Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2008 o 14:01, lukase napisał:

A jest jakaś strona poswięcona tej grze po polsku lub angielsku?


Nie. Jedyną oficjalną stroną gry jest www.worldofrisen.de, ale sporo materiału jest po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 13:45, Mr Black napisał:

Pojawił się pierwszy trailer z gry Risen. Wygląda całkiem przyzwoicie, choć nie zachwyca.
Pobrać go można stąd (80MB, rozdzielczość HD): http://www.worldofrisen.de/?section=download&id=9

Nie wiem czy ściągnę, ale dobrze, że trailer jest (szkoda, że na gram.pl nie dali newsa...) i to w High Definition! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no jak dla mnie gierka zapowiada się całkiem,całkiem mam tylko nadzieje że nie będzie to kolejna lipa czy coś w tym stylu ponieważ wiadomo jak to było w przypadku G3 ale po rozbiciu tych 2óch firm może i to jakoś wpłynęło i spowodowało jakąś rywalizacje, która może okazać się korzystna dla nas,graczy =)


Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 13:45, Mr Black napisał:

Pobrać go można stąd (80MB, rozdzielczość HD)


Dziękujemy bardzo Piraniom za wybór wersji... Nie ściągnąłem, ale sądząc po rozmiarze jest króciutki. Jakim problemem byłoby wypuszczenie wersji w niższej rozdzielczości i jednocześnie dużo mniejszym rozmiarze? Wiem, 80mb to nie dużo, ale mimo wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długi nie jest, racja - 1:30 min. Ale to w końcu tylko 80 MB. Czyli - przy standardowym polskim łączu 1-2 Mbs - jedynie kilka, kilkanaście minut ściągania. Więc w sumie się opłaca, w końcu to pierwszy trailer z tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ściągam trailer. Szkoda, że tylko 1:30 min. , ale jak jakość HD to już nie mogę się doczekać. Podzielę odczuciami za parę minut... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 14:22, Ecko09 napisał:

A nie ma tego trailera gdzieś w internecie...? Nic nie bede ściągać, z góry zaznaczam.

Czemu? Sprawdzałem - nie ma wirusów, zresztą jak mogło by być? To oficjalna strona "Risen" od PB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawa gra powinni dac jakąś część fabuły zeby wiadomo oco w tym świecie chodzi czy np. bedziemy musieli kogoś powstrzymać czy co tak jak w gothicu "śniącego" ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może kliknij wstrzymanie i neich się załaduje do pełna i wtedy obejrzyj?
Mi jakoś się nei ciął a wogóle nei czekałem.
Możliwe że nie masz jakiś kodeków czy coś nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 14:53, lukase napisał:

To może kliknij wstrzymanie i neich się załaduje do pełna i wtedy obejrzyj?
Mi jakoś się nei ciął a wogóle nei czekałem.
Możliwe że nie masz jakiś kodeków czy coś nie wiem.

Nie wiem, nie oglądam go, zniechęciło mnie to.

Mógłby ktoś chociaż powiedzieć co w nim jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 14:51, Kalejdoskop86 napisał:

Filmik się tnie, nie oglądam go dalej... dla niego zainstalowałem Quick Time i DivX oraz winamp. :/


W jakiej rozdzielczości jest ten filmik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 14:56, Kalejdoskop86 napisał:

High Definition, czyli HD. :)


High definition to pojęcie wysoce, wysoce względne. ;-) Pytam konkretnie, w jakiej? Chodzi o to, że być może Twoja karta graficzna nie wspiera hd, toteż filmy w wyższej rozdzielczości się przycinają. Ja mam coś takiego i każdy inny, kto posiada obraz zbyt wymagający dla sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 15:00, DJ Szlafrok napisał:

High definition to pojęcie wysoce, wysoce względne. ;-) Pytam konkretnie, w jakiej? Chodzi
o to, że być może Twoja karta graficzna nie wspiera hd, toteż filmy w wyższej rozdzielczości
się przycinają. Ja mam coś takiego i każdy inny, kto posiada obraz zbyt wymagający dla
sprzętu.

Nie wspiera HD właśnie... a sprzęt mam słaby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 15:01, Kalejdoskop86 napisał:

Nie wspiera HD właśnie... a sprzęt mam słaby...


I właśnie o to chodzi, panie Mr Black - nie o czas, a o samą możliwość komfortowego obejrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 14:55, Kalejdoskop86 napisał:

> To może kliknij wstrzymanie i neich się załaduje do pełna i wtedy obejrzyj?
> Mi jakoś się nei ciął a wogóle nei czekałem.
> Możliwe że nie masz jakiś kodeków czy coś nie wiem.
Nie wiem, nie oglądam go, zniechęciło mnie to.

Mógłby ktoś chociaż powiedzieć co w nim jest?


Na początku widzimy statek płynący na wsypę podczas sztormu. Potem dwoje ludzi - kobieta i mężczyzna, uciekający przed jakimś owłosionym potworem. Potwór łapie faceta, kobiecie udaje się uciec na obrzeże miasta, gdzie prosi strażnika o pomoc. Ten jednak jest nieczuły na jej prośby, zaciąga ją do miasta i tam rzucając na ziemię grozi mówiąc "Nikt nie może opuścić miasta z rozkazu inkwizytora". Następnie widzimy wspomnianego inkwizytora. Do jego komnaty wchodzi człowiek mówiąc "znaleźliśmy to" na co on odpowiada: "W końcu rozpoczęło się!" Potem już tylko kilka krótkich urywków walki, potworów, strzelania z łuku i zapadającej się ziemi, która odsłania wejście do jakiejś świątyni. I to by było na tyle tyle. Grafika całkiem niezła, choć trochę plastikowa, zaś animacje niezbyt jeszcze dopracowana i lekko sztuczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 15:06, Mr Black napisał:

Na początku widzimy statek płynący na wsypę podczas sztormu. Potem dwoje ludzi - kobieta
i mężczyzna, uciekający przed jakimś owłosionym potworem. Potwór łapie faceta, kobiecie
udaje się uciec na obrzeże miasta, gdzie prosi strażnika o pomoc. Ten jednak jest nieczuły
na jej prośby, zaciąga ją do miasta i tam rzucając na ziemię grozi mówiąc "Nikt nie może
opuścić miasta z rozkazu inkwizytora". Następnie widzimy wspomnianego inkwizytora. Do
jego komnaty wchodzi człowiek mówiąc "znaleźliśmy to" na co on odpowiada: "W końcu rozpoczęło
się!" Potem już tylko kilka krótkich urywków walki, potworów, strzelania z łuku i zapadającej
się ziemi, która odsłania wejście do jakiejś świątyni. I to by było na tyle tyle. Grafika
całkiem niezła, choć trochę plastikowa, zaś animacje niezbyt jeszcze dopracowana i lekko
sztuczne.

Widziałem tylko statek, sztorm i uciekających ludzi.

Gra się świetnie zapowiada. :)

@DJ Szlafrok
Ja jestem Kalejdoskop86...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować