Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2012 o 13:34, Deathscythe napisał:

Tak mnie naszło na przemyślenia.

Na większości serwerów Imperium wyraźnie dominuje nad Republiką.


No i bardzo dobrze. Dzięki temu mamy więcej cienkich impów do tłuczenia :D Przynajmniej u mnie na Nimanie. I nie czekamy zbyt długo na WZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 13:51, Elendil napisał:

I nie czekamy zbyt długo na WZ.


Z ciekawości sprawdziłem jak to wygląda u mnie i republika ma w porównaniu do imperium praktycznie natychmiastowe wejście.

http://www.videogamer.com/pc/star_wars_the_old_republic/news/what_bioware_has_planned_for_star_wars_the_old_republic.html

Dla zainteresowanych tak BTW ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 12:10, Pietro87 napisał:

Skill najważniejszy - Dark Charge dostaniesz na 14lvlu.


Ja bym do tej całej listy dodał jeszcze (jako warte wspomnienia) Channel the Force. Niby mała rzecz, a cieszy. Przez minutę, co trzy sekundy, przywraca nam i towarzyszowi 2% HP. Jak nietrudno obliczyć, przy około 10k HP, daje to darmowe 200 HP. A że trwa to minutę (czyli 20 cykli), w sumie odzyskujemy 4k zdrowia. To czasem może oznaczać różnicę między życiem i śmiercią w walkach z bossami.

A skoro już jesteśmy przy skillach, ja też zadam pytanko... Zauważyłem, że Mind Trap działa mi dość dziwnie (a może po prostu ja nie umiem z niego korzystać). Teoretycznie skill ten powinien ogłuszać cel na 60 sekund (na tej samej zasadzie, na jakiej działa Concussion Missile u BHa). Super. Tylko nie trwa to 60 sekund... Kilka razy miałem już sytuacje, w których rzucam to na jakiegoś Stronga czy Elite''a, atakuję jego przydupasów, a po około 5-10 sekundach Mind Trap przestaje działać i robi się nieciekawie. Upewniłem się, że ani ja, ani Khem nie używamy aoe (spróbowałem tego nawet z Khemem odesłanym), tylko mieczem macham - dokładnie to samo: kilka sekund i Mind Trap znika. Dziwne to trochę, u BHa nigdy takiego problemu nie miałem, 60 sekund to 60 sekund, bez wyjątków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 14:34, Shinigami napisał:

Z ciekawości sprawdziłem jak to wygląda u mnie i republika ma w porównaniu do imperium
praktycznie natychmiastowe wejście.

Dokładnie. Poza tym, po stronie Impów gra masa dzieciarni, która chce być "złym" dzięki czemu mamy nieco ułatwione zadanie w pvp. Większe prawdopodobieństwo trafienia na słabego przeciwnika. Wczoraj napadło na mnie po rozmowie questowej na Voss 4 impów level 44-46, ja 49. Nie wiem jak bo byłem pewny zgonu ale położyłem wszystkich przy pomocy tylko companiona a to moje pierwsze MMO i zabawa w pvp. A potem wypisują, że taki to a taki jest przepakowany i wymaga znerfienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też wasza postać w okienku podglądu, jak będzie np. pancerz wyglądał na postaci (Ctrl+LPM), wygląda strasznie rozmazania, jakby ustawienia grafiki zmieniły się na Low?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 13:45, Pietro87 napisał:

Powiem tak technicznie pomysł racjonalny, merytorycznie tragedia.
Bo taki system musiał by istnieć dla republiki prawda ? A teraz wytłumacz mi rozsądnie
czemu jedi mordują innych jedi xD


Właśnie dlatego zaznaczyłem, że dotyczyłby on jedynie Imperium ;) Z Republiką nie widzą rozwiązania, ale w końcu fluffowo Jedi powinni być pacyfistami pozbawionymi emocji, etc.

Dnia 18.01.2012 o 13:45, Pietro87 napisał:

Weź też pod uwagę fakt, że sith vs sith to owszem racjonalna sytuacja, ale jednak imperium
łapę trzyma na jedności i otwarte wojny wewnętrzne non-stop nie są mile widziane ani
specjalnie tolerowane [vide kontrowersje wokół Kagathu w fabule Inkwizytora]


Dlatego trzeba by to jakoś rozwinąć, a nie dawać bezpośrednie ataki od razu na siedzibę gildii. Sam fakt walk między poszczególnymi Lordami czy Darthami jest normą, ale, jak powiedziałeś, nie są to otwarte starcia ;)

Dnia 18.01.2012 o 13:45, Pietro87 napisał:

Walkie wewnątrz frakcyjne to fabularnie nieziemska lipa, podobnie jak możliwość np dołączenia
sitha do gildii pełnej jedi jeśli takie bzdury tez by się pojawiły.


Wystarczyłoby to odpowiednio ubrać, żeby ludzie to kupili. Typu konflikt między gildiami/powerhouse narasta, zaczynają się jakieś sporadyczne napady albo pojedynki (i tutaj na przykład procentowy drop z każdego pokonanego na kody tarcz czy innego dostępu, których można użyć do wkradnięcia się na statek). A później abordaż zakończony przykładowo pojedynkiem liderów, jak we wspomnianym już Kagath. W końcu nad tą grą pracowało DWUNASTU pisarzy! Wierzę w ich możliwości wytworzenia sensownego tła fabularnego dla takich akcji ;)

Dnia 18.01.2012 o 13:45, Pietro87 napisał:

Btw a patchu 1.2 mamy dostać statki gildyjne.


Zobaczymy. Na razie czekam na normalny roster i bank :P

Dnia 18.01.2012 o 13:45, Pietro87 napisał:

No i generalnie nie róbmy z SW drugiego WoWa, można wykorzystac inne ciekawsze patenty
[vide wprowadzenie czegoś na kształt WOE z Ragnaroka]


Najchętniej, to bym zobaczył rozwiązania PvP przeniesione żywcem z Warhammer Online (który przecież też jest własnością Bioware już). Przecież system dominacji na poszczególnych planetach można śmiało wprowadzić i wieńczyć to atakiem na stolicę/flotę/pojedyncze statki. Tutaj nawet nie trzeba się specjalnie fabularnie starać, tylko wprowadzić jakiś rozsądny (tjaaa - dla Bioware to będzie stunlock fest) system dominacji w galaktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi Mind Trap nigdy się nie wysypał.
Działał zawsze bez problemów na elity zarówno te w regularnym świecie jak i na H4 czy flashach/op.

Co do rozmowy tu wyżej kolegów o tym, ze w impach gra kupa dzieciarni - wszystko zależy od serwera.
W republice jest gdzieniegdzie to samo.
Ja siedzę w gildii która jest nastawiona na casual playing, tzn wszyscy mamy pracę, rodziny, niektórzy dzieci, nie ma chyba nikogo niżej 20+.
A randomy - to randomy, zarówno pełno takich w impach jak i republice.


@igor1_2_3

Znany bug, aczkolwiek jest traktowany jako błąd o niskim priorytecie, więc naprawią jak naprawią.
Podglądaj sobie pełne sety na companionach u nich wyświetla normalną teksturę hi-res.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 17:04, Deathscythe napisał:

Okej... 9+ w CDA? Za co ja się pytam? ;o


9 za universum Star Wars, a plusik za dobre chęci ? ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 17:04, Deathscythe napisał:

Okej... 9+ w CDA? Za co ja się pytam? ;o


Za ferrari.

A tak poważnie, ktoś się orientuje, czy robiąc postać na innym serwerze będzie ona brana pod uwagę w systemie Legacy na innym serwerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam słów...
Z racji tego, że gram ostatnio na kompie brata bo on wyjechał na urlop to stwierdzam DRAMAT.
Na illum była rzeź, ale wydajność to DRAMAT totalny....
Poziom 11-14fps, do tego wypieprzający się co chwilę na ekran jakiś loading splash , no żenada niemiłosierna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 18:11, Pietro87 napisał:

Nie mam słów...


Heh... witaj w moim świecie :] No cóż, przynajmniej stary X-Com mi chodzi bez zarzutu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 18:27, Undertaker napisał:

Kopią grób dla noworodka. :(


Wykopali dla podobnych rozgrywek w chwili gdy zdecydowali się na ten a nie inny engine ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patch świetny, nie ma co. Poza znakomitą poprawą wydajności (na Ilum okolice 1 fps, na warzonach lekki spadek), doszły teraz losowo pojawiające się ekrany ładowania. Błąd z dziennymi questami pvp oczywiście nadal występuje, za ciężka to sprawa dla pracowników Bioware. Do tego przez oddzielenie graczy z maksymalnym levelem, na warzony czeka się nie maksymalnie 10 minut, ale minimalnie 20. Subskrypcji nie przedłużam, więc w sumie i tak mnie to teraz mało interesuje, ale przynajmniej miałem okazję sprawdzić co popra... czego nie poprawili :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... Byłem jednym z najbardziej zagorzałych obrońców BioWare. Niektórzy wręcz nazywali mnie biodronem, mimo, że nie szczędziłem BioWare''owi i TORowi słów krytyki. A jednak cały czas miałem nadzieję, że wszystko się ułoży, że naprawią błędy, że gra zacznie w końcu śmigać, jak należy...

Odpaliłem po maintenance TORa, pograłem z pół godziny i właśnie go wyłączyłem. Idę pograć w X-Coma. Muszę odpocząć, uspokoić się, bo mam ochotę komuś nabluzgać. Nie wiem, czyj debilny łeb nadzoruje implementację patchy, ale, do jasnej cholery, wypadałoby jednak je przetestować przed puszczeniem w świat. Najlepiej nie na komputerze oddalonym od serwera o 5 metrów, ale na kompach z całego świata! Przecież w to się nie da grać, jak rany! Co chwilę splash screen, spadki fpsów (a mówi to osoba, która była w stanie grać mając w okolicach 8-12 fpsów czasami). Tragedia.

Naprawdę dobrze życzę TORowi, bo cały czas twierdzę, że gra jako taka jest świetna. Ale osobę odpowiedzialną za wybór silnika powinno się rozstrzelać. Natychmiast i to tępymi nabojami! (Nie wiecie czemu tępymi? Żeby bardziej bolało :] ). Odnoszę wrażenie, że jeszcze przed wakacjami będziemy się chyba z TORem żegnać, bo jeśli tak dalej pójdzie, to po patchu 1.2 w ogóle się nie da grać.

Jak dla mnie - przerwa. Nie wiem, jak długa, ale na pewno jakąś przerwę sobie zrobię. Może dzień, może tydzień... Dziś, w każdym razie, do TORa wracać nie mam ochoty. To chyba o czymś świadczy.

:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować