Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Witam . Mam problem z kontem. A mianowicie kilka miesięcy kilka miesięcy temu przestałem aktywnie grac. Ale ostatnio pomyslalem .. a pykne sobie :) Niestety po zalogowaniu sie okazało sie ze moja postac znikneła. Nie ma jej na zadnym serverze.. Czy to mozliwe ze moja postac wygasła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem sobie grać w Star Wars TOR i takie pytanie mam. Gram na wersji Free To Play póki co aby zapoznać się z grą. Wykonuje wszystkie questy po drodze prócz "Heroic +2", nie mam dużo czasu na granie i nie mam nawet znajomych żadnych którzy w to graja, stąd pytanie, dam rade bez tych questów przechodzić dalej fabułe bez problemów lvlowych itp.? Wracać się do tych questów na wyższym lvlu moim? Jak to z nimi jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2013 o 19:38, Przemkoj napisał:

Ostatnio zacząłem sobie grać w Star Wars TOR i takie pytanie mam. Gram na wersji Free
To Play póki co aby zapoznać się z grą. Wykonuje wszystkie questy po drodze prócz "Heroic
+2", nie mam dużo czasu na granie i nie mam nawet znajomych żadnych którzy w to graja,
stąd pytanie, dam rade bez tych questów przechodzić dalej fabułe bez problemów lvlowych
itp.? Wracać się do tych questów na wyższym lvlu moim? Jak to z nimi jest?


na heroici +2 wystarczy kilka poziomów wiecej (2-3) i towarzysz. a jak grasz healerem z niewidzialnoscia (czyli jak ja: operative) to +4 tez idzie zrobic ;)

heroici nie sa do niczego potrzebne i z tego co wiem (40 lvl poki co) to nigdy nie byly czescia glownej fabuly. zawsze to quest dodatkowy i identyczny dla wszystkich klas.

czy warto do nich wracac... nagrody sa gowniane, nie ma co ukrywac ;) ale dla samych dialogow questowych warto wg mnie.

ps: jako healer grajacy solo bez znajomych nie mam problemow ze znalezieniem teamu na chacie do (w godzinach popludniowych) na questy grupowe. a majac spory overlvl to i bez tanka ide z samymi dpsami jak w maslo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że questy mają kolory, że tak powiem. Żółte to idealne na twój poziom, zielone już nieco "overlevelujesz", szare już nawet nie dadzą ci doświadczenia. Pomarańcz i czerwień są dla ciebie za trudne (ale doswiadczony gracz da sobie radę).
Heroici na f2p warto robić gdy zrobią się zielone. Jeżeli dobrze pamiętam, questy robią się szare gdy przewyższasz je o 7lvli, ale to lepiej doszukaj sobie, więc jak z będziesz miał poziom o pięć-sześć wyższy to możesz spróbować zrobić te zadania samemu. W większości nie są one wcale tak trudne jakby się wydawało, a nawet jeśli to ludzi znajdziesz na nie raczej bez problemu.

A czy dasz sobie radę bez nich? Na f2p nigdy nie grałem, nie wiem jak to wygląda z otrzymywaniem mniejszej ilości expa, ja na subie wszystkie heroici mijałem jak leci, bo już raz je robiłem i z boostami xp 50 wbijałem dość wcześnie. Wydaje mi się, że jeżeli pokupujesz boosty to możesz je pomijać, ewentualnie raz na jakiś czas jednego wykonać. Ogólnie to f2p i tak w końcu zmusi cie do grindu bo zacznie brakować ci expa. Boosty to dla f2p podstawa. Brak heroiców możesz uzupełniać flashpointami. Wydaje mi się, że tak będzie o wiele lepiej bo lepsze dropy i do tego daily sobie możesz zrobić dla większej ilości xpa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2013 o 08:52, toxic3d napisał:

okazało sie ze moja postac znikneła. Nie ma jej na zadnym serverze.. Czy to mozliwe ze



Bardzo możliwe ze masz tez 2 konta i zalogowałeś sie na to puste :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kolwiek ..po 14-u dniach smiem twierdzić że gra jest niewarta świeczki. Ten kto wymyslił f2p w wydaniu EA/Bioware powinien zostać wyp... na bruk. lub uczyć się od deweloperów azjatyckich.
Na teraz wersja f2p to poprostu DEMO z 25% funkcjonalności pełnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2013 o 00:43, ArmituriaVeria napisał:

Jak kolwiek ..po 14-u dniach smiem twierdzić że gra jest niewarta świeczki. Ten kto wymyslił
f2p w wydaniu EA/Bioware powinien zostać wyp... na bruk. lub uczyć się od deweloperów
azjatyckich.
Na teraz wersja f2p to poprostu DEMO z 25% funkcjonalności pełnej.


sorry, ale socjalizm sie skonczyl. 30 pln za miesiac duzego licencjowanego mmo i jeszcze mu zle ;) mozna jak ja w 2 miesiace spokojnie zrobic duzyy overlvl (na flaszpointach/warzonach) i przez kolejne 2 robic tylko szare questy dla fabuly i zwiedzac kolejne planety za friko w zolwim tempie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2013 o 09:03, EmperorKaligula napisał:

sorry, ale socjalizm sie skonczyl. 30 pln za miesiac duzego licencjowanego mmo i jeszcze
mu zle ;)


Te 30zł to jest bandycka cena za takiego gniota jakim an dziś dzień TOR się stał.
Nie wiem jaki debil tam wymyślił te one time passy.. one time my ass.
Wystarczy, ze masz zmienne IP i musisz się z tym gównem wachlować przy każdym loginie, do tego tak szybko wysyłają te kody [a mam gmaila więc nie ma tu winy w jakimś nietypowym koncie pocztowym], że niejeden zdąży wygasnąć zanim dojdzie do użytkownika.
Optymalizacja jak ssie od dnia zero tak nic z tym nie zrobili.

Rozumiem, ze jesteś wiernym fanbojem, ale przydało by się zdjąć już te nudne klapki z oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2013 o 10:28, Pietro87 napisał:

Wystarczy, ze masz zmienne IP i musisz się z tym gównem wachlować przy każdym loginie,
do tego tak szybko wysyłają te kody [a mam gmaila więc nie ma tu winy w jakimś nietypowym
koncie pocztowym], że niejeden zdąży wygasnąć zanim dojdzie do użytkownika.


nie mam, nie interesuje mnie problem ludzi ze zmiennym IP.

Dnia 22.04.2013 o 10:28, Pietro87 napisał:

Optymalizacja jak ssie od dnia zero tak nic z tym nie zrobili.


na srednim sprzecie chodzi znosnie i wyglada przecietnie, nie jestem fanatykiem maxymalnych ustawien, a grafika nigdy u mnie nie jest na pierwszym miejscu.

Dnia 22.04.2013 o 10:28, Pietro87 napisał:

Rozumiem, ze jesteś wiernym fanbojem, ale przydało by się zdjąć już te nudne klapki z
oczu.


jestem fanem klasycznych "1,2,3,1,2,3," mmo, ktore odchodza niestety do lamusa. patrzac na to ile wydalem a ile juz sie bawie to byl bardzo dobry "zakup". a fanem czy fanbojem sw nie jestem. ksiazkek nie trawie, filmy sa dla mnie za glupie, przeczytalem kilka komiksow (tez srednie), ale gry fajne robia w tym uniwersum.

dla mnie po prostu bardz dobre "singlowe mmo" za male pieniadze (kilka piw mniej w miesiacu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2013 o 09:03, EmperorKaligula napisał:

sorry, ale socjalizm sie skonczyl. 30 pln za miesiac duzego licencjowanego mmo i jeszcze
mu zle ;) mozna jak ja w 2 miesiace spokojnie zrobic duzyy overlvl (na flaszpointach/warzonach)
i przez kolejne 2 robic tylko szare questy dla fabuly i zwiedzac kolejne planety za friko
w zolwim tempie ;)


Wiesz wszystko fajnie ale patrząc na model f2p SWTOR i konkurencji to ograniczenia tutejsze są odstawieniem lipy i skokiem na kasę. mówisz że tu niema 123123 jest i to do bólu. Oprawa graficzna popatrz na AION, Tera lub C9 czy którą kolwiek z nowych mmo. Cód miód i orzeszki a jakimś cudem chodzi płynnie. A SWTOR? Co się dzieje na Alderaanie, co sie dzieje na NarShadaa albo Dromund Kas lub Balmorze ciągły slajdszoł mimo totalnie niskich ustawień. Gdzie jest ta optymalizacja. Jeśli zas szukasz MMO które niema modeli 123123 to polecam C9 tam nawet niema mozliwości na sztywno ustawieniu celu.
I tak 30 złoty jest zdzierstwem. Szczególnie przy ciągłym wpisywaniu /stuck na płaski terenie.

A żebyś miał pogląd na czym siętnie w podpisie wpakowałem konfig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Facet powiedział, że jest fanem 123124125. ;)

Podoba się, płacisz, grasz? Ok.
Nie podoba się, płacisz, grasz? Coś tu nie gra.
Podoba sie, nie płacisz, grasz? Ok.
Nie podoba sie, nie płacisz, grasz? Hmm...
Nie podoba się, nie płacisz, nie grasz? Ok.

SWTOR idealny nie jest, sam ograłem go wzdłuż i wszerz bo jestem fanem SW i jako takich MMO. Mi się podoba, czasem wykupuję suba. Modelu f2p nie zmienią wiec szkoda śliny, zwłaszcza, że jak mówicie są gry lepsze graficznie, optymalizacyjnie, grywalnie i nawet modelem f2p. Gry albo są odgórnie robione pod dany model, albo nie i wychodzą klocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2013 o 11:28, ArmituriaVeria napisał:

mówisz że tu niema 123123 jest
i to do bólu.


polecam pocwiczyc czytanie. ta gra jest typowo "1,2,3,1,2,3" a ja to rozwiazanie bardzo lubie i dlatego ta gra mi odpowiada. taki powolny combat mnie odpreza.

Dnia 22.04.2013 o 11:28, ArmituriaVeria napisał:

Oprawa graficzna popatrz na AION, Tera lub C9 czy którą kolwiek z nowych
mmo. Cód miód i orzeszki a jakimś cudem chodzi płynnie.


tutaj tez wiecej czytania. mam gdzies jakosc grafiki.

ani c9 ani aion czy tera nie zapewnia mi takiej jakosci questow - wszedzie tylko "tabelka" i "yes" "no". sorry ale takie granie mnie nie bawi. w swtora gram dla questow, glownie singluje i od czasu do czasu jaki flash dla gearu.

btw: webzen ciagle uzywa gameguarda ? jesli tak to "pograne" bo moze bym i c9 potestowal z nudow. gameguard szit widzi wymyslone wirusy na dysku i nie idzie nic od nich odpalic...

Dnia 22.04.2013 o 11:28, ArmituriaVeria napisał:

A SWTOR? Co się dzieje na Alderaanie,
co sie dzieje na NarShadaa albo Dromund Kas lub Balmorze ciągły slajdszoł mimo totalnie
niskich ustawień. Gdzie jest ta optymalizacja.


jedyne co mi przeszkadza to "miasto" i tam totalne dropy. flashpointy czy warzony chodza bardzo ladnie, a jak solo questuje na planetkach to tez nie narzekam. gram na nisko-srednich deatalach, kompa mam slabszego niz Ty. i dobrze sie bawie. to nie jest oldschoolowy fps gdzie 60-90 klatek to minimum zeby moc czerpac przyjemnosc z gry tylko powolne "1,2,3,1,2,3" mmo.

Dnia 22.04.2013 o 11:28, ArmituriaVeria napisał:

Jeśli zas szukasz MMO które niema
modeli 123123 to polecam C9 tam nawet niema mozliwości na sztywno ustawieniu celu.


nie szukam

Dnia 22.04.2013 o 11:28, ArmituriaVeria napisał:

I tak 30 złoty jest zdzierstwem.


kilkadziesiat godzin, ktore przegralem dobrze sie bawiac za 60 pln to zdzierstwo ? dla mnie dobry deal. wroce jak tylko przejdzie mi chcica na czolgi :)

>Szczególnie przy ciągłym wpisywaniu /stuck na płaski

Dnia 22.04.2013 o 11:28, ArmituriaVeria napisał:

terenie.


serio, na te poki co 45 wbitych lvli raz musialem wpisywac gdy skakalem po kamieniach myslac ze skroce sobie trase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2013 o 12:15, EmperorKaligula napisał:


btw: webzen ciagle uzywa gameguarda ? jesli tak to "pograne" bo moze bym i c9 potestowal
z nudow. gameguard szit widzi wymyslone wirusy na dysku i nie idzie nic od nich odpalic...


Przeszkadza Ci gameguard? Ciekawe czemu? U mnie chodzi śpiewajaco, może dlatego że nie kombinuje.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2013 o 17:30, ArmituriaVeria napisał:

Przeszkadza Ci gameguard? Ciekawe czemu? U mnie chodzi śpiewajaco, może dlatego że nie
kombinuje.


przeszkadza mi bo wymysla sobie wirusy ktorych Malwarebytes Anti-Malware i najnowszy NOD nie wykrywaja...

widze ze masz naprawde powazne problemy z czytaniem, przeoczyles nawet 90% mojego poprzedniego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2013 o 17:40, EmperorKaligula napisał:

> Przeszkadza Ci gameguard? Ciekawe czemu? U mnie chodzi śpiewajaco, może dlatego
że nie
> kombinuje.

przeszkadza mi bo wymysla sobie wirusy ktorych Malwarebytes Anti-Malware i najnowszy
NOD nie wykrywaja...

Widocznie jakieś masz skoro Cie wywala.

Dnia 22.04.2013 o 17:40, EmperorKaligula napisał:

widze ze masz naprawde powazne problemy z czytaniem, przeoczyles nawet 90% mojego poprzedniego
posta.


Miałem lenia i nie chciało mi sie go kopiowac.
Odniose się tylko do /stuck zaciąć się mozna nawet na własnym statku całej reszty bugów ... nie che mi się wymieniaćtego co znalazłem wystarczy że odpowiedni raport poszedł do góry i .... pupa zbita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 14:06, ArmituriaVeria napisał:

Widocznie jakieś masz skoro Cie wywala.


jesli GG jest dla Ciebie opiniontworczym autorytetem w kategorii wykrywania wirusow to nie mam pytan :D

wybacz ale wyzej cenie "opinie" uznanego i niezawodnego OD LAT Malwarebytes Anti-Malware czy nawet przecietnego do bolu NODa niz syfiastego malutkiego programiku, ktory nieskutecznie walczy z cheaterami od wiekow. cale szczescie ze np: europejski RaiderZ w przeciwienstwie do amerykanskiego (albo odwrotnie? nie pamietam) zrezygnowal z tego chlamu.

Dnia 23.04.2013 o 14:06, ArmituriaVeria napisał:

Odniose się tylko do /stuck zaciąć się mozna nawet na własnym statku


nie wiem co robiles na statku, gdzie nie ma prawie zadnych obiektow aby sie przy nich przyblokowac, ale musze pogratulowac zdolnosci :D w tej sprawie nie dojdziemy do porozumienia, bo Ty wszedzie sie niby stockujesz, ja nigdzie. potrzeba wiecej opinii, nie ma co jej dalej ciagnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 14:27, EmperorKaligula napisał:

nie wiem co robiles na statku, gdzie nie ma prawie zadnych obiektow aby sie przy nich
przyblokowac, ale musze pogratulowac zdolnosci :D w tej sprawie nie dojdziemy do porozumienia,
bo Ty wszedzie sie niby stockujesz, ja nigdzie. potrzeba wiecej opinii, nie ma co jej
dalej ciagnac.

Akurat w tej kwestii, nawet jeśli mi też osobiście stucki zdarzają się rzadko (ale zdarzają), trzeba przyznać, że coś jest na rzeczy, wystarczy obserwować ilość zapytań na głównym czacie o komendę /stuck.
Za większą bolączkę uważam jednak wieczne wyłączanie serwerów bo jest "maintenance" i notoryczne lagi, które czasem potrafią doprowadzić do szału.
W kwestii płynności, gry natomiast nie ma 2ch zdań, że na Flocie slideshow to norma nawet na dobrym sprzęcie, inna rzecz to karty AMD, zawsze trafi się jakaś seria z którą sa problemy w jakiejś grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam gram od ponad roku, /stuck użyłem tylko raz, bo na Tython zachciało mi się włazić na góry.
Maintenance z tego co kojarze jest zawsze we wtorki o ustalonej godzinie, a jeżeli wyłączają serwery to o tym ostrzegają.
Lagów nie miałem, poza darmowymi weekendami dawno temu. Może z raz czy dwa razy lekko zmuliło, ale notorycznymi tych lagów bym nie nazwał.
Na flocie slideshowu nie miałem, jeszcze na starym procku (Core Quad Q6600) i na 250GTS oraz 8gb ramu. Owszem fpsy spadały, ale do pokazu slajdów to jeszcze daleko. Gra zawsze działała płynnie, nawet na najbardziej wrednych opsach.
Nie jestem fanboyem tora, bo giera nie jest idealna ani nawet świetna, gram bo uwielbiam sw i sposób w jaki ujęto tu uniwersum.

O /stuck pytają się głównie na planetach startowych. Nigdzie indziej takich pytań nie widziałem.

A czy 30zł/miesiac to dużo? Jeżeli gra się podoba, to chyba nie. Obecnie nie mam suba, bo matura za dwa tygodnie, ale jak tylko zapewnię sobie świetlaną przyszłość z łopatą to odnawiam suba i lecę na Makeb, który czeka od jakiegoś czasu.
A jeżeli gra się nie podoba, to anulować suba, dograć ostatnie dostępne godziny i tyle. Zapomnieć, bo nic nie zmienią już w grze, a hejty nie pomogą.
A jeżeli jeszcze gra się nie podoba, a gra się nie płacąc, to chyba już masochizm jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 16:30, Sipso2008 napisał:

Sam gram od ponad roku, /stuck użyłem tylko raz, bo na Tython zachciało mi się włazić
na góry.
Maintenance z tego co kojarze jest zawsze we wtorki o ustalonej godzinie, a jeżeli wyłączają
serwery to o tym ostrzegają.

To oczywiście absolutna nieprawda, ostatnio maintenance był w łikend + lagday w niedzielę na Taris i Coruscant.

Dnia 23.04.2013 o 16:30, Sipso2008 napisał:

Lagów nie miałem, poza darmowymi weekendami dawno temu. Może z raz czy dwa razy lekko
zmuliło, ale notorycznymi tych lagów bym nie nazwał.

Po prostu korzystasz zapewne z łączy NASA. Wszyscy ludzie na całym serwerwerze wydzierają się, że są lagi (zwykle piszą "laaaaag", jakbyś nie zauwazył ;), ty nie masz...

Dnia 23.04.2013 o 16:30, Sipso2008 napisał:

Na flocie slideshowu nie miałem, jeszcze na starym procku (Core Quad Q6600) i na 250GTS
oraz 8gb ramu. Owszem fpsy spadały, ale do pokazu slajdów to jeszcze daleko. Gra zawsze
działała płynnie, nawet na najbardziej wrednych opsach.

Ach, te łącza NASA, podziel się. A w Metro 2033 masz 60 fpsów. Weź zluzuj i przestań kłamać. Mam Q6600 @ 3,2 GHz + GTX 260 OC, TOR ledwo chodzi na minimalnych gdziekolwiek. Chodzi cienko (prawie wszystko na minimum) nawet na i5 750 @ 3,6 GHz + GTX 460 OC. Pomierz wyniki na Flocie i mi pokaż bo ja ci pokażę, że kłamiesz.

Dnia 23.04.2013 o 16:30, Sipso2008 napisał:

O /stuck pytają się głównie na planetach startowych. Nigdzie indziej takich pytań nie
widziałem.

Byłeś gdzieś poza planetą startową w takim razie? Spróbuj poza tym zdobyć wszystkie datakrony, może wtedy zrozumiesz.

Dnia 23.04.2013 o 16:30, Sipso2008 napisał:

Nie jestem fanboyem tora

A nawijasz jak opłacony...

Dnia 23.04.2013 o 16:30, Sipso2008 napisał:

A jeżeli gra się nie podoba, to anulować suba, dograć ostatnie dostępne godziny i tyle.

Łał, aleś się wysiliiiiiiiiił...

Dnia 23.04.2013 o 16:30, Sipso2008 napisał:

Zapomnieć, bo nic nie zmienią już w grze, a hejty nie pomogą.
A jeżeli jeszcze gra się nie podoba, a gra się nie płacąc, to chyba już masochizm jest.

Nie sądzę - ktoś zaprasza do gry za darmo, więc i musi spodziewać się komentarzy z każdej strony. Masochizm to oczekiwać, że tak nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować