Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Przez dwa weekendy grałem jako Smuggler. Grało się nawet przyjemnie, ale samotnie. Nie licząc wypadów na pvp, czy insty. SWTOR nie przekonało mnie do siebie. Poza nawet ciekawą historią, nie oferuje nic co by mnie przyciągało. Pvp na zasadzie kto pierwszy da stuna ten wygrywa... Mechanika jak w innych grach tego typu, jako wieloletni gracz WoW czułem się jak w domu. Może nie znalazłem, ale chyba nie ma wsparcia dla drużyn, żadnego LFG, nic. Widać, że Bionicy nie mają doświadczenia w MMO. Pozostaje mi kupić grę, postawić serwer na swoim kompie i grać jak w singla;p Cóż, musze czekać na Dark Millenium z WH40K, a nuż tutaj się nie zawiodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez całą open betę myszka przestawała obsługiwać skillbar jak i wszystkie elementy interfejsu. Można było dalej zaznaczać targety myszką i ruszać kursorem ale nie można było zrobić jakiejkolwiek interakcji z interfejsem. Skróty klawiszowe również działały.
Trzeba było resetować UI CTRL+U
Nigdy nie użyłem opcji logout, w becie mapa przestawała mi działać od tak po prostu ;)
Wiele osób w gildii tak miało (~50 :P)

W tym ostatnim weekendzie nie miałem jednak problemów z mapą/nterfejsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

weekendy utwierdzają w przekonaniu że WoW przeżyje i będzie się miał całkiem nieźle

dopiero GW2 zrobi jakiekolwiek poważniejsze szkody, bo SWTOR to themepark

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 15:12, Selv napisał:

GW2 to też themepark...



lol u mad?

przez themepark rozumiem kolejne z rzędu MMO na modelu Blizza tyle że w innym uniwersum, coby skłonić tamtejszych nerdów do zakupu, patrz LOTRO, WAR itd

GW2 themeparkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.12.2011 o 15:15, Ostrowiak napisał:

na modelu Blizza


LOL U MAD?

ekhem, ekhem, widać nie zdajesz sobie sprawy ze wow sciagnal z innych mmo... ale co tam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle rozumiesz słowo themepark więc ;)
Jeśli używasz terminologii to rób to dobrze.
GW2 jest themeparkiem - tak samo jak WoW. Mamy tutaj zawartość przygotową przez twórców a jedyna dowolność w tym co robimy polega na wyborze linii questów po których podążamy. W GW2 jest to inaczej przedstawione (same public questy) ale to akurat jest bez różnicy.
W sandboxie gracze sami tworzą kontent (miasta, państwa, nacje a nawet po części fabułę - Eve Online).
GW2 nie ma ani jednego elementu sandboxa w sobie jest więc themeparkiem - bawimy się w wesołym miasteczku stworzonym przez developerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To z tego, że ludziom którzy nie mają pojęcia o historii MMO na myśl przychodzi tylko "WoW".
Grazem z swoją gildią (~150 osób z czego z 50 grałem w becie) bawiłem się bardzo fajnie na czas trwania testów i to się liczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 14:39, Selv napisał:

Przez całą open betę myszka przestawała obsługiwać skillbar jak i wszystkie elementy
interfejsu. Można było dalej zaznaczać targety myszką i ruszać kursorem ale nie można
było zrobić jakiejkolwiek interakcji z interfejsem. Skróty klawiszowe również działały.
Trzeba było resetować UI CTRL+U
Nigdy nie użyłem opcji logout, w becie mapa przestawała mi działać od tak po prostu ;)
Wiele osób w gildii tak miało (~50 :P)


Ja nigdy w zyciu nie uzylem myszki zeby obsluzyc skillbar, przeciez to strata czasu, tak samo nie rozumiem jak ktos moze grac 1-9, podczas pvp za chiny nie umial bym szybko przeskakiwac miedzy tymi klawiszami bez pomylki. Ja gram QWE, ASD, ZXC, do pierwszego skill bara, a chodze myszka ;P

Dnia 05.12.2011 o 14:39, Selv napisał:

W tym ostatnim weekendzie nie miałem jednak problemów z mapą/nterfejsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam długie buffy pod myszką, nie ma totalnie sensu umieszczać skilla który rzuca się raz na 60m pod skrótem klawiszowym :)
Na ~22lv zaczeło mi brakować miejsca w okolicy WSADu :(
1-4, Q, E, R, F, Z, X, C na szybkie skille to zdecydowanie za mało :P

chyba pora przestawić się na EASD zamiast WSAD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 15:26, Ostrowiak napisał:

lepiej powiedzieć w takim ranie bezczelna zżynka z wowa



Z wowa jest jedynie jakis generalny zarys sposobu walki i levelowania, ale daleko mi do tego zeby powiedziec ze SW to klon WOW, ja mimo 6 lat spedzonych w swiecie warcrafta wogole o nim nie myslalem grajac w Star Warsa, zasadnicza roznica miedzy tymi grami dla mnie jest to ze w wowie patrzylem ciagle na swoj level i grindowalem zeby go nabic, a w SW przynajmniej Bounty Hunterem fabula tak mnie wessala ze kompletnie nie patrzylem na level i zapominalem kupowac nowe skille. Ja dla przejscia samej fabuly roznymi klasami zamowilem ta gre i tyle mi wystarczy. Klonem wowa nazwal bym predzej RIfta.

Dnia 05.12.2011 o 15:26, Ostrowiak napisał:

owszem wow zerżnął z camelotu tudzież ultimy, co z tego


To ze odgapili to i usprawnili przez co odniesli sukces. SW robi dokladnie to samo, zgapili system, ale dodali pelno fajnych rozwiazan, fabule, dialogi, cimna i jasna strone mocy, walki w kosmosie, wlasny statek, zaloge ktora nie tylko z nami smiga ale takze mozna ich wysylac na misje i girndowanie craftingu dzieki czemu ja sam moge sie skupic na ciekawszych rzeczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 15:41, Selv napisał:

Ja mam długie buffy pod myszką, nie ma totalnie sensu umieszczać skilla który rzuca się
raz na 60m pod skrótem klawiszowym :)
Na ~22lv zaczeło mi brakować miejsca w okolicy WSADu :(
1-4, Q, E, R, F, Z, X, C na szybkie skille to zdecydowanie za mało :P

chyba pora przestawić się na EASD zamiast WSAD


Ja ustawiam sobie zawsze tak od kilku lat, nie powiem ze sie gubilem bardzo na PvP z poczatku ale po tygodniu ogarnalem i do tej pory pamietam uklad.

F1, F2, F3, F4 - Buffy ktore jak wspominales maja dlugie CD.
QwE, AsD ,ZxC - podstawowe skille.
1, 2, 3, 4 - potezne skille z nieco dluzszym cd, ewentulanie stance, albo jakies oslony.
Spacja - Skill konczocy nieszczesnika lub najpotezniejszy jaki mam. (Ile to spacji poszlo w cholere na wow klikajac Execute warriorem :D)
Tylda (`) - Charge jesli gram taka postacia.
Tabulator - Najblizszy Target.
C - Next Target.
F, R - skille ktore dzialaja tylko po jakies akcji jak blok, Evade, Dot, etc.

Lacznie 21 skilli pod reka, reszte mozna klikac myszka jak teleportacja i takie tam ;)

Swoja drogo nie podoba mi sie w jaki sposob sa pokazane wlasnie takie skille ktore dzialaja po innej akcji. Taki retalation Sith Warriorem inforumje nas ze jest gotowy do uzycia poprzez czerwony glow na rekach naszej postaci, szkoda tylko ze jest to slabo widoczne i musialem zerkac na Skill Bar. Jest to o tyle denerwujace ze ja zawsze staram sie wyuczyc timeingi i nie patrze na skill bar wogole, wszystko robie z pamieci i skupiam sie na tym co jest na ekranie, ale te info kiedy Skill sie odblokowuje jak dla mnie jest slabo widoczne, to samo ma Jedi Knight i inne postacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod Efkami jednak wole mieć targetowanie party memberów a spacja jednak skacze :D
Niestety, w ToR nie mogłem przypisać skilli do klawiszy takich jak ALT, SHIFT, ` czy właśnie SPACJA.

Pod myszką jeszcze miałem poty z buffami, pojazd, sprint (bo się czasem wyłączał) i postawy Jedi Shadowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 17:24, rolnik25 napisał:

ej gdzie można pobrać za darmo betę Star Wars: The Old Republic


Beta zazwyczaj jest za darmo.

Sprawdź oficjalną stronę BioWare może jakimś cudem coś tam będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 17:24, rolnik25 napisał:

ej gdzie można pobrać za darmo betę Star Wars: The Old Republic


Z tego co wyczytałem w launcherze to wczoraj o 23:59 skończyły się beta testy TORa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam- beta skończona. Jedyne, co można teraz zrobić, aby zobaczyć grę, to szukać filmików na youtube- są chyba wszystkie klasy PVP i PVE, znaczna część w 720p, więc jest dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 17:46, Rizzan napisał:

> ej gdzie można pobrać za darmo betę Star Wars: The Old Republic

Z tego co wyczytałem w launcherze to wczoraj o 23:59 skończyły się beta testy TORa.


Wlasciwie dzisaj o 5:59 bo do tej gralem ;) Byla to niestety ostatnia beta ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się - ta gra jest prosta jak budowa cepa. Fabularnie nie ma w niej nic wyjątkowego, a każdy kto zna się lore świata Star Wars pewnie szczęka zębami widząc uproszczenia i przerażająca prymitywność podejścia BioWare do tematu. Zależności między Jasną i Ciemną stroną Mocy, Jedi i Sith, Imperiu i Republiką są przedstawione bardzo infantylnie i bez jakiejkolwiek finezji. O tym, że można wyborom postaci oraz konstrukcji świata nadawać pewną głębię przez wzajemne przenikanie się skomplikowanych zależności tego typu (choćby to, że działanie na rzecz Republiki to nie zawsze działanie na rzecz Jedi i co ciekawsze w ogóle nie musi się wiązać z Jasną Stroną Mocy - dla BioWare te trzy stany są wobec siebie równoważne) nie mamy tutaj co marzyć. Wychodzi zatem mocno naiwna, patetyczna historyjka o typowym dla tego studia nacechowaniu przesadną epickością. Bohater jest uber-naj i jest jedynym, który może Galaktykę zbawić/zniszczyć a status ten otrzymuje z nadania automatycznego od twórców gry. Większości graczy to nie przeszkadza, bo niczego więcej nie oczekują, fabułą się nie interesują, RP na oczy nie widzieli, a z mózgowia korzystają tak rzadko, że myślenie powoduje u nich wstrząs hipowolemiczny. Mając takiego klienta można takie gry jak TOR robić i odtrąbić masowy sukces. Reszcie pozostaje pogodzenie się z tym, że ambitnych produkcji z opcją nie robienia z gry pracy zwyczajnie nie ma :(

Przy okazji czy ma ktoś pomysł na to jak można w ramach TOR przeprowadzić ambitną i złożoną grę w stylu RP - taką gdzie rzeczywiście będziemy odgrywać postać w zgodzie z duchem tych dobrych nurtów w SW (vide Empire Strikes Back, Timothy Zahn i powstająca wtedy proza z Expanded Universe, KotOR II, komiksy Golden Age of the Sith etc.), a nie tylko durną sieczką serwowaną przez Dżordża i BW (np. Clone Wars i właśnie oficjalna linia TOR)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować