Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Rozumiem, że item rolly są totalnie przypadkowo losowane? I działa to tak:
Need - staram się rzucić jak najwięcej, Greed - mam to w dupie, ale jak wpadnie to się nie obrażę, Pass - oczywiste.?

Właśnie z gildią (genialną btw, chat z nimi to istna frajda) zabiliśmy World Bossy na Coruscant i Nar Shaddaa i po porażce w losowaniu jakoś mnie naszło.

Skąd wytrzasnąć jakieś niebieskie itemy na 30lvl? W ogóle jaki jest sposób farmienia itemów? Nonstop powtarzanie flashpointów i heroiców? Bo na 50lvl to już hard mode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście opcja drugaczyliklasyczny LAG kiedyto dzieje się jako opisałeś a latency skacze do 7k :D (kiedy na probe wowa odpalam i tam normalnie 30-50...wiec WTF?
(a mnie wkurza to ze gdy robi sie flashpoint i ubije sie ostatniego bosa ale Ty padles podczas tego to nie masz prawa do loota....to kretynizm poprostu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie Ciebie w instancji to nie masz prawa.
Wiele razy ubijałem bossa jak ktoś z PT był martwy i mógł normalnie needować/greedować loot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie lagi [latency 6-10k] to jest albo dc routera/modemu albo wina w 100% serwera, tu niewiele poradzisz.
Sprawdź swoje połączenie czy jest stabilne i nie łapie rozłączeń, reszta to tylko sprawa serwera na którym grasz [nam się np dziś serwer masowo na ilum sypnął, standard]

A zapytałem o "rodzaj laga" bo już nauczony doświadczeniem, wiem, że niektóre osobniki mają frame drop a proszą o poradę z lagiem xD
I wtedy ja takiemu mówię sprawdź łącze co mu potrzebne jak plaster na duspko xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 00:56, Pietro87 napisał:

Takie lagi [latency 6-10k] to jest albo dc routera/modemu albo wina w 100% serwera, tu
niewiele poradzisz.
Sprawdź swoje połączenie czy jest stabilne i nie łapie rozłączeń, reszta to tylko sprawa
serwera na którym grasz [nam się np dziś serwer masowo na ilum sypnął, standard]


Od kilku dni w pewnych godzinach na instancjach mam takie lag spike ;s Tak przykro trochę, że bijemy moba, a nagle cała czwórka biega w miejscu kilka sekund i dostaje wipe. Najgorsze jest to, że nie jest to wina mojego łącza, ale serwerów - jak inaczej wytłumaczyć lag w tym samym momencie dla osób z Belgii i Polski? Chyba, że TOR, o zgrozo!, korzysta z modelu stawiania serwera na komputerze jednego z uczestników instancji :O

Na Ilum CTD i dc to standard. In plus można zaliczyć, że wszystkie kille wtedy wpadają, co nie zawsze ma miejsce, jak jest się zalogowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei na obu kompach na których gram nie mam lagów [sporadycznie raz na 2-3 tyg lag 7k latency wyskoczy, przeważnie na illum], ale np dzis cała grupa, czyli dobrze ponad 20 osób [cały OPS z ilum] dostała w trakcie zadymy na midzie frame drop do 1 fpsa, skończyło się masowym restartem klienta.
Sprawdziliśmy w republice oni mieli to samo.
Niech mi teraz ktoś wyskoczy z tekstem, że silnik gry jest git i optymalizacja miodzio xD


P.S.
No to mam całego championa - stalker set [oprócz tarczy i jednego implantu, tzn te party też mam ale używam innych, bo są zwyczajnie lepsze + mają slot na augument, więc tu wole poświęcić te 0.5-0.7% z ekspertyzy jaka by doszła i wziąć stat-boost, w sumie niecałe 10% ekspertyzy na dziś dzień, bodajże 9.65%]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 01:23, Deathscythe napisał:

Najgorsze jest to, że nie jest to wina mojego łącza, ale serwerów - jak inaczej wytłumaczyć lag
w tym samym momencie dla osób z Belgii i Polski?


Większość serwerów europejskich [ o ile nie wszystkie ] stoi w stanach, więc pomimo dobrego latency, lag spike to nic dziwnego.

Całe EA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 01:44, Shinigami napisał:

Większość serwerów europejskich [ o ile nie wszystkie ] stoi w stanach, więc pomimo dobrego
latency, lag spike to nic dziwnego.



Pudło ;) Infrastruktura europejska SWTOR siedzi w Dublinie, w Irlandii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 02:21, Deathscythe napisał:

Pudło ;) Infrastruktura europejska SWTOR siedzi w Dublinie, w Irlandii ;)


Wytłumacz mi w takim razie dlaczego, Basilisk Droid stoi w:

IP address [?]: 159.153.75.29
IP country code: US
IP address country: United States
IP address state: California
IP address city: Redwood City
IP postcode: 94065
IP address latitude: 37.5331
IP address longitude: -122.2471
ISP of this IP [?]: Electronic Arts
Organization: Electronic Arts

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, bo faktycznie serwerownia dla EU miała stać w Dublinie.
Swoją droga gdzie tegoż ip sprawdziłeś tak z ciekawości [gdzie takie dane można podejrzeć dla innych serwerów ?]

P.S.
Moje zachowanie łącza w sumie się zgadza z teorią o Dublinie - bo np testy w speedteście na serwery testowe w Dublinie mają podobną przepustowość maksymalną i ping jak to co osiągam w TOR [czyli pingi 30-70 maks i przepustowość 25-30 Mb/s]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem przez weekend, troszkę dłużej aby wreszcie móc ocenić Old Republic, no cóż . Gra "dobra" i tylko dobra, jest kilka zalet . I jest też kilka wad. Nie podoba mi się np. to że bez pomocy znajomych bądź innych graczy poznanych podczas podróży nie wykonamy wszystkich misji. Grając Jedi Sentinelem.

Spoiler

Trudno było mi pokonać z Kirą, Sand Demon''a na Tatooine.

. A Healer''a dostane dopiero
Spoiler

po ukończeniu wątku głównego na Balmora. A więc na 31-33 lv.

. Jednym słowem hardcore. niektóre serwisy komentują tą grę, jako Singleplayer cRPG z możliwością gry Multi. Pośladki, prawda .. Bynajmniej dla Jedi Sentinel''a .Jednak gra mi się nim, bardzo dobrze. Lubię szybkie akcje, i bezpośrednie zabijanie przeciwników. Jednak nie podoba mi się że mój poziom życia nie trzyma się długo. Wczoraj kończąc misje na Tatooine, byłem na jednej instancji czy tam operacji (Nie odróżniam jeszcze tak bardzo poszczególnych systemów. Po prostu tak mnie natchnęło, aby się z kimś przejść i zobaczyć jak działa system współpracy. Misje wykonaliśmy. Druga sprawa jest taka że, bardzo interesujący jest system oddawania takiego zadania. Dla mnie to coś .. naprawdę nowego. :) Aktualnie jestem na Alderann jeśli ktoś gra po stronie Republiki na Tasku, to chętnie pomogę w wykonywaniu misji . Lub "coś" tam . ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało tego, jeśli nie latasz pvp a wykonujesz nawet wszystkie misje dla jednego gracza (bo na te multi na niektórych serwerach trudno znaleźć chętnych) to i tak w okolicach połowy gry okaże się, że szybko stajesz się "niedolevelowany" i albo będziesz nadrabiał 2 dni na pvp, albo będziesz miał spore problemy. Niestety. Te misje dla wielu graczy po prostu - w miarę możliwości - trzeba robić.

Gra jest nieźle zabugowana. Coraz to nowe kwiatki. Pominę notoryczne "cel jest za daleko", gdy stoisz mu przed mordą, to teraz z ciekawych rzeczy zauważyłem, że mój Sith Marauder nie stunuje przeciwnika podczas wykonywania jednej z umiejętności - mimo posiadania 2 puniktów talentu, które gwarantują 100% skuteczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 09:03, Reinvented napisał:

Nie podoba mi się np. to że bez pomocy znajomych bądź innych graczy poznanych podczas podróży nie > wykonamy wszystkich misji.


Wykonamy, tylko czasem trzeba pokombinować z taktyką, ewentualnie poczekać jeden-dwa poziomy.

Spoiler

Podobną sytuację miałem jako BH z Gormak Cyber Vorantikus. Tłukłem, tłukłem i nic, zjeżdżałem go do kilku procent HP, ale sam już miałem wtedy wszystkie stuny na cooldown, brak możliwości leczenia a Mako stała i patrzyła bezradnie, jak ginę. Okazało się, że popełniałem jeden zasadniczy błąd - nie korzystałem ze zdolności knockback! To był klucz do zwycięstwa. Spamując tego skilla gdy tylko kończył mu się cooldown, bez większych problemów wygrałem walkę.

Kolejną sprawą jest to, że niektóre klasy mają zwyczajnie przegwizdane w niektórych questach. Np. Pietro87 pisał o ogromnych problemach, jakie miał z questem A Long Forgotten Evil, ile to mu boss tam krwi napsuł itp. Szedłem tam z duszą na ramieniu i przekonaniem "i tak się nie uda". Zamieszczałem gdzieś w tym wątku screena po tej walce - boss martwy a ja mam nadal od groma HP.



Niestety, brutalna prawda jest taka, że niektórzy bossowie są po prostu niezbalansowani na tyle, by stanowić takie samo wyzwanie dla wszystkich klas. Dla jednych są bułką z masłem, dla innych - barierą nie do pokonania.

Dnia 23.01.2012 o 09:03, Reinvented napisał:

A Healer''a dostane dopiero

Spoiler

po ukończeniu wątku głównego na Balmora.
A więc na 31-33 lv.

. Jednym słowem hardcore.


Nie wiem, co ma Jedi Sent, ale gdy grałem jako Sith Inq, pierwszym towarzyszem był tank i muszę przyznać, że grało mi się z nim znacznie lepiej, niż z Mako. Po prostu trzeba nauczyć się z niego korzystać. Zanim sami rzucimy się w wir walki, najpierw wysyłamy towarzysza, który ściąga na siebie aggro, a my w tym czasie dobiegamy od tyłu i kozikiem pod żeberka...

Dnia 23.01.2012 o 09:03, Reinvented napisał:

Bynajmniej dla Jedi


Przepraszam, że się przyczepię, ale to mnie doprowadza do białej gorączki... Nie wiem, skąd się wzięła ta dziwna moda, ale z całą stanowczością chciałbym podkreślić, że słowa "bynajmniej" i "przynajmniej" nie były, nie są i, mam nadzieję, nigdy nie będą synonimami:
http://sjp.pwn.pl/szukaj/bynajmniej
http://sjp.pwn.pl/szukaj/przynajmniej

Dnia 23.01.2012 o 09:03, Reinvented napisał:

Jednak nie podoba mi się że mój poziom życia nie trzyma się długo.


Jeśli grasz Sentinelem, to znaczy, że idziesz w DPS. A to z kolei oznacza, że w większości przypadków będziesz właśnie szybko tracił życie. Coś za coś. Gdyby powstał "tank DPS", jeszcze ze zdolnością leczenia, wszyscy by nim biegali :)

Dnia 23.01.2012 o 09:03, Reinvented napisał:

Druga sprawa jest taka że, bardzo interesujący jest system oddawania takiego zadania.


Zdecydowanie, aczkolwiek wpienia mnie trochę fakt, że wielu graczy opuszcza drużynę nie po oddaniu zadania, ale gdy tylko zostaną wypełnione jego wymogi, po czym lecą tuż obok "dawnych" kompanów do zleca, żeby zadanie oddać. Pytam się grzecznie: "po przysłowiowego, w takim razie, rozwiązywać drużynę?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 10:18, Ring5 napisał:

Wykonamy, tylko czasem trzeba pokombinować z taktyką, ewentualnie poczekać jeden-dwa
poziomy.


Wszystkie? Nie ma szans. Te 2+ - niektóre - może jeszcze. Ale nie zrobisz sam HEROIC 4. Nie ma takiej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 10:41, Undertaker napisał:

Wszystkie? Nie ma szans. Te 2+ - niektóre - może jeszcze. Ale nie zrobisz sam HEROIC
4. Nie ma takiej opcji.


O_o

Czego ja tu nie rozumiem? Twoim zdaniem problemem jest to, że w pojedynkę nie da się wykonać questa, który przewidziany jest dla czterech osób? Nie, no, ok, czemu nie. Równie dobrze możemy uznać, że wadą gry jest fakt, iż postać na 20+ poziomie zginie w walce z pierwszym przeciwnikiem na Voss, przecież tak nie powinno być!

Wybacz, ale ja w tej argumentacji nie widzę najmniejszego sensu. Z tego, co zrozumiałem, Reinvented pisał o tym, że ma problemy z wykonaniem questów dla jednego gracza. To, że jedna osoba ma problem z Heroic 2+ lub 4, jest chyba normalne? Przynajmniej dla mnie...

Heroic 4 wykonuje się w pojedynkę mając około 8-10 poziomów "przewagi" nad questem. Ja na Tatooine robiłem rundkę po Heroicach, mając bodajże 43-44 poziom. A i wtedy niektórzy potrafili mi zdjąć kilka (-naście...) procent HP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 10:59, Ring5 napisał:

Czego ja tu nie rozumiem? Twoim zdaniem problemem jest to, że w pojedynkę nie da się
wykonać questa, który przewidziany jest dla czterech osób


lol, a gdzie ja napisałem, że to problem? Tylko stwierdziłem fakt. Reivited napisał, że bez pomocy innych nie wykonamy wszystkich misji (i miał rację), a ty stwierdziłeś, że wykonamy. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2012 o 10:41, Undertaker napisał:

Wszystkie? Nie ma szans. Te 2+ - niektóre - może jeszcze. Ale nie zrobisz sam HEROIC
4. Nie ma takiej opcji.



Bzdura, H4 można wykonać samemu, nawet te na finalnej planecie dla 50cio poziomowców gdzie już nie ma jak zyskać przewagi lvli.
Starczy do tego wyfarmić dobry ekwipunek [minimum rating 126, preferowane końcowe czyli 136-140]
Co prawda wymaga to cholernej cierpliwości i niektóre klasy mogą nie mieć szans tych misji zrobić samemu [np Marauder który defensywe ma tak marną, że gorszej ze świecą szukać] ale ogolnie czy się da- da.
O planetach wcześniejszych - nawet nie ma co pisać, gdziekolwiek masz level difrence advantage tam robisz wszystkie h2/h4 bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 11:05, Undertaker napisał:

lol, a gdzie ja napisałem, że to problem? Tylko stwierdziłem fakt. Reivited napisał,
że bez pomocy innych nie wykonamy wszystkich misji (i miał rację), a ty stwierdziłeś,
że wykonamy. Tyle.


Masz rację, moja wina... Naiwnie uznałem, że to przecież oczywiste, że nie mogło mu chodzić o wykonywanie w pojedynkę misji dla czterech graczy i że siłą rzeczy mówi o questach dla jednej osoby - i że wszystkie takie questy wykonamy w pojedynkę, choć niekiedy ze sporymi problemami. Kajam się i piszę samokrytykę. Nigdy więcej nie przyjmę, że ktoś mógłby narzekać na to, że jedna osoba nie poradzi sobie z misją przeznaczoną dla czterech. Mea culpa, mea maxima...

:s

A Heroic'i 4 robiłem sam. Bez problemów. Tyle, że będąc kilka poziomów wyżej, niż ich wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2012 o 11:14, Ring5 napisał:

A Heroic''i 4 robiłem sam. Bez problemów. Tyle, że będąc kilka poziomów wyżej, niż ich
wymagania.



Ostatnie, te dla 50cio poziomowców robi się zgoła inaczej xD
Tzn te niższe możesz przelecieć jak przecinak, wyrzynając wszystko po drodze, te dla 50tek robisz tylko pod cele zadania jak chcesz walnąć solo.
Najwięcej problemów może zrobić heroic który na końcu ma wymaganie - ubij bossa bo tu trzeba się nabiegać po planszy, czasem kilka razy glebę zaliczyć zanim się znajdzie odpowiednia metodę [czyli zablokuje bossa w odpowiednim miejscu, tudzież wykmini gdzie schować healera itp itd], do tego jakiś H4 faktycznie może być przez to nie do zrobienia solo [wszystkich jeszcze nie otrzaskałem z braku czasu], aczkolwiek generalnie zakładam, że 95-99% jest do zrobienia bez pomocy innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować