Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

A już to, ze nagradzany jest wyjątkowo marnie i to w sumie każdy healer w pvp to inna bajka =)
Generalnie powinno się dla postaci stricte nastawionych na heal zmienić system przydzielania profitu, bo taka postać jest bezsprzecznie przydatna w meczach pvp i wpływa na wynik całego eventu natomiast dostaje za to śmieszne ochłapy [podobnie w sumie jak sin który w takim hutballu może zaliczać pkt na kopy ale nie trafi nawet 5ciu "fragów", sprawia, że drużyna wygra ale co z tego skoro sam dostaje niewiele]

A ja osobiście tez skupiam się na instancjach stricte co-op pve.
Dla mnie pvp w torze obecnie to tylko dodatek do pve [stąd mój serwer rp-pve].

A healera też mam zamiar sobie sprawić, aczkolwiek sith sorca, tylko potem na spokojnie jako ostatniego alta [bo grajac sorcem muszę w sumie powtórzyć fabułę assasina, co się równa strasznej nudzie jeśli chciał bym to zrobić z marszu xD po moim zabójcy ide wbijać do 50tki jakiegoś "dzedaja republiki", najpewniej guardiana lub sentinela]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Subskrybował ktoś za pomocą PayPala? Nawet mając środki i powiązane konto bankowe, muszę również podpiąć pod niego kartę, żeby w końcu móc zapłacić za tę cholerną grę?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 16:47, Fumiko napisał:

Przedpisca dobrze napisał, a jak będą się wymigiwać to zawsze masz Rzecznika Praw Konsumenta
i jeszcze może Ci bonus w ramach rekompensaty wpadnie.


Już to w niedzielę zrobiłem ;) Wczoraj również uciąłem sobie przemiłą pogawędkę z BOKiem, no a dzisiaj czekam na telefon od nich, ponoć jest tam ktoś bardziej władny/kompetentny. Jakieś zadośćuczynienie również mam zamiar wyszarpać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem. Interesuje mnie SWTOR, ale mam pewne wątpliwości. Jestem ogromnym fanem Star Wars, a podobno w tej grze możemy naprawdę stać się Jedi, ale nie lubię za bardzo gier MMO. Po 10 lvl wydaje mi się że wciąż robięto samo. Te same questy te same Moby itp. Czy warto wydać te 179 zł na grę? Czy jest lepsza od gier typu DCUO lub Age of Conan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Profesjonalizm" pełną gębą, czyli recenzja SWTOR w dniu premiery.



Najciekawsze kwiatki poniżej.

Obecnie pełna wersja ma naprawdę świetnie zoptymalizowany silnik graficzny i nawet w opcji „low” wygląda ambitnie.

O memory leakach, crashach, fps dropach nawet nie wspominamy ;)

Warto wspomnieć, że za rozmowy drużynowe dostajemy tzw. punkty socjalne. 8 za naszą wypowiedź, 4 za uczestnictwo.

A raczej punkt lub dwa od gracza w drużynie w zależności od wylosowanej odpowiedzi.

Rasowo dostępnych było pięć karnacji:

Jeśli serwer zawiesi się, przestanie działać lub stanie się coś innego – nie ma możliwości gry nigdzie indziej. Podobno to urok gier MMO. Dość dziwaczny jak dla mnie.


Przyznam, że nie przebrnąłem do końca tylko przejrzałem tekst na szybko. Publikacja recenzji gry w dzień premiery, kiedy brało się udział jedynie w ostatniej części testów i Early Access jest jednak porażką ;s Mam nadzieję, że gram.pl nie zdecyduje się na reckę po tygodniu albo i szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 10:13, Pietro87 napisał:

Generalnie powinno się dla postaci stricte nastawionych na heal zmienić system przydzielania
profitu


Wystarczy wprowadzić taki system, jak np. w Bad Company 2, gdzie za leczenie dostawało się punkty. Tu również by to nie zaszkodziło.

Dnia 21.12.2011 o 10:13, Pietro87 napisał:

taka postać jest bezsprzecznie przydatna w meczach pvp


Tu chyba jednak nie dojdziemy do porozumienia, bo moim zdaniem, przy PvP wyglądającym tak, jak obecnie, BH healer (o innych klasach wypowiadać się nie mogę, bo nie grałem) nie ma prawa bytu w tym trybie. Nie ma jak korzystać ze swoich umiejętności, bo natychmiast ginie, stając się raczej ciężarem, niż pomocą dla swojej drużyny. Mam nadzieję, że to się trochę zmieni z czasem.

Dnia 21.12.2011 o 10:13, Pietro87 napisał:

A ja osobiście tez skupiam się na instancjach stricte co-op pve.
Dla mnie pvp w torze obecnie to tylko dodatek do pve [stąd mój serwer rp-pve].


Ja, niestety, zacząłem na PvP i już nie chce mi się go zmieniać. Wbijanie 22 poziomów od nowa tą samą klasą byłoby zbyt nudne.

Dnia 21.12.2011 o 10:13, Pietro87 napisał:

A healera też mam zamiar sobie sprawić, aczkolwiek sith sorca


Ja z kolei odwrotnie - planuję jakiegoś tanka albo dpsa. Prawdopodobnie Sitha. Po lekturze cyklu Republic/Imperial Commando mam awersję do Jedi, ich świętoszkowatości i zakłamania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2011 o 11:43, Ring5 napisał:

Wystarczy wprowadzić taki system, jak np. w Bad Company 2, gdzie za leczenie dostawało
się punkty. Tu również by to nie zaszkodziło.


Dokładnie, w końcu healer co jak co ale jedyne czym się winien zajmowac w druzynowym pvp to trzymanie ludzi przy zyciu ewentualnie buffy + debuffy.

Dnia 21.12.2011 o 11:43, Ring5 napisał:

Tu chyba jednak nie dojdziemy do porozumienia [ciach]


Nie no chodziło mi generalnie o fakt, że co jak co ale healer jako klasa jest przydatny tak w pve jak i pve, co do BH oczywiście racja, stojąc w miejscu jest wystawiony na ataki, do tego dochodzi fakt, że przeważnie pierw się eliminuje takie postacie [czyli to co łatwo ginie a może mocno szkodzic, healer, stunner, glass-canon dps].

Dnia 21.12.2011 o 11:43, Ring5 napisał:

Ja z kolei odwrotnie - planuję jakiegoś tanka albo dpsa. Prawdopodobnie Sitha. Po lekturze
cyklu Republic/Imperial Commando mam awersję do Jedi, ich świętoszkowatości i zakłamania.


A z tegoż powodu wziąłem na maina sitha =)
Przynajmniej szczery - po pierwsze szkodzić, wszystkim i wszędzie tak byle sobie sytuację poprawiać a co!
Ale alta jako jedi dla fabuły chcę zrobić mimo wszystko, nie wypada nie poznać ciemnej i jasnej strony.
Generalnie plan jest obszerny na dobre 4 lub nawet 5 postaci które mnie interesują [w finalny na 8 czyli skończyć wszystkie scenariusze, ale to odległą perspektywa zależną od tego jak BW będzie supportować swoją nową dojną krowę i jak będę stał z czasem, bo nie tylko graniem człowiek żyje]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 11:50, Pietro87 napisał:

do tego dochodzi fakt, że przeważnie pierw się eliminuje takie postacie [czyli to co
łatwo ginie a może mocno szkodzic, healer, stunner, glass-canon dps].


Dokładnie, i właśnie dlatego BH powinien mieć możliwość leczenia w ruchu. To jedyny logiczny sposób na to, by ta postać miała jakieś prawo bytu w PvP. W przeciwnym wypadku bardzo szybko dojdzie do sytuacji, w której normalne postaci (jak właśnie np. BH) będą bawiły się tylko w solo/co-op, natomiast w PvP uświadczymy jedynie tanki, ewentualnie czasem jakiegoś DPSa. Jak dla mnie jest to poważne niedopatrzenie ze strony BioWare. Ale nic to, Baśka. To na razie release, poczekamy na jakieś łatki, ewentualnie dodatki. A jak już będą to robić, to niech, z łaski swojej, dorzucą porządny aoe healing, bo Kolto Missile mogą sobie w nos wsadzić.

Dnia 21.12.2011 o 11:50, Pietro87 napisał:

A z tegoż powodu wziąłem na maina sitha =)


Ja postanowiłem iść mniej uczęszczaną drogą, bo z doświadczenia wiem, że mając popularną postać (czyli właśnie np. tanka) może być ciężko znaleźć grupę (bo tanków na serwerach jest na łopaty).

Dnia 21.12.2011 o 11:50, Pietro87 napisał:

Generalnie plan jest obszerny na dobre 4 lub nawet 5 postaci


Zdecydowanie. U mnie jest podobnie - dochodzę do 50 BHem, zaczynam coś z "latarką" (na 95% Sith), potem pewnie przyjdzie czas na radosne hulanie z działkami, czyli Troopera, a listę zamykają Agent i Smuggler, jeszcze nie wiem, który będzie pierwszy. Smugglerem pograłem trochę na Basilisk Droid (do 7 poziomu chyba), ale potem były takie kolejki, że dałem sobie spokój. W każdym razie było dość ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dojdzie leczenie w ruchu to postacie Meele będą miały 0 szans.
BH w healu to jest postać typowo pod party, zarzuca się na takich guarda i mają cały świat w nosie, są niezniszczalni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 16:37, Ring5 napisał:

Dokładnie, i właśnie dlatego BH powinien mieć możliwość leczenia w ruchu.


BH w ogólnie mnie nie interesuje ale możliwość leczenia w ruchu ma już na pierwszy rzut oka. Kolto Shell + Emergency Scan + Proactive Medicine daje sporo, wygląda to podobnie jak shaman tak na marginesie.

Pamiętaj, że PvP jest optymalizowane pod 50 lvl - reszta zawsze będzie żartem ;)

Dnia 21.12.2011 o 16:37, Ring5 napisał:

(bo tanków na serwerach jest na łopaty).


Być może ale podobnie jak w przypadku healerów większość nie ma pojęcia co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 16:39, Selv napisał:

Jak dojdzie leczenie w ruchu to postacie Meele będą miały 0 szans.


No i super, w końcu będzie równowaga - teraz to BH nie ma szans ;)

Dnia 21.12.2011 o 16:39, Selv napisał:

BH w healu to jest postać typowo pod party


Ok, nie przeczę, ale warto by było jednak każdej klasie dać szansę w PvP, nie tylko latarkowcom.

@ Shinigami

Dnia 21.12.2011 o 16:39, Selv napisał:

Kolto Shell + Emergency Scan + Proactive Medicine


Porównaj ilości HP przywracane przez Kolto Shell z tymi, które daje nawet zwykły Rapid Scan... A do Proactive Medicine potrzebujesz rzucić Healing Scan, czyli musisz stanąć. Lepiej już w takiej sytuacji załączyć Combat Support Cylinder i "strzelać" do swoich...

Dnia 21.12.2011 o 16:39, Selv napisał:

Pamiętaj, że PvP jest optymalizowane pod 50 lvl


Lub, w przypadku BH, nie jest optymalizowane wcale

Dnia 21.12.2011 o 16:39, Selv napisał:

Być może ale podobnie jak w przypadku healerów większość nie ma pojęcia co robi.


Z tym, niestety, muszę się zgodzić. Byłem dziś jednym z dwóch healerów w grupie. Dwóch tanków rzuciło się do walki, leczę, leczę, leczę, Heat zaczyna mi niebezpiecznie rosnąć, na dodatek kilka addsów rzuciło się na mnie. Co w tym czasie robi drugi healer (też BH)? Strzela sobie z blasterków do okolicznych przeciwników, ściągając ich na nas... Pominę tu milczeniem fakt, że żaden z tanków nawet nie zareagował na to, że byłem atakowany. Drużyna, oczywiście, padła, bo sam obronić się nie dałem rady, a bez leczenia wykosili ich błyskawicznie. Zgadnij, do kogo była pretensja... Nie do durnego BH, który ściągnął kolejnych trzech przeciwników, nie do tanków, którzy ignorowali prośby o pomoc, ale właśnie do mnie, że (uwaga!) nie leczyłem wystarczająco szybko... Czasem naprawdę mam wrażenie, że powinny być jakieś egzaminy dopuszczające do MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super. Próbowałem dodać MasterCard mojego kumpla do konta w TORze (jest tam kilka złotych) i... wywala mi coś takiego: We''re sorry, but we can''t perform transactions to this credit card. Please load a different one.
Ktoś wie o co może chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 21:10, Reffanov napisał:

Super. Próbowałem dodać MasterCard mojego kumpla do konta w TORze (jest tam kilka złotych)
i... wywala mi coś takiego: We''re sorry, but we can''t perform transactions to this
credit card. Please load a different one.
Ktoś wie o co może chodzić?

Ja probowalem swojej karty, paypala, falszywych danych i dupa... Nic nie wchodzi. Zobaczymy jutro, ale cos czuje, ze szykuje sie zakup pre-paida. Zal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 21:17, gothicsheep napisał:

Ja probowalem swojej karty, paypala, falszywych danych i dupa... Nic nie wchodzi. Zobaczymy
jutro, ale cos czuje, ze szykuje sie zakup pre-paida. Zal.


Cóż. Nie po to płaciłem 180zł by mnie jeszcze przymuszano do tego by zapłacić z góry za kolejne 2 miesiące. -.-'' Idiotyczne. W innych mmo takich cyrków nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z subskrypcją można rozwiązać w całkiem prosty sposób, bez wydawania pieniędzy (no prawie). Wystarczy kupić kartę internetową pre paid, czy jak to tam zwą. Na allegro sprzedaje je bank bzwbk. Jest to karta bez plastiku, wszystkie dane wysyłają na maila, potem wystarczy ją tylko aktywować na stronie. Działa jak normalna karta kredytowa, ale wyłącznie do płatności w internecie. Kartę doładowujemy przelewając na nią pieniądze. Sam dzisiaj z niej skorzystałem i w przypadku TOR nie ma żadnych problemów. Potrzebna tylko złotówka na zakup karty i bodaj 3zł, które trzeba na nią wpłacić. Jedynym problemem może być czas realizacji - do 7 dni, chociaż ja kartę dostałem po 3 godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 21:34, LelandGaunt napisał:

Problem z subskrypcją można rozwiązać w całkiem prosty sposób, bez wydawania pieniędzy
(no prawie). Wystarczy kupić kartę internetową pre paid, czy jak to tam zwą. Na allegro
sprzedaje je bank bzwbk. Jest to karta bez plastiku, wszystkie dane wysyłają na maila,
potem wystarczy ją tylko aktywować na stronie. Działa jak normalna karta kredytowa, ale
wyłącznie do płatności w internecie. Kartę doładowujemy przelewając na nią pieniądze.
Sam dzisiaj z niej skorzystałem i w przypadku TOR nie ma żadnych problemów. Potrzebna
tylko złotówka na zakup karty i bodaj 3zł, które trzeba na nią wpłacić. Jedynym problemem
może być czas realizacji - do 7 dni, chociaż ja kartę dostałem po 3 godzinach.

Rzucisz jakims linkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Potrzebuję pomocy. Kupiłem gierke z Pre-orderem. Tworząc konto na swtor.com doszedłem do punkut subscription. Kupiłem pre-paid na 60 dni wprowadzam go i wyskakuje mi "message not found". Sama gra mi się nie odpala bo pisze mi "There is currentyl no active subscription on this account....."
Co jest nie tak co się dzieje.
Tak to ma być i mam czekać czy co ??

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować