Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2014 o 18:11, Essau napisał:

Czy jeśli wykupię subskrypcję na miesiąc i stworzę postać o rasie dostępnej tylko dla
subskrybentów, to po wygaśnięciu subskrypcji będę mógł dalej grać tą postacią w ramach
już free to play?

Tak, bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto wykupić subskrypcję? Jest duża różnica w przyjemności z gry? Doświadczenie również ''leci'' wyraźnie szybciej? Ciągle się waham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2014 o 20:06, Essau napisał:

Warto wykupić subskrypcję?


A chcesz zostać przy grze na dłużej? Zająć się nią "poważniej"? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to warto. Jeśli interesuje Cię tylko casualowe bieganie z "latarką", wtedy raczej nie.

Sub rzeczywiście daje dopalacza XPowi (i to naprawdę niezłego), ponadto masz do dyspozycji wszystkie Crew Skill sloty (3). Czyli craftingiem można się zająć na poważnie. Jeśli gra Ci się podoba, dobrze się bawisz i chcesz bawić się jeszcze lepiej - jak najbardziej bierz suba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2014 o 21:27, Ring5 napisał:

A chcesz zostać przy grze na dłużej?


Nie, chcę przejść główny wątek fabularny. Mam dziwne wrażenie, że grając z subskrypcją jest dużo łatwiej i przyjemniej. Co tu dużo mówić, większość głównych walk kończy mi się "na styku", co chwila trzeba odpoczywać, by uzupełnić życie. Skoro exp leci z subem szybciej, to pewnie nie ma takiej męczarni,co? Absolutnie nie chcę bawić się w jakieś walki drużynowe czy zaawansowane potyczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2014 o 19:32, Essau napisał:

Nie, chcę przejść główny wątek fabularny.


W takim razie f2p w zupełności wystarczy. Mając suba aż takiego kopa XP nie będzie, by wszystkie walki przechodzić dłubiąc w nosie. Sub ma sens w sytuacji, gdy chcesz pobawić się w część mmo gry (crafting, handel, interakcja z innymi graczami). Jeśli zależy Ci tylko na części solo (nomen omen), szkoda kasy na sub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś z ciekawości pobrałem sobie SWTOR i napotkałem mały problem. Przy pierwszym uruchomieniu okienka i czcionka był tak małe, że nic nie dało się zobaczyć, teraz po uruchomieniu gry jest tylko coś w stylu ekranu-tła i żadne okienka się nie pojawiają (nie działa esc, enter itp...). Ktoś ma radę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, z chęcią zrobienia samego wątku głównego, grając jak w grę singleplayer, nie ma potrzeby kupowania suba. Jednak, swtor to nadal mmo i walka wymaga podejścia stosownego dla tego typu mmo. Może lepiej zastanów się nad tym jak poprawić swoje umiejętności gry klasą którą grasz? Nie wiem, czy to stanowi problem, ale jeżeli levelujesz tak by nie pozwolić by aktualne questy zrobiły się pomarańczowe albo nawet czerwone (czyli trudne jak na aktualny poziom), to nie powinno być większego problemu z walkami.
Chcesz czy nie, gra jest zaprojektowana jako mmo. Poszukaj poradników jak grać swoją klasą postaci, może to ci pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że nie umiem grać klasą (zresztą testowałem już niemal wszystkie), po prostu kimkolwiek by się nie grało, to jednak co jakieś dwie grupy przeciwników trzeba regenerować zdrowie. Pomyślałem o subie, bo zacząłem się zastanawiać, czy-dajmy na to na 30 poziomie- nie ma ogromnej różnicy między postacią z subem i bez. Nie chciałbym dojść do momentu, że pod koniec fabuły nie będę w stanie jej ukończyć, bo nie mam subskrypcji. Skoro wszyscy mówicie, że można spokojnie grać bez subskrypcji, to więcej obaw nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2014 o 20:36, Essau napisał:

co jakieś dwie grupy przeciwników trzeba
regenerować zdrowie. Pomyślałem o subie, bo zacząłem się zastanawiać, czy-dajmy na to


Nie wiem jaką klasą grasz, ale imo to całkiem normalne. Nie wiem też czy chodzisz na flashpointy i czy gearujesz się na bieżąco. Widząc, że nieco starasz się podchodzić do gry bardziej singlowo, to chyba unikasz "mmowych" elementów. Ale konieczność regenerowania zdrowia co dwie grupy wrogów, bez suba, to całkiem dobry wynik. A jeżeli do tego questy masz na żółto to w ogóle nie widzę powodów do obaw.

Na subie exp leci szybciej to prawda. Jednak jeżeli grasz tylko w wątek główny (przy okazji robiąc jakieś questy poboczne) to nie zauważysz większej różnicy. Gdybyś do tego dołożył codzienne skrupulatne robienie daily pvp i pve to zacząłbyś overlevelować (questy zaczęłby się robić szare) i byłoby wtedy po prostu za łatwo, a tego pewnie jako bardziej "singlowy" gracz nie chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2014 o 20:11, barth89 napisał:

Dziś z ciekawości pobrałem sobie SWTOR i napotkałem mały problem. Przy pierwszym uruchomieniu
okienka i czcionka był tak małe, że nic nie dało się zobaczyć, teraz po uruchomieniu
gry jest tylko coś w stylu ekranu-tła i żadne okienka się nie pojawiają (nie działa esc,
enter itp...). Ktoś ma radę? :)

Jeśli nie możesz dostać się do "Preferences" (opcje gry, w tym grafika), to zreinstaluj całość. Potem, w pierwszej kolejności wejdź tam, i ustaw właściwości wyświetlania dostosowane do monitora. Gra ma dziwny zwyczaj nie wykrywać czasem poprawnie rozdzielczości. Na problemy z menu spróbuj ALT+U, ale to działa dopiero na ekranie gry (chyba). Jeśli wisisz w sferze ładowania przed widokiem postaci (tzn. zaraz po zalogowaniu i uruchomieniu "play" z launchera, to albo spokojnie poczekaj, albo uruchom gre ponownie, ale odczekaj chwilę z uruchomieniem "play". Po ostatnim patchu czas ładowania gry czasem dziwnie długo trwa, czasem w ogóle nie wchodzi, popróbuj co może pomóc (u mnie opóźnione włączenie "play" w laucherze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2014 o 00:08, Sipso napisał:

Nie wiem jaką klasą grasz, ale imo to całkiem normalne.


Gram obecnie dwiema postaciami: bounty hunterem i jedi knightem. Zdecydowanie najłatwiej gra się tym pierwszym. Raczej omijam flashopinty i pewnie w tym momencie popełniam duży błąd,prawda? Bawię się tym tytułem bardziej ze względu na uniwersum i klimat niż miłość do mmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2014 o 02:25, Essau napisał:

Gram obecnie dwiema postaciami: bounty hunterem i jedi knightem. Zdecydowanie najłatwiej
gra się tym pierwszym. Raczej omijam flashpointy i pewnie w tym momencie popełniam
duży błąd,prawda? Bawię się tym tytułem bardziej ze względu na uniwersum i klimat niż
miłość do mmo.

Nic nie tracisz, chyba, że bardzo chcesz spotkać najgorszy sort graczy mmo, to właśnie szukaj ich na niskopoziomowych Flashpointach. Emocje (negatywne) niemal gwarantowane. Każdego FPa można przejść solo, gdy zrobią się szare w dzienniku, a jak będziesz je robił kompleksowo, to nawet sporo expa nabijesz. Ale warto zajrzeć tylko na Taral V/Maelstrom Prison, bo są powiązane fabularnie z wątkami postaci (albo bardziej z tym właśnie uniwersum, spotkasz tam znajomych z KotORów). Ciekawiej robi się dopiero po dojściu do FPów na 50-55 lvl, na których lecą czasem fajne bonusowe znajdźki (zwierzaki, pojazdy) i hołoty jest już dużo mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jak Aurelinus napisał, na tych nisko poziomowych flashpointach trawisz raczej na śmietankę zgnilizny społczeństwa. Jedyne co tracisz to w miarę prosty dostęp do sprzętu i xp.

Bounty Hunter i Jedi Knight mało mi mówią. Jakie klasy zaawansowane i rola? Obiema klasami możesz grać jako tank po wybraniu konkretnej zaawansowanej. Moim zdaniem tankiem gra się o wiele łatwiej, choć dłużej, przez wątek główny. We flashpintach i operacjach, tank to już nieco bardziej wymagająca rola... Ale pierw napisz jakimi konkretnie grasz klasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2014 o 11:04, Sipso napisał:

Niestety tak jak Aurelinus napisał, na tych nisko poziomowych flashpointach trawisz raczej
na śmietankę zgnilizny społczeństwa. Jedyne co tracisz to w miarę prosty dostęp do sprzętu
i xp.

Za bonusowe zadania na przelevelowanych FPach nadal leci doświadczenie jakbys grał na odpowiednim poziomie, nawet na Esseles mozna nabić ok. 5k na <55 lvl ;).
Co do subskrypcji (nawet tymczasowej) to warto sie zastanowić pod kątem darmowego dodatku, który co prawda tyłka nie urywa, ale daje mozliwość dolevelowania do 55 oraz nowy wątek fabularny i pseudo-romans (pasuje do poprzednich romansów jak grzyb do kompotu, a byli "partnerzy" mają to wogóle w poważaniu). Po miesiącu subskrybcji przechodzisz na status "preffered" co jest znacznie mniej uciążliwe niż f2p, ale nie ma szału. Tym nie mniej w tym trybie da się już grać w endgame content o ile znajdziesz kilku znajomych lub fajna gildię (unikaj tych wielkich i polskich).

Dnia 18.04.2014 o 11:04, Sipso napisał:

Bounty Hunter i Jedi Knight mało mi mówią. Jakie klasy zaawansowane i rola? Obiema klasami
możesz grać jako tank po wybraniu konkretnej zaawansowanej. Moim zdaniem tankiem gra
się o wiele łatwiej, choć dłużej, przez wątek główny. We flashpintach i operacjach, tank
to już nieco bardziej wymagająca rola... Ale pierw napisz jakimi konkretnie grasz klasami.

BH (czyli Smuggler u repów) chyba nie może tankować (?). Co prawda widziałem Patron mody, ale zawsze zastanawiałem się do czego służą... (BH i Smuggler bazuje na Cunningu, nie Endurance).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka. Bounty Hunter = Trooper, czyli nastawienie na aim i endurance, a specjalizacje to odpowiednio: BH - Merecnary (dps, bądź heal) Powertech (tank bądź dps), Trooper - Commando (heal bądź dps) Vanguard (tank lub dps).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować