Zaloguj się, aby obserwować  
Huksi

Heroes V - otwarta beta - recenzje i pierwsze wrażenia [M]

373 postów w tym temacie

Hmm, user też już mam, tyle tylko że gdy mialem włączoną grę i zeszłem do windows Alt+Tab to tego pliku w ogóle nie było, tak jakby sie ukrywał podczas chodzenia gry. Dopiero jak wyszedłem z Heroesa, widać plik i można konfigurować opcje, heh sorki za spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2006 o 15:09, verbum napisał:

> (...)

- chwalisz się, że Ci płynnie chodzi a nie podajesz jaki masz sprzęt, to żadna informacja dla
innych!


nie podaje bo własnei oglądałem film a kompamam następującego... Athlon 2500XT , 768 DDR , Radeon 9600 XT po za tym porządek na dysku też dużo robi heh nie myślałem ze tak wszystko będzie chodzić i tak zamierzam dokupic 1GB ramu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2006 o 17:46, Darkstar181 napisał:

> na razie pierwsze wrażenie... Na moim kompie (2,8 GHz, 512 Ramu i Ati Radeon 9800 256MB)
gra
> chodzi prawie idealnie na wysokich detalach. Jestem bardzo zadowolony, aczkolwiek do tej
pory
> nie udało mi się dostać na serwer Train. Mogę grać tylko Duel :(
Jaki procesor? Intel , pentium czy athlon?


Intel Pentium :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2006 o 19:34, Chester001 napisał:

nie podaje bo własnei oglądałem film a kompamam następującego... Athlon 2500XT , 768 DDR ,
Radeon 9600 XT po za tym porządek na dysku też dużo robi heh nie myślałem ze tak wszystko
będzie chodzić i tak zamierzam dokupic 1GB ramu...

- dzienks, to spoko jak beta chodzi w miarę płynnie na 9600XT i przy tych ustawieniach co podałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2006 o 20:48, Konrad1990 napisał:

jak edytowac plik start.cfg? komputerp okazuje mi ze nie mozna


- mówiący komputer! :) - a ten pliczek spróbuj po prostu otworzyć zwykłym notatnikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2006 o 19:58, Marrbacca napisał:

> > na razie pierwsze wrażenie... Na moim kompie (2,8 GHz, 512 Ramu i Ati Radeon 9800


offtop:
Hej marrbacca, chciałem przeprosić, bo podczas naszej gry H5 po prostu mi się zawiesili. Nie wiem czemu. (w grze moja xywka golombFW).

Wracając do tematu, nie mogłby ktoś zgłosić kilku błędów? u mnie z angielskim, trochę słabo.
1. Powielone napisy z chata w walce.
2. Czasem nie słychać jak koń się porusza (raz tętęt jest raz nie)
3. Zawieszanie się gry po 35min. tylko dźwięk jest a obraz zamrożony

propozycje:
1. Zlikwidować krew dla niektórych jednostek w walce. (walcze z kościejem, który składa się z samych kości i zbroi a tu krew przy uderzeniu z niego leci).
2. Zwiększyć szczegółowość wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do bety to jest tak

nie moge wogóle w zamku z aniołami zrekrutowac jednostek tysiace razy klikałem (po uprzednim rozbudowaniu troszeczke zamku) na zamek i nic klikałem na każdą ikonke oraz na kazdy zasrany budynek w zamku i ni emogłem sie dostac do ekrankia z kupnem jednostek aż nie kupiłem jakiegoś kolejnego budysnka juz nie pamietam jakiego...

a tak po za tym to wogóle pomysł na zamek 3d mi jakoś tak NIE pasuje......

po za tym wogóle mi nie pasuej okienka herosa... gdzie sie odział namalowany Heros i artekakty które były na nim ?? teraz jest takie brzydkie okienko czy ktoś by mógł zadziaąłaś coś w tej sprawie? -- Ururam Tururam ?!

czy można zrobic widok z góry na mapie głównej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2006 o 20:54, verbum napisał:

> jak edytowac plik start.cfg? komputerp okazuje mi ze nie mozna

- mówiący komputer! :) - a ten pliczek spróbuj po prostu otworzyć zwykłym notatnikiem...


no tak wlasnie chcialem zrobic, ale sie nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś udało mi się uruchomić betą, konkretniej to wystarczyło zrestartować komputer i klucz zadziałał;) Po włączeniu gry od razu moją uwagę zwróciła uwagę muzyka wzbudzająca wspomnienia, muzyka z zamku księżniczki z h2. Grafikę z racji tego że mój komputer teoretycznie nie spełnia min. wymagań bety (Athlon 2.4, GeForce 3 64mb ram, 512mb ram) ustawiłem na very low, przy rozdzielczości 1024x768. Jak się później okazało mam przy tych ustawieniach 30-40 fps, więc więcej się w to nie bawiłem (choć po wygraniu meczu gra się zacięła i musiałem zrobić restart). Postawiłem serwer, niemal natychmiast ktoś się dołączył (jak się później okazało ukrainiec). Wybrałem akademię, pograłem dwa tygodnie i ukrainiec się rozłączył. Zamek jest w 95% taki sam jak akademia/wieża (jak kto woli) z h3. Takie same budynki, tylko drzewko technologiczne inne (niestety nie byłem w stanie zrobić w dwa tygodnie gigantów, co w h3 było dość standardowe). Pole bitwy nie jest takie małe jak się wydaje na pierwszy rzut oka, ale mimo wszystko przydałby się je powiększyć. Grałem za krótko żeby więcej powiedzieć, a więc do zobaczenia na serwerach;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2006 o 21:06, Chester001 napisał:

co do bety to jest tak

nie moge wogóle w zamku z aniołami zrekrutowac jednostek tysiace razy klikałem (po uprzednim
rozbudowaniu troszeczke zamku) na zamek i nic klikałem na każdą ikonke oraz na kazdy zasrany
budynek w zamku i ni emogłem sie dostac do ekrankia z kupnem jednostek aż nie kupiłem jakiegoś
kolejnego budysnka juz nie pamietam jakiego...

a tak po za tym to wogóle pomysł na zamek 3d mi jakoś tak NIE pasuje......

po za tym wogóle mi nie pasuej okienka herosa... gdzie sie odział namalowany Heros i artekakty
które były na nim ?? teraz jest takie brzydkie okienko czy ktoś by mógł zadziaąłaś coś w tej
sprawie? -- Ururam Tururam ?!

czy można zrobic widok z góry na mapie głównej ?




Interfejs nie jest dokończony. Dali takie rzeczy okrojone, żeby beta mniej zajmowała. Przynajmniej tak się mi wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma zrobiony plik start.cfg to niech mi podeśle na majkel89@op.pl bardzo proszę...;) Nie mogę w nim napisu w środku zmienić, aby uaktywnic tryb singleplayer. Inne pliki o rozszerzenu .cfg wordem edystowalem i zapisywalem, ale tego za nic sie nie da podmienic, odmawia dostępu. Próbowałem już kilka tricków ale nic z tego, nie potrafię... Tak że jakby komuś się udało to proszę, niech mi na maila podeśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja nie wiem... ale po kilku godzinkach grania musze przyznac ze gra mi sie nie podoba...
kiczowato ze nie ma heksów
kiczowato ze nie ma tamtego z H3 ekraniku z artefaktami
kiczowato ze grafika jest sztuczna jak lalka barbie
kiczowato ze jednostki na polu bitwy nie jają avatarów tj ich animacjii tak jak w H3
kiczowato ze te wogłe tabele z HP ataku są małe i nieczytaelne
kiczowato ze wszystkie ikonki są małe i trzeba wytęrzać wzrok
kiczowato ze jest głupi rozwój w zamku
kiczowato ze nie ma żadnej animacjii w tawernie
kiczowato wogóel oni z tymi animacjamii jakoś zastrajkowali czy jak ?
kiczowato ze w grze nie ma cieni aby to jakoś tak mniej plastikowo wyglądało ...

jak oglądałem same obrazki i wiadomosci o heroes V to normalnie az drżało mi serce a teraz to sie zastanawiam czy nie cofnąc zamówienia ... choć wiem ze to tylko beta...

i jeszcze jedno..
kiczowato ze podczas łądowania widzimy gryfa zamaist jakiś ąłdny art ze smokiem czy coś tak jak to było w H3 SOD

gdzie się podziały ANIMACJE zwyciestwa , przegranej ucieczki .. ja nie chce obrazków podcinania gardła :/
normalnie dziecinne jest to :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria jest taka, może trochę smieszna ale...
Nival wie, że się nie wyrobi w dopracowaniu gry w terminie ustalonym przez UBI. Dlatego wypuścili "niedorobioną" betę, zeby gracze zanosili skargi, oraz coś typu "saveheroes", przez co UBI zauważy, że opóźnienia nie chce NIVAL tylko gracze. Dzięki temu dostaną więcej czasu i nie poniosą odpowiedzialności za opóźnienie. Lol? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2006 o 21:45, Chester001 napisał:

po kilku godzinkach grania musze przyznac ze gra mi sie nie podoba...

Jechał sęk grafikę i animacje. Nie po to w końcu się gra w gry strategiczne.
Ale jak jest z grywalnością?! Wciąga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaano fakt notatnikiem sie da tylko trzeba w innym miejscu na dysku zapisać bo tak na "żywca" jak sie probuje podmienić to nie da rady;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2006 o 22:00, A-cis napisał:

> po kilku godzinkach grania musze przyznac ze gra mi sie nie podoba...
Jechał sęk grafikę i animacje. Nie po to w końcu się gra w gry strategiczne.
Ale jak jest z grywalnością?! Wciąga?


mnie jakoś nie wciąga bo gram czesto po 30 min .. może dlatego ze jestem chory i mam gorączke ?
a jak na razie to nie wciaga wszystko jest takie jak lalka barbie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesad, chciales by to byla zupelna KALKA H3? Takie same animacje chcesz, takie same jednostki, takie same to i tamto. Stary, wyluzuj, to nie jest h3. To jest kontynuacja rozszerzajaca pomysl heroes. I robi to naprawde dobrze.
Heksy wcale nie sa potrzebne, sa kompletnie zbedne. Teraz mogli ustawic ''wielkosc'' jednostek i to zrobili - ogromny smok nie zajmuje juz tyle samo miejsca co zwykly piechur. I to jest dobre.
Tabele i ikony sa dla mnie czytelne - widocznie masz malutki monitor i ustawiasz na ogromna rozdzielczosc.

W grze sa cienie - u mnie po prostu wlaczaja i wylaczaja sie w zaleznosci od ich humoru :)
Mozesz sobie sprawdzic - http://img299.imageshack.us/my.php?image=scrnshot270106113539kopia0mq.jpg
Tak samo jak z ladowaniem - zmienia to.

Dla ciebie wszystko jest ''dziecinne'' i ''kiczowate''. Narzekasz tylko dla narzekania - bo niby ''nie moze przeciez byc dobra''.

Oczywiscie - beta to masakra. Wywala non-stop, disconnectuje, wiesza sie, zwalnia, krzaczy, muzyka buczy praktycznie caly czas itp itd. Ale to wlasnie jest beta - niedokonczona gra. I tak ja traktujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może by ktoś zrobił filmik jak się chodzi po tej becie, albo przebieg jakiejś walki. Najlepiej z takimi stworami, które jeszcze na filmikach nie były... Chętnie bym zobaczył filmik jak się buduje w miastach, albo rekrutuje jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować