Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2011 o 01:35, Pietro87 napisał:

Generalnie podobnie jak w becie, wysokie cienie skopane po fulu, może szanowne BW coś
w patchach raczy poprawić [bo na forum widziałem, że ludzie z kompami dużo mocniejszymi
nawet niż mój robią o to niemały shitstorm xD]


Ja mam od 60 do 110 fps ze wszystkim na maks, bez kombinowania.

Dnia 16.12.2011 o 01:35, Pietro87 napisał:

P.S.
Jakie macie latency na swoich servach ? Tak orientacyjne jestem ciekaw.


30ms - 60ms max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2011 o 03:07, Stfforex napisał:

Wszystko super, ale to mnie zdziwiło i rozbiło;/


No chyba nie dziwne w grze, w której płacisz za czas gry. Chcesz coś zmienić to przechodź od nowa a czas i tak będzie upływał. EA zna się na robieniu pieniędzy.

Wrzućcie jakieś screeny z waszymi postaciami. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 18:00, Pietro87 napisał:

Zaryzykowałem z kartą na której mam środki.
Ekran wywalił mnie do zatwierdzenia obciążenia rachunku, nie pobrało jednak nic, ale
subskrypcja się aktywowała.


Mi pozostaje jedynie powiedzieć, że nie ma jak zaufanie do doświadczeń innych i oczywiście... kłania się czytanie ze zrozumieniem... np umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2011 o 06:11, Gosu napisał:

Ja mam od 60 do 110 fps ze wszystkim na maks, bez kombinowania.


http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=10578
http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=14896

A temat poprzedni który admin zamknął gdzieś mi uciekł [dość powiedzieć, że zamknął go bo przekroczył bodajże liczbę postów [tzn ponad 1000 bodajże tudziez 10000, limit postów na temat ustalony regulaminem jest wielokrotnością liczby 100 nie pamiętam tylko dokładnie ile xD]

Powiedz to im xD

Swoją drogą - dlaczego BW wiecznie robi na swoich silnikach fail z cieniami o.0
NWN2 - kto grał to pamięta, w pierwszym DA:O dopiero się nauczyli czegokolwiek [ME w sumie podobnie a ME2 to już kupione UE więc tu nie mieli co zepsuć]


Zapomniał bym - wywalenie z poziomu gry anizo na low i potem w ustawieniach grafiki można sobie wymusić anizo na x16, jakość wizualna nie spada, wydajność się poprawia.

Dnia 16.12.2011 o 06:11, Gosu napisał:

30ms - 60ms max.



Czyli u mnie w sumie tez na serwerze taka norma od 30 do 85 w porywach, ale to z reguły jak dużo ludu biega w danej lokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2011 o 07:26, mufur napisał:

Mi pozostaje jedynie powiedzieć, że nie ma jak zaufanie do doświadczeń innych i oczywiście...
kłania się czytanie ze zrozumieniem... np umowy.


Właśnie owa umowa jest tak pięknie skonstruowana, że daje do zrozumienia jasno - akceptując zgadzasz się na naliczenie opłaty [do tego stawia kartę zdrapkę i subskrypcję na jednym poziomie w kwestii korzystania z premierowej gry co tez swoje robi]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2011 o 03:07, Stfforex napisał:

Jezu co za chory pomysł ze specjalizacja do wyboru! Przy Consularze wybrałem shadow,
ale jednak stwierdzam że lepiej grało mi się Sage na becie. Chciałem zmienić, a tu zonk!
Nie ma takiej opcji... Co to za chory pomysł? Znów mam przechodzić początek tylko dlatego
że chce grać jako Sage?


A czy w innych MMO możesz zmieniać klasy postaci? Nie? To w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2011 o 09:09, Rizzan napisał:

A czy w innych MMO możesz zmieniać klasy postaci? Nie? To w czym problem?


To jest specjalizacja, nie klasa. I można, patrz na WoW - z paladyna healera zmieniasz na tanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2011 o 09:20, Undertaker napisał:

To jest specjalizacja, nie klasa. I można, patrz na WoW - z paladyna healera zmieniasz
na tanka.


W WoWie masz (jeszcze) drzewka talentów. W SWTOR drzewka talentów też można resetować. A klas nie można zmieniać tu ti tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy te 30 darmowych dni będzie się liczyć niezależnie czy wprowadzę mój kod w dniu premiery, czy mogę np. wprowadzić go dopiero pod koniec stycznia i dalej będę miał 30 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 16:56, Pietro87 napisał:

Aczkolwiek, aby zagrać w SWTOR w dniu oficjalnej premiery musisz pierw
ustalić serię 5 pytań bezpieczeństwa, oraz podać swoje dane kontaktowe. Następnie musisz użyć kodu
swojego produktu po czym wybrać formę miesięcznej subskrypcji lub wykorzystać kartę pre-paid
z czasem gry.


Czyli jasno i wyraźnie - chcesz grac pierwsze 30 dni, musisz jeszcze najmniej 72zł dopłacić
[59 za miesiąc + podatek około 13zł].
Nazwał bym tu rzeczy po imieniu ale szkoda sobie język strzępić.


Z tego co wiem, owszem podajesz dane karty, ale transakcja zostanie dokonana (pieniądze pobrane) dopiero 19.012012. Tak miałem w przypadku płatności kartą w WoW dawnymi czasy. Ja w TOR wpisałem Game Time Code i otrzymałem komunikat, że mam 90 dni grania licząc od 20.12.2011 (z 30 dniami z wersji pudełkowej) i po tym czasie wygaśnie dostęp do gry. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam następujące pytanka:

1. Mając jedną kopię gry ile mogę stworzyć postaci, kolejno dla każdej ze stron, na jednym serwerze? Na ilu maksymalnie serwerach można mieć utowrzone postacie?

2. Do jakiego poziomu można teraz maksymalnie dobić (przypominam, że nie grałem w betę)?

3. Gosu, Shinigami do jakiej w końcu gildii się zapisaliście.

Z góry dziękuję za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2011 o 10:01, Undertaker napisał:

> 2. Do jakiego poziomu można teraz maksymalnie dobić (przypominam, że
> nie grałem w betę)?

50.

Dzięki za odpowiedź. A jak jest z ilością postaci na serwer oraz na ilu serwerach można mieć postacie na jedną kopię gry? Ktoś wie? Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2011 o 07:33, Pietro87 napisał:


Właśnie owa umowa jest tak pięknie skonstruowana, że daje do zrozumienia jasno - akceptując
zgadzasz się na naliczenie opłaty [do tego stawia kartę zdrapkę i subskrypcję na jednym
poziomie w kwestii korzystania z premierowej gry co tez swoje robi]


Ok, zgadzam się jest tak skonstuowana, ale nigdzie nie ma zapisu że w trybie natychmiastowym. Gdyby było tak jak pisałeś to wcześniej to moglibyśmy tylko powiedzieć - klekajcie narody że nie kazali nam zapłacić za pół roku z góry. Najważniejsze że sprawa się wyjaśniła i to chyba tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i o to mi chodziło, że jest zrobiona dosyć pokrętnie.
Bo jeszcze do tego ekran finalizacji pokazuje kwotę obciążenia tak jak by miała zostać pobrana zaraz po zatwierdzeniu subskrypcji, co tez jest nieco mylące [powinna być kwota do wyboru jak jest na początku a na końcu już tylko finalizacja zgody na konkretnie wybrany plan rozliczeń]

Swoją drogą zgłosiłem adekwatną sugestię na forum BW z CS i nawet admin eis wypowiedział, że faktycznie wszystko jest ujęte dosyć pokrętnie i postarają się układ transakcji zrobić bardziej przejrzysty.


@Janek_Izdebski

Płatne MMO - nie ma czegoś takiego jak limit posiadanych postaci na serwer, jest tylko jakiś limit slotów na te postacie [odpal grę i policz je sobie w wolnej chwili] ale jak chcesz możesz grac na wszystkich serwerach i zrobić na nich maks postaci, za to w końcu płacisz ten cholerny abonament =)

Dodatkowo - przejście całej fabuły single player i zadań pobocznych solo to około [tak pi razy drzwi] 120-140 godzin, zakładając, że nie pomija się dialogów, rozmawia z każdym NPC, wykonuje w/w zadania [główne + poboczne]
Czas ten jest tez indykatorem wbicia poziomu, jeśli nie grinduje się zbyt wiele po boku tylko robi te główne zadania to w te 120 do 140 godzin dobijasz 50 lvl.
Wynik dosyć zadowalający biorąc pod uwagę, że najmniej dwoma postaciami człowiek powinien grę przejść [co daje pi razy drzwi koło 200-240 godzin rozgrywki]
Po lvlu 50 zostają robiąc wszystko jak opisałem wyżej, do zrobienia wszelakie drużynowe instancje, daily questy, raidy, areny pvp i eventy [zarówno pvp jak i pve], crafting, zbieranie waluty z daily questów na epic gear lvl 50 [tier 1, tier 2 bodajże tez jest chyba tier 3 ale tego już nie potwierdzę, bo aż tak długo w becie nie grałem z braku czasu]
Generalnie co by nie mówić o EA i BW tak czy siak dostarczyli dosyć dobrego następce KOTORów [tak wiem pewnie kilka osób mnie tu zaraz zje żywcem, ale dajcie spokój, ścieżka SP naprawdę nie jest taka fatalna, więcej optymizmu... no ok to nie jest ten standard fabularnej szarości co K2 ale totalnej nędzy tez nie ma]


=============================================

Swoją drogą gram sobie powoli na serwerze RP-PVE [Trask Ulgo] i muszę stwierdzić, że atmosfera jest naprawdę fajna.
Całkiem ogarnięci ludzie, aczkolwiek w niektórych godzinach sporo włochów i hiszpanów się pojawia, ale jakiejś dominacji znacznej nie ma.
Ogarnięci ludzie, nie spotkałem chyba jeszcze żadnego stereotypowego trolla z przedziału wiekowego 10-13 lat z plastelina zamiast mózgu.
Do tego fajnie, że ludzie się na serwerze RP względnie szanują, co którzy robią odgrywke nie są zaczepiani, nikt im nie przeszkadza, kto chce lecieć w pure RP spoko, kto chce na luzie usiąść i pogadać o dupie maryni tez znajdzie miejsce.
No i największy plus - ten serwer nie jest zawalony graczami xD
W największym stresie osiąga co najwyżej status Heay [pewnie się to zmieni po premierze, choć mam cichą nadzieję, że liczba graczy nieco spadnie to i mniej tłumów będzie się wszędzie krzątać]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2011 o 07:31, Pietro87 napisał:

A temat poprzedni który admin zamknął gdzieś mi uciekł [dość powiedzieć, że zamknął go
bo przekroczył bodajże liczbę postów [tzn ponad 1000 bodajże tudziez 10000, limit postów
na temat ustalony regulaminem jest wielokrotnością liczby 100 nie pamiętam tylko dokładnie
ile xD]


Ja nie twierdzilem ze to co napisales jest nie prawda. Ja wiem tylko ze przy moim 2 rdzeniowym procku E 8400 3Ghz, 4 giga ramu i Radeonie 6970 2048 mb dziala wszystko bez problemu.

Dnia 16.12.2011 o 07:31, Pietro87 napisał:

Swoją drogą - dlaczego BW wiecznie robi na swoich silnikach fail z cieniami o.0
NWN2 - kto grał to pamięta, w pierwszym DA:O dopiero się nauczyli czegokolwiek [ME w
sumie podobnie a ME2 to już kupione UE więc tu nie mieli co zepsuć]


Nie mialem zadnych problemow graficznych z wyzej wymienionych gier, gralem i skonczylem kazda z nich, oprocz neverwinter 2 ktory byl beznadziejny wiec go odstawilem gdzies w polowie :)

Dnia 16.12.2011 o 07:31, Pietro87 napisał:

Czyli u mnie w sumie tez na serwerze taka norma od 30 do 85 w porywach, ale to z reguły
jak dużo ludu biega w danej lokacji.


Jak na Start to naprawde jest to najbardziej stabilne MMO w jakie gralem, zero Disconectow czy Crashy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nawet na serwerach przeciążonych po premierze sytuacja szybko sie ustatkuje po pierwszym darmowym miesiącu. Tak samo w WoW''ie było ale po miesiącu populacja spadła na serwerach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NWN miał tak zjechane cienie, że do dziś na sprzęcie wyposażonym w dwa gtxy 590 leci na ryj jak się je ustawi na full [spadki miejscami na uwaga -20-30 fps... gdzieś na oficjalnym forum koleś który dosyć cięty jest na BW nagrał filmik z NWN2 na swoim nowym kompie xD]. Szczęście w nieszczęściu - niskie cienie wyglądają prawie tak samo jak wysokie z opcją "gładkie cienie", wiec przynajmniej nie było nędzy wizualnej

Dnia 16.12.2011 o 13:20, Gosu napisał:

Jak na Start to naprawde jest to najbardziej stabilne MMO w jakie grałem, zero Disconectow
czy Crashy.


Polemizował bym patrząc ile ludzie mają problemów, chociaż fakt faktem ja sam żadnych tego typu nie uświadczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich stronach tego tematu już się pogubiłem, zapytam więc krótko: przy ustalaniu płatności działa trick z fałszywym numerem karty czy nie? Pre-paida nie mam zamiaru kupić w najbliższym czasie, a karty kredytowej nie posiadam, jest to więc dla mnie dosyć istotna informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować