Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age w przyszłości także na konsolach?

14 postów w tym temacie

pepsi

Dragon Age: Origins, nowy RPG BioWare'u, być może w przyszłości pojawi się także na konsolach. Taką przyszłość nowej marce swojej firmy wróży Greg Zeschuk. Tymczasem ekipa skupia się jednak na wersji pecetowej, premiera ma bowiem nastąpić już na początku przyszłego roku.

Przeczytaj cały tekst "Dragon Age w przyszłości także na konsolach?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej gier typowo pecetowych pojawia się na konsole i to niektóre z wyprzedzeniem tak jak np. Mass Effect do czego to już doszło ;d;d;d No ale mamy za to wyłącznośc na Gothica... narazie ;d;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, jak się na konsolach przyjmie, bo to będzie cRPG w klasycznym stylu, a nie modne ostatnio gry akcji z elementami roleplaya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedział poprzednik - jeśli będzie to klasyczny cRPG, na konsolach ma duże szanse niepowodzenia. Nic natomiast nie wskazuje na to, że część pierwsza (DA: Origins) będzie multiplatformowa. Pewne jest to, że klasykom gatunku cRPG do pięt nie będzie dorastał. Eh, co ja bym dał za trzeciego ''Baldura'' lub kontynuację ''Tormenta''...

@ANDREO8
Mass Effect to (pseudo) cRPG KONSOLOWE. Świadczy o tym zbyt duży nacisk na akcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się z tym pogodzić ;) Teraz wszystko będzie się pojawiało na każdą platformę. Będzie uproszczone, stosunkowo krótkie i bez duszy ;) No dobra, nie wszystko, ale większość. Casualom nie zależy aż tak bardzo na bogatej, wielowątkowej fabule, czy 50h kampanii...Chcą usiąść od czasu do czasu i coś zniszczyć ;]

Osobiście nie wierzę w to, że Dragon Age stanie się wielkim następcą BG. Wszystko się pięknie zapowiada na papierze...do momentu odpalenia gry.
Pamiętam te ochy i achy nad Gothic 3...Wyszło na to, że trójki nawet dobrze nie skończyłem, podczas gdy poprzednie części znam na pamięć. Na G4 już nawet nie czekam ;p

@Bambusek
Spoko...Baldur''s Gate też był na konsoli. Przerobili go na grę akcji i stykało :E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy te ich nowe cudo,

kurcze nic nie mowcie o baldurze to byla gra i juz tyle lat minelo miejmy tylko nadzieje ze Dragon Age bedzie rownie dobry a moze i lepszy od legendarnego baldura

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kocham Baldurka :) Nic go nigdy nie przebiło i nigdy nie przebije, Dragon Age może być dobry, nawet wyśmienity, ale BG nie doścignie.

@Xarodon
Baldur''s Gate nie był na konsoli. Na konsoli była tylko gra, która nosiła ten sam tytuł i pracowała na renomie marki xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to smutna wieść. Dragon Age z tego co zaprezentowano w filmiku prezentującym gameplay stworzony został żeby grać w niego za pomocą myszki i klawiatury. Wyobrażacie sobie granie w Baldur''s Gate za pomocą pada? Stwierdzenie: "(...) jednak przyszłością naszej nowej marki są konsole." nie naprawa optymizmem. Co to oznacza? Dragon Age zostanie uznane za tytuł genialny, lecz lepiej sprzeda się na konsolach. Czyli porzucamy wersję na PC na rzecz konsolowej gry... mam nadzieję, że to tylko słowa malkontenctwa, ale jednak coś jest w tym co napisałem na rzeczy. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ekipa Gram ma refleks ;/ Toż Greg Zeschuck informował już o tym na E3, że Dragon Age wyjdzie również na konsole, tyle że w późniejszym terminie. Pozostaje się z tego tylko cieszyć, że również konsolowcy pograją w cRPG w takim "starym stylu".

Ciekawy tylko jestem co to będzie jak to staroszkolne cRPG lepiej się sprzeda na konsolach ? Czy upadnie wtedy mit, że na konsolach wychodzą tylko uproszczone gry ? Cz też zatwardziali fanboje peceta się zaplują ze złości :) ? Czas pokaże....

BTW - czekam na tą grę i kupuję wersję na blaszaka, bo wychodzi wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anderos: Gothic 4 ma być na konsole :]
F.a.K: Od fanboyów stąd się wzięło. Mam znajomych którzy przerzucili sie na konsole jeden z Nich studiuje na Uniwersytecie Warszawskim, drugi pracuje nawet u mnie na wydziale informatyki gościu gra na konsoli a dowód jest taki, że na Seminarium dyplomowe przyszedł w koszulce MGS 4 :). Sam myślę o zakupie konsoli Playstation 3 ale dopiero za rok jak stanieje i będę miał pieniądze na zmianę TV bo byłoby bez sensu pogrywać na kinseskopie mimo, że nawet jest 30 calowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko ;-)

Sam mam Playstation 3 i gdyby Dragon Age ukazał się na tej platformie, na pewno byłbym zainteresowany jego kupnem. Ten RPG zapowiada się naprawdę nieźle, a ostatnio, prócz Mass Effecta jakoś nowości w tym gatunku na PC nie widziałem. Sam jestem bardzo ciekaw jak im wyjdzie ta produkcja - gracze pokładają w niej spore nadzieje, a Bioware umie robić świetne gry. Wersja na konsole na pewno również cieszyłaby się zainteresowaniem, taki Baldurs Gate przecież również znalazł się na konsoli - Playstation 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować