Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2012 o 20:58, Manix69 napisał:

Gdzie kupić/jak zdobyć pojazd? Mam 18lvl.

Spoiler


Na 25 poziomie odblokowujesz skill, pozwalający korzystać z pojazdów. Niestety, jest on dość drogi, kosztuje 25k kredytów. Do tego dochodzi koszt podstawowych pojazdów, czyli 8k kredytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 21:12, Ring5 napisał:

> Gdzie kupić/jak zdobyć pojazd? Mam 18lvl.

Spoiler


Na 25 poziomie odblokowujesz skill, pozwalający korzystać z pojazdów. Niestety, jest
on dość drogi, kosztuje 25k kredytów. Do tego dochodzi koszt podstawowych pojazdów, czyli
8k kredytów.



Za moich czasów skill kosztował 40k..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, ja za speeder piloting lvl 1

Spoiler

też płaciłem 40k, za lvl 2 200k za lvl 3 300 [tudzież 310, tego nawet jeszcze nie kupiłem bo wszystko żre mi rozwijanie teraz biochemu na który się przebranżowiłem 2 dni temu, z resztą 300k za kolejne +10% move spd poza walka.... mogę sobie odpuścić na jakiś czas =P , podobnie jak trzeci slot w cargo za 400k o.0]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 21:21, Zb4wiciel napisał:

Za moich czasów skill kosztował 40k..


40? Serio? Hmm... trochę czasu minęło, odkąd kupowałem tego skilla. Mea culpa w takim razie i dzięki za wyłapanie błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzja TORa na GOLu... ocena 9.5 xD
To mówi samo za siebie, wiedziałem, że autor tej recenzji robi komercyjny szajs i każdy jeden produkt chwali pod niebiosa, bo w końcu kanał na YT prowadzi dzięki temu, że otrzymuje promo wersje gier do recenzowania, ale 9.5 dla produktu który ma znikomy end game, zrypane pvp, silnik wołający o pomstę do nieba i masę różnorakich losowych bugów [jak np błąd 9000] ?
Teraz już jestem w 100% pewien, recenzje są jednak gówno warte [przynajmniej te komercyjne]
Tak orientacyjnie Metascore 85, User Score 5.9.

Owszem ocenił bym TORa na 8-9/10, gdybym miał ocenić tylko cześć PVE, solowa fabułę i konstrukcję co-opa, gdyby to była gra podobna w konstrukcji do GW i gdyby nie posiadała np PVP oraz nie pretendowała do miana gry MMO. W części solowej i co-opie nawet silnik nie dławi się tak strasznie i trzyma te 40-60 klatek stabilnie więc tu nie było by się też o co czepić od strony technicznej.
Ale jak mam oceniać produkt jako całość to 9.5 jest imho oceną chyba z dupy wyjętą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 13:21, Pietro87 napisał:

Ale jak mam oceniać produkt jako całość to 9.5 jest imho oceną chyba z dupy wyjętą.


Czego się spodziewasz po rodzimych serwisach tego typu? Zresztą poziom tego co robią często woła o pomstę do nieba, szkoda czasu na czytanie podobnych wypocin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 00:01, Fumiko napisał:

Po prostu MUSZĘ się z kimś podzielić facepalmem...


Słabe - chyba nie widziałaś Porcji Śmiesznych Nicków z GW u cinusa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2012 o 13:47, Shinigami napisał:

Czego się spodziewasz po rodzimych serwisach tego typu? Zresztą poziom tego co robią
często woła o pomstę do nieba, szkoda czasu na czytanie podobnych wypocin ;)



No spodziewam się bodaj minimum, ale takie absolutnego minimum rzetelności xD
Pewnie przemawia tu przez moja osobę jakaś cząstka idealisty jaka tam we mnie została [jeszcze nie zdławiona przez konstrukcję tego świata =)].
Liczę na zwykła ludzką uczciwość, w minimalnym stopniu.
Bodaj te 7-8/10 bym jeszcze zrozumiał [sam za całokształt wystawiłem na metacritic ocenę 6.5 i zważywszy na rozliczne minusy produkcji zamierzam się jej kurczowo trzymać, gra jako vanilla nie wybroniła się na więcej i tłumaczenie, że będą patche czy dodatki jest imho gówno warte - produkt ma się bronić jako czysty launch i taki jest oceniany, po roku czasu jak się rozwinie można zrobić kolejne podsumowanie i ocenę podnieść jeśli faktycznie wiele by się poprawiło, ale dawać 10tki na hurra...i jeszcze taki człowiek potem śmie siebie nazywać "recenzentem-dziennikarzem"... porażka]


Aczkolwiek ciekawa sprawa względem pana RockAlone2k - sam w jakimś swoim YT vidzie przyznał, że stworzył każda klasę postaci i dobił ją do 20-25 poziomu. to jest jego doświadczenie w środowisku TOR.
Czyli facet ocenia grę poznając ją w ilu... 15-30% w porywach ?
Bo to, że ma każdą klasę dobitą na 20 poziom znaczy tyle, co by miał tylko jedną na taki poziom wbitą. Gówno widział nie end-game, pvp zobaczył z perspektywy nisko-poziomowca na bolsterze w WZ, co zawsze będzie jedynie eksperymentem, bo prawdziwe pvp to 50vs50 [co jak co ty to raczej wiesz =P], podobnie nie dobił do end-gameu czyli ergo nie zobaczył, że takowy praktycznie nie istnieje i ocenia produkt jako całość. Żałosne - jedyne pasujące tu słowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 14:09, Pietro87 napisał:

Bodaj te 7-8/10 bym jeszcze zrozumiał [sam za całokształt wystawiłem na metacritic ocenę
6.5 i zważywszy na rozliczne minusy produkcji zamierzam się jej kurczowo trzymać, gra
jako vanilla nie wybroniła się na więcej i tłumaczenie, że będą patche czy dodatki jest
imho gówno warte - produkt ma się bronić jako czysty launch i taki jest oceniany, po
roku czasu jak się rozwinie można zrobić kolejne podsumowanie i ocenę podnieść jeśli
faktycznie wiele by się poprawiło, ale dawać 10tki na hurra...i jeszcze taki człowiek
potem śmie siebie nazywać "recenzentem-dziennikarzem"... porażka]


Jak już pisałem w tym temacie: znajomy napisał recenzję SWTOR i wystawił na koniec 7/10. Flejm obrońców i argumenty, które sami obalali w dalszych postach po prostu wskazują na jawne zaślepienie zlepkiem literek: SW, BW, EA. Osobiście TORowi wystawiłbym teraz nie więcej niż 5. Jakoś przed 1.1 było to 6/10 ;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 14:09, Pietro87 napisał:

No spodziewam się bodaj minimum, ale takie absolutnego minimum rzetelności xD


Teraz decyduje pieniądz, a skoro większość branży daje takie a nie inne oceny to jak tu się wyłamać, przynajmniej tak szufladkuje większość podobnych portali. Których nie czytam, bo nie ma to jak widzisz najmniejszego sensu.

>[...] i dobił ją do 20-25 poziomu. to jest jego doświadczenie w środowisku TOR.

Szczerze to każdy może napisać podobną ''recenzję'' czytając dziesiątki innych które ukazały się do tego czasu, ale sam fakt, że nie widział większości contentu PvE raczej go dyskwalifikuje, przynajmniej zagraniczne portale pokusiły się o skończenie gry przynajmniej jedną postacią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam swoje podsumowanie wstawiłem na Gsie i ocenę finalną przyznałem na 6.5/10 [65/100 jak ktoś woli taką skalę], bo gra mimo wszystko daje od groma funu w cześć solowej i dla fanów starych KOTORów [zarówno jedynki jak i dwójki, mimo, że dzieło OB zostało potraktowane znikomo i wręcz wykastrowane z fabuło TORa] bawiłem się przednio. Co-op też sprawił mi sporo radochy, gorzej, ze warstwa techniczna, niedoróby, problemy z wydajnością i znikomy end game + marne obecnie pvp uniemożliwiają wystawienie tej produkcji za całokształt wysokiej noty.

Wycinając warstwę "mmo" czyli end-game, pvp itp i zostawiając tylko warstwę solową + opcjonalny co-op dał bym z czystym sumieniem z 8/10, może nawet z 8.5.
Gdyby BW wydało TORa jako SP z opcjonalnym multi [tak jak miał np neverwinter] i dopracowało tylko pod kątem gry stricte SP mieli by hiciora dekady, bo potencjału tu było na kopy.

Ale jako MMO ta produkcja się nie wybroniła moim zdaniem. Czy uda jej się w 12 miesięcy odpowiednio rozwinąć - zobaczymy, aczkolwiek nie zamierzam jak niektórzy oceniać tego co będzie lub może być ale to co w dniu premiery jako vanille dostałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2012 o 14:44, Shinigami napisał:

Szczerze to każdy może napisać podobną ''recenzję'' czytając dziesiątki innych które
ukazały się do tego czasu, ale sam fakt, że nie widział większości contentu PvE raczej
go dyskwalifikuje, przynajmniej zagraniczne portale pokusiły się o skończenie gry przynajmniej
jedną postacią ;)




Ba do tego zmierzam. Recenzja produkcji mmo powinna być pisana minimum po skończeniu i dobiciu jednej postaci do end-gameu, tak aby można było rzetelnie ocenić cały content.
Jasne - można nie zrobić wszystkich rajdów czy innych drużynowych instancji, ale starczy zrobić 2-3 po dobiciu maksymalnego poziomu i już taki recenzent ma pojęcie jak sprawa wygląda.
A tu facet dobił sobie powiedzmy te 30% gry, zobaczył co za tym idzie 30% contentu i twierdzi, że pisze podsumowanie... no jaja xD
Sam nie założyłem, że cokolwiek o grze jako całości napisze dopiero jak ogram pełny miesiąc i dobiję end-game co by mieć rzetelny pogląd na całą dostępną zawartość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z takim małym pytankiem do przedmówców tj. Deathscythe,Shinigami, Pietro87
Będziecie Panowie przedłużali subskrybcję?
Proszę o odpowiedź: tak/nie (nic w stylu "jeśli... bla bla bla... to się zastanowię" itd.) Oczywiście odpowiedź nie jes wiążąca choć proszę o szczerość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 14:09, Pietro87 napisał:

Bo to, że ma każdą klasę dobitą na 20 poziom znaczy tyle, co by miał tylko jedną na taki
poziom wbitą.


Ale widzisz, niektórzy (pozdrowienia dla DariuszaP) wychodzą z założenia, że jeśli level cap jest na 50 poziomie, a oni dobili do 25, to znaczy, że są w połowie drogi... Nie przyjmują do wiadomości tego, że poziomy 1-10 wbija się tak naprawdę w jeden dzień (wystarczy jedno dłuższe posiedzenie), poziomy 11-20 wbija się w 2-3 dni, poziomy 21-25 to kolejne 2-3 dni, a potem, do około 35-37 jest dobrze, gdy w jeden dzień wbije się jeden poziom. Dalej to już jak komu się uda, poziom na 2-3 dni to całkiem niezły wynik. Na takiej podstawie (czyli, jak napisałeś, mając za sobą 15-30% gry) wystawiają ocenę...

Gram od Early Access, gram praktycznie codziennie, po kilka godzinek. Bawię się świetnie. Ale, podobnie jak Ty, nie wystawiłbym tej grze oceny wyższej, niż 6,5 za całokształt. Za singla, crafting i loot spokojnie ma u mnie mocne 8. Za tragiczną optymalizację, dzięki której multi jest dla mnie niegrywalne, ocena spada do 5. Czyli średnia to właśnie 6,5.

I nadal naiwnie wierzę w to, że w końcu dostaniemy porządnego patcha, który usunie sporą część problemów, dzięki czemu będzie sens w końcu doprowadzić BHa do samego końca.

A teraz z innej beczki.

Jakiś czas temu zostałem strasznie skrytykowany za to, że korzystam z neutralnego AH do transferu przedmiotów z Impa na Repa. Padały argumenty, że zabija to balans AH w grze, że po to są AH, by z nich korzystać i kupować od innych graczy... Ok. Postanowiłem w takim razie spróbować. Tak się składa, że moja postać potrzebowała Ceraglass (fioletowego Grade 3 Researched Compound) i jego odpowiednika z poziomu 4. Poleciałem więc na flotkę, lecę do AH - guzik. Nie ma. Ok, spróbujemy pokombinować, może będzie w AH Republiki. Przelogowałem się, lecę, sprawdzam - jest! Jedna sztuka. Za 10k... Podziękowałem za współpracę, zalogowałem się jako BH, wysłałem całą bandę na misje Investigation (poziomu 3 i 4, same Rich i Abundant) i tyle.

Jeśli w takiej sytuacji ktoś mi powie, że fakt, iż przesyłam surowce między frakcjami za pomocą AH jest oszukiwaniem i "zaburzaniem" balansu AH, to niech lepiej dwa razy się zastanowi, czy nie plecie głupstw. Bo nie można zaburzyć czegoś, czego tak naprawdę nie ma. Jeśli gracze nie są zainteresowani wrzucaniem nadwyżek surowców do AH, a jeśli już to zrobią, to chcą za te surowce jakieś obłędne kwoty, to znaczy, że ktoś tu się ze szpileczką zamienił na łebki.

W tej chwili, po kilku dniach spędzonych prawie wyłącznie na craftingu i misjach "wydobywczych), mój BH ma plany Advanced Reflex Barrel (te z + Aim) od poziomu 2 do 22 (poza chyba 15 i 4, o ile się nie mylę), dzięki czemu żadna moja postać ranged nie będzie już narzekała na słabe obrażenia :] Wrzucę też trochę luf na AH, zobaczę, jak będą się sprzedawały. Wprawdzie ładne kilkadziesiąt tysięcy (jeśli nie więcej) kredytów poszło przy okazji na zieloną trawkę, ale chyba było warto :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 14:52, mufur napisał:

Ja z takim małym pytankiem do przedmówców tj. Deathscythe,Shinigami, Pietro87
Będziecie Panowie przedłużali subskrybcję?
Proszę o odpowiedź: tak/nie (nic w stylu "jeśli... bla bla bla... to się zastanowię"
itd.) Oczywiście odpowiedź nie jes wiążąca choć proszę o szczerość :)


Mam do 19 marca jakoś. Na chwilę obecną nie będę przedłużać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie 57 czy tam 56 dni grania, kupiłem jeszcze zanim skończyły się moje darmowe pierwsze dni [pierwsza 30stka] kartę na 60 dni bo z góry zakładałem, że TORowi daje kwartał, ponadto na razie udało mi się wymaksować assasina, tzn też tak nie do końca bo wbiłem end-game, mam lv 50, mam set championa z pvp więc jeszcze teoretycznie przed moją osoba stoi battlemaster gear do wyfarmienia, ale na chwile obecną nieco czasu brak i w sumie chęci [bo pvp ssie, rzygam pvp które musiałem gridnować do zdobycia full champa, dałem sobie trochę oddechu od tej części gry i teraz farmię sobie biochem].
Czy przedłużę za te niecałe 60 dni o kolejne 60... wszystko zależy od tego jak się gra będzie rozwijać. Jeśli stanie w miejscu i support dalej będzie tak marny, zapewne nie.
Chce tez zrobić postać w republice, w zasadzie już ja mam tylko na razie nią nie gram z braku czasu. Jest to jedi knight, aczkolwiek zrobiony głównie dla solowej fabuły, zapewne nie będę się fatygował, aby wyfarmić mu dobry pvp set, ot tak czysto formalny awatar co by zagrać tez po "jasnej stronie mocy".
W planach mam tez zrobienie w identycznym celu Bounty Huntera.


@Ring5

Ekonomia w TOR to śmiech na sali i generalnie jeśli ktoś ślepo wierzy, że tu w ogóle jest jakaś forma mmowej gospodarki powinien imho strzelić barana w żel-betonową ścianę co by się mu rozjaśniło w głowie. Tu nie ma co zaburzać, AH jest zupełnie zbędny nawet nie posiadając altów. Na AH kupiłem do tej pory w sumie chyba z 3-4 itemy, w tym faktycznie bardzo fajną tarczę i to tyle. Dobry do kupowania pomarańczowych setów z a grosze dla swoich companionów. Ale wiara, że tu się da cokolwiek jakoś "zaburzyć" jest imho śmieszna [w ogóle Ekonomia serwerów w Theme Parku ? To by była nowość.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować