Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Ilość błędów mnie powoli przeraża ... a jestem dopiero po odpaleniu launchera, który to wyłącza się gdy wcisnę TAB zamiast wybrania "wiersza" niżej myszką.

Nadal nie wiem jaką klasą będę grał, ale chyba spróbuję obu możliwości -> Bounty Hunter lub Imperial Agent :)

**************************************

Czy Wam też launcher włącza się kilka/kilkanaście sekund?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Launcher odpala u mnie w 2-3 sekundy tak na oko [czyli błyskawicznie].
Wiersze loginy/hasła/klucza też bez problemu mogę TABem przełączać.
Wniosek - problem raczej leży po twojej stronie, aczkolwiek nie w sensie twojej winy.
Być może jakiś komponent twojego kompa tak konfliktuje z TORem [usługa/antywir, to może być dosłownie cokolwiek]


P.S.
BH - bardzo zacna klasa z bardzo fajną fabułą [dla mnie druga zaraz po inkwizytorze]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ up

W najgorszym wypadku pogram na stacjonarnym, jeśli coś mi się będzie gryzło ... czytałem że jednak BioWare nic nie poprawiło optymalizacji z Bety, a szkoda bo gra działała mi nawet nawet ...

(Gdyby tylko nie wczytywała tekstur długo - bo miałem wg frapsa na minimal/medium około 35fps a gra wczytywała je nawet kilka minut LOL)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam na full 40-60 klatek, aczkolwiek są momenty, gdzie FPSy mi spadają do 15-20 na kilka sekund [1-2] tak jak by gra doczytywała spory kawał terenu, przeważnie w okolicach dużych zapchanych różnym badziewiem miast.
Kiepskawo chodzi mi po kilku godzinach grania stacja floty imperialnej, tam trzymam przeważnie 30-40 fps, nie mniej z racji, że jest to zona typowo społeczna i akcji tam żadnej nie uświadczy mogę z tym żyć.
Nie dotarłem jeszcze na ponoć bardzo problematyczną taris gdzie po kilku godzinach grania silnik ponoć dławi się nieziemsko.

Mam wyłączone cienie [bo te są zbugowane w cholerę podobnie jak w becie dawały pewne niemiłe niespodzianki] i wyłączony bloom, aczkolwiek ten wywaliłem ze względów estetycznych bo jest moim zdaniem torze wręcz paskudny.
Z bloomem to gra przypomina mi crapiszcze jakim są wojny klonów. Wszystko się wtedy jasno świeci niczym psu jajca, światła w niektórych scenkach powodują, że skóra postaci jest wręcz trupio biała.

Warzone i flashpointy działają znośnie 25-40 fps zależnie od natężenia skilli i nachylenia kamery [aczkolwiek są dni - jak wczoraj, że mimo całego serwera ludzi wszystko mi śmigało w 50-60 klatkach bez spadków]

Generalnie pozostaje czekanie czy coś poprawią, choć po ich zachowaniu do tej pory, szczerze wątpię [powtarzają dokładnie to co było w APB]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda bardziej jak pokaz slajdów niż gra ale mam jednordzeniowy procesor, na którym swtor nie powinien nawet ruszyć więc i tak się cieszę :P

Swoją drogą czy wam też często zdarza się utknąć (stuck)? Przez rok grania w wowa przytrafiło mi się to może 1-2 razy a w swtorze przez 4 dni early access ok. 5 (z czego 3-4 w tym centralnym kole imperial/republic fleet). Denerwował mnie szczególnie fakt, że komenda /stuck nie zawsze działała więc musiałem zużyć fast travel...

I cofam to co pisałem wczoraj - 40 minut w kolejne na Nightmare Lands... Mam 5x 12 lvl więc nie bardzo chce mi się zmieniać serwer i bić od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 19:18, Selv napisał:

Przed 22 grudnia


Nie rozumiem, przeciez chyba wszyscy przed 20 grudnia lub tego dnia musiali zarejestrowac gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 21:20, Gosu napisał:

> Przed 22 grudnia

Nie rozumiem, przeciez chyba wszyscy przed 20 grudnia lub tego dnia musiali zarejestrowac
gre.


Ci co przed 20 grudnia nie wpisali klucza PEŁNEJ WERSJI, a wpisali klucz PRE-ORDERU dostają darmowe dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

Mam problem. Interesuje mnie SWTOR, ale mam pewne wątpliwości. Jestem ogromnym fanem Star Wars, a podobno w tej grze możemy naprawdę stać się Jedi, ale nie lubię za bardzo gier MMO. Po 10 lvl wydaje mi się że wciąż robięto samo. Te same questy te same Moby itp. Czy warto wydać te 179 zł na grę? Czy jest lepsza od gier typu DCUO lub Age of Conan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I nie wiem co z tymi danymi karty. Kupiłam, klucz wpisałam, autentykator ustawiony, weszło bez problemu, o żadne dane karty kredytowej nie pyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem w Star Trek Online - http://stonline.pl/news/8268/star-trek-the-old-republic.html ;>

Śmiechłem gromko. ;> Ale poważnie, podoba mi się pomysł. Choć fani obu uniwersów od wieków toczą ze sobą wojnę o wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocnymi, to Cryptic Studios otwarcie przyznaje, że pośród nich są też fani SW, oraz że sporo z nich gra obecnie w TORa. I tak na premierę "konkurenta" przyszykowali taki mały hołd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 21:31, Rizzan napisał:

Ci co przed 20 grudnia nie wpisali klucza PEŁNEJ WERSJI, a wpisali klucz PRE-ORDERU dostają
darmowe dwa dni.


No to ja wpisalem preordera 5 miesiecy temu i jakos tych 2 dni nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 23:49, Selv napisał:

...
Nie rozumiesz:P
Chodzi o to, że 2 dni dostają ci którzy wpisali preorder ALE NIE WPISALI KODU NA PELNA
GRE ;P


Czyli to jest jakby taka rekompensata dla tych wszystkich ktorzy nie dostali jeszcze gry a powinni, zeby mogli grac juz po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 01:45, Selv napisał:

Dokładnie ale mimo wszystko uważam, że powinni dać wszystkim a nie spóźnialskim :)


No ale to nie ich wina ze nie doszla gra wtedy kiedy powinna. A skoro zamowili to mieli zapewniony early access no i dostep do gry od 20 grudnia. Ja tam mialem az tydzien wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 19:38, Pietro87 napisał:

BH - bardzo zacna klasa z bardzo fajną fabułą [dla mnie druga zaraz po inkwizytorze]


Że fabuła fajna, to się zgodzę, ale co do "zacności" mam pewne wątpliwości (rym nie zamierzony).

Wszystko zależy od tego, na jakie elementy gry się nastawiamy i jaką klasę zaawansowaną wybierzemy. Jeśli interesują nas flashpointy i granie w drużynie z innymi, wtedy na pewno warto inwestować w Mercenary i rozwijać drzewko "Bodyguard". Jako healer będziemy baaaaaardzo popularni i na 100% znajdziemy sobie drużynę. Ale ta sama klasa leży i kwiczy w PvP...

Mecze w PvP są dość mocno dynamiczne, a przez to, że leczyć możemy:
a) tylko jedną osobę (chyba, że mamy Kolto Missile, ale ta z kolei słabo leczy)
b) stojąc nieruchomo
raczej nie skorzystamy za bardzo z tej umiejętności. Postać stojąca w bezruchu natychmiast ginie. Do tego dochodzi stosunkowa "delikatność" BHa, a gwoździem do trumny jest to, że jeśli rzeczywiście pójdziemy w healera, to nie będziemy zadawać wystarczającej ilości obrażeń, by się obronić przed atakiem. Czyli w tej kwestii BH leży i kwiczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm czy BH tak zasysa w PVP, polemizował bym.
Może jak biega solo to i owszem, z resztą większość healerów solo to raczej nie jest wielka potęga ofensywna, aczkolwiek BH biegający z Assasinem to już np inna bajka.
Moim zdaniem BH i do pvp jest niezły pod warunkiem, że nie gra tam solo tylko biega z ogarniętymi ludźmi.
Jak pisałem wcześniej, dla mnie assasin to jedna z najbardziej wszechstronnych klas bo idąc w Darkness zarówno na pvp mozna mieszać [no nie tak ostro w ilości obrażeń jak idąc w Deception i tam używając surging charge, nie mniej drzewko deception = glass canon, defensywa istnego jednostrzałowca który jak sam czegoś nie ubije na kilka trafionych odpowiednio przegiętych skilli to pada błyskawicznie] jak i na pve można wręcz wymiatać =)
Taki guard, którego ludzie nie używają to jest idealna zdolność na korygowanie słabości np takie BH w swoim teamie.

Generalnie będąc przy temacie pvp to ogółem moim zdaniem dobre 90% graczy którzy wybrali sobie assasina zupełnie nie umie nim grać. Każdy gra na stealth i walenie w plecy dmg co jest totalna lamą [no ok sin z deception to faktycznie może tylko tak grać, ale tanki które tak usiłują grać... WTF ?] bo ta klasa nie służy tylko do eliminacji pojedynczego osłabionego celu ale do wprowadzania totalnego chaosu w trakcie walki.
Do tego to chyba najlepsza klasa do np hutballa [pod warunkiem, że się poszło w rozwój 31/8/2 gdzie dochodzi 15% move spd na stealthcie, bazowy poziom efektywności tegoż =5 i dodatkowe 15 na blackoucie co daje sumarycznie 20]


Reasumując - każda klasa jest względnie dobra jak się ma o niej jako takie pojecie i nie robi się czegoś do czego zupełnie się owa klasa nie nadaje [w tym wypadku BH do solo PVP =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 09:46, Pietro87 napisał:

Może jak biega solo to i owszem, z resztą większość healerów solo to raczej nie jest
wielka potęga ofensywna, aczkolwiek BH biegający z Assasinem to już np inna bajka.


Owszem, ale - jak napisałem wcześniej - wszystko sprowadza się do tego, że ogromnym błędem jest uniemożliwienie BHowi leczenia w ruchu. A w PvP nie postoisz sobie za długo. BH jest do tego zbyt kruchy. Być może gdyby jeszcze można było wybierać areny, na których się gra, coś by się wykombinowało. Ale przy losowym przypisywaniu do WarZone''ów, mija się to z celem. Ja mam wyjątkowego pecha i na każde trzy mecze, dwa to SpeedBall... eee... HuttBall. Życzę szczęścia, zdrowia i pomyślności temu, kto tam będzie odnosił sukcesy healerem... Ta klasa potrzebuje w miarę statycznego PvP w stylu Capture the Flag, gdzie będzie mógł się okopać z jakimś tankiem i bronić flagi. Wtedy - owszem, sprawdzi się. Ale w dynamicznych rozgrywkach nie ma najmniejszych szans, bo ze swoich umiejętności nie skorzysta, za to staje się świetnym celem.

Jasne, gdyby grało się z kimś, kogo się zna, z kim można ustalić jakąś taktykę, na zasadzie "ty atakujesz, ja cię leczę, ale pilnuj mojego tyłka, bo dwa ciosy i ginę", to owszem - być może BH Healer coś by tam ugrał. Tylko tu pojawia się drugie pytanie - jakie by miał z tego profity? System PvP w SWTOR oparty jest na punktach za konkretne "osiągnięcia" typu "X zabójstw", "X zadanych obrażeń w ataku" itp. Healer, który, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie leczyć, a nie atakować, wychodziłby z każdego meczu z tak mizerną ilością punktów i commendations, że zabawa byłaby po prostu nieopłacalna.

Niestety, trzeba się pogodzić z tym, że akurat ta klasa do tego trybu się nie nadaje i już. Rozwiązaniem byłoby tu wprowadzenie pewnej zmiany, a mianowicie przypisanie "waluty" za PvP do konta, a nie do konkretnej postaci, dzięki czemu moglibyśmy grać np. jako tank, a wydawać punkty na BHa. Problem z tym byłby taki, że wtedy wszyscy by biegali tankami... Czyli tak źle i tak niedobrze.

Dlatego też ja skupiam się na Flashpointach i misjach Heroic. Jako że spora część osób biega z latarkami, na healera jest zawsze zapotrzebowanie, bo tanków i DPSów jest wszędzie na kopy, ale w tę specjalizację idzie niewiele osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować