Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Ale widze tu czasami śmieszne rzeczy.

Ogólnie każdy coś tam powie mozna nawet w jakiejś części prawdziwe , no ale tylko w części.

I nie rozumiem wogóle ludzi którzy doradzają innym w wyborze klasy/skill tree. Teoretycznie każda klasa jest równie dobra, więc nie ma co się sugerować tematem "która klasa ma najlepszy DPS w PVP" itd. Nawet jezeli w tej chwili jakaś klasa jest OP w następnym paczu może dostać takiego nerfa, ze wszystkie dzieci szlag trafi.

Jedyne co rzeczywście można zauważyć że niektóre klasy sa łatwiejsze w użyciu, i niewprawiony gracz penie lepiej będzie DPSował na Sniperze niz Powertechu. Jeżeli ktoś chce pobawić sie przez chwile to może mozna by się tym przejmować, ale jezeli chcecie zostać w grze na dłużej to nie ma to sensu (a wedłóg mnie graw kilka MMo przez chwile i zaczynanie następnych to głupota).

A z znalezieniem miejsca w Operacjach nie ma ŻADNYCH problemów - nigdy przez 2 lata nie widziałem żeby kogoś wyżucili bo nie podobała Im się klasa postaci NIGDY. Jeżeli kogoś wyżucą to za małe HP (czyli słaby gear) albo po prostu potrzebują kogos w innej roli (rDPS mDPS).

Zresztą Operacje Sm to teraz kpina -ostatnio w SnV 16ppl SM mieliśmy w teamie Inquisitora lev 55 :) (czyli nie wygrał jeszcze adv class). A OPeracje w HM i NiM i tak powinno się robić tylko w gildiach albo ze znajomymi.

Ja jestem w SWTOR od 2 lat bez przerwy w subscrybcji i nie żałuję, gra sie naprawdę rozrasta w fajnym tępie. Bardzo fajnie się robi OPSy w guildi, a nawet w PUGach. no a niedługo pojawi sie Starfighter czyli jakby osobna gra w Grze.

Btw gram BH Powertechiem w skilach głownie w Adv Prototype na Tomb of Freedom Nad

Na koniec jeszcze raz apeluje o nie robienie nowym graczom wody z mózgu.

Pozdrawiam -Disemboweler <Skyfall>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 12:15, Sipso napisał:

Może inaczej. Są trzy serwery każdego typu (PvE, PvP i RP) na region Europy (Europa,
Francja, Niemcy jeżeli dobrze pamiętam). Więc albo idziesz na Tomb of Freedon Nadd (pvp)
albo na The Rec Eclipse (PvE) lub The Progenitor (RP). Bo wątpię byś na francuskich czy
tym bardziej niemieckich znalazł więcej polaków :P


BTW czy ktoś ma może postac na serwerze RP ?
Zawsze sie zasanawiałem czy wogóle jest jakaś różnica w graniu na serwerze RP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 10:02, Angmir napisał:

I nie rozumiem wogóle ludzi którzy doradzają innym w wyborze klasy/skill tree.


Szkoda. Jak na kogoś, kto siedzi w grze 2 lata, powinieneś się już przyzwyczaić do tego, że pytania o to, który skill tree wybrać, są na porządku dziennym. W takiej sytuacji większość doradzi to drzewko, w którym ma najwięcej doświadczenia, lub którym mu się najlepiej grało.

Dnia 27.11.2013 o 10:02, Angmir napisał:

Teoretycznie każda klasa jest równie dobra


Dobrze, że dodałeś "teoretycznie", bo rzeczywiście jest to tylko i wyłącznie teoria. W praktyce jest zupełnie inaczej (porównaj sobie np. Opa i Sorca w roli healerów, chociażby).

Dnia 27.11.2013 o 10:02, Angmir napisał:

Nawet jezeli w tej chwili jakaś klasa jest OP w następnym paczu może
dostać takiego nerfa, ze wszystkie dzieci szlag trafi.


Czemu uważasz, że to są "dzieci"?

Dnia 27.11.2013 o 10:02, Angmir napisał:

Jedyne co rzeczywście można zauważyć że niektóre klasy sa łatwiejsze w użyciu, i niewprawiony
gracz penie lepiej będzie DPSował na Sniperze niz Powertechu.


Ale przecież głównie to ludzie mają na myśli! Jeśli ktoś zadaje pytanie "która klasa jest lepsza", to na 90% można założyć, że jest w grze nowy i chodzi mu o pogranie klasą, którą nie będzie ginął co chwilę.

Dnia 27.11.2013 o 10:02, Angmir napisał:

a wedłóg mnie graw kilka MMo przez chwile i zaczynanie następnych to głupota.


Każdy ma prawo grać tak, jak lubi.

Dnia 27.11.2013 o 10:02, Angmir napisał:

A z znalezieniem miejsca w Operacjach nie ma ŻADNYCH problemów - nigdy przez 2 lata nie
widziałem żeby kogoś wyżucili bo nie podobała Im się klasa postaci NIGDY.


Co ma znalezienie miejsca w operacjach do wyrzucania kogoś z drużyny? Chodzi o to, ile będzie się czekało na zaproszenie, a nie o to, czy później kogoś wywalą. Nie bez powodu DPSi przy flashpointach czekają na ekipę znacznie dłużej, niż Healerzy.

Dnia 27.11.2013 o 10:02, Angmir napisał:

Na koniec jeszcze raz apeluje o nie robienie nowym graczom wody z mózgu.


Jeśli uważasz, że doradzanie komuś, kto o poradę pyta, jest robieniem wody z mózgu, to chyba jesteś na niewłaściwym forum.

A na koniec:

Nie wogóle, tylko "w ogóle"
Nie wedłóg, tylko "według"
Nie z znalezieniem, tylko "ze znalezieniem"
Nie wyżucili, tylko "wyrzucili"
Nie wyżucą, tylko "wyrzucą"
Nie tępie, tylko "tempie"
Ponadto nie jesteśmy Niemcami i NIE piszemy rzeczowników z wielkiej litery ("Im", "Grze""). Pozostałe rzeczy pominę, uznając, że to literówki, a nie brak znajomości ortografii i interpunkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 12:15, Sipso napisał:

Może inaczej. Są trzy serwery każdego typu (PvE, PvP i RP) na region Europy (Europa,
Francja, Niemcy jeżeli dobrze pamiętam). Więc albo idziesz na Tomb of Freedon Nadd (pvp)
albo na The Rec Eclipse (PvE) lub The Progenitor (RP). Bo wątpię byś na francuskich czy
tym bardziej niemieckich znalazł więcej polaków :P


Chodzi po prostu o to że samemu nie chce mi się grać, niecały rok temu grałem w gildii, gdzie ludzie byli różnej narodowści, mimo wszystko nigdy na żadnego gracza od nas nie trafiłem, tak żeby z nim dłużej pograć i pogadać.

Po prostu chodzi o to że może gdybym trafił na jakąś polską gildie, to wreszcie bym miałbym motywacje do dalszej gry :P

A na marginesie, przydałaby mi się osoba co już gra dłuższy czas bez przerwy bo w ToR''ze zrobili tyle aktualizacji, że od mojej ostatniej wizyty w tym uniwersum zmieniło się nie do poznania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak czy siak, masz do wyboru The Red Eclipse, Tomb of Freedon Nadd i The Progenitor, czyli trzy serwery ogólnoeuropejskie. Na francuskie i niemieckie nie ma co próbować ofc.

Żadnych polskich gildii ci nie polecę bo żadnych nie znam poza Polish Galactic Legion na Red Eclipse. Ale to typowa masówka i po dwóch dniach w niej miałem dość ignorowania i ogólnie wytworzonego kółka wzajemnej adoracji, gdzie ludzi spoza tegoż kółka zwyczajnie ignorowano na całości.

Jeżeli popytasz na czacie na pewno jakieś polskie gildie się znajdą. Jednak jak mówiłem, ja żadnej innej nie znam, samemu wolę mniejsze, wielonarodowościowe. Fajnie jest pogadać wtedy o kulturach, zwyczajach... No, taka gildia nie tylko do rajdowania i do widzenia.

Co do aktualizacji. Najlepiej zrobić nową postać. Tak nie będziesz musiał wyłapywać nowości wśród starych znanych rzeczy, a jedynie poznać całość na nowo. Jednak jeżeli masz postać już na 50lvl to bez problemu ogarniesz zmiany w klasach po prostu robiąc story na nowej planecie dobijając do 55lvl. Ilość zmian tylko wydaje się przytłaczająca. Wystarczy nie próbować robić wszystkiego na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 10:30, Ring5 napisał:

> I nie rozumiem wogóle ludzi którzy doradzają innym w wyborze klasy/skill tree.

Szkoda. Jak na kogoś, kto siedzi w grze 2 lata, powinieneś się już przyzwyczaić do tego,
że pytania o to, który skill tree wybrać, są na porządku dziennym. W takiej sytuacji
większość doradzi to drzewko, w którym ma najwięcej doświadczenia, lub którym mu się
najlepiej grało.


Czyli tylko potwierdzasz że to nie ma sensu bo takie opinie nie mają w sobie nic z prawdy a jedynie powielanie schematu. Ta gra jest prosta jak budowa cepa - może na end game trzeba znać kilka prostyh zasad przy wybieraniu augumentów, omijania hard capa na Crit rating itd. ale to dopiero na samym końcu. Zreszta o ile ktoś niechce być w pierwszej 100 PVP i tak takie detale nie mają znaczenia.

Dnia 27.11.2013 o 10:30, Ring5 napisał:


> Teoretycznie każda klasa jest równie dobra

Dobrze, że dodałeś "teoretycznie", bo rzeczywiście jest to tylko i wyłącznie teoria.
W praktyce jest zupełnie inaczej (porównaj sobie np. Opa i Sorca w roli healerów, chociażby).


Teorie są poto żeby łatwiej upożądkować zmienne wystepujące w naturze. A takich teori jak twoja o wyższści Operative w roli Healera, jest cała masa ale to większa lub mniejsza bzdura. Sporo osób twierdzi np że to właśnie Sorc najlepiej healuje.

Dnia 27.11.2013 o 10:30, Ring5 napisał:


> Nawet jezeli w tej chwili jakaś klasa jest OP w następnym paczu może
> dostać takiego nerfa, ze wszystkie dzieci szlag trafi.

Czemu uważasz, że to są "dzieci"?


Wszyscy jesteśmy dziećmi ... Dorośli zazwyczaj podchodzą do wszystkiego z dystansem.

Dnia 27.11.2013 o 10:30, Ring5 napisał:

> Jedyne co rzeczywście można zauważyć że niektóre klasy sa łatwiejsze w użyciu, i
niewprawiony
> gracz penie lepiej będzie DPSował na Sniperze niz Powertechu.

Ale przecież głównie to ludzie mają na myśli! Jeśli ktoś zadaje pytanie "która klasa
jest lepsza", to na 90% można założyć, że jest w grze nowy i chodzi mu o pogranie klasą,
którą nie będzie ginął co chwilę.


Ginął co rundę ... o jakiej grze ty mówisz Counter Strike ? Tutaj nie ma rund - tutaj dobry gracz nie ginie w ogóle. Trzeba mieć naprawde dwie lewe ręce żeby "ginąć co runde". Wogóle to jest gra o niskim poziomie trudności. A wybranie klasy nie ma nic do tego czy będzie "ginął co rundę", jedynym kryterium wyboru klasy do grania w tej grze jest tylko i wyłącznie satysfakcja z gry nią ! A tego nie da się przewidzieć zanim zaczniesz grać. Dlatego każdy wybiera po prostu coś co go "rajcuje" - lubie Vadera biorę jaggernaulta, chce być jak han Solo biorę Smuglera itd. Po tym jak dojdzie tą postacią do konca bedzie już wiedział wszystko o innych klasach i wybierze taką której gameplay mu się podobał. I nic tu nie da mądre gadanie domorosłych ekspertów.

Dnia 27.11.2013 o 10:30, Ring5 napisał:

> a wedłóg mnie graw kilka MMo przez chwile i zaczynanie następnych to głupota.

Każdy ma prawo grać tak, jak lubi.


jak ktoś chce rozrywki na 2 tygodnie niech nie robi z tego żadnej filozofii bo w te 2 tygodnie i tak nie zostanie bogiem PVP niezależnie jaką klasę wybierze. To tak jakby doradzanie komuś kto tylko ogląda obrazki, którą książke przeczytać

Dnia 27.11.2013 o 10:30, Ring5 napisał:

> A z znalezieniem miejsca w Operacjach nie ma ŻADNYCH problemów - nigdy przez 2 lata
nie
> widziałem żeby kogoś wyżucili bo nie podobała Im się klasa postaci NIGDY.

Co ma znalezienie miejsca w operacjach do wyrzucania kogoś z drużyny? Chodzi o to, ile
będzie się czekało na zaproszenie, a nie o to, czy później kogoś wywalą. Nie bez powodu
DPSi przy flashpointach czekają na ekipę znacznie dłużej, niż Healerzy.


CZŁOWIEKU co ty piszesz - jakie czekanie na zaproszenie ? PUGi na flocie biora każdego jak leci, nikt nie patrzy na nic poza HP i rolą jaką spełnia twoja klasa rDPS mDPS Heal i Tank. A jeżeli w twojej gildi nie chcą cię brać do HMów i NiM to nie dlatego że masz "złą klasę" ale dlatego że jesteś nielubiany ! Albo jesteś noobem co zbioera wszystkie AOE. W mojej gildi 2 najlepszych healerów to Sorc i Operative, najlepiej Tankuje Assasin (tutaj zgodni śą wszyscy że to najgorsza klasa do Tankowania), a na DPS nikt nie zwraca uwagi czy jest Mara czy jest Merc.

Całą dyskusję prowadzimy a propo wybrania klasy postaci, a ty wyskaujesz z tekstem o ROLACH - klasa to np Jaggernault, a Rola to np. DPS. I 100% normalne jest ze jest więcej DPSów niż Healów czy Tanków. Nikt o zdrowych zmysłach nie ma pretensji o czekanie na FPty jako DPS. I to tylko na FP''ty bo w OPSach zwykle jest po równo chętnych. Ale nie o tym był a mowa !

Dnia 27.11.2013 o 10:30, Ring5 napisał:

> Na koniec jeszcze raz apeluje o nie robienie nowym graczom wody z mózgu.

Jeśli uważasz, że doradzanie komuś, kto o poradę pyta, jest robieniem wody z mózgu, to
chyba jesteś na niewłaściwym forum.


Puentą całej mojej wypowiedzi jest że takie akurat "doradzanie" jest o kant d****.

Dnia 27.11.2013 o 10:30, Ring5 napisał:


A na koniec:

Nie wogóle, tylko "w ogóle"
Nie wedłóg, tylko "według"
Nie z znalezieniem, tylko "ze znalezieniem"
Nie wyżucili, tylko "wyrzucili"
Nie wyżucą, tylko "wyrzucą"
Nie tępie, tylko "tempie"
Ponadto nie jesteśmy Niemcami i NIE piszemy rzeczowników z wielkiej litery ("Im",
"Grze""). Pozostałe rzeczy pominę, uznając, że to literówki, a nie brak znajomości ortografii
i interpunkcji.


Nigdy nie twierdziłem że jestem mistrzem ortografi, wytykanie innym takich błędów to dziecinada i szukanie tematu zastępczego. Nie mniej przepraszam jeżeli mój pospieszny styl pisania zostawia za dużo błędów.

Na koniec:

Ktokolwiek chce zacząć grać w SWTOR''a niech nie pyta sie o to jaką klase wybrać na forach czy gdziekolwiek, bo to bezproduktywne. - Zapewniam was że wszystkie klasy postaci sa grywalne potrzebne i ludzie są zadowoleni grając KAŻDĄ z Advanced Class. Jeżeli nie znacie grywybierzcie klasę która sie WAM najbardziej podoba którą najbardziej chcieliście spróbować itd. Chcesz mieć jeden miecz - graj jako Guardian, chcesz 2 graj jako Sentinel.

Pozdrawaim I powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 15:33, Daronn_Darker napisał:

Chciałbym zacząć przygodę z SWTOR może mi ktoś polecić dobrą klase na początek?


Każda klasa jest dobra, i raczej nie ma problemów z prowadzeniem postaci do 55 poziomu.
To już zależy od ciebie kim chcesz grać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bogowie. Pojawiłeś się, nakrzyczałeś zupełnie bez powodu.

Większość ludzi zadających pytania o najlepsze klasy w danej roli to ludzie rozpoczynający przygodę z MMO lub pochodzący z takich MMO, w których rzeczywiscie balans między klasami w obrębie roli kuleje.

To czy ktoś gra w jedno mmo dwa lata czy 2 tygodnie nie ma prawa świadczyć, że ma być przez ten okres czasu kiepskim graczem. Ma prawo mieć frajdę przez dwa tygodnie z zabijania imperialnego ścierwa, po uprzednim zapytaniu się jak i czym grać by umieć grać.

Sam zauważyłeś, że chodzi o frajdę z rozgrywki. Pragnę zauważyć, że jedna gra mmo może ludziom dawać frajdę z wielu rzeczy w niej zawartych. Jedni lubią bawić się w Vadera, inni lubią maksować elitystycznie cyferki na krytykach i dopieszczać rotacje, taktyki itp.
Czy jest to trudne czy nie to rzecz względna. Bo dla jednych pierwsze dwa bossy na EC HM były mega trudne do ogarnięcia dla innych łatwe. To, że ty osiągnąłeś tak wysoki, zaawansowany poziom, nie znaczy, że inni z automatu na takim startują. MMO to rzecz potężna z początku i potrafi przytłoczyć.
Nie dziw się więc, że ludzie zadają pytania o to czym najlepiej grać, mając przed sobą perspektywę spędzenia na tej postaci dwóch tygodni by wbijać levele, robić fp i opsy i mieć z tego frajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 15:18, Angmir napisał:

Czyli tylko potwierdzasz że to nie ma sensu bo takie opinie nie mają w sobie nic z prawdy
a jedynie powielanie schematu.


Ok, to umówmy się tak - jak Ciebie ktoś zapyta o najlepszą klasę do [tu wstaw odpowiedni tryb], odpowiedz mu, żeby spadał na sosnę, bo coś takiego nie istnieje. Jak zapytają mnie, to doradzę według własnej wiedzy i doświadczenia.

Dnia 27.11.2013 o 15:18, Angmir napisał:

A takich teori jak twoja o wyższści Operative w roli Healera, jest cała masa ale to większa lub mniejsza bzdura.


Dla Ciebie.

Dnia 27.11.2013 o 15:18, Angmir napisał:

Wszyscy jesteśmy dziećmi ... Dorośli zazwyczaj podchodzą do wszystkiego z dystansem.


Dorośli nie używają słowa "dzieci" by komuś ubliżyć. Ale to detal.

Dnia 27.11.2013 o 15:18, Angmir napisał:

Ginął co rundę ... o jakiej grze ty mówisz Counter Strike ? Tutaj nie ma rund - tutaj
dobry gracz nie ginie w ogóle.


Proponuję kolejną umowę - najpierw przeczytaj co faktycznie napisałem, a nie co Tobie się wydaje, że napisałem, potem dopiero mi odpisuj, w przeciwnym wypadku nie mamy za bardzo o czym rozmawiać. Napisałem o ginięciu co CHWILĘ, nie co rundę.

Dnia 27.11.2013 o 15:18, Angmir napisał:

A wybranie klasy nie ma nic do tego czy będzie "ginął co rundę"


Tak? To powiedz komuś, kto chce bawić się w tanka, żeby wybrał sobie skill tree healera. Zobaczymy, czy tak długo pożyje. Wyobraź sobie, że wybór klasy ma ogromne znaczenie, i dlatego ludzie pytają, którą wybrać do czegośtam. W przeciwnym wypadku będą wybierali na ślepo, co doprowadzi do frustracji i zniechęcenia do gry.

Dnia 27.11.2013 o 15:18, Angmir napisał:

jak ktoś chce rozrywki na 2 tygodnie niech nie robi z tego żadnej filozofii


Wiesz... masz rację. Lepiej będzie, jak naprawdę nie będziesz nikomu doradzał...

Dnia 27.11.2013 o 15:18, Angmir napisał:

CZŁOWIEKU co ty piszesz - jakie czekanie na zaproszenie ?


Mówię o dołączaniu do losowych grup. DPSi najczęściej czekają po kilka/kilkanaście minut, zanim się dostaną, healer zwykle nie czeka nawet minuty.

Dnia 27.11.2013 o 15:18, Angmir napisał:

A jeżeli w twojej gildi nie chcą cię brać do HMów i NiM to nie dlatego że masz
"złą klasę" ale dlatego że jesteś nielubiany !


Czemu zakładasz, że gram w gildii? O_o

Dnia 27.11.2013 o 15:18, Angmir napisał:

Całą dyskusję prowadzimy a propo wybrania klasy postaci, a ty wyskaujesz z tekstem o ROLACH


Rozumiem, że dla Ciebie rola nie ma żadnego związku z wybraną klasą?

Dnia 27.11.2013 o 15:18, Angmir napisał:

Puentą całej mojej wypowiedzi jest że takie akurat "doradzanie" jest o kant d****.


Tu się zgodzę. Doradzanie, jakie przejawiasz, rzeczywiście takie jest.

Dnia 27.11.2013 o 15:18, Angmir napisał:

Nigdy nie twierdziłem że jestem mistrzem ortografi


To nie jest kwestia bycia mistrzem, to nie jest też kwestia pośpiechu, bo w pośpiechu, to można literkę zjeść, a nie pisać "upoŻądkować", bo to już jest po prostu błąd. Być może niektórych to nie razi, dla mnie jest to przejaw braku wiedzy i braku szacunku zarówno do języka, jak i do rozmówcy.

Dnia 27.11.2013 o 15:18, Angmir napisał:

Zapewniam was że wszystkie klasy postaci sa grywalne potrzebne i ludzie są zadowoleni grając KAŻDĄ z
Advanced Class.


Kolejna ciekawa, oryginalna i, niestety, nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością teoria. Tak się składa, że nie każda klasa każdemu pasuje. Moją pierwszą postacią był BH Merc. Grało mi się świetnie. Wbiłem capa, postanowiłem stworzyć nową postać. Wybrałem Sith Assassina, pograłem gdzieś do 20 poziomu i uznałem, że to zdecydowanie nie jest klasa dla mnie. Po drodze był Operative, którym grało mi się ok, ale bez szału i w końcu Sorc, którym gra mi się równie dobrze, co BHem. Ale co ja tam wiem, przecież każdą klasą gra się równie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 17:17, Ring5 napisał:

Dorośli nie używają słowa "dzieci" by komuś ubliżyć. Ale to detal.


Zdziwiłbyś się


to

Dnia 27.11.2013 o 17:17, Ring5 napisał:

Tak? To powiedz komuś, kto chce bawić się w tanka, żeby wybrał sobie skill tree healera.
Zobaczymy, czy tak długo pożyje. Wyobraź sobie, że wybór klasy ma ogromne znaczenie,
i dlatego ludzie pytają, którą wybrać do czegośtam. W przeciwnym wypadku będą wybierali
na ślepo, co doprowadzi do frustracji i zniechęcenia do gry.


oraz

Dnia 27.11.2013 o 17:17, Ring5 napisał:


Czemu zakładasz, że gram w gildii? O_o


świadczy że nie ma sensu z tobą prowadzić rozmowy.

Dnia 27.11.2013 o 17:17, Ring5 napisał:

> Całą dyskusję prowadzimy a propo wybrania klasy postaci, a ty wyskaujesz z tekstem
o ROLACH

Rozumiem, że dla Ciebie rola nie ma żadnego związku z wybraną klasą?


Ja juz nie wiem czy ty trolujesz czy po prostu nie masz ogólnego pojęcia o temacie tej dyskusji i przywalasz poprawnymi politycznie tekstami.

Szanuję casuali, ludzi którzy graja raz na miesiac żeby tylko pomachać mieczem, albo tych którzy grają tylko zeby zobaczyć całą hisotrie opowiadaną przez każdą klasę. Tacy ludzie jednak wiedza czego chcą. Casual nie pyta się jaka klasa jest najlepsza bo wie że sam najlepszy nigdyt nie będzie. On będzie tylko zabijał szare potworki mieso armatnie, awentualnie odbijał sie od ściany prawdziwych hardkorowych graczy w PVP.
Jak tego ne rozumiesz to mi przykro.

Doradzaj sobie dalej 7 latkom i upośledzonym umysłowo którzy aż się palą do rozpoczęcia gry w SWTOR !
Przez chwilę myślałem że toczymu poważną rozmowę na argumenty że ty naprawdę chcesz powiedzieć coś ważnego, ale nie - ty wyskakujesz mi z pół-debilami którzy nie są w stanie stwierdzić kto jest Tanakiem a kto Healerem. Doradź im prosze jeszcze którą klasą najlepiej sie gra bez używania klawiatury, I koniecznie dodaj żeby całą grę nie chodzili w itemach z 1szego poziomu ! Zresztą wszystkie twoje argumenty są podobne.

Świat SWTORa będzxzie piękniejszy jeżeli tacy lidzie nigdy nie dotkną tej gry, dzięki Bogu sa już nowsze tytuły i wiekszośc powinna juz powoli zapominać o tej grze.

A ty siedź tutaj i Doradzaj - twoje rady są niezastąpione.

Nie tankujcie na skill tree healera !!!!
DPS czekają w kolejkach do PUGów !!!
Nie ma sensu granie w Gildiach !!!

Dzieki Bogu byłeś żeby udzielić tych rad, i ty możesz zostać Bohaterem w swoim domu ...


Tumrazem to już naprawdę koniec jak mówiłem nie ma sensu ta rozmowa. Zgrywaj znawce przez małolatami i first timerami popisując sie ze wiesz co to znaczy DPS a co Tank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 19:59, Angmir napisał:

świadczy że nie ma sensu z tobą prowadzić rozmowy.


Nareszcie coś, w czym się zgadzamy - dalsza dyskusja nie ma sensu, bo na żaden argument nie jesteś w stanie odpowiedzieć rozsądnie, zamiast tego bawiąc się w zabawne (Twoim zdaniem) ironizowanie. Życzę zatem miłego wieczoru i dziękuję, że uczyniłeś ten wątek ciekawszym miejscem (bo nudno już się tu robiło, gdy wszyscy tak poważnie rozmawiali o TORze). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam tu czasem, choć w swtora nie gram już długo. Półtora roku z tą grą jednak było wspaniałe. Ale. Przez cały czas jaki gram w mmo, i jakiekolwiek mmo, zawsze spotykałem się z elitami. "Elitists". To chyba nieodzowny element społeczności mmo, na który czasem ma się nieprzyjemność trafić. Jednak to czego byłem tu świadkiem to już pod... rasizm podchodzi. Ślepy rasizm. Głowa boli szukając co może być źródłem takiego zachowania, bo musi być to coś więcej niż... no cóż, nie ważne.
Serio, z czymś takim nigdy się jeszcze nie spotkałem, nie sądziłem nawet, że tak historyczny stan umysłu można spotkać na forum o grze mmo.
Jak ten gość mi wiele o ludziach właśnie uświadomił...

Taki wywód. Sorki za offtop, czasem człowieka bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 20:34, Sipso napisał:

Przez cały czas jaki gram w mmo, i jakiekolwiek mmo, zawsze spotykałem
się z elitami. "Elitists".


Niestety, każde MMO (a właściwie chyba każda gra) coś takiego ma i pozostaje jedynie współczuć tym nowym graczom, którzy do takiej osoby zwrócą się z prośbą o pomoc, bo po czymś takim pozostaje tylko zrezygnować z dalszej gry i rozejrzeć się za innym tytułem.

Na szczęście TOR ma naprawdę bardzo życzliwe community (a przynajmniej na ToFN tak jest) i ludzie zadający pytania w 98% przypadków otrzymują rzeczowe, konkretne i pomocne odpowiedzi, bo przytłaczająca większość pamięta o tym, że każdy kiedyś był początkującym graczem. A ta reszta niech sobie radośnie pompuje swojego e-pena ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej zamierzam zacząć grać w SWToRa na poważnie, grałem w beta, czy coś tam jak jeszcze była za free. Teraz gra znów jest za freeko ale pewnie dużo się zmieniło. Która klasa jest najlepsza. Grałem wcześniej Jedi Knightem, Sithem oraz Łowcą nagród. Która klasa jest obecnie najciekawsza i najmocniejsza. W ciągu roku bądz dwóch pragnę zostać mistrzem SWToRa, także od czego mam zacząć ;) aha nie mam 7 lat. Proszę o rzeczową dyskusje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 21:23, Paoro napisał:

Która klasa jest najlepsza.


Zapytaj Angmira ;)

A poważnie - wszystko zależy od tego, co lubisz: machać latarką, szczelać czy bawić się w Marusię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie karm trolli :)
Święta zasada panie, święta zasada.

P.S.
A wystarczyło go poprosić żeby ci wkleił link z tabeli sezonu PVP ze swoja osobą w top 5 i to by ucięło temat pro-elo-oszołomów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 21:36, Pietro87 napisał:

Nie karm trolli :)
Święta zasada panie, święta zasada.

P.S.
A wystarczyło go poprosić żeby ci wkleił link z tabeli sezonu PVP ze swoja osobą w top
5 i to by ucięło temat pro-elo-oszołomów.


Nie ucięłoby. Znalazłby powód dla którego nie jest w top 5, a niżej. Nadal jednak wyżej od nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 21:43, Sipso napisał:

Nie ucięłoby. Znalazłby powód dla którego nie jest w top 5, a niżej. Nadal jednak wyżej
od nas.


No przecież to "hardcoreowy" gracz PVP od którego odbijają się wszyscy jak od ściany i nie jest w top5-10 xD ?
Coś chyba jednak poziom "hardcoreu w hardcorze" spada ^^

P.S.
Pan uber-hardcore wbił poziom 50 dnia 16.04.2013 :)
Czyli uber hardcoreowo gra w zasadzie od wejścia RotHC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dopóki Angmira nie ma który będzie mnie pałował za polecanie klasy :D

Najlepsza- zależy od roli. Wszak Marauder nie będzie tankował :D

DPS- zdecydowana większość postaci jest w stanie wykręcić przyzwoity demejdż, z czego przodują w tej kwestii Marauder/Sentinel i Sniper/Gunslinger. Ludzie uważają, że pod względem depeesu gorzej sobie klasy, które mogą być tankami, szczególnie Juggernaut/Guardian. Do wyboru do koloru.

Healer- najwięcej leczadła wykręca Operative/Scoundrell. Sorcerer/Sage ma dobre leczenie obszarowe, ale najłatwiej wypsztykuje się z energii. Mercenary/Commando skupia się w leczeniu raczej pojedyńczych postaci, ale jak najbardziej daje radę. Wszyscy healerowie są całkiem sprawni.

Tank- jako Sith Juggernaut Tank powiadam- cholera wie. Jugg/Guardian daje radę przy wytrzymywaniu obrażeń, co jest dosyć ważne przy walkach z bossami z operacji, ale będziesz się wkurzał do 30 poziomu, bo nie masz jakiś sprawniejszych ataków ściągających niemilców do siebie.Vanguard/Powertech to całkiem sprawny tank łatwo sciągający na siebie przeciwników- już zaczyna z 2 obszarówkami+ dość szybko dostaje talent powodujący duże aggro na pojedyńczym celu. Chyba najlepszy tank to zabawy na dzień dobry. O Assassinie/Shadowie się nie wypowiem, jedyne co słyszałem to to, że ze wszystkich klas tankujących wykręca najwyższy demejdż.


A najciekawsza- chodzi o fabułę czy styl gry? Pod względem stylu zależy kto co woli- mi podchodzi zarówno pancerny Jugg skaczący na przeciwników i masakrujący starym dobrym pojedyńczym mieczem świetlnym jak i scoundrell, który się skrada, wali z obrzyna w plecy i kopie po genitaliach :D . Fabularnie- większość graczy uznaje historie Agenta i Smugglera za najciekawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować