Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2012 o 00:32, Zb4wiciel napisał:

Ja na Hoth przyleciałem dopiero na 43-44 lvlu...robisz bonus series z poprzednich? :p


Yup. Ale nie robię zadań grupowych, bo na planetach jest po 10-20 osób.

@Pietro87 - dzięki, wszystko wyjaśnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noobowskie pytanie. Co robię nie tak? Zainstalowałem grę i teraz launcher zgłasza mi, że nie mam aktywnej subskrycji i szczerze w tym momencie się gubię, bo karty kredytowej czy debetowej jako tako nie mam (niby mam płatnicza, ale zgłasza mi ciągle, że numer jest nieprawidłowy), a jak wpisuje ponownie klucz aktywacyjny to mi go nie przyjmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 13:07, Some_kind_of_Devil napisał:

Noobowskie pytanie. Co robię nie tak?


Teoretycznie gra oferuje darmowe 30 dni. Teoretycznie, ponieważ aby z nich skorzystać, musisz podać od razu (przy dodawaniu gry do konta) formę płatności. Tu masz tak naprawdę trzy opcje:
1) karta płatnicza - prawie na pewno z góry skazane na niepowodzenie, bo z jakiegoś powodu ich system odrzuca 90% kart. Nie i koniec, żadne prośby ani groźby nic nie dadzą.
2) paypal - jeśli masz kartę płatniczą (co to jest karta płatnicza, skoro piszesz, że nie jest ani kredytowa, ani debetowa?), zakładasz sobie konto na paypalu, podajesz tam dane swojego konta i karty, po czym wszelkie płatności robisz przez nich; czyli, w skrócie, TOR zwraca się do paypala z prośbą o sprawdzenie Twojego konta, paypal weryfikuje, że takie istnieje, i gotowe.
3) pre-paid - chyba najprostszy (a na dłuższą metę - również najtańszy) sposób płatności. Po prostu, znajdujesz sklep, w którym sprzedawane są pre-paidy (np. keye.pl), kupujesz, dostajesz mailem, dodajesz do konta - gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 13:31, Ring5 napisał:

2) paypal - jeśli masz kartę płatniczą (co to jest karta płatnicza, skoro piszesz, że
nie jest ani kredytowa, ani debetowa?), zakładasz sobie konto na paypalu, podajesz tam
dane swojego konta i karty, po czym wszelkie płatności robisz przez nich; czyli, w skrócie,
TOR zwraca się do paypala z prośbą o sprawdzenie Twojego konta, paypal weryfikuje, że
takie istnieje, i gotowe.

Pomieszało mi się, mam kartę debetową i na razie brak czasu na zakładanie konta w paypalu, wrócę z pracy to założę.
Ostatecznie chodzi mi o to żeby pograć i sprawdzić czy będę chciał przedłużać subskrycję. Jeśli podejmę taką decyzję z miejsca przerzucę się na pre-paidy, ale póki co nie wydam kolejnych 90zł, żeby skożystać z darmowych 30 dni grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2012 o 13:31, Ring5 napisał:

1) karta płatnicza - prawie na pewno z góry skazane na niepowodzenie, bo z jakiegoś powodu
ich system odrzuca 90% kart. Nie i koniec, żadne prośby ani groźby nic nie dadzą.


Wszystkie moje karty mogłem przypisać, w dniu premiery przez 4 dni nie chciało zaakceptować mojego master carda, potem wszystko już działało.

Dnia 20.01.2012 o 13:31, Ring5 napisał:

2) paypal - jeśli masz kartę płatniczą (co to jest karta płatnicza, skoro piszesz, że
nie jest ani kredytowa, ani debetowa?), zakładasz sobie konto na paypalu, podajesz tam
dane swojego konta i karty, po czym wszelkie płatności robisz przez nich; czyli, w skrócie,
TOR zwraca się do paypala z prośbą o sprawdzenie Twojego konta, paypal weryfikuje, że
takie istnieje, i gotowe.


Jak do PP przypiszesz kartę która nie chciała się przypisać do konta w TOR to też ci odrzuci, zwłaszcza jeśli będzie to świeży PP przed weryfikacją [obciążenie na 6zł przez system paypala, wklepanie ich kodu weryfikacji i potem zwrot owych 6zł]

Dnia 20.01.2012 o 13:31, Ring5 napisał:

3) pre-paid - chyba najprostszy (a na dłuższą metę - również najtańszy) sposób płatności.
Po prostu, znajdujesz sklep, w którym sprzedawane są pre-paidy (np. keye.pl), kupujesz,
dostajesz mailem, dodajesz do konta - gotowe.


Najlepszy bo nie ma obawy, że BW znowu spowoduje straszliwy błąd strony głównej i przycisk "cancel subscription" magicznie zniknie.


Btw darmowe 30 dni się skończyło i widać nieziemskie wyludnienie na serwerach, chyba jednak TOR pobije rekord największego olania subskrypcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 13:07, Some_kind_of_Devil napisał:

Noobowskie pytanie. Co robię nie tak? Zainstalowałem grę i teraz launcher zgłasza mi,
że nie mam aktywnej subskrycji i szczerze w tym momencie się gubię, bo karty kredytowej
czy debetowej jako tako nie mam (niby mam płatnicza, ale zgłasza mi ciągle, że numer
jest nieprawidłowy), a jak wpisuje ponownie klucz aktywacyjny to mi go nie przyjmuje.


Wpisz kod z pudełka jeśli takowego nie masz zakup taki na stronie: [bez krypto-reklamy]

Spoiler

keye.pl

lub
Spoiler

gamecodes.pl

Koszt takiego klucza aktywacyjnego to mniej więcej 150-160 zł. W zależności od sklepu, i zniżek.

Jeśli nie posiadasz karty kredytowej/debetowej. Ponownie odsyłam cię na te dwie strony: [bez krypto-reklamy]
Spoiler

keye.pl

lub
Spoiler

gamecodes.pl

i zakup klucz Pre-Paid na 60 dni. Koszt takiego klucza to od 90 do 100 zł Chociaż cena, różnie się waha.

Gdy już oby dwa kody pozyskasz, przejdź na stronę www.swtor.com Zaloguj się na swoje konto, lub jeśli takiego nie posiadasz stwórz je.

Przejdź do zakładki "Code Redemption" https://account.swtor.com/user/codes na swoim profilu po czym kliknij "Enter Code"

Wprowadź kod aktywacyjny gry z pudełka lub ze skanu który otrzymałeś zakupując klucz przez sklep internetowy.

Następnie, aktywuj swój Pre-Paid na 60 dni. I wszystko! Właśnie stałeś się szczęśliwym posiadaczem gry Star Wars: Old Republic, i możesz się nią śmiało cieszyć przez 90 kolejnych dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 13:35, Some_kind_of_Devil napisał:

póki co nie wydam kolejnych 90zł, żeby skożystać z darmowych 30 dni grania.


A nie, to nie tak... Tylko w przypadku pre-paidów nie masz wyboru i raz kupiony musisz wykorzystać. Jeśli wybierzesz opcję paypal i system zweryfikuje sobie, że takie konto jest, nie płacisz absolutnie nic przez okres 30 darmowych dni. Dopiero w ostatnim dniu tego okresu pieniążki zostaną ściągnięte. Ale i tak przez cały ten okres w każdej chwili możesz subskrypcję anulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 13:37, Pietro87 napisał:

Wszystkie moje karty mogłem przypisać, w dniu premiery przez 4 dni nie chciało zaakceptować
mojego master carda, potem wszystko już działało.


Żadnej mojej nie przyjęło i wiem, że wiele osób miało z tym problem. Był chyba nawet o tym wątek na forum. Może teraz coś zmienili, ale jeszcze niedawno widziałem, że ktoś miał problemy z kartą...

Dnia 20.01.2012 o 13:37, Pietro87 napisał:

Jak do PP przypiszesz kartę która nie chciała się przypisać do konta w TOR to też ci odrzuci


Nie odrzuci ;) A przynajmniej mojej nie odrzuciło. Próbowałem normalnie kartą opłacić, nie poszło. Ta sama karta przez paypal śmiga aż miło. Pieniążków też żadnych nie pobierało :)

Dnia 20.01.2012 o 13:37, Pietro87 napisał:

Najlepszy bo nie ma obawy, że BW znowu spowoduje straszliwy błąd strony głównej i przycisk
"cancel subscription" magicznie zniknie.


Oj, czepiasz się... Może po prostu akurat sformatowali internet? Albo zgrali go na dyskietkę? ;]

Dnia 20.01.2012 o 13:37, Pietro87 napisał:

Btw darmowe 30 dni się skończyło i widać nieziemskie wyludnienie na serwerach, chyba
jednak TOR pobije rekord największego olania subskrypcji.


Nie da się ukryć... Wchodzę na flotę Republiki, lekkie zdziwienie, że śmiga bez spowolnień, sprawdzam "Who" - 32 osoby O_o Ja rozumiem, że to Republika, ale nie przypominam sobie, by po stronie imperialnej liczba osób na stacji spadła kiedykolwiek poniżej 60-70...

Coś mi mówi, że chyba długo się tym TORem nie nacieszymy... A oni już content na 2013 szykują :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleca pewnie masywne serwer merge w trakcie których tez naprodukuje się od wuja i trochę błędów [zgubione konta, pokasowane itemy, konflikty tych samych nicków postaci - ot standard] a następnie poleci model f2p i słaba i tak jakość [w kwestii technicznej, tzn marna wydajność, bugi itp] spadnie niżej niż dno + obowiązkowy item shop gdzie zapanuje zasada p2w.
Najlepiej by było gdyby TORa odkupił od partaczy z BW ktoś kompetentny kto się na rynku umie utrzymać po czym wykorzystał by potencjał tej gry z pożytkiem dla graczy - na co niestety szans nie ma i jesteśmy skazani na obecny BW Fail Brigade...


P.S.
Dziś do wbity na WZ czekałem 11 min, jak już się zaczęło to skończyło się w 120 sekund bo po stronie republiki było zbyt mało ludzi, zgarnąć zdążyłem całe bodajże 47 WZC [sukces osiągnięty spamem AOE i protekcją jednego kolesia obok mnie, jakoś te 3 medale wpadły]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 13:50, Pietro87 napisał:

Poleca pewnie masywne serwer merge w trakcie których tez naprodukuje się od wuja i trochę
błędów


Szczerze? Akurat to mi nie przeszkadza. Naprawdę bym się nie obraził, gdybym mógł z moimi postaciami przenieść się np. na Basilisk Droid (gdzie gra sporo gramowiczów i Polaków w ogóle), bo Starstorm One stało się nieoficjalnym oficjalnym serwerem rosyjskim i zaczyna to być irytujące.Nawet, gdyby ceną za taki transfer była część itemów, to jestem gotów tę cenę zapłacić. Trudno, zrobi się nowe.

Dnia 20.01.2012 o 13:50, Pietro87 napisał:

na co niestety szans nie ma i jesteśmy skazani na obecny BW Fail Brigade...


... która to ekipa skutecznie pogrzebie TORa, a wraz z nim szanse na jakiekolwiek MMO w świecie GW. Doprowadzili do upadku Galaxies (zapewne dochodząc do porozumienia z Lucasem, który nie przedłużył licencji SOE), które jakoś sobie radziło, teraz dobiją TORa i pozostanie nam jedynie marzyć o tym, by w końcu ukazało się MMO oparte na Firefly.

A z innej beczki

Spoiler

zrobiłem dziś pierwszy raz odpowiednik Black Talon po stronie Republiki, czyli The Esseles. Ja pierniczę, ponad godzinny Flashpoint na 10 poziomie! Black Talon zajmuje 20 minut, może trochę więcej, ale na pewno nie godzinę, jak rany. Zacząłem o 10:39, skończyłem tuż przed dwunastą. Przynajmniej miałem szczęście (a gostek, który grał ze mną - wyjątkowego pecha), bo praktycznie wszystkie dropy z bossów, których jest tam znacznie więcej, niż na Black Talon, były przeznaczone dla Commando i wygrywałem wszystkie rzuty. Rezygnowałem (nawet Greed nie brałem) tylko z lekkich/średnich pancerzy i przedmiotów, z których na pewno nie skorzystam, np. z blasterów. Czy mi się wydaje, czy rezygnacja z przedmiotu zwiększa wartość rzutu przy kolejnym losowaniu?



P.S. Jakie masz Crew Skills? Bo stronę wcześniej pytałem o CS dla Troopera, waham się między CyberTech a BioChem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 14:40, Selv napisał:

Na Narshadda jest przecież taki AH, tam się idzie na 19lv :P


Wiem, ale między 10 poziomem, kiedy zdobywa się Crew Skills, a 19, jest ogromna przepaść. W tej chwili jestem na 11 poziomie, a już mam Slicing w okolicach 35. W tym tempie doszedłbym spokojnie do około 100 (co najmniej), zanim dotarłbym do AH na Nar Shaddaa.

Dlatego też pisałem wcześniej, że brak możliwości swobodnego przesyłania przedmiotów między swoimi postaciami jest, moim zdaniem, bez sensu. Wcześniej czy później i tak będę mógł to robić (właśnie dzięki AH), w ten sposób tracę tylko czas, surowce i szanse na wykorzystanie wcześniejszych postaci. Obecnie mam już pomarańczowy Assault Cannon, więc mój BH mógłby stworzyć dla mnie jakąś dobrą lufę. Ale nie, bo nie mogę jej przesłać bez AH.

Kompletnie bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 14:54, Ring5 napisał:

Ale nie, bo nie mogę jej przesłać bez AH.

Kompletnie bez sensu.


granie po obu stronach servera to juz jest patologia, a co bedzie nastepne ? Teksty w stylu: "czemu nie moge zalogowac sie na 2och postaciach na raz na jednym koncie? pozabijalmbym sam siebie i bedzie profit bez trudow walki" Oj lewych ustawek i podkladania sie jest pewnie od cholery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 15:02, EmperorKaligula napisał:

granie po obu stronach servera to juz jest patologia [...]


Raczej rzeczywistość w dzisiejszych tytułach, a niech się bawią i narzekają na pierdoły, w końcu ile trwa wbicie tych paru poziomów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 15:02, EmperorKaligula napisał:

granie po obu stronach servera to juz jest patologia


Pedofilia jest patologią. Okrucieństwo w stosunku do zwierząt jest patologią. Prowadzenie po pijanemu jest patologią. Granie po obu stronach serwera... Chyba raczej bym tego tak nie określił. I zachowaj, proszę, tego typu określenia dla siebie. Każdy gra tak, jak chce i po to masz 8 slotów na serwer, żeby móc wypróbować każdą dostępną klasę, a nie tworzyć osiem klonów. Chyba, że ktoś tak lubi...

Dnia 20.01.2012 o 15:02, EmperorKaligula napisał:

a co bedzie nastepne ?


Widzę, że chyba niektóre rzeczy trudno zrozumieć, jak nie ma się karteczki ze szkicem poglądowym. Pozwól zatem, że wyjaśnię tak prosto, jak potrafię... Otóż w TORze można przesyłać przedmioty między frakcjami. Umożliwia to mechanika gry, którą nazwano umownie "neutral AH". Moja postać - Imp idzie w takie miejsce, wrzuca jakiś przedmiot, wylogowuję się, następnie loguję się inną postacią, tym razem Repem, szukam tamtej aukcji i kupuję dany przedmiot. Na razie jasne, mam nadzieję? To idziemy dalej.

Skoro fizycznie możliwe jest, by jedna frakcja przekazała drugiej frakcji jakieś przedmioty (ba, można w ten sposób nawet przekazywać kasę nowym postaciom - nowy gostek tworzy aukcję z jakimś szarym przedmiotem za, powiedzmy, 20k kredytów, logujemy się bogatą postacią, która ten przedmiot kupi i gotowe), czemu w takim razie to komplikować? Czemu konkretnie ma to komplikowanie służyć? Czym, wreszcie, różni się to od prostego przesłania takiego przedmiotu mailem, oszczędzając w ten sposób czas gracza? Rezultat byłby dokładnie tak sam: postać A przekazała postaci B przedmiot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz skargę do BW które zachęca stawiając za przykład ikony sagi Anakina i Lukea do grania po obu stronach barykady bo system legacy ma dawać z tego profity.
Dziękuje, do widzenia.


@Ring5

Poleciałem w cyber którego nie mam czasu rozwijać xD [ani czasu ani kasy, w końcu dorobiłem się speeder pilotingu lvl2, - a spłukałem sie forgowaniem pomarańczowych setów dla companionów]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 17:50, Ring5 napisał:

Pedofilia jest patologią. Okrucieństwo w stosunku do zwierząt jest patologią. Prowadzenie
po pijanemu jest patologią. Granie po obu stronach serwera... Chyba raczej bym tego tak
nie określił. I zachowaj, proszę, tego typu określenia dla siebie. Każdy gra tak, jak
chce i po to masz 8 slotów na serwer, żeby móc wypróbować każdą dostępną klasę, a nie
tworzyć osiem klonów. Chyba, że ktoś tak lubi...


w kategoriach mmo, farmienie sobie pvp na ustawkach jest patologia i juz. W WARze bylo to karane banami czasowymi. Zwykle pvp i skill nie ma zadnego znaczenia. Bo ktos sobie na lewo wymaxuje postac. W 100% wypacza to sens pvp i jest furtka do naduzyc.

co do slotow... z tego co wiem kazda strona ma 4 klasy gdzie kazda na 10 lvlu ma 2 calkowicie rozne specjalizacje. 4*2=8 jesli dobrze licze. Idealne aby poznac wszytkie smaczki jednej strony konfliktu.

Dnia 20.01.2012 o 17:50, Ring5 napisał:

Widzę, że chyba niektóre rzeczy trudno zrozumieć, jak nie ma się karteczki ze szkicem
poglądowym. Pozwól zatem, że wyjaśnię tak prosto, jak potrafię... Otóż w TORze można
przesyłać przedmioty między frakcjami. Umożliwia to mechanika gry, którą nazwano umownie
"neutral AH". Moja postać - Imp idzie w takie miejsce, wrzuca jakiś przedmiot, wylogowuję
się, następnie loguję się inną postacią, tym razem Repem, szukam tamtej aukcji i kupuję
dany przedmiot. Na razie jasne, mam nadzieję? To idziemy dalej.


to raczej Ty nie rozumiesz po co jest AH. Do handlu. Neutral AH jest do handlu pomiedzy frakcjami. Matsy czy quest itemki kazdemu sa potrzebne niezaleznie od strony konfliktu. A pieniadz nie smierdzi. Do przesylania przedmiotow pomiedzy postaciami jest poczta. Jak nie mozesz przesylac nic przeciwnej frakcji albo nie masz banku wspolnego na cale konto to widocznie autorzy nie chcieli tego.

Dnia 20.01.2012 o 17:50, Ring5 napisał:

Skoro fizycznie możliwe jest, by jedna frakcja przekazała drugiej frakcji jakieś przedmioty
(ba, można w ten sposób nawet przekazywać kasę nowym postaciom - nowy gostek tworzy aukcję
z jakimś szarym przedmiotem za, powiedzmy, 20k kredytów, logujemy się bogatą postacią,
która ten przedmiot kupi i gotowe), czemu w takim razie to komplikować? Czemu konkretnie
ma to komplikowanie służyć? Czym, wreszcie, różni się to od prostego przesłania takiego
przedmiotu mailem, oszczędzając w ten sposób czas gracza? Rezultat byłby dokładnie tak
sam: postać A przekazała postaci B przedmiot.


to ze cos jest mozliwe nie znaczy ze musze sie na to zgadzac. W wowie tez sa neutral AH ale nie mozna miec postaci po obu stronach na tym samym serverze. I to ma dla mnie sens.

Posiadanie postaci po obu stronach konfliktu na tym samym serverze jeszcze zaboli EA. Przez takie przewalki jak mowisz, alty po drugiej stronie konfliktu beda super szybko osiagaly maxymalny lvl co przy mocno singlowym mmo drastycznie zmiejszy ilosc potrzebnych abonamentow do zobaczenia wszystkiego. No i mozna zapomniec o evenatach dla stron konfliktu, bo kazdy jest kazdym i nie bedzie to mialo sensu. "O przegralismy event, to ide na druga strone konfliktu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 18:38, Pietro87 napisał:

Napisz skargę do BW które zachęca stawiając za przykład ikony sagi Anakina i Lukea do
grania po obu stronach barykady bo system legacy ma dawać z tego profity.
Dziękuje, do widzenia.


mam w dupie sage, star warsowego swiata nie lubie. Krytykuje sens mechaniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować