Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Duży update z pierwszymi "dodatkami" [nowe warzones, flashe, op itp bzdety + bodajże nowa planeta] ma być na początku 2012, czyli styczeń/luty.

Co do Legacy -

Spoiler

generalnie wydaje mi się, że ten system ma służyć za swoisty ułatwiacz nabijania altów i typowy custom center [czyli zmiany wizerunku czego się da - postaci, eq, towarzyszy], od biedy mogą tam być jakieś zbalansowane pasywki dodające bonusy do statów, na skille bojowe bym nie liczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 13:47, Pietro87 napisał:

To jest filmik z bety która chodziła nieporównywalnie lepiej niż chodzi obecny build.
Nie sugeruj się nim zbytnio, do wydajności jaką miała beta oficjalnemu buildowi jest
jednak daleko [jakieś 30 fps różnicy, tam gdzie w becie na warzones miałem normalnie
między 40 a 50 fps to teraz mam marne 20-25 czasami =)]


x73sv na gt 540 - nie odpaliłem jeszcze frapsa - gra troche za bardzo wciagneła ;]. Na razie gram w 1600x900 z procesorem ustawionym na 70% (lubię mieć cichego lapka) więc tragedii nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 12:42, Pietro87 napisał:

Dla wszystkich negujących problemy techniczne z wydajnością TORa polecam lekturę


Cóż, nie da się ukryć, że problemy są. Mnie szlag trafiał na Alderaan, gdzie w okolicach rezydencji Thul momentami miałem pokaz slajdów. Reszta planety działała ok, wystarczyło tylko odejść kawałek, i wszystko znowu śmigało płynnie, ale każdy powrót do "stolicy" był masakrą.

Z tego samego powodu unikam też PvP (choć mając lvl 35 mógłbym już czegoś próbować trochę poważniej). Niestety, tragiczna wydajność na arenach sprawia, że walka mija się z celem. Na każdego skilla, jakiego uda mi się uruchomić (ze względu na wspomniany pokaz slajdów na poziomie 8-15 fps, czasem nawet mniej), przeciwnik uaktywnia trzy.

Ok, rozumiem, że obszary, gdzie jest wielu graczy (typu stolice, porty kosmiczne itp) mają prawo rwać. Nie jest to nic nowego, w wielu grach się z tym spotykałem (w WoWie, w LotRO). Ale w sytuacji, gdy w danej instancji jest raptem kilkadziesiąt osób, takie coś nie powinno mieć miejsca!

Pozostaje mieć nadzieję, że sprawę załatwi wkrótce jakiś patch, bo teraz naprawdę nie wiadomo momentami, czy śmiać się, czy płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę pogmerałem nad gra, ewidentnie czekac trzeba na fix do wydajności, ale jeden mały trik udało mi się wykombinować.
Nie eliminuje co prawda lipy jaka jest na warzones, ale eliminuje stutteringi podczas doczytywania terenu co już samo w sobie jest sporym plusem :

Po odpaleniu gry alt+tab, potem alt+ctrl+del i w menedżerze zadań szukacie dwóch procesów swtor.exe
Ten który ma mniej zasobów ustawiamy tak aby koligacja szła na core 1 [zarówno u dwujajowców jak i cztero], core 0 zostawiamy wolne a w przypadku 4 jajowych także pozostałe poza core 1.
Generalnie poprawa jest zauważalna, gra potrafi stutteringowac co prawda nawet po tym triku ale wręcz sporadycznie lub niezauważalnie.

Musze jeszcze zobaczyć czy ustawienie priorytetu na większym procesie swtor.exe coś tez poprawia [jak przetestuje wieczorem dam znać]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem o jakiej tragicznej wydajnosci piszecie, ja nie mam ani problemow podczas qestowania ani na PvP. Jedynie jak mi sie loading screen pokazuje to jest spadek fps do 6 ale co to za roznica jak i tak nie gram. A tak bez zadnych problemow, zadko spada ponizej 50 fps. Jedynie moze jeszcze przytnie we flocie ale to jak jest naprawde spora liczba graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 15:11, Gosu napisał:

Ja nie wiem o jakiej tragicznej wydajnosci piszecie, ja nie mam ani problemow podczas
qestowania ani na PvP.


Ja też nie wiem... U mnie śmiga wszędzie, łącznie z warzones.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 15:11, Gosu napisał:

Ja nie wiem o jakiej tragicznej wydajnosci piszecie, ja nie mam ani problemow podczas
qestowania ani na PvP.


Pozostaje Ci się w takim razie cieszyć, bo należysz do niewielkiej grupy szczęśliwców, którym gra chodzi tak, jak powinna na danym sprzęcie. Niestety, jest też druga grupka, raczej liczniejsza, w przypadku której pojawiające się problemy techniczne nie są uzasadnione tak naprawdę niczym - graficznie gra nie powala, żeby mieć aż takie wymagania, liczba graczy w niektórych "szarpiących" instancjach również nie usprawiedliwia spadku wydajności.

Do tego dochodzą jeszcze dziwne server lagi, atakujące znienacka niektórych graczy. Moim absolutnym rekordem jest lag na poziomie 60k ms (tak, dobrze widzicie, 60,000 ms). Ot, tak po prostu, w pewnym momencie gra zaczyna szarpać, z około 40-60 ms zaczyna rosnąć do kilkunastu-kilkudziesięciu tysięcy (trwa to kilkanaście sekund), po czym wraca z powrotem do normalności.

Biorąc pod uwagę ilość komentarzy, jakie w tej sprawie pojawiają się na forum lub na czacie, myślę, że jednak spokojnie można mówić o "tragicznej" wydajności. Gra wymaga dopieszczenia i kilku solidnych łatek optymalizujących, dopiero wtedy będzie można uznać, że jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, fanboja najlepiej mijać szerokim łukiem, dla niego wszystko jest różowe bo to jest wielki pan "zagranica" a polska to kraj buraków.
Uderzyłem go raz prawda po oczach to pokazał żenujący poziom rozmowy. Dasz mu w papierku kawałek psiej kupy z napisem SW to i tak powie, że trufla jest pyszna.
Podałem dwa tematy gdzie jest dobrze kilka tysięcy postów [a poprzednich zamkniętych ze względu na przekroczone limity nie chce mi się szukać bo po co] z jednym konkretnym problemem - badziewnym frameratem.
U brata to samo - i7ka wykręcona na 4.47, GTX 590 na pokładzie na wodnym chłodzeniu, 8gb ram [tu mógł by jeszcze drugie 8 włożyć pytanie tylko po co xD] gra we flocie imperialnej robi mu zjazd na 15-20 fps w warzones to samo xD
To jest dopiero coś.
A na forum ludzie z podobnymi cfg [i7/i5 i gtxy 560-590, 4-8-16 gb ram, wszyscy na jedno psy wieszają]

A druga sprawa - weź pod uwagę fakt, że jest masa ludzi którzy nawet nie rozumieją co to jest framerate i nie są w stanie zauważyć kiedy gra się wywlecze do 15-20 fps [mam kumpla który w wiele nowych gier na swoim 6 letnim gracie gra w wydajności rzędu 12-18 fps i twierdzi że co ja się czepiam, przecież jest spoko i "płynnie"] i takie cudaki na forum sieją zamęt, bo ich własna niewiedza sprawia, że im się zdaje iż gra chodzi płynnie i nic nie poradzisz.
Kolejna grupa to fanboje-debile, którzy mimo faktu, że często znają problem i sami go doświadczają, ślepo będą bronic swojego ulubionego producenta gier i negować, że problemu nie ma.

Na szczescie na forum technicznym od premiery trwa shitstorm o wydajność, stutteringi, crashe, zwisy [akurat ja chyba miałem raz crash i tu mnie ten problem akurat nie dotyka na szczęście] bugi, mem leaki [taris np - naprawione w patchu e lub f jak dobrze pamiętam - tez niektórzy tu pisali, że przecież Taris chodzi zajebiście a tu za kilka dni samo BW dało patcha naprawiającego mem-leak związany z dziennikiem questów z Taris i niektórym zatkało kakao]


A już porównując gry - w takim L2 czy Rifcie gdzie są walki masywnych graczy [40-60 luda na ekranie i w wzwyż] nawet mój komp potrafił bez trudu trzymać stabilne 50-60 klatek a na warzonie w Alderan gdzie jest raptem 8 vs 8 na małej zamkniętej arenie gdzie nie ma się nawet za bardzo jaki teren w tle doczytywać potrafi się zjechac na 20 klatek i to na grze z grafika z przed dobrych 3 lat ?
Jeszcze ktoś śmie twierdzić, ze to jest problem z cudzym hardwarem ?
To co ma według tych oszołomów kupić np mój brat ? Komputer z NASA ? Czy może ma sobie w SLI włożyć drugiego GTXa 590 [pomijając już łaskawie fakt, że TOr obsługuje tylko dwa rdzenie na prockach a w sli/cf się nie skaluje, podobnie z ramem, ma 8 gb to co może ma jeszcze drugie 8 na 16 włożyć ?] ?
Prędzej pomogło by odtańczenie tańca pigmejów i splunięcie trzy razy przez ramię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 17:47, kotfilon napisał:

Na jakich serwerach (tych nowych, bez kolejek) jest najwięcej Polaków? Obecnie gram na
Tott Doneeta - może jakaś gildia jest na tym serwerze?

Poczytaj sobie wyżej, pisał ktoś o jednym serwerze w którym mieści się całkiem ładna liczba polaczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 18:15, Pietro87 napisał:

Daj spokój, fanboja najlepiej mijać szerokim łukiem, dla niego wszystko jest różowe bo
to jest wielki pan "zagranica" a polska to kraj buraków.


Czasem ciężko nie przyznać racji...

Co do zwisów w PvP, to w WoWie, na Alterac Valley, przy 40vs40, widziałem minimalne obniżenie fpsów w momencie, gdy obie grupy spotykały się w jednym miejscu. Natłok graczy, petsów i równocześnie rzucanych czarów naprawdę dawał kompowi wycisk (szczególnie, że nie jest to szczyt techniki), a jednak sobie radził. Tu, jak pisałem już wcześniej, nie mam nawet czego szukać na PvP, bo z takim framerate''em gra mija się z celem. No, chyba, że ktoś chce sobie po prostu pogrindować, licząc na zysk z uczestnictwa, lub "pasożytować" na wygranej, osiągniętej przez resztę drużyny.

Biorąc pod uwagę to, co dzieje się na oficjalnym forum, BioWare pewnie już kombinuje, jak tu zaradzić problemowi, ale nie oszukujmy się - tego typu optymalizacja to nie jest zabawa na dwa dni, tylko miną pewnie długie tygodnie, jeśli nie miesiące, zanim gra będzie się zachowywała tak, jak powinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurna a może to zależy od jakiejś konkretnej konfiguracji sprzętowej czy coś? Bo wszyscy tak piszą o tym spadku FPS na Warzone''ach a ja jeszcze (widać jam w czepku urodzony) nie uświadczyłem?

To na konkretnych misjach czy generalnie wszystkich Warzone''ach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 20:36, MKRaven napisał:

To na konkretnych misjach czy generalnie wszystkich Warzone''ach?


Widzisz, gdyby tak było wszędzie, to uznałbym, że po prostu mam za starego kompa (dwurdzeniowiec @ 2.13 GHz, GF 9600GT z 512 MB RAM i 2 giga pamięci). Ale nie - większość obszarów działa bez problemów, wszystko śmiga, niezależnie od tego, czy ustawiam 1280x1024 czy 1024x768 czy jeszcze niższe. Niestety, zdarzają się miejsca, gdzie po prostu gra stwierdza, że nie chce jej się działać i chce wyskoczyć na fajkę. Wtedy całość dostaje "czkawki" i albo przycina, albo w ogóle robi pokaz slajdów (często zdarza się to przy korzystaniu z taksówek - ale też nie wszystkich, tylko speeder bike''ów i zamkniętych promów). Teoretycznie taka np. Nar Shaddaa, z tymi wszystkimi neonami, powinna rwać niesamowicie, a chodzi normalnie. Za to Alderaan, gdzie fajerwerków graficznych raczej nie ma, wykazuje tendencję do szarpania. Zresztą to samo jest z walkami - mogę walczyć z 5-6 przeciwnikami i będzie płynnie, a chwilę potem będę walczył z jednym i będzie rwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Alderan ssie najmocniej, w hutballu czy voidstarze jeszcze te 25-40 fps wyrywam [aczkolwiek też potrafi się urznąć momentami jak jest duży pre-cast] ale alderan to nie ma siły na mid turrecie się wszyscy zleca i zawsze zacina na 18-22...

Najlepsze jest to, że ludzie z kosmicznymi kompami [weź cfg mojego brata gtx 590tka 8gb ram i7mka skręcona na 4.47... i on ma te same spadki co ja] też ma takie problemy.

A jeszcze ciekawsze - gra bez względu na ustawienia zachowuje się tak samo.
Wbiłem raz na warzones dla testu, wszystko wyłączone, rozdziałka 800/600, mało mi oczu nie wypaliło a silnik dalej się dławił tak samo jak gram ze wszystkim na full.

No i generalnie jak się gra ze 2-3 godzinki nie ma bata, trzeba się zrestartować [wyłączyć klienta i odpalić na nowo] bo gra łapie stuttering. Cała jej dolegliwość wygląda jak jeden wielki mem leak, żre strasznie dużo ramu i wcale go nie zwalnia [koło 2 giga wcina bez mrugnięcia po 2h grania, a na starcie np po 30-40 min gry pochłania tylko 1.2-1.4 tu coś jest nie teges]

Poczekamy - zobaczymy, nie naprawią w ciągu miesiąca względnie dwóch [czyli maks do lutego], to liczba subskrybentów patrząc na shitstorm z oficjalnego forum poleci na ryj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 00:54, Pietro87 napisał:

Poczekamy - zobaczymy, nie naprawią w ciągu miesiąca względnie dwóch [czyli maks do lutego],
to liczba subskrybentów patrząc na shitstorm z oficjalnego forum poleci na ryj.


A szkoda by było, bo gierka jest naprawdę zacna. Niby nic szczególnego ani odkrywczego, ale wciąga jak bagno :) Jasne, fabularnie nie jest to może Baldur''s Gate czy inny Planescape: Torment, nie jest to nawet KotOR, ale w przeciwieństwie do 95% innych MMO, jakaś fabuła jednak tu występuje, a to ogromny plus na rynku masówek. Naprawdę bym żałował, gdyby po 6 miesiącach okazało się, że wyłączają serwery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 00:54, Pietro87 napisał:

Najlepsze jest to, że ludzie z kosmicznymi kompami [weź cfg mojego brata gtx 590tka 8gb
ram i7mka skręcona na 4.47... i on ma te same spadki co ja] też ma takie problemy.


Gra musi nie lubić jakiejś konfiguracji. U mnie na 460 GTX, 4GB i XII 64 3GHz chodzi naprawdę bardzo płynnie cały czas. Więc to nie jest problem kosmicznych wymagań a spieprzony silnik. Jednak rzeczywiście po około 2-3h - tak jak napisałeś - komputer zaczyna huczeć niemiłosiernie, gra się dłużej doczytuje i restart jest wskazany żeby wiatraków z obudowy nie wywaliło. Tak czy siak czarno widzę naprawę tego w najbliższym czasie, bo problem musi być poważny skoro tak wielu dotyka. Uznam się za szczęściarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 17:02, Ring5 napisał:

Pozostaje Ci się w takim razie cieszyć, bo należysz do niewielkiej grupy szczęśliwców,
którym gra chodzi tak, jak powinna na danym sprzęcie. Niestety, jest też druga grupka,
raczej liczniejsza, w przypadku której pojawiające się problemy techniczne nie są uzasadnione
tak naprawdę niczym - graficznie gra nie powala, żeby mieć aż takie wymagania, liczba
graczy w niektórych "szarpiących" instancjach również nie usprawiedliwia spadku wydajności.


Gra jest dopiero swierza, mysle ze z czasem to naprawia.

Dnia 28.12.2011 o 17:02, Ring5 napisał:


Do tego dochodzą jeszcze dziwne server lagi, atakujące znienacka niektórych graczy. Moim
absolutnym rekordem jest lag na poziomie 60k ms (tak, dobrze widzicie, 60,000 ms). Ot,
tak po prostu, w pewnym momencie gra zaczyna szarpać, z około 40-60 ms zaczyna rosnąć
do kilkunastu-kilkudziesięciu tysięcy (trwa to kilkanaście sekund), po czym wraca z powrotem
do normalności.


Tez tak mialem, nagle pojawia sie ''szklana sciana'' w grze, postac idzie w miejscu, Ms skacze jak szalone do kosmicznej liczby, po czym znowu mam 20 ms i wszystko dziala.

Dnia 28.12.2011 o 17:02, Ring5 napisał:

Biorąc pod uwagę ilość komentarzy, jakie w tej sprawie pojawiają się na forum lub na
czacie, myślę, że jednak spokojnie można mówić o "tragicznej" wydajności. Gra wymaga
dopieszczenia i kilku solidnych łatek optymalizujących, dopiero wtedy będzie można uznać,
że jest ok.


Mi moze Fps nie uprzykszaja tak zycia, ale za to mam czasami Error i mnie wywala do listy serwerow. Zauwazylem rozwniez ze jak wejde w srodek cienia jakiegos duzego budynku to wokol mojej postaci tworzy sie prostokat jakby sobie latarke zapalil :) A no i jeszcze (co zauwazylem dopiero jak na chacie ktos napisal) u mnie wszystkie postacie podczas rozmow maja albo srebrne albo czarne oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 18:15, Pietro87 napisał:

Daj spokój, fanboja najlepiej mijać szerokim łukiem, dla niego wszystko jest różowe bo
to jest wielki pan "zagranica" a polska to kraj buraków.
Uderzyłem go raz prawda po oczach to pokazał żenujący poziom rozmowy. Dasz mu w papierku
kawałek psiej kupy z napisem SW to i tak powie, że trufla jest pyszna.


Powiem tak, bylem na twoim gramsajcie i po dacie urodzenia jasno moge stwierdzic ze jestes jeszcze gowniarzem wiec zwazaj sobie co piszesz, bo swoim slownictwem reprezentujesz totalne zero i dawno powinienes dostac ostrzezenie za nie. Ja nie wiem gdzie sa tutaj moderatorzy. Prosilem zebys do mnie nie pisal to piszesz na mnie do kogos, jestes do bolu zalosny.

U mnie dziala gra, a to ze u Ciebie nie chce to nie moj problem. Ja jestem fanboyem? Plakales jak dziecko ze trzeba placic za gre a ty nie masz czasu tyle w nia grac, tymczasem zrobiles juz cala fabule i gadasz o end game ?! Jestes totalnym hipokryta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 12:39, Gosu napisał:

Gra jest dopiero swierza, mysle ze z czasem to naprawia.


Mam nadzieję, że wezmą się za to szybko, bo inaczej rzeczywiście mogą mieć problem z masowymi odejściami po pierwszych kilku miesiącach. Do końca darmowych 30 dni większość osób spokojnie zdąży wbić 50 poziom, czyli zostanie im tak naprawdę albo grindowanie Heroic Quests, albo PvP. Jeśli to drugie będzie niegrywalne ze względu na niską wydajność, wielu może zwyczajnie machnąć na ten tytuł ręką, dochodząc do wniosku, że szkoda zdrowia i nerwów.

Dnia 29.12.2011 o 12:39, Gosu napisał:

A no i jeszcze (co zauwazylem dopiero jak na chacie ktos napisal) u mnie wszystkie postacie podczas
rozmow maja albo srebrne albo czarne oczy.


Uff, już się bałem, że może coś z kartą graficzną albo sterownikami mam... Problem nie jest może jakiś straszny (w przypadku rozmów z Sithami czarne oczy nawet dodają im uroku, podobnie jak srebrne cyborgom), ale jest. Zauważyłem też, że mój Chiss jest rasistą i czasem bez powodu zmienia kolor skóry na "ludzki" (również tylko podczas rozmów).

Miejmy nadzieję, że kolejne tygodnie przyniosą zmiany na lepsze i że będzie można w końcu porządnie nacieszyć się tą grą. Naprawdę chętnie zagrałbym w jakieś PvP dla odmiany od ciągłego questowania, ale niestety - nie ma to sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez większość czasu jest ok ( ale nie doszedłem jeszcze do wszystkich planet). Największe przycinki mam we flocie. Do tego lagi się zdarzają po 8k. Z bug to zauważyłem że czasami nie widać broni oraz że w akademii jedi podczas rozmowy jedna z postaci ma ok 10 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować