Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2008 o 16:19, Szperacz Robson napisał:

Ciekawe, czy zgodnie z duchem czasu wypuszczą grę na konsole, PB już kiedyś przebąkiwało o produkcji jakiejś gry na konsole. Nawet jeśli jednak będzie to gra "only PC", to mam nadzieję na klimat Gothica.


Nie jestem w stanie napisać, z jakiego źródła mam tą informację, jednak z tego co pamiętam nowa gra będzie pecetowym wyjątkiem. :-)
I jeszcze jedno - gra nie zwie się World of Risen, a po prostu Risen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm. Jeśli przyjmujemy, że gra nazywa się tak jak jej oficjalna strona, to przyjmijmy również że studio "World of Piranha Bytes" stworzyło do tej pory 3 gry: "World of Gothic" -1, 2, 3.(+NK-dla czepialskich) ... Oczywiście to stek bzdur tak jak stwierdzenie że nowa gra PB ma się nazywać "World of Risen" ;) Otóż moi mili kochani, którym nie chce się na własne oczy sprawdzić o czym mówi autor tematu (który ociupinkę się pomylił) owa gra zwać ma się "RISEN", nie "World of Risen" ;) To tyle. Dziękuję. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 15:34, Evil Khan napisał:

Studio Piranha Bytes ogłosiło nazwę swojego nowego projektu a także wstępne informacje
o grze.
FAQ PL:
http://worldofrisen.de/?section=article&id=34


No tak , tylko tytuł gry , to chyba samo Risen , bez worldów. Wychodzi na to , że mamy temat dotyczący wszstkich gier(przyszłych) z tej serii. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 18:29, CR7 napisał:

Ekhm. Jeśli przyjmujemy, że gra nazywa się tak jak jej oficjalna strona, to przyjmijmy
również że studio "World of Piranha Bytes" stworzyło do tej pory 3 gry: "World of Gothic"
-1, 2, 3.(+NK-dla czepialskich) ... Oczywiście to stek bzdur tak jak stwierdzenie że
nowa gra PB ma się nazywać "World of Risen" ;) Otóż moi mili kochani, którym nie chce
się na własne oczy sprawdzić o czym mówi autor tematu (który ociupinkę się pomylił) owa
gra zwać ma się "RISEN", nie "World of Risen" ;) To tyle. Dziękuję. :D

Też to zauważyłem podczas czytania, miejmy nadzieję, że moderator zmieni nazwę tematu. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 18:31, KrzychW napisał:

No tak , tylko tytuł gry , to chyba samo Risen , bez worldów. Wychodzi na to , że mamy
temat dotyczący wszstkich gier(przyszłych) z tej serii. :-)

Heh, jeżeli spełnią się słowa wypowiedziane, że mają koncepcję na kontynuowanie to jednak lepiej mieć osobne tematy o Risen 1 i (o ile będzie) Risen 2. Tak dla wygody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, żebyś słów "Konzept Art" nie skojarzył z artami koncepcyjnymi :).

Tak po za tym martwię się o wymagania gry. Jak dla mnie grafika mogła by stać na poziomie tej z G3, ewentualnie troszkę odświeżona, byle tylko silnik graficzny był porządnie zoptymalizowany. Nie wierzę jednak, aby po doświadczeniach z G3 Pirania wypuściła kolejnego crapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kto finansuje produkcję tej gry, JoWood czy jakaś inna firma. Wolałbym żeby jakaś inna firma, bo przez JoWooda gry są tak zabugowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem FAQ do rozdziale o magii i jako fan cRPG i...hmm...jako entuzjasta a nie tyle co fan,serii gothic muszę przyznać że gra zapowiada się interesująco...ba,gra zapowiada się świetnie.

Nie podoba mi się natomiast to że w grze zabraknie tradycyjnych ras.Sam kiedyś próbowałem stworzyć własne rasy ale wyszły beznadziejnie.No ale jak to wyjdzie piraniom,zobaczymy.:) W końcu nie wszystkie rasy odstępujące od tradycji okazały się szitem totalnym.A najlepszym tego przykładem jest drow w FR czy Zerg w SC.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 19:19, Belmundo napisał:

Mam pytanie kto finansuje produkcję tej gry, JoWood czy jakaś inna firma. Wolałbym żeby
jakaś inna firma, bo przez JoWooda gry są tak zabugowane.


Piranha Bytes współpracuje z Joo Wood już tylko przy dodatku do Gothic 3.Wydawcą Risen , ma być Deep Silver.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 21:02, KrzychW napisał:

> Mam pytanie kto finansuje produkcję tej gry, JoWood czy jakaś inna firma. Wolałbym
żeby
> jakaś inna firma, bo przez JoWooda gry są tak zabugowane.

Piranha Bytes współpracuje z Joo Wood już tylko przy dodatku do Gothic 3.Wydawcą Risen
, ma być Deep Silver.

No to chyba lepiej, a ta firma Deep Silver też ma tendencje przyspieszania procesu produkcji gry jak JoWood?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Oby nie, chociaż dobra, JoWood wydało wszystkie Gothiki w miarę dobrze oprócz trzeciej części... zreszta i tak sami programiści powiedzieli, że to było za wiele dla nich, ale może jakby JoWood tak nie naciskał...

Miejmy nadzieję, że Deep Silver okaże się dobrym wydawcą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę śledzę od momentu pojawienia się stronki z "piąchą" :P i stwierdzam, że szykuje się kolejny obok Gothic''a rasowy cRPG. Tylko zdziwiłem się, że nikt z gram-u nie zamieścił newsa o nowej stronce i odliczaniu, miałem nadzieję i co jakiś czas odświeżałem stronkę a tu lipka :/. Może jeszcze to nadrobią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 21:33, krzysiek-xxx napisał:

Grę śledzę od momentu pojawienia się stronki z "piąchą" :P i stwierdzam, że szykuje się
kolejny obok Gothic''a rasowy cRPG. Tylko zdziwiłem się, że nikt z gram-u nie zamieścił
newsa o nowej stronce i odliczaniu, miałem nadzieję i co jakiś czas odświeżałem stronkę
a tu lipka :/. Może jeszcze to nadrobią?

Ja od razu jak usłyszałem o "RPB" to czekam na informacje. Teraz okazuje się, że ta gra to Risen, wiele ujawnili itp. tylko jakiś news na gram.pl by się przydał. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OO.. jest tekst po polsku na ich stronie, ciekawe czy przetłumaczą stronę całkowicie na język polski,i przecież w Polsce Gothici sprzedały się bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 21:35, Kalejdoskop86 napisał:

Ja od razu jak usłyszałem o "RPB" to czekam na informacje. Teraz okazuje się, że ta gra
to Risen, wiele ujawnili itp. tylko jakiś news na gram.pl by się przydał. ^^

Dokładnie o tym mówię :P i popieram Cię w 100%, a więc:

Ekhmmm... Szanowni redaktorzy gram.pl, uraczcie nas newsem o grze Risen, tego chcemy my gramowicze i prosimy szczerze.

Czy jakoś tak. Do roboty xP
Belmundo, który text jest PL bo jakoś nie widzę. Możesz przybliżyć jego położenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie skomentować te pytania i odpowiedzi Twórców gry Risen, moje sekwencje oznaczyłem znakiem „+” a sekwencje Twórców „-„ Pytania są bez żadnego znaczka.

"Tworzenie nowego świata daje wam szanse na wprowadzenie nowych i wiarygodnych ras. Czy ta szansa zostanie wykorzystana?
- Niedawno odzyskana wolność jest wykorzystywana; nowa historia pozawala na wprowadzanie nowych i oryginalnych pomysłów.

+ Moim zdaniem o świat nie musimy się martwić. Bardzo możliwe, że w nowym dziele Piranha Bytes spotkamy nowe rasy takie jak Elfy czy Krasnoludy, myślę również, że spotkamy Orków, choć mogą nie mieć aż takiej roli, jaką mieli w grze Gothic.

Jaki rodzaj scenerii spotkamy w grze?
- Wszystko będzie się rozgrywać w klimacie średniowiecznym, na ogromnej, wulkanicznej wyspie.

+ Tutaj mnie uspokoili, bo nie chciałbym by gra była osadzona w okresie późniejszym lub wcześniejszym jakoś się przyzwyczaiłem do średniowiecza.

Czy wyspa będzie podzielona w ten sposób, że do pewnych jej części będzie się można dostać po ukończeniu rozdziałów?
- Tak, będzie trzeba spełnić pewne warunki. Gra jest podzielona na rozdziały.

+ I tutaj mnie ten fakt cieszy, iż będą rozdziały tego mi brakowało w Gothic 3 Mam jednak nadzieję, że twórcy nie zrobią sztucznych ścian do terenów, do których będziemy mogli dostać się w późniejszych rozdziałach, że będzie tak samo jak w grach serii Gothic.

Czy wulkan jest aktywny? Jaką rolę odgrywa w fabule?
- Wulkan wpłynął na śródziemnomorskie położenie wyspy i odgrywa zasadniczą rolę.

+ Mam nadzieję, że będzie możliwość zobaczenia tego wulkanu z bliska a nawet, że będzie możliwość wejścia na ten wulkan. Ten aspekt gry mnie bardzo interesuje.

Czy wygląd świata gry będzie?brudny? czy może będzie połączeniem?brudu? i ?splendoru??
- Wszystko będzie brudne i stare. To wymaga mnóstwo pracy, ale będzie świetnie pasować do klimatu gry.

+ O to mi się podoba mam nadzieje, że twórcy dotrzymają słowa ;)

Czy są już informacje o pozostałym świecie, jaki znajduje się w okolicy? Czy może jest to jedyny ląd znany ludziom?
- Tak, ale tylko częściowe. Zapewne jednak większość świata będzie znana.

+ czyżby szykowała się niespodzianka? Czyżby twórcy szykowali się na część drugą gry? Interesująca wypowiedź.

Jakie będą dialogi? Czy będzie sprośny humor i śmieszne dialogi?
- Zdecydowanie będą akcenty humorystyczne, ponieważ autorzy mają poczucie humoru.

+ I tutaj mnie to cieszy w Gothic’u były humorystyczne teksty. Myślę, że będę zadowolony. Mam jednak nadzieję, że dystrybutorem w Polsce będzie CDP i lokalizacja będzie idealna a dobór głosów podobny do tego z Gothic.

Jak czas w grze będzie się miał do prawdziwego czasu?
- Będzie przyspieszona zmiana dnia i nocy.

+ To tak samo jak w grze serii Gothic nic nowego.

Czy planowane jest stworzenie wielu miast/obozów albo osad?
- Tak.

+ To mnie cieszy lubię zwiedzać w grach miasta i inne osady. To może być wielkim plusem gry.

Czy w nowej grze więcej uwagi będzie poświęcone katakumbom, lochom, sieciom kanalizacyjnym i fortyfikacjom?
- Zdecydowanie i absolutnie tak.

+ Następny plus gry. Mam jednak nadzieję, że lokacje nie będą zbyt podobne do siebie np. jaskinie.

Czy pojawią się różne strefy klimatyczne i roślinne, a także ukryte lokacje?
- Tak.

+ Następny plus gry o ile dotrzymają słowa to gra nie będzie taka sztuczna ;)

Czy drzewa będą miały liście, a sosny igły?
- Będą miały połączenie obydwu.

+ Następny efekt, który urealni grę. Nie wiem czy to wyjdzie na plus czy minus, ale może być ciekawie.

Czy lochy będą zaprojektowane w ten sposób, że w nocy będzie ciemniej, a w dzień jaśniej?
- Tak.

+ Następny plus gry.

Czy spotkamy pod-gildie i różne kultury?
- Występują różne kultury i frakcje. Są one podzielone.

+ Jestem tylko ciekawy czy będzie obowiązkowe przyłączenie się, do której kolwiek gildii.

Czy stworzenia w RPB przypominają prawdziwe zwierzęta, i czy będzie można na nich jeździć?
- Potwory w RPB są naprawdę egzotyczne i tylko kilka z nich przypomina prawdziwe zwierzęta. Natomiast nie będzie zwierząt, na których można by jeździć.

+ I to mnie bardzo cieszy, że nie będzie można jeździć na zwierzętach.

Czy w RPB pojawią się obszary do ćwiczeń?
- Tak, z pewnością!

+ Nie wiem czy mi się to podoba czy nie. Nie wiem, czemu to ma służyć.

Czy będą tajne bronie albo coś podobnego?
- Tak.

+ Gdyby tego aspektu nie było to gra z pewnością byłaby nudna.

Czy w czasie walki będą elementy akrobatyki?
- Styl walki zależy od poziomu twoich umiejętności. Im większe umiejętności tym styl walki będzie ładniejszy.

+ Ciekawe, jakie rozwiązanie twórcy w tym względzie nam przygotują... Mam nadzieje, że walka będzie podobna do tej z Gothic 2

Czy będą zmienne warunki pogodowe?
- Są plany bardzo szerokiej gamy różnych warunków pogodowych

+ Poczekamy zobaczymy, ale byłoby miło i ciekawie gdyby taki aspekt pojawił się w grze.

Czy pojawią się imponujące budynki albo całe kompleksy budowli, które są połączone?
- Oczywiście!

+ Super. Będzie gdzie się szwendać xD

Czy są planowane jakieś trujące lub niebezpieczne rośliny odbierające bohaterowi manę lub punkty życia?
- Tak, zamierzamy wprowadzić takie elementy.

+ Ciekawe jak to wpłynie na rozgrywkę, ale jestem na tak.

Spotkamy w grze jakieś mocne trunki?
- Zdecydowanie tak!

+ Domyślam się, jakie xD

Czy w grze pojawią się kobiety?
- Tak, będą kobiety.

+ No to super w Gothic mi brakowało kobiet, świat wydawał się troszkę dziwny...

POSTACIE W GRZE:

Czy wygląd bohatera będzie stały czy też pojawi się możliwość jego dostosowania według własnego uznania? Będzie potrafił mrugnąć okiem?
- Bohater zachowa stały wygląd. Będzie mógł natomiast mrugnąć okiem.

+ Uważam to za duży plus

Jaki status społeczny ma główny bohater na początku gry?
- Ponieważ bohater jest nowy i musi poznać wyspę, jego status społeczny będzie niski. Posiada kilka umiejętności, ale musi je rozwinąć, aby do czegoś dojść. Wykorzystanie przez gracza nabytych umiejętności będzie mocno wpływało na przebieg gry.

+ Podobnie jak w Gothic. Mi się takie rozwiązanie podoba.

Czy oprócz ludzi natkniemy się także na inne rasy takie jak orkowie, elfy czy krasnale?
- Tak, ale żadne z powyższych.

+ O niespodzianka ciekawe, jakie rasy nam twórcy przygotowali...

Czy w grze jest hierarchia społeczna?
- Tak.

+ To nie jest niespodzianką.

Czy NPC posiadają określone charaktery?
- Tak, oczywiście.

+ Tak jak w Gothic.

Czy bohater będzie potrzebował jedzenia, picia, odpoczynku i czy pojawią się wewnętrzne monologi?
- Tak.

+ To mi się podoba, ciekawe jak wpłynie to na rozgrywkę.

Czy bohater może odnowić swoją manę i punkty życia przez spanie w każdym łóżku?
- Tak.

+ To podobnie jak w Gothic.

Czy będą różne fryzury?
- Tak, nawet całkiem realistyczne.

+ O to nowość, ciekawy jestem efektu...

Pojawią się otyli obywatele?
- Tak, w grze będą ludzie z nadwagą.

+ O bardzo mnie to cieszy, urozmaici trochę grę.

BRONIE/MAGIA:

Czy w RPB pojawią się wspaniałe i realistyczne bronie? Czy projektujecie je sami?
- Bronie wyglądają bardzo realistycznie, będzie także kilka specjalnych broni. Nasz ?Mistrz od mieczy? modeluje je ręcznie.

+ Jestem ciekawy czy w grze nie pojawia się duble...

Pojawi się magia?
- Naturalnie! Było już wiele modyfikacji, gdyż jest to dla nas bardzo ważne.

+ To standard w tego typu grach, więc magii nie mogło zabraknąć.

Żadne cechy gry Gothic nie będą wykorzystywane. Czy to oznacza, że będziemy musieli się obejść bez kuli ognistej albo deszczu ognia?
- Kula ognista to standardowe magiczne zaklęcie magów i nie jest chronione prawem. Głównie chodzi o bazowanie na dobrze znanych bohaterach, muzyce, własnych potworach, bogach itp.

+ Myślę, że w grze pojawią się zaklęcia znane nam z gry Gothic.

Czy będą tarcze i walka dwoma broniami?
- Ależ oczywiście!

+ To mnie cieszy.

Pojawią się cepy i materiały wybuchowe?
- Nie.

+ Szkoda, ale ważne, że pojawią się miecze moja ulubiona broń ;)

TECHNOLOGIA:

Czy tekstury będą fotorealistyczne a nie rysowane i czy będzie wykorzystany HDR (a może Bloom)?
- Programy HDR będą użyte dla optymalizacji części tekstur. Będą zbliżone, ale nie fotorealistyczne.

+ Nie wiem jak to wpłynie na wydajność gry lub jej wygląd, ale jestem dobrej myśli.

Liczba polygonów ma zostać zmniejszona. Czy to prawda?
- Maksymalna ilość polygonów na model pancerza wynosi, około 6000, ale będzie tak niska jak to tylko możliwe.

+ Czyżby twórcy chcieli obniżyć wymagania gry czy co?

Czy możemy mieć nadzieję na grę multiplayer pozwalającą na wspólną zabawę z przyjaciółmi przez sieć?
- Logistyczne problemy z wprowadzeniem tej cechy do gry RPG stanowiłyby dużą przeszkodę nawet dla dużego studia.

+ To standard. Ale mnie to nie martwi.

Czy niebo będzie wygenerowane czy też zostanie wykorzystana tekstura nieba z przyczyn wydajności?
- Niebo będzie wygenerowane, jak również zmiana pomiędzy nocą a dniem.

+ To fajnie, ale czy to nie wpłynie na wymagania gry...

Jak wyglądają materiały na ubrania (skóra, jedwab, len i atłas)? Czy tekstury wyglądają odpowiednio realistycznie?
- Został opracowany nowy system nakładania materiałów na modele. Skóra będzie wyglądać jak prawdziwa skóra a metal i materiały będą wzbogacone o specjalny efekt cienia. Kawałki ubrania są animowane ręcznie, dlatego symulacja jest nie w czasie rzeczywistym, bo to poważnie zmniejszyłaby wydajność i wpłynęło negatywnie na grę. Pojedyncze tekstury mają kolorową bitmapę oraz normal map dla lepszego efektu i różne efekty materiałów z cieniem i spectacularem.

+ Obawiam się wysokich wymagań gry, ale z drugiej strony wierzę, że gra będzie piekna graficznie i będzie miała dobrą fabułę.

Czy producenci rozważają wsparcie gry ze strony procesorów dwu, czterordzeniowych oraz ekranów szerokokątnych?
- Tak.

+ To dobrze, bo akurat zamierzam wymienić procesor...

Czy gra będzie przeniesiona na Linuxa albo inne systemy?
- Nie ma planów ani na Maca ani na Linuxa.

+ To dobrze... A może jednak nie?

Czy planujecie wydać demo?
- Jest one tworzone.

+ Standard, ale jak znam życie i tak go nie zainstaluje.

RÓŻNE:

Czy prośby i pomysły graczy będą wcielone do gry?
- Tak.

+ No to możemy spodziewać się dobrej gry, ale na pewno nie wykorzystają wszystkich pomysłów.

Skąd czerpaliście inspirację do gry?
- Tym razem gra jest bardziej osadzona w rzeczywistości. Oczywiście będą też pewne elementy, które pochodzą z filmów. Ale główny nacisk kładziemy na oryginalność.

+ Wierzę, że fabuła będzie wciągająca...

Czy nowy projekt będzie miał kolejne części?
- Tytuł jest wystarczalny sam w sobie, ale istnieją także plany na kontynuację.

+ Gdzieś to już słyszałem, czyżby nie miało być tak z grą Gothic?

Czy będą oskryptowane sekwencje korzystające z grafiki gry?
- Oskryptowane sceny nie są planowane.

+ Nie wiem czy to dobrze czy źle...

Czy będą przedmioty zwiększające atrybuty poprzez zjedzenie ich albo użycie?
- Tak.

+ Podobnie jak w grze Gothic.

Czy pojawią się grupy zwierząt poruszające się po lądzie? Będą jakieś futrzaste stworzenia?
- Stada i futrzaste stworzenia są planowane.

+ Urealni to grę. Jest to na plus oczywiście.

Czy będzie możliwość przemiany w inne stworzenia z RPB?
- Są takie plany, ale jeszcze nie ma dokładnych informacji.

+ Podobnie jak w Gothic.

Czy na pancerzach będziemy dostrzegać ślady walki (zgniecenia, zdrapania itp.)?
- Zbroje będą niezniszczalne.

+ Tak samo jak w Gothic. Szkoda, bo zniszczenia urozmaiciłyby rozgrywkę.

Czy RPB będzie miało więcej zagadek i bardziej zaawansowany level design?
- Tak.

+ To mnie bardzo cieszy przynajmniej będzie gra długa ;)

Czy pojawią się wyrenderowane sekwencje i easter eggs?
- Tak.

+ Nie znam się na tym.

Mam nadzieje, że gra będzie miała rozsądne wymagania, nie będzie miała zbyt wielu bugów oraz będzie zlokalizowana a jej dystrybutorem będzie firma CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować