Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Nietypowa, pełna niespodziewanych zwrotów akcji, fabuła :).
W dwójeczce troszkę gorzej z fabułką, ale była trochę lepsza mechanika.
A Trójeczka okazała się... gównem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 13:38, DJ Szlafrok napisał:

> (wiedziałem, że ktoś się przyczepi ;P )

:-)

> Klimat i cały świat. :]

Czepiania się ciąg dalszy. Klimat to pojęcie względne, poza tym w przeszłości bywały
już klimatyczne gry. Świat... W sumie to samo. Jeśli chodzi o wielkość, to już chyba
żadna gra nie pobije Daggerfalla w tym aspekcie.

Daggerfall? Myślałem, że Arena ma znacznie większy świat. Bo cały kontynent a Daggerfall tylko dwa regiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 13:32, DJ Szlafrok napisał:

A co w Gothicu było tak rewolucyjnego oprócz pełnego trójwymiaru? ;-)


Słowo rewolucyjna trzeba zmienić na rewelacyjna i będzie ok.:-)
Gothic sam w sobie wcale nie był odkrywczy.Wystarczyło , do zdobycia tak dużej popularności , odpowiednie zgranie wszystkich elementów gry i już.Ani świat nie jest szczególnie duży , ani dostępnego wyposażenia nie mamy zbyt wiele , ani grafika nie była szczególnie piękna.Jednak gra miała to Coś , co pozwalało grać w Gothic przynajmniej kikakrotnie.
Jeżeli w przypadku Risen będzie podobnie , to dostaniemy coś fajnego do pogrania , nawet bez rewelacyjnej grafiki , ogromnych światów , czy innych , często bez znaczenia gadżetów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 10:52, KrzychW napisał:

Słowo rewolucyjna trzeba zmienić na rewelacyjna i będzie ok.:-)
Gothic sam w sobie wcale nie był odkrywczy.


Przynajmniej jedna osoba pisząca w miarę obiektywnie. Zgadzam się z niemal wszystkim, bo grafika jednak była piękna jak na tamte czasy, a przede wszystkim trójwymiarowa, jak pisałem. W końcu to czas IceWind Dale i Baldursów.

->Belmundo
W teorii Daggerfall jest mniejszy, w praktyce - wręcz przeciwnie. ;-) Zresztą jeśli chcesz, możesz pobrać obie gry (choćby z serwisu Gry-online) i porównać, oczywiście jeśli je uruchomisz. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z niemal wszystkim,

Dnia 08.08.2008 o 11:27, DJ Szlafrok napisał:

bo grafika jednak była piękna jak na tamte czasy


Ja trochę inaczej to widziałem przy pierwszym podejściu do gry , ponieważ grałem w Gothic długo po premierze i na dodatek , dopiero po przejściu Gothic 2.Pomino tego ,iż grafika w żaden sposób mi nie przeszkadzała i nie przeszkadza do dziś , w memencie grania wygladała dość słabo , a już na pewno nie rewelacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 12:45, KrzychW napisał:

Ja trochę inaczej to widziałem przy pierwszym podejściu do gry , ponieważ grałem w Gothic długo po premierze i na dodatek , dopiero po przejściu Gothic 2.Pomino tego ,iż grafika w żaden sposób mi nie przeszkadzała i nie przeszkadza do dziś , w memencie grania wygladała dość słabo , a już na pewno nie rewelacyjnie.


W sumie Gothic był najładniejszą grą fabularną aż do... lipca? 2002. roku, kiedy to na rynku zawitał Morrowind. Trzeba jednak przyznać, że już wtedy dzieło Rybek nie olśniewało.
Może lepiej skończmy ten temat, bo troszkę zostawiamy w tyle Risen. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo troszkę zostawiamy w tyle Risen. ;-)

No to aby było o Risen , napiszę tak.Ściągnąłem jedyny chyba na razie dostępny pliczek muzyczny z World of Risen i wrażenia są całkiem....gothicowe. W sporej części myzyka ma mocno inne brzmienie , ale gdy słyszę parę fragmentów z tego kawałka , to gdybym nie wiedział skąd pochodzą , powiedziałbym , że z Gothica.
Oj , chyba porównań do poprzednich produkcji Piranii nie uda się nam uniknąć.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 13:11, KrzychW napisał:

No to aby było o Risen , napiszę tak.Ściągnąłem jedyny chyba na razie dostępny pliczek muzyczny z World of Risen i wrażenia są całkiem....gothicowe.


Również ściągnąłem plik. Klimat Gothica owszem, jest wyczuwalny, ale moim zdaniem tylko na początku. Sama muzyka jest bardzo ładna, przyjemna dla ucha, zbytnio nie będzie się wybijała podczas gry. Cieszy mnie również to, że już można usłyszeć coś, co może być motywem przewodnim.

Jako ciekawostkę mogę podać fakt, że World of Risen nie ma jeszcze oficjalnej, światowej domeny *.com. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie jestem wielkim fanem gothica i poruszyła mnie fabuła gothica. A ta gra wyjdzie pzrez tego samego stwórce to musze spróbować :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbardziej oczekiwany RPG przeze mnie. W końcu Risen wychodzi ze stajni samego Gothica (mojego ulubionego rpg gwoli przypomnienia). Wszystko prócz jednej rzeczy mi się podoba, a mianowicie domniemane podziemia. Jakoś wolę poruszać się na powierzchni, zwiedzać osady, wspinać się na górskie szczyty, niż zwiedzać te same labirynt z kamienia. W każdym razie czekam na jakiś trailer i więcej informacji. :) Może okazać się, że ciemne podziemia nie są wcale takie straszne jak je malują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że będzie to coś na miarę pierwszego Gothic''a. Po ''Piraniowskim'' Gothic''u III strasznie się zawiodłem - praktycznie wszystkie aspekty budujące cRPG były znikome (ot taki lekki ''sleszyk''). Risen zapowiada się na grę klimatyczną - wg. twórców świat będzie mroczny, brudny i śmierdzący (aż palce lizać ;). Mam nadzieję, że twórcy powrócą do korzeni, tworząc grę ze świetną fabułą, mrocznym klimatem i ciekawym głównym bohaterem. Gra wskoczyła u mnie na pierwsze miejsce najbardziej oczekiwanych gier cRPG (a ta nie jest długa, bo widnieje na niej jeno Dragon Age i Drakensang).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 15:44, Metalhead86 napisał:

Mam nadzieję, że będzie to coś na miarę pierwszego Gothic''a. Po ''Piraniowskim'' Gothic''u
III strasznie się zawiodłem - praktycznie wszystkie aspekty budujące cRPG były znikome
(ot taki lekki ''sleszyk''). Risen zapowiada się na grę klimatyczną - wg. twórców świat
będzie mroczny, brudny i śmierdzący (aż palce lizać ;). Mam nadzieję, że twórcy powrócą
do korzeni, tworząc grę ze świetną fabułą, mrocznym klimatem i ciekawym głównym bohaterem.
Gra wskoczyła u mnie na pierwsze miejsce najbardziej oczekiwanych gier cRPG (a ta nie
jest długa, bo widnieje na niej jeno Dragon Age i Drakensang).


A ja nie. Chcę by to było nowe, lepsze inne dzieło. Po co gry podobne do Gothica, skoro już jest Gothic ? A jeśli chodzi ci o wymagania jak ma pierwszy Gothic nie licz na to. Jak już wyżej wspomniałem gra ma miec inną fabułę ( mam nadzieję, ze ciekawą), mroczniejszy świat, inna przygoda. Mnie narazie martwią wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 17:05, dambialko napisał:

A ja nie. Chcę by to było nowe, lepsze inne dzieło. Po co gry podobne do Gothica, skoro
już jest Gothic ? A jeśli chodzi ci o wymagania jak ma pierwszy Gothic nie licz na to.
Jak już wyżej wspomniałem gra ma miec inną fabułę ( mam nadzieję, ze ciekawą), mroczniejszy
świat, inna przygoda. Mnie narazie martwią wymagania.

Hmm, gdzie ja napisałem, że chcę ''drugiego'' Gothic''a? Powiedziałem, że gra będzie do tego pierwszego troszkę podobna, z uwagi na mroczny i brutalny świat fantasy. Tak więc o klimat nie ma co się martwić - bardziej martwi mnie warstwa fabularna, a w tym Piranha Bytes nie jest najlepsza (nie licząc pierwszego Gothic''a oczywiście). Wymagania sprzętowe na razie nie są sprawą istotną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 17:10, Metalhead86 napisał:

> A ja nie. Chcę by to było nowe, lepsze inne dzieło. Po co gry podobne do Gothica,
skoro
> już jest Gothic ? A jeśli chodzi ci o wymagania jak ma pierwszy Gothic nie licz
na to.
> Jak już wyżej wspomniałem gra ma miec inną fabułę ( mam nadzieję, ze ciekawą), mroczniejszy

> świat, inna przygoda. Mnie narazie martwią wymagania.
Hmm, gdzie ja napisałem, że chcę ''drugiego'' Gothic''a? Powiedziałem, że gra będzie
do tego pierwszego troszkę podobna, z uwagi na mroczny i brutalny świat fantasy. Tak
więc o klimat nie ma co się martwić - bardziej martwi mnie warstwa fabularna, a w tym
Piranha Bytes nie jest najlepsza (nie licząc pierwszego Gothic''a oczywiście). Wymagania
sprzętowe na razie nie są sprawą istotną.


Ja to zrozumiałem, że chcesz aby w tej grze było "coś" z Gothica. I nie masz pewności, że będzie podobna, ale nie zaprzeczam może tak byc.

>Wymagania

Dnia 08.08.2008 o 17:10, Metalhead86 napisał:

sprzętowe na razie nie są sprawą istotną


Jak narazie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę. Patrząc na wulkan ze strony risen.deepsilver.com można dostrzec u jego prawie podnóża po prawej stronie jakieś hmm... jaskinie, domki. Nasuwa mi to skojarzenia z pewnym odcinkiem kreskówki Chojrak Tchórzliwy Pies:) W owym odcinku kolo siedział w wulkanie i udając jakiegoś tam bożka manipulował "tambylcami". Pomyślałem sobie że taki motyw może się pojawić w Risen. Banda kapłanów czy magów wciąż domagająca się "darów dla ducha wulkanu". Troszkę głupie myślenie, ale po co okienka w zboczu wulkanu?

(Tak mnie na domysły wzięło, bo patrząc na przecieki jakie serwował Blizzard w kwestii Diablo III pomyślałem że być może spopularyzował się ten sposób uświadamiania fanów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 14:34, ja33no napisał:

Zdecydowanie jest tam jakiś duży klasztor/zamek/forteca. To pewnie będzie ważny element
gry :).

EDIT:
Dodam, że w lewym górnym tej stronki widać kobiete wojowniczke ;).
http://www.worldofrisen.de/

A to pewnie jest część tej fortecy/klasztoru/zamku ;).
http://www.worldofrisen.de/?section=gallery&detail=198

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już tylko jeden dzionek został do odliczenia na stronce Risen.Ciekawe , czy jutro czegoś się w końcu dowiemy , czy też zobaczymy kolejny zegar? Jakieś filmiki i screeny w końcy by się przydały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować