, nikogo nie chciałem obrazić. Post był czysto ironiczny, napisany od tak, po kolejnym uzyskaniu okienka z Error''em 9k. Dalsze wywody na ten temat są niepotrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierdzielę...
Przestałem od dziś liczyć chesty [tzn przestaje od teraz], zrobiłem swoje weekly i daily, otworzyłem łącznie od wbicia 50lvlu z dzisiejszymi 39 chestów, CHROMOLĘ.
Na 39 chestów mam jedną parę butów - może i mam pecha w pytę [bo ktoś tam otworzy 10 i ma cały komplet] nie zamierzam z tym polemizować bo może być to racja.
Nie mniej dowodzi to pewnej reguły - ten system jednak ssie.
Jak przy kolejnym cheście [bo do następnego brakuje mi chyba 360 warzone commendations łącznie] znowu nic nie trafie albo trafię te same buty - walę to, kończę z pvp do czasu jakiegoś poważnego upa [1.1 niewiele tu zmienia więc w teorii czekam na kolejny]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować