Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Sith Warior = Jedi Knight
Sith Inquisitor = Jedi Consular

Praktycznie kalki postaci, te same skille, inne animacje, gdzieniegdzie może kosmetycznie jakieś różnice [mniejsze/większe cd na jakimś skillu, ewentualnie jakieś inne działanie danego skilla, aczkolwiek wątpię, frakcje to z założenia swoje kalki]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 09:03, Reinvented napisał:

...

>

Nie miałem "przyjemności" odczuć tego o czym piszesz. Średnio jestem 3-4 lvl ponad poziom questu. Odrazu zaznaczam że poza ubiciem kilku republikańców którzy weszli mi w drogę podczas wykonywania misji na Hoth z pvp doczynienia nie miałem. Jedyne questy w których jestem na zero w stosunku mojego poziomu do poziomu questu to te należące do "bonus series" ale i tam jestem w stanie zrobić H2+ w pojedynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 11:39, Undertaker napisał:

A różnie między klasami zaawansowanymi są duże? Np. Sith Marauder a Sith Juggernaut.
Czy to też kwestia 2-3 skilli?



Juggernaut a Marauder to dwie różne profesje tej samej klasy [Sith Warior]
Tak jak Jedi Guardian i Jedi Sentinel to dwie profesje zaawansowane Jedi Knighta.

Marauder/Sentinel = DPS, czysty DPS, wszystkie drzewka opierają się na zadawaniu obrażeń na różne sposoby.
Juggernaut/Guardian - Tank, dosyć typowy tank, co prawda ma drzewko od DPSu ale w zadawaniu obrażeń jest wyjątkowo marny [w porównaniu do innych klas bardziej nastawionych na hybrydy lub czyste dps]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 10:59, Ring5 napisał:

Reinvented pisał o tym, że ma problemy z wykonaniem questów dla jednego gracza. To,
że jedna osoba ma problem z Heroic 2+ lub 4, jest chyba normalne? Przynajmniej dla mnie...


Dla jasności mówiłem o zadaniach głównych, fabularnych. One sprawiają/sprawiały mi najwięcej problemów. Z pobocznymi radzę sadzę, nawet z bossami w Bonus: Final Stage. A co do quest''ów typu Heroic, jak sama nazwa wskazuje. Musimy się czymś wykazać, aby je wykonać nie na darmo są podzielone na 2-4 osobowe grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 12:09, Reinvented napisał:

Dla jasności mówiłem o zadaniach głównych, fabularnych. One sprawiają/sprawiały mi najwięcej
problemów.


I dokładnie tak odebrałem Twoje słowa, nawet przez myśl mi nie przeszło, by zaliczać tu Heroic''i. A że fabularne questy są najbardziej problematyczne, to norma. Coś chyba skopano w balansie niektórych bossów, przez co sprawdza się na nich jedna, jedyna technika, bez której nie ruszysz sprawy z miejsca (

Spoiler

vide wspomniany knocback na Cyber Gormaka - bez niego samo bieganie w kółko nic nie da, bo bydlę jest tak wielkie, że może prawie stać w miejscu, a i tak Cię sięgnie, dopiero połączenie knockbacku z paniczną ucieczką tyłem daje odpowiednie rezultaty

).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bawi się tu ktoś w biochem ?
Przebranżowiłem się z cybertechu właśnie i fajnie by było jak by ktoś otrzaskany co już wbił 400 zapodał najtańszą ścieżkę rozwoju [do 60 dojechałem w kilka minut na robieniu medpacków xD]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie troszkę odbiegające od tematu balansu głównych questów. Czy i ewentualnie jakie są profity z posiadania poziomów w ścieżce Light/Dark? Wiem że urzywania niektórych przedmiotów jest wymagany odpowiedni poziom ale chodzi mi badziej o mechanikę ewentualnie social. Mam już od dłuższego czasu Dark V, fajnie mordka się zmieniła, ale co poza tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 00:40, Sipso2008 napisał:

Rozumiem, że item rolly są totalnie przypadkowo losowane? I działa to tak:
Need - staram się rzucić jak najwięcej, Greed - mam to w dupie, ale jak wpadnie to się
nie obrażę, Pass - oczywiste.?

Właśnie z gildią (genialną btw, chat z nimi to istna frajda) zabiliśmy World Bossy na
Coruscant i Nar Shaddaa i po porażce w losowaniu jakoś mnie naszło.

Skąd wytrzasnąć jakieś niebieskie itemy na 30lvl? W ogóle jaki jest sposób farmienia
itemów? Nonstop powtarzanie flashpointów i heroiców? Bo na 50lvl to już hard mode.


Ponawiam pytanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 13:14, mufur napisał:

Czy i ewentualnie jakie są profity z posiadania poziomów w ścieżce Light/Dark?


Różnica w przedmiotach. Niektóre przedmioty mają ograniczenia (np. Requires Light II), które sprawiają, że postaci z danej Strony nie mogą ich używać. Ponadto we flocie znajdziesz dwóch handlarzy, po jednym dla każdej strony Mocy, którzy oferują unikatowy ekwipunek (średnio przydatny, ale to już zupełnie inna kwestia).

Wreszcie od tego, jakie decyzje podejmujemy w grze, zależy również poziom "sympatii", jaką żywią do nas nasi towarzysze.

Spoiler

Np. Mako przestanie nas "lubić", jeśli będziemy podejmowali same "złe" decyzje, z kolei Khem Val odwrotnie - okazanie współczucia potraktuje jako oznakę słabości.



Podejrzewam, że wraz z rozwojem gry, zwiększy się również ilość rzeczy, na jaką wpływ ma nasza "przynależność".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 00:40, Sipso2008 napisał:

Need - staram się rzucić jak najwięcej, Greed - mam to w dupie, ale jak wpadnie to się
nie obrażę, Pass - oczywiste.?


Mniej więcej. Wybierając Need dostajesz jakiś bonus do wyniku rzutu, Greed to wynik normalny (dajesz do zrozumienia, że tak naprawdę to przedmiotu nie potrzebujesz, ale...)

Dnia 23.01.2012 o 00:40, Sipso2008 napisał:

Skąd wytrzasnąć jakieś niebieskie itemy na 30lvl?


Eee? Zwykłe, niebieskie itemy? Na 30? Wodzu, co wódz?! Ja na 16-17 biegam mając sporą część pomarańcową a resztę niebieską, a Ty na 30 nie możesz ich znaleźć? ;) Jeśli nie wypadają jako dropy z przeciwników, to dobrym źródłem pomarańczowych/niebieskich przedmiotów są Commendations, otrzymywane za questy. Gdy trochę ich zbierzesz, idziesz do Equipment Commendation Vendor i robisz zakupy.

Dnia 23.01.2012 o 00:40, Sipso2008 napisał:

W ogóle jaki jest sposób farmienia itemów? Nonstop powtarzanie flashpointów i heroiców?


Dokładnie tak, FP i Heroic. O World Bossach lepiej zapomnieć, ich loot jest niewspółmiernie mizerny w stosunku do problemów, jakie są z ubiciem go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2012 o 13:21, Ring5 napisał:


Ponadto we flocie znajdziesz dwóch handlarzy, po jednym dla każdej strony Mocy, którzy oferują unikatowy > ekwipunek
(średnio przydatny, ale to już zupełnie inna kwestia).


Byłem, widziałem, "średnio" to chyba zbyt delikatne określenie ;)

Dnia 23.01.2012 o 13:21, Ring5 napisał:


Wreszcie od tego, jakie decyzje podejmujemy w grze, zależy również poziom "sympatii",
jaką żywią do nas nasi towarzysze.

Spoiler

Np. Mako przestanie nas "lubić", jeśli będziemy
podejmowali same "złe" decyzje, z kolei Khem Val odwrotnie - okazanie współczucia potraktuje
jako oznakę słabości.



Tak, to też jest jesne, tylko nasuwa się pytanie czy jak już nazbieramy spory minus to odejdzie od nas (będzie gorzej leczyć/walczyć/tankować itd) czy jedynie będzie dłuzej wykonywać misje.

Dnia 23.01.2012 o 13:21, Ring5 napisał:

Podejrzewam, że wraz z rozwojem gry, zwiększy się również ilość rzeczy, na jaką wpływ
ma nasza "przynależność".


Wypadałoby, choćby jakiś delikatyny bonus co poziom do jednej z cech postaci. (np. Dark side do ataku a Light do obrony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 13:43, mufur napisał:

Byłem, widziałem, "średnio" to chyba zbyt delikatne określenie ;)


Starałem się być delikatny. Jedyne, co stamtąd rozważam, to speeder, ale i tak jest to spory wydatek, lepiej te pieniążki przeznaczyć na wykupienie VIP access.

Dnia 23.01.2012 o 13:43, mufur napisał:

Tak, to też jest jesne, tylko nasuwa się pytanie czy jak już nazbieramy spory minus to
odejdzie od nas (będzie gorzej leczyć/walczyć/tankować itd) czy jedynie będzie dłuzej
wykonywać misje.


Odejść nie odejdzie, natomiast za każdy 1000 Affection, czas wykonywania misji Crew Skills skraca się o 10 sekund (o ile się nie mylę). Jasne, pod koniec, gdy mamy już kompletną załogę, nawet maksymalne skrócenie, czyli o 1:40, raczej na wiele się nie przydaje, ale zawsze to coś. Ja z tego "bonusa" korzystałem przy craftingu słabszych przedmiotów bądź "spamowaniu" misji niższego poziomu, gdy potrzebne mi były z nich surowce.

Dnia 23.01.2012 o 13:43, mufur napisał:

Wypadałoby, choćby jakiś delikatyny bonus co poziom do jednej z cech postaci. (np. Dark
side do ataku a Light do obrony)


Jest to jakiś pomysł i jak napisałem, pewnie w końcu coś podobnego zobaczymy. Choć nie ukrywam, że bardziej jednak zależy mi na jak najszybszym pojawieniu się opcji neutralnej. Obecny system w wielu przypadkach prowadzi do kuriozalnych sytuacji, w których wybór np. Jasnej Strony wcale nie oznacza, że wybraliśmy "dobre" rozwiązanie. Jest to szczególnie dobrze widoczne w misjach Bounty Huntera, o czym pisałem jakiś czas temu (nawet screeny wklejałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 13:50, Ring5 napisał:

Odejść nie odejdzie, natomiast za każdy 1000 Affection, czas wykonywania misji Crew Skills
skraca się o 10 sekund (o ile się nie mylę).


Każde 750 punktów to bodajże 1% skrócony czas wykonywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 13:27, Ring5 napisał:

Eee? Zwykłe, niebieskie itemy? Na 30? Wodzu, co wódz?! Ja na 16-17 biegam mając sporą
część pomarańcową a resztę niebieską, a Ty na 30 nie możesz ich znaleźć? ;) Jeśli nie
wypadają jako dropy z przeciwników, to dobrym źródłem pomarańczowych/niebieskich przedmiotów
są Commendations, otrzymywane za questy. Gdy trochę ich zbierzesz, idziesz do Equipment
Commendation Vendor i robisz zakupy.


Dodam też że nie zawsze warto brać Commendation Medale, zazwyczaj możemy wsiąść je wtedy gdy posiadamy wszystko co jest możliwe na naszym poziomie. Mogłeś też wspomnieć że, jest to dość częsty drop z potworków (chyba tak mogę nazwać przeciwników) które spotkać możemy na naszej drodze, jeśli komuś naprawdę zależy na wielkiej ilości tych Medali, takowe dość często (bynajmniej mi) Leciały z Ludzi Piasku na Tatooine. A skoro miałem dobry drop, udało mi się ich zdobyć bodajże 47. Wszystkie wymieniłem na przydatne mi rzeczy, pod koniec mojej rozgrywki na Tatooine, gdy wybierałem się na kolejną planetę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2012 o 13:50, Ring5 napisał:


Starałem się być delikatny. Jedyne, co stamtąd rozważam, to speeder, ale i tak jest to
spory wydatek, lepiej te pieniążki przeznaczyć na wykupienie VIP access.

>
A co daje VIP access, i gdzie go kupić?
Aha... no i jeszcze jedno pytanie. Czy możliwe jest nauczenie się budowy itemków ponad kolor fioletowy? I czy rozbierając np. laterkę z poziomu 400 craftu jest szansa że wykombinujemy jak zbudować lepszą, czy to już jest max?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pomarańczowe mam tylko armor i legginsy, ze dwie rzeczy niebieskie, reszta zielona... World Bossy mają w miarę dobre dropy, ale jest ich mało (jak na 16 osobowe grupy). Cóz w takim razie fp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 08:38, Pietro87 napisał:

Swoją droga gdzie tegoż ip sprawdziłeś tak z ciekawości [gdzie takie dane można podejrzeć
dla innych serwerów ?]


Sprawdź z jakim adresem łączy się w czasie gry swtor.exe, a potem odpalając dajmy na to who.is dojdziesz do reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 16:06, Shinigami napisał:

Sprawdź z jakim adresem łączy się w czasie gry swtor.exe, a potem odpalając dajmy na
to who.is dojdziesz do reszty.


Monitor wydajności i adres z niego:
159.153.77.57

Faktycznie who is pokazuje US, a Bioware/EA twierdzi, że Irlandia. Chociaż who is pokazuje region IP + dane rejestracji.


Inna sprawa.
Znajomy napisał recenzję i wystawił TOR 7/10. Flejm się zrobił niesłychany, że taka niska ocena! ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 14:18, Reinvented napisał:

Dodam też że nie zawsze warto brać Commendation Medale, zazwyczaj możemy wsiąść je wtedy
gdy posiadamy wszystko co jest możliwe na naszym poziomie.


Naprawdę rzadko zdarza mi się brać coś oprócz Comm. Medals.Jest to po prostu nieopłacalne. W 99% przypadków nagrodą za questa jest zielony ekwipunek, którego brać się nie opłaca. "Nagrody rzeczowe" wybieram jedynie w 2 przypadkach:
- gdy oferowany jest pomarańczowy sprzęt (lepszy od mojego)
- gdy oferowane są mody o statsach lepszych od tego, co aktualnie posiadam.

Dnia 23.01.2012 o 14:18, Reinvented napisał:

Mogłeś też wspomnieć że, jest to dość częsty drop z potworków


Nie przesadzajmy. Akurat Comm Medals są rzadkim dropem. Z około 40 CMów, jakie zebrałem Trooperem na Coruscant, raptem 5, może 7 było z mobów, reszta to questy.

Dnia 23.01.2012 o 14:18, Reinvented napisał:

(bynajmniej mi)


Ręce opadają... PRZYNAJMNIEJ! Błagam, przeczytaj jeszcze raz tego posta => http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=39724&pid=2774 i zapamiętaj różnicę, bo aż zęby bolą.

@ mufur

Dnia 23.01.2012 o 14:18, Reinvented napisał:

A co daje VIP access, i gdzie go kupić?


Dostęp do VIP Lounge na terenie Floty (nad kantyną), kupić to można u Cantina Vendor. Podobno jest tam kilku handlarzy z ciekawym sprzętem (choć dostępu do handlarza z edycji kolekcjonerskiej to nie daje).

@ Sipso2008

>Ja pomarańczowe mam tylko armor i legginsy, ze dwie rzeczy niebieskie, reszta zielona...

Na trzydziestym poziomie?! Albo wyjątkowy pech, albo w ogóle nie robisz Heroic/Flashpoint.

Spoiler

Przecież już w pierwszym Flashpoincie dla każdej strony (Black Talon dla Impów, The Esseles dla Repsów) jest szansa na pomarańczową broń i pancerz. Pomarańczową broń dostajesz też chyba przy wyborze Advanced Class w zestawie ekwipunku dla naszej klasy

. Porób trochę FPów, to będziesz miał lepszy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować