Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Możecie sobie marudzić na boxy ale ja dzisiaj otworzyłem dwa i jak zawsze jestem zadowolony :P
Brakowało mi wristów i akurat one wypadły.
Teraz tylko kolczyk i będzie prawie cały Champion :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 01:08, Selv napisał:

Teraz tylko kolczyk i będzie prawie cały Champion :)


Hmm... więc tego... jestem pracownikiem BioWare, czy mógłbyś podać swój login i hasło w celu potwierdzenia właściwego zabezpieczenia konta? ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 20:53, Pietro87 napisał:


> 1. Widziałem że na allegro za 10 zł można kupić orginalne płyty z grą bez klucza
i tu
> pytanie czy jak je kupię a następnie klucz do wersji digital deluxe czy instalator
z
> tych płyt i wersja do sciągniecia ze strony producenta to to samo ?

Nie bardzo rozumiem - na cholerę ci płyty z instalatorem [który jest w wersji outdated
i gra i tak będzie ciągnąc duży update], kup klucz do wersji digital i zarejestruj go
a następnie pobierz instalator i grę.


Dzięki za odpowiedź tylko odnośnie 1 pytania chodzi o to że ściągnąć 25 GB przy moim słabym łączu to naprawdę kosmos a nie mam szans polepszyć swojego łącza (na tym zadupiu w którym mieszkam to szok że wogóle prąd dotarł :) ) więc choćby na płytach była połowa potrzebnych danych to i tak znacząco przyspieszy mój proces wejścia w grę :D Jak duży jest ten update ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 10:36, dymowicz1020 napisał:

Dzięki za odpowiedź tylko odnośnie 1 pytania chodzi o to że ściągnąć 25 GB przy moim
słabym łączu to naprawdę kosmos a nie mam szans polepszyć swojego łącza (na tym zadupiu
w którym mieszkam to szok że wogóle prąd dotarł :) ) więc choćby na płytach była połowa
potrzebnych danych to i tak znacząco przyspieszy mój proces wejścia w grę :D Jak duży
jest ten update ?


No tak lepiej moim zdaniem kupić, płytki i zainstalować 20 GB + dajmy na to tą 5GB wcześniej wspomnianą aktualizacje która na pewno jest. Czyli jednak warto zainstalować 20 GB i dopobrać aktualizację niż, pobierać czałość przy słabym łączu . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 10:36, dymowicz1020 napisał:

Dzięki za odpowiedź tylko odnośnie 1 pytania chodzi o to że ściągnąć 25 GB przy moim
słabym łączu to naprawdę kosmos


Tylko porównaj ile czasu będą do Ciebie szły płyty, a ile czasu będziesz ściągał... Bo jeśli okaże się, że przesyłka to 3 dni, a ściąganie potrwa 3,5, to chyba nie warto komuś ładować kasy za coś, co powinno być darmowwe...

Dnia 11.01.2012 o 10:36, dymowicz1020 napisał:

Jak duży jest ten update ?


Tu już Ci nie odpowiem, ale przed chwilą sprawdziłem i mój komp twierdzi, że TOR zajmuje mi 19,5 giga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TOR zajmuje 19.5 GB tak jak pisał Ring5 [chyba, że ktoś ma kaprys zainstalować dodatkowe wersje językowe niemiecką np to wtedy do 30-40 w porywach może dobić xD]

Aczkolwiek jeśli się nie mylę na forum był temat o kopniętej instalacji na płytach, tzn jest owszem ale po zainstalowaniu klient i tak pobiera wszystkie dane od nowa bo obecnie wypuszczony na rynek build klienta jest zupełnie inny niż build na płytach co sprawia, że nadpisać muszą się wszystkie updateowane pliki.
Ale czy faktycznie tak jest z naszymi wydaniami - nie mam pojęcia, w teorii wydania usa i eu szły w jednym czasie, więc są relatywnie identyczne.

Aczkolwiek - jeśli chcesz to kup sobie boxa z kluczem, sklepowego. Będziesz miał i płyty i klucz rejestracji gry, tylko cena sklepowa to między 150 a 180zł bodajże [+ ewentualny pre-paid żeby aktywować formę subskrypcji czyli kolejne 100zł, chyba, że masz kartę kredytową wtedy nie ma tego problemu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 10:43, Ring5 napisał:

Tylko porównaj ile czasu będą do Ciebie szły płyty, a ile czasu będziesz ściągał... Bo
jeśli okaże się, że przesyłka to 3 dni, a ściąganie potrwa 3,5, to chyba nie warto komuś
ładować kasy za coś, co powinno być darmowwe...


Spójmy na to nieco inaczej, jeden kilowat kosztuje 0,55 gr. Średni pobór przeciętnego komputera (bez włączonego monitora, no bo jak ściągamy można go wyłączyć) wynosi od 76 do 80 kWh na dobę.

Reasumując, tak jak podałeś gdyby komputer chodził bez przerwy 3 dni. Wynik byłby następujący:

Obliczenia zużycia prądu: 80 kWh = 0,8 kW czyli 72h x 0,8 kW = 57,6 kWh
Koszty po podliczeniu: 57,6 kWh x 0,55 gr. = 31,68 PLN

Liczyłem to na podstawie mojego komputera i zasilacza 300W. Tutaj pobór prądu jest naprawdę niewielki, jeśli masz zasilacz 600-800W koszt z pewnością będzie większy. Z ceną prądu strzeliłem, mieszkam w małym miasteczku a więc nie płacę też jakichś wielkich sum. To wszystko zależy od naszej lokalizacji i komputera który posiadamy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 10:58, Pietro87 napisał:

Aczkolwiek jeśli się nie mylę na forum był temat o kopniętej instalacji na płytach, tzn
jest owszem ale po zainstalowaniu klient i tak pobiera wszystkie dane od nowa bo obecnie
wypuszczony na rynek build klienta jest zupełnie inny niż build na płytach co sprawia,
że nadpisać muszą się wszystkie updateowane pliki.


Jeśli to co mówisz jest prawdą i stara wersja klienta nadpisuje się na nową, chcę anulować mój post powyżej. Bo wtedy ściągnięcie całej gry, opłaci się bardziej niż kupno gry + pobieranie i nadpisywanie plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 00:36, Selv napisał:

Fajny errorek, co to za cudo? :)


Coś związane z internetem, ciężko mi powiedzieć o co dokładnie chodzi, nie znam się na tym. Są już dwa topiki poświęcone temu problemowi, mnóstwo osób nie może grać. Z tego co czytałem i zaobserwowałem, jest to związane z lokalizacją geograficzną, ale głowy nie dam. Ogólnie rzecz biorąc dosłownie i w przenośni jestem w du**e. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 11:15, Reinvented napisał:

Wynik byłby następujący: (...) 31,68 PLN


Coś Waści chyba z tymi obliczeniami nie poszło, bo u mnie komp chodzi prawie non-stop (a nawet dwa kompy, bo jeszcze laptop żony przez pół dnia), gdyby było tak, jak piszesz, nasze rachunki za sam komputer sięgałyby 300 złociszy miesięcznie! A gdzie oświetlenie? AGD? Aż takich rachunków to ja nie płacę...

Zresztą rzuciłem okiem w net i chyba zdecydowanie przecinek Ci o jedno miejsce przeskoczył.. http://serwis4u.com/energia-elektryczna-pobierana-przez-komputer/ => komputer pracuje non-stop (np. ściągając pliki z sieci P2P); miesięczny koszt: ok. 43,2 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 13:44, Ring5 napisał:

Coś Waści chyba z tymi obliczeniami nie poszło, bo u mnie komp chodzi prawie non-stop
(a nawet dwa kompy, bo jeszcze laptop żony przez pół dnia), gdyby było tak, jak piszesz,
nasze rachunki za sam komputer sięgałyby 300 złociszy miesięcznie! A gdzie oświetlenie?
AGD? Aż takich rachunków to ja nie płacę...


Nie płacisz ty, lecz płacą inni. Znam przypadki moich znajomych gdzie rachunki za prąd naprawdę faktycznie sięgają 200, a nawet i to wspomniane przez ciebie 300 zł. Rozmawiamy tutaj oczywiście o okresie jednego miesiąca. Sam za prąd otrzymuje mniej więcej 210 zł miesięcznie, żona tak jak i w twoim przypadku ma laptopa, używa go raczej służbowo bo częściej jest z nim w pracy niż w domu, ja sam mam konfigurację z 300W zasilaczem, do tego dochodzi tylko Lodówka, Pralka (Obie Klasy A+, niby energooszczędne) od czasu do czasu sporadycznie telewizor, zazwyczaj wieczorami gdy już możemy pobyć trochę razem. Mieszkam w bloku, a głównym zarządcą jest PGKiM. Może po tej stronie leży wina, bo wszystkie opłaty (Czynsz, Woda, Prą Gaz) wykonujemy głównie przez ich siedzibę.

Chyba nieco odbiegliśmy od tematu, i chyba to nie miejsce na wszelkiego rodzaju spory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obliczenia są takie, że KWH kosztuje pi razy drzwi średnio około 52 grosze [zależnie od miejsca zamieszkania w naszym dzikim kraju]
Jeśli więc przyjąć że komputer faktycznie pobiera cały czas powiedzmy 400W to miesięczny koszt takiego urządzenia chodzącego no-stop 24/7 przez 31 dni wynosił by około 155zł.
Aczkolwiek sprzęt tyle mocy po primo nie pobiera non stop [mój teoretycznie wedle wyliczeń z podzespołów pobierać winien około 370 i jest po dosyć solidnym OC procesora].

Druga sprawa - takie urządzenia jak komputer, czajnik elektryczny, suszarka czy odkurzacz pobierają relatywnie najwięcej prądu, najmniej ciągną np nasze żarówki na ten przykład [choć generują z kolei największy koszt w sezonie np zimowym bo wtedy używamy ich przez bardzo wiele godzin, podobnie z lodówką w kwestii poboru mocy i sposobu oszczędzania energii to urządzenie nie ma startu do komputera chodzącego 24/7, aczkolwiek w skali miesiąca generuje większy koszt bo chodzi non stop a komputer nie]

U mnie w domu na ten przykład - TV chodzi ciągle bo to zabawka rodziców i katują go nawet jako background noise rozwiązując krzyżówkę xD [jak stereotypowy polak]
Mamy 240 litrową chłodnię która tez chodzi 24/7, lodówkę, pralkę, oświetlenie dosyć spore bo na podwieszanym suficie na ten przykład w łazience i przedpokoju oraz kuchni itp itd...
A rachunki miesięczne to około 150-160zł maks, zależnie czy dużo korzystam z komputera czy mało [zależy jaki miesiąc, ile wolnego co potrzebuje na nim robić czy pograć czy popracować etc...]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 13:57, Reinvented napisał:

Rozmawiamy tutaj oczywiście o okresie jednego miesiąca.


Ok, ale popatrz na swoje obliczenia! Za trzy dni pracy 31 złociszy? W ciągu miesiąca masz 310 złotych za sam komputer! Nigdy w życiu takich rachunków nie miałem, a przez długi czas miałem kompa działającego po 24h, bo w nocy odpalałem SETI@home i inne tego typu zabawki. Obecnie przy 2 kompach, AGD (poza palnikami kuchenki, które są na gaz), oświetleniu i prądożernej wannie z hydromasażem, który działa ładne kilka razy w miesiącu, rachunki mam w granicach 140 złotych z dopłatą kilkunastu złociszy wyrównania raz na jakiś czas. Do wspomniach 300 raczej daleko.

Stąd też wspomniany przeze mnie przecinek - jeśli powiesz, że w ciągu trzech dni komp zeżre prądu za 3 złote (w porywach do 5), to już prędzej się zgodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btw jest odpowiedź na pytania o badziewny poziom wydajności gry xD
BW odpisało mówiąc skrótowo, że wszystko jest ok, problem dotyczy tylko "kilku" osób [LOL...kilku... 16 tematów na forum z limitem postów, ładne kilka osób biorąc pod uwagę, ze na forum aktywnych jest około 10% ludzi subskrybujących grę] i ich cyt "lame computers" .... ręce opadają...
Faktycznie procesory i5-i7 kręcone na 4.5 i gtxy 560 i 590 to bardzo "lame computers", wiadomo, dziś każdy składa pieca na zamówienie w NASA standard....

Ehh jak ludzie pracujący w BW frajerami byli już w przypadku takiego potworka jakim był DA2 tak to frajerstwo względem graczy weszło im teraz w krew na full.
Reasumując - kolejne 2 miesiące w grze będą prawdopodobnie ostatnimi i kolejna dobra marka idzie na szubienice EA....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 14:32, Pietro87 napisał:

Btw jest odpowiedź na pytania o badziewny poziom wydajności gry xD


Tak, widziałem... Przegięli, i to na całej linii, tym tekstem. Ok, może i z ich obliczeń wynika, że problem jest marginalny, ale szkoda, że nie biorą poprawki na to, że są tłumy osób takich, jak ja, które po prostu nie wypowiadają się na oficjalnym forum i nie zgłaszają problemu, choć niewątpliwie go mają (1-3 fps przy locie promem po planecie?! ).

Cóż, mam nadzieję, że jednak wezmą się za robotę, bo inaczej naprawdę świetny tytuł, mający potencjał do tego, by zostać prawdziwym hiciorem, pójdzie się je...eee... ździć sobie po zielonej trawce. Co wtedy? Diablo III zostanie... Ale to nie to samo. Zabili SW:Galaxies, żeby nie robić konkurencji (bo chyba nikt nie ma wątpliwości, co do zbieżności dat), tymczasem wydali grę, która może okazać się świetnym przykładem "dorżnięcia watahy"... :/

Wszyscy razem: EA... DZIĘ-KU-JE-MY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 15:39, Ring5 napisał:

Zabili
SW:Galaxies, żeby nie robić konkurencji (bo chyba nikt nie ma wątpliwości, co do zbieżności
dat),


Czy za SWG nie stało czasem SOE? Jaki mieliby w tym biznes? Chyba że Lucas sypnął licencją, gdzie dostał więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie jeszcze jedna sprawa - kilku cwanych userów, jak to zawsze bywa, znalazło fakty i mity obaliło xD
O co mi chodzi - o to, że każdemu z nas TOR startuje w dwóch procesach, do tej pory każdy stawiał, że drugi proces to pozostałość po becie czyli ciągle aktywna konsola debuugera dla dev teamu, ale jednak nie !

To nic innego jak dosyć nietypowa forma... DRMu =)
Czyli znowu DRM zabija nam wydajność [DRM który ma chronić przed postawieniem priv serwera - bo nie postawi priva nie mając wszystkich niezbędnych elementów a te renderuje się z serwera BW więc dla piratów dupa zbita, gorzej że nasza uczciwych subskrybentów zbita po trzykroć]

Żeby nie nudzić, ludzie doszli po rozpakowaniu i analizie plików ddl gry, że kilka bibliotek działa na zasadzie remote renderingu, czyli sprawia, że gra nie renderuje tektur tylko z naszej instalacji i dysku a prosto... z serwera.
Wyniki jakie są - widać.
Żeby nie wiem jaki miał net to będzie rżnąć i meame leakować, bo serwer zasobów nie zwalnia, ładuje i zostawia [dlatego system z 8-16gb ram zachowuje się jak ślimak]
Jedyne pocieszenie maja ci co mieszkają niemalże po sąsiedzku z serwerowniami [serwery są w Dublinie] bo maja minimalny ping i najlepszy przesył.

Paranoja totalna, tak dać dupy to tylko mogło BW + EA.


Nota bene - to dlatego BW celowo zablokowało tekstury wysokiej jakości w grze i te pojawiają się tylko w cut-scenkach a nie non-stop na postaciach, bo dobrze wiedzieli, że dając te tekstury na całej linii ich cudowny DRM zarżnął by grę totalnie [hi resy są mniej więcej 2x większe niż obecne tektury].
Znów stajemy w obliczu sytuacji kuriozalnej - trzeba podziękować "hakerom" za wyciągniecie faktów na wierch i powiesić pod nosem kilka psów na twórcach gry za tak gówniane bijące w uczciwego usera rozwiązania [bo w to, że prv serw TORa kiedyś powstanie to raczej nikt chyba nie wątpi]

Ludzie tez zmierzyli zużycie łącza - w momencie gdzie stoi ekran loadingu jakiegoś obszaru jest prawie zerowe w momencie kiedy obszar zaczyna się czytać [pasek skacze do przodu] - zużycie łącza rośnie do maksimum co tylko potwierdza te rewelacje o zewnętrznym renderingu obiektów z serwera [do tego waga klienta obecnego a tego w pierwszej closed becie różni się o ponad 11 gb, pierwsza beta działał glanc bo renderowała wszystko z naszego hdd i dlatego ważyła o te 10gb więcej]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda - nie mam słów... To by wyjaśniało niesamowicie długi loading początkowy. Chociaż z drugiej strony mam 100 Mb łącze, ale nie mierzyłem zużycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne posty już z forum oczywiście administracja wywaliła, ale widzę, że pierwszy temat się ostał [chyba tylko dlatego, że autor w nim piszący używał tam słów "spekulacja" bo jeszcze nie było wszystkich faktów wyciągniętych na wierzch, ale generalnie w tym 1szym temacie jest wszystko to o czym pisałem i co potem wyskrobali userzy]

http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=162079

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować