Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Niby każda Advanced Class ma swoje specjalizacje w innej roli ale prawda jest taka że wybór głównej klasy troche przesądza o stylu gry naszej postaci. Bo podstawowe skille dla klasy są takie same.


Każdy Bounty Hunter będzie po trochu Ranged Tankiem niezależnie jakiego builda weźniemy - każdy Mercenary z talentami na Healera będzie znacznie "twardziejszy" niż Sage.

Tak samo Shadow zawsze będzie słabszym tankiem niiż Jedi Guardian.

Nie rozumiem tylko czemu niby gracz ma sie specjalizować tylko w jednej roli, ja osobiście mam nadziej zrobić Advanced Prototype Powertech Bounty Huntera który będzie 50/50 Tankiem i DPSem i mam nadzieje że balans będzie taki ze wcale nie sprawi to ze będę gorszy w instancjach czy raidach niż 100% tank Shiledtech Powertech.

Bo w sumie co to za róznica czy w drużynie jest:

Tank - Healer - DPS - DPS

czy

Tank/DPS - Healer/DPS DPS Tank/Healer

Teoretycznie obecnosć 2 graczy potrafiących "zatankować" w grupie powinno być bardziej korzystne (jeden obrywa, drugi się leczy i na zmiane ... )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 18:19, Selv napisał:

Nikt w becie nie przetestował postaci do 50lv a i na pewno będzie sporo zmian.
Graj tym co się bardziej podoba.
Caster albo meele, proste ;)


No właśnie trochę mi namąciliście jak czytałem to co było wyżej. Do tej pory cały czas myślałem, że to Marauder ma być najlepszym melee dpsem, a wyżej mówicie, że Assassin ma być jak rogal z WoWa, więc teoretycznie może konkurować pod tym względem z Marauderem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy do subskrybcji potrzebna będzie karta kredytowa czy wystarczy Karta Bankomatowa o ile posiada ten 3 cyfrowy numer na odwrocie karty do transakcji internetowych ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 18:47, Angmir napisał:

Ktoś wie czy do subskrybcji potrzebna będzie karta kredytowa czy wystarczy Karta Bankomatowa
o ile posiada ten 3 cyfrowy numer na odwrocie karty do transakcji internetowych ??

Wydaje mi się, że ta bankomatowa wystarczy, ale zawsze możesz korzystać z kart pre-paid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Ty :P. Miałeś albo ktoś kto dostał inva na jutro na stronce tora link do pobrania klienta? Bo ja swojego usunałem chwile przed dostaniem meila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 21:57, miodus napisał:

lol dostałem dostęp do jutrzejszej bety :D


A ja nie :<


A tak właściwie, co sądzicie o silniku gry? Bo na gameplayach imo taki słaby się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 18:47, Angmir napisał:

Ktoś wie czy do subskrybcji potrzebna będzie karta kredytowa czy wystarczy Karta Bankomatowa
o ile posiada ten 3 cyfrowy numer na odwrocie karty do transakcji internetowych ??


Jeśli obsługuje transakcje online to styknie. Nie wiem czy kod cvc jest tego warunkiem, ale tak uściślając Twojego posta:
karta kredytowa - na pewno obsługuje
karta debetowa(zwana płatniczą, czy przez Ciebie wyżej, "bankomatową") - zazwyczaj nie, chyba że obsługuje transakcje online(rzadkie, z tego co się orientuję u nas tylko karty Inteligo i mBanku, ale mogę mieć nieaktualne informacje - te są tak z 2007 roku :P)

i tak tak jak Quallor wyżej wspomniał pewnie dużo bardziej będzie się opłacało kupować pre-paidy na allegro, ale pożyjemy, zobaczymy.

@Viitrik -> silnik WoWopodobny (bodajże Hero engine - coś innego, ale dość zbliżone), więc nie ma co oczekiwać rewolucji czy szału. Przyjemnie są zrobione dynamiczne instancje, a poza tym to bardzo się nie odróżnia od MMO takich jak LotRO, WAR czy WoW....jeśli chodzi o sterowanie i takie tam rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytalem wasze posty, ze dostaliscie zaproszenie na bete, wiec spojrzalem na emaila a tam...Jest i moje :) Super druga beta :D


Edit : tylko ze to nie widze zeby bylo napisane ze to weekendowa beta, pisze Final old republic beta test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2011 o 18:06, CatInABag napisał:

Jakby co, to o ile po stronie Imperium i na serwerze PvP to ja bym się pisał, bo pewnie
będę właśnie szukać jakiejś gildii bardziej casualowej.


Akurat myślę na początek o Republice i PVE... :P

Wstępną nazwę już mam, stronka na enjinie też już zarezerwowana. Myślę o niezbyt sformalizowanej grupce ludzi, którzy planują pogrywać kilka godzin wieczorkami na tygodniu + weekendy, niezbyt doświadczonych w MMO (dla mnie np to pierwsze takie multi). Skupiających się na poznawaniu świata gry, zagłębieniu w fabułę, wspólnym wykonywaniu zadań i craftingu. Singlowców, którzy od czasu do czasu mieli by ochotę skoczyć na wspólną akcję lub mieć w razie czego kogoś znajomego pod ręką do pomocy. Bez sformalizowanych rang, wymogów odnośnie voicechata, podporządkowywania rozwoju postaci pod wymagania gildii, itd.

Główne założenia:

Republika, PvE, czas gry 10-15h tygodniowo, wieczory + weekendy. Dojrzałość emocjonalna, kulturalny sposób wypowiedzi, komunikatywny angielski. Jak się znajdzie min. 3 chętnych (mile widziane preordery) to lecimy z koksem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2011 o 08:22, Elendil napisał:

Republika, PvE, czas gry 10-15h tygodniowo, wieczory + weekendy. Dojrzałość emocjonalna,
kulturalny sposób wypowiedzi, komunikatywny angielski. Jak się znajdzie min. 3 chętnych
(mile widziane preordery) to lecimy z koksem :)


Szkoda, że jednak nie Imperium i nie PvP :/ Jak dla mnie PvP musi być, bo to inaczej ucinanie sobie części gry i o tym akurat dobrze przekonałem się w WoWie, gdzie takie potyczki między graczami często stanowiły ciekawy przerywnik między wykonywaniem kolejnych zadań. Poza tym to dziwnie wygląda jak wrogowie przechodzą obojętnie obok siebie ;) Zresztą ze względu na to co było w WoWie właśnie chciałbym grać po stronie Imperium, bo jakoś u tych złych bywało zwykle mniej dzieci, przynajmniej na początku, choć oczywiście nikt nie mówi, że tak będzie i w TOR...

Reszta założeń gildii akurat by mi podchodziła, bo ze względu na zwykle zawalony tydzień i tak będę grał głównie wieczorami i w weekendy.

A tak z innej beczki, bo jakoś mi to umknęło. W grze można zrobić respeca drzewka, ale czy można zmienić później samą specjalizację postaci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 09:08, CatInABag napisał:


Reszta założeń gildii akurat by mi podchodziła, bo ze względu na zwykle zawalony tydzień
i tak będę grał głównie wieczorami i w weekendy.

A tak z innej beczki, bo jakoś mi to umknęło. W grze można zrobić respeca drzewka, ale
czy można zmienić później samą specjalizację postaci??


Co do PvP to tez mnie korci, ale czuję się nie gotowy :D Z chęcią bym spróbował od razu ale nie jestem na 100% przekonany do takiej koncepcji. A co do dzieciarni to w becie znacznie więcej widziałem ich po ciemnej stronie.

Co do zmiany postaci, po wyborze amen. Nic nie zrobisz. Widziałem info na oficjalnym forum. Respec też podobno jest tylko w becie ale tu pewności nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak Cię korci to raczej nie ma co się ociągać, bo jak już zrobisz jakąś postać na danym serwerze, to już na tym serwerze pewnie utkniesz ;)

Co do braku takiego totalnego repseca to trochę szkoda, bo raczej nie będzie mi się chciało robić 2 raz tej samej klasy, biorąc pod uwagę fakt, że w MMO dopieszczanie jednej postaci jest dość czasochłonne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam gildii, ale wszyscy moi znajomi jak i kompani z poprzednich mmo idą w imperium... Ja nastawiłem się na republikę na serwerze PvP-RP. Polecam serwery RP, w AoC było niesamowicie. Fajnie jest czasem wczuć się w postać i pogadać o duperelach w karczmie :) PvP dla mnie to must-have. Zawsze jest ten dreszczyk emocji w otwartym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Skwark- powiedz mi jedno, jak to jest na serwerach RP- są jakieś zasady, np. na czacie gildii nie można pisać na tematy nieklimatyczne itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Główną różnicą jest to, że na serwerach RP znajdziesz więcej ludzi.. hmm.. dojrzałych, niekoniecznie starszych wiekiem, ale dojrzalszych umysłowo. Nie chce nikogo obrazić oczywiście, ale z mojego doświadczenia mogę zdecydowanie to potwierdzić. Oznacza to mniej chamskich zachowań ze strony innych, oczywiście zdarzają się, ale nieco rzadziej. No i nie spotkasz graczy z nikiem BobbaFat czy IkillYou, gracze na serwerach RP wybierają imiona postaci pasujące do uniwersum i klasy/rasy, jako, że jest to wymóg i w przypadku posiadania nicku nie pasującego do uniwersum możesz zostać zaraportowany do obsługi, która następnie poprosi cie o zmianę imienia.

Z założenia, czat /say, czyli chmurkowy, który pokazuje się tylko graczom znajdującym się blisko ciebie, powinien być utrzymany "w postaci". Oznacza to, że nie powinno się tam wrzucać emotek, lol''ów czy tekstów wyjętych z uniwersum danego mmo czy nie pasujących do sytuacji jak "Hejka, weż mi pomóż z questem, co?" - to jest wielkie *nie nie* :) chociaż nikt raczej nie będzie karał za takie zachowanie, najwyżej gracz do któego się tak zwrócisz może cie upomnieć, abyś był "w postaci", może cie dodać na listę ignorowanych lub może pociągnąć dalej rozmowe jeżeli mu to nie przeszkadza.

Czat gildii zależy od poziomu zaangażowania gildii. Za każdym razem jednak, w jakich gildiach EU bym nie był to czat gildijny jest bardzo luźny, bez konieczności wczuwania się w postać, czyli tak jak na innych serwerach. Zdarzają się wyjątki, ale to już ustala sobie sam zarząd gildii. Tak samo jest na kanale globalnym, nie trzeba się spinać.

Ja sam uznaje się za lightowego RPgowca, wczuwam się w postać gdy mam na to ochotę, ale gwarantuje, że zdecydowanie fajniej jest biegać po dolinie Conall w AoCu i zamiast gankować od razu wszystkich to spróbować nawiązać rozmowę "w postaci", która dopiero może doprowadzić do walki. W końcu Stygijczycy nie mogą bezkarnie przemierzać ziemi Cymeryjczyków, ale możemy ich wpierw zapytać co tu robią, grożąc wszczęciem walki, jeżeli nie uzyskamy odpowiedzi ;) Nie ma oczywiście wymogu rozmowy z każdym przeciwnikiem przed walką, to już zależy tylko od gracza i nikt oczywiście nie ma za złe gdy zaatakujesz kogoś gdy ten gada z NPC czy gdy bije moby.

No i należy jeszcze wspomnieć o eventach, które community RP często organizuje. Może się to wydać nieco dziwne dla kogoś, kogo RP nie interesuje lub kogoś kto nigdy tego wcześniej nie doświadczył, ale z pewnością spotkasz graczy którzy będą przechadzać się po miastach zamiast biegać, będą przesiadywać w knajpkach głównych miast czekając tylko, aż ktoś ich zaczepi, żeby pogadać i to jest właśnie niesamowite, dodaje nieco realizmu. Osobiście, nie moge się doczekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od razu przepraszam za noobowskie pytanie, ale przekopanie tego wątku zajęło by za dużo czasu. Czy jak kupię grę to w cenie będzie pierwszy miesiąc gry czy od razy trzeba będzie wykupić abonament na dany okres? Jak będą zrealizowane płatności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 17:33, Selv napisał:

30 dni w pudełku.
Prepaid albo przelew.


Podziękował. :-)
W takim razie chyba wykorzystam swoją zniżkę 40% na gry w muve.pl i kupię gwiezdne wojny. Jak mi się nie spodoba to po miesiącu odstawię. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować