Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2012 o 13:18, Sipso2008 napisał:

Ponawiam pytanko.



Na 30 lvl - heroic 2/4, flashpointy.

Aczkolwiek przemęczył bym sie do 40, w międzyczasie wyfarmił w pvp 1000 WZC i kupił na 40stym pełen pomarańczowy set od podstawowego vendora [PVP Armor Vendor].
Po czym ładował sobie w owy set mody.

Za misje z kolei - dla mnie najlepsze commendations i branie za nie modów, do 50 tak dojechałem i tylko jeden side quest [The Long Forgotten Evil na Voss] sprawił mi problemy.
Ostatniego bossa w swojej fabule rozjechałem niczym walec =P


========================

A ja ponawiam swoje pytanie odnośnie Biochemu - czy ktoś ma jakiś sprawdzony maksymalnie tani sposób rozwoju do 400 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 16:34, Pietro87 napisał:

Aczkolwiek przemęczył bym sie do 40, w międzyczasie wyfarmił w pvp 1000 WZC i kupił na
40stym pełen pomarańczowy set od podstawowego [...]


Nie wiedzieć kiedy [ bo dlaczego to raczej jasne ] podskoczyły ceny sprzętu do PvP na niższe poziomy. Z tego co widziałem, średnio o jakieś 75%.

Dnia 23.01.2012 o 16:34, Pietro87 napisał:

A ja ponawiam swoje pytanie odnośnie Biochemu - czy ktoś ma jakiś sprawdzony maksymalnie
tani sposób rozwoju do 400 ?


Na sieci jest pełno różnych poradników łączenie z przedziałami i ilością składników które są potrzebne na dany poziom. Tak czy inaczej kupując materiały na aukcjach sam wydałem ~700k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli trochę się zejdzie....
Generalnie przebranżowiłem się bo znajomek zasponsorowal mi w gratisie trochę perma stimów i perma medpacków, teraz tylko trzeba się dobić do poziomu używalności xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście bron mam 2x pomarańcz lightsaber, zapomniałem o tym. FP zrobiłem do Camadain (nazwa...), po jednym razie... Niestety, mam pecha do dropów. Już od czasów Diablo 2, przez wszystkie rpg... WC mam ok 600 (miałbym więcej, ale kupiłem te kolejne). Cóż, porobię dziś z dwa FP. Czyli sprzęt PvP z floty można spokojnie używać na PvE? Od 40 lvl się zaczyna? Nie mam teraz czasu wejść i sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 16:57, Pietro87 napisał:

Czyli trochę się zejdzie....


System profesji jest tak zjeb... znaczy zepsuty, że grając PvP nic poza biochem nie ma racji bytu.

Sprzęt masz na 20 i 40 poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2012 o 13:27, Ring5 napisał:

Mniej więcej. Wybierając Need dostajesz jakiś bonus do wyniku rzutu, Greed to wynik normalny
(dajesz do zrozumienia, że tak naprawdę to przedmiotu nie potrzebujesz, ale...)


E, no tutaj się nie zgodzę. Dla Need/Greed jest osobne losowanie. Need>Greed/disassemble.

Czyli najpierw losuje między tymi, którzy wybrali need i tylko jeśli nikt nie wziął need, to losuje dla tych, którzy wybrali greed lub disassemble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 20:45, Shinigami napisał:

> Czyli trochę się zejdzie....

System profesji jest tak zjeb... znaczy zepsuty, że grając PvP nic poza biochem nie ma
racji bytu.


Ekhemm.... to na bank do mnei odpowiedź XD ?
Bo ja stwierdziłem tylko, że trochę mi się zejdzie z tym biochemem [wywaliłem cybera dobitego do maks] =)

Dnia 23.01.2012 o 20:45, Shinigami napisał:

Sprzęt masz na 20 i 40 poziom.


A to to chyba już faktycznie nie do mnie xD [biorąc pod uwagę, że śmigam w pełnym champie i ciułam powoli bma =P]


P.S.
A biochemia jakoś idzie, dobiłem do 170 i na dziś daję sobie siana bo zostało mi magiczne 7k xD
Musze jutro znowu nafarmić 150-200k na różne bzdury [mam do kupienia jeszcze kilka gratów dla companionów + wydatki na dobicie tego biochemu, pewnie zeżre to jeszcze dobrze ponad poł bańki luzem]

A od kumpla dostałem dzis jeszcze fajny stim, na 380 bch, dodający endurance i def, całkiem spoko sprawa =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 22:17, Pietro87 napisał:

Ekhemm.... to na bank do mnei odpowiedź XD ?
Bo ja stwierdziłem tylko, że trochę mi się zejdzie z tym biochemem [wywaliłem cybera
dobitego do maks] =)


Tak do Ciebie, bo skoro grasz PvP to wszystko poza tą profesją mija się z celem. Reszta to kiepski żart, który być może zmieni się w przyszłości.

Dnia 23.01.2012 o 22:17, Pietro87 napisał:

A to to chyba już faktycznie nie do mnie xD


Nie do tego pod tobą ;)

Dnia 23.01.2012 o 22:17, Pietro87 napisał:

A od kumpla dostałem dzis jeszcze fajny stim, na 380 bch, dodający endurance i def, całkiem
spoko sprawa =)


Niech dodadzą jakieś adrenale na 400, to dopiero będą na forach płakać, że ich zabijam zanim wstaną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2012 o 22:28, Shinigami napisał:

Tak do Ciebie, bo skoro grasz PvP to wszystko poza tą profesją mija się z celem. Reszta
to kiepski żart, który być może zmieni się w przyszłości.


E tam, dobrze sobie radziłem i bez stimów xD
Aczkolwiek szkoda z perma-buffa który się nie kończy nie korzystać, zwłaszcza, że mam pełnego championa, cybertech zrobił się kompletnie zbyteczny [bo statek tez już doładowałem upgradeami fioletowymi, nie mam beam chargera bo nie zdążyłem go zrobić i ciągle mam ten grade 5, ale w dupie z tym, potem kupie albo oleję], podobnie aż grzech nie używać sobie perma medpacka xD
Aczkolwiek powiem ci PVP olałem do robienia daily, jak tylko je kończe, nie ma mnie na pvp [muszę dobic valor do 60, obecnie 45, ale trochę czasu na granie brakuje]


Dnia 23.01.2012 o 22:28, Shinigami napisał:

Niech dodadzą jakieś adrenale na 400, to dopiero będą na forach płakać, że ich zabijam
zanim wstaną ;)



Cały craft powinien się imho doczekać poważnego osobnego updateu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 22:44, Pietro87 napisał:

[muszę dobic valor do 60, obecnie 45, ale trochę czasu na granie brakuje]


Zaczyna się robić nieciekawie dopiero przy 52 poziomie, różnica w stosunku do poprzednich jest kolosalna. Ale teraz zawsze można wbić na Ilum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś cicho dziś w temacie... :)

Ja sobie trochę wczoraj pograłem Trooperem, choć nie wiem, czy można to nazwać grą, bo tak naprawdę to siedziałem przy AH na Nar Shaddaa i bawiłem się w "dobrego wujka" - mój BH craftował lufy do broni Troopera, a potem przesłałem też całe Scavenged Metals i Compounds, bo Trooper ma specjalizację CyberTech, ale zamiast Scavenging, wziąłem mu Slicing, przez co muszę korzystać z dobroci innych. Na szczęście w normalnym AH też trochę surowców było, więc dokupiłem i teraz na tempo nadganiam CyberTech i Underworld Trading, bo mam je na mizernym poziomie, podczas gdy Slicing na około 170...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za dubla, ale jestem w ogromnym szoku.

Przeczytałem sobie patch notes z dzisiejszej maintenance, patrzę - Implemented optimizations to improve performance on Republic and Imperial Fleets.. Pierwsza reakcja to "tia, jasne, już to widzę". Odpalam grę i szczęka mi opadła...

Do tej pory na terenie floty miałem zwykle albo jednocyfrowe fps, a jeśli już robiło się dwucyfrowe, to zwykle nie wychodziło powyżej 12-15. Dziś, przy 100+ osobach we flocie, wszystko pięknie śmiga! Powaliło mnie to kompletnie, nie sądziłem, że coś takiego uda im się zrobić. Nie ukrywam, że trochę to przywróciło mi wiarę w BioWare (mocno nadszarpniętą ich ostatnimi poczynaniami). Oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2012 o 18:22, Ring5 napisał:

Do tej pory na terenie floty miałem zwykle albo jednocyfrowe fps, a jeśli już robiło
się dwucyfrowe, to zwykle nie wychodziło powyżej 12-15. Dziś, przy 100+ osobach we flocie,
wszystko pięknie śmiga! Powaliło mnie to kompletnie, nie sądziłem, że coś takiego uda
im się zrobić. Nie ukrywam, że trochę to przywróciło mi wiarę w BioWare (mocno nadszarpniętą
ich ostatnimi poczynaniami). Oby tak dalej.



Bo się nie udało, to takie samo placebo jak poprzedni shadow fix.
Przy 160 osobach flota dalej potrafi się zesrać na 12-16 fps.
Jedyne co poprawili i tu wielki szacun to niemiłosierny stuttearing we flocie.
Aczkolwiek - pograj godzinę, ba co ja mówię godzinę, zrób 6-8 space combatów [to będzie z 45 min tak na oko] i wejdź do floty, po czym podziwiaj framedropy xD
Ilum też dalej jak było lag-drop-syfem tak zostało.
Pograsz kilka godzin to ci szybko entuzjazm przejdzie =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 19:31, Pietro87 napisał:

Bo się nie udało, to takie samo placebo jak poprzedni shadow fix.


Wiesz, jeszcze wczoraj, jak logowałem się do gry i było 60-80 osób na terenie floty, to miałem taki piękny spadek fps, że hej. Dziś, przy 100, działało naprawdę przyzwoicie. Nie wiem, czy można to nazwać placebo. U mnie poprawa jest widoczna, bo nie przypominam sobie, bym kiedykolwiek miał 20+ fps we flocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 14 czy już 15 edycja tematu horrid fps mówi sama za siebie ile te ich fixy są warte xD
Z resztą co do rzekomych cieni to ma do dziś zdjęcia z przed patcha i po patchu z kilku kompów [prosiłem znajomków żeby też zrobili] i cienie były jednym wielkim kitem bo nawet pół klatki różnicy nikt nie miał mierząc w tych samych miejscach przed i po.
Na Generalu dziś też widziałem niemały flame odnośnie kolejnej ściemnionej poprawki jaką rzekomo jest flota, bo większość ludzi jak dalej miała problemy tak je ma.

Generalnie kładę już wielka lachę na patch notes, zostało mi niecałe 60 dni grania, jak przez ten czas naprawdę diametralnie się nic nie zmieni w patchu 1.2 lub 1.3 to na przedłużenie subskrypcji BW może nie liczyć [szkoda mojej kasy i nerwów na tego technicznego gniota]


P.S.
Po dzisiejszym patchu kilku osobom z gildii wrócił w pvp zones cudny ekran ładowania xD
Mi na szczęście nie, aczkolwiek to też pokazuje, że dev team robi jeden krok do przodu i najmniej z pięć do tyłu.

P.S.2
Masz może panie kolego jakiś fajny build lub guide dla BH [taki który by opisał kilka dróg rozwoju dla obu profesji] ?
Bo wszyscy mi tak trują, ze fabuła BH taka spoko, postanowiłem, że z braku zajęcia sobie chyba zrobię jako pierwszego alta BH, tylko wolał bym mieć jakiś plan odgórny jak go rozwijać, żeby nie był tylko połamańcem którym skończę wątek fabularny tylko żeby się jednak po dobiciu do 50 do czegoś względnie nadawał xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 19:55, Pietro87 napisał:

Moim zdaniem 14 czy już 15 edycja tematu horrid fps mówi sama za siebie ile te ich fixy
są warte xD


No to może po prostu ja mam szczęście i u mnie coś ten patch dał, nie wiem. W każdym razie zdecydowanie widzę poprawę, więc coś jednak jest na rzeczy. Może cały czas jest to kwestia tego, że na różnych konfiguracjach działają różne rzeczy? Nie mam pojęcia...

Dnia 24.01.2012 o 19:55, Pietro87 napisał:

Masz może panie kolego jakiś fajny build lub guide dla BH [taki który by opisał kilka
dróg rozwoju dla obu profesji] ?


Z poradników nie korzystałem, co do builda, to też raczej wiele nie pomogę, bo poza kilkoma punktami ulokowanymi w drzewkach Arsenal i Pyrotech, resztę władowałem w Bodyguarda. Upewnię się jeszcze później, ale na 98% mój build wygląda tak => http://www.torhead.com/skill-calc#300rdRoRdcdkqZRczZ0c.1

To zwykły healer, nie bawiłem się innymi drzewkami, choć pewnie bym mógł, gdybym pozbył się Emergency Scan i Warden. W PvE sprawdzał się całkiem nieźle (m.in. dlatego, że rozwinąłem Armstech, inwestując głównie w lufy), we Flashpointach też radził sobie całkiem nieźle jako drużynowy lekarz. O PvP się nie wypowiem, bo - jak już mówiłem - działa mi fatalnie, więc raptem kilka partyjek rozegrałem i nawet nie bardzo miałem okazję skorzystać z umiejętności.

Natomiast postać jako taką polecam. Raz, że fabuła rzeczywiście jest niezła (ja wprawdzie szedłem jako Light Side, ale Dark Side chyba ma ciekawsze "rozwiązania"), dwa, że sama postać jako taka jest miła w prowadzeniu. Warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mnie najbardziej zadziwia w BW. Pięciu osobom coś naprawią, dziesięciu zepsują. Np. mi. Zawsze miałem płynniutkie PvP, a teraz - 15 klatek, gdy na ekranie jest więcej akcji. Żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować