Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2008 o 16:59, Steel Dogg napisał:

> większość rpg-ów jest tylko na pc ;).
>
ale jednak miałem nadzieje

Nadzieja matką...
Chociaz z tego co wiem to Gothic4 wyjdzie na konsole wiec tym tytulem bedziesz mogl sie pocieszyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 17:16, MichalixPL napisał:

> > większość rpg-ów jest tylko na pc ;).
> >
> ale jednak miałem nadzieje
Nadzieja matką...
Chociaz z tego co wiem to Gothic4 wyjdzie na konsole wiec tym tytulem bedziesz mogl sie
pocieszyc :)


no i znowu mam nadzieje...że G4 wyjdzie bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 17:22, KinggAdek napisał:

Ludzie ,to temat o Risen!!! więcej gatki tu o G 1,2 i 3....

Bo tego nie da się rozdzielić. Risen robia ci sami ludzie, co Gothic''a i Gothic''a 2. Nie mają jednak prawa używać tytułu i wizerunku Bezimiennego, bo do tego ma prawo JoWooD. Mogą jednak robić nową grę na takich samych motywach, jak Gothic i z tej możliwości korzystają, tworząc Risen. A, nawiasem mówiąc, gatki, to małe gacie ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na GOLu można przeczytać krótką zapowiedź Risen.Zbyt wielu informacji w niej nie ma , ale na początek dobre i tyle.Miłej lektury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 16:57, lukase napisał:

większość rpg-ów jest tylko na pc ;).


Polemizowałbym ;). Mass Effect, Oblivion, Fallout 3 - raczej wszystkie współczesne cRPG/Action-RPG wychodzą na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 16:32, KrzysztofMarek napisał:

Risen podobno wróci do korzeni - to jest do historii z jedynki.


W całym świecie gry, gracz będzie spotykał różne frakcje, jednak twórcy zrezygnowali już z takich postaci jak orkowie, krasnoludy czy elfy. Według twórców świat gry ma mieć więcej wspólnego ze światem realnym, niż z fantasy typu tolkienowskiego.

No czyli nie do końca będzie powrót do starego tytułu i nieoficjalnej kontynuacji Gothica :). Historia i realia będą zgoła odmienne i nie mające nic wspólnego z poprzednimi dziełami Piranii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 00:52, Kalejdoskop86 napisał:

Również rasy stworzeń będą zupełnie (podkreślam: zupełnie) nowe według tego, co mówi
Piranha Bytes. :]


Jeżeli uda się im wprowadzić nowe rasy na stałe do świata gier , to będzie istotny krok w rozwoju tej branży.Krasnoludy , elfy , orkowie i parę innych , znanych ras , pojawiają się już prawie wszędzie i najwyższy czas na pokazanie czegoś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 11:59, KrzychW napisał:

Jeżeli uda się im wprowadzić nowe rasy na stałe do świata gier , to będzie istotny krok
w rozwoju tej branży.Krasnoludy , elfy , orkowie i parę innych , znanych ras , pojawiają
się już prawie wszędzie i najwyższy czas na pokazanie czegoś nowego.

Dokładnie! Jeśli wprowadzą świetną nową rasę do świata fantasy to będzie super. :)
Ale oczywiście nie można zapomnieć, że orkowie na przykład w poprzednich Gothikach byli bardzo klimatyczni. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 12:01, Kalejdoskop86 napisał:

Ale oczywiście nie można zapomnieć, że orkowie na przykład w poprzednich Gothikach byli
bardzo klimatyczni. ^^


Tyle , że orków można spotkać praktycznie w każdej grze o podobnych klimatach i jakiś powiew świeżosci naprawdę się przyda.Twórcy gier fundują nam kolejne , nowe światy , które podczas eksploracji , okazują się być zamieszkane przez ciągle takie same stworzenia.Tylko w wyjątkowych przypadkach jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 12:21, KrzychW napisał:

Tyle , że orków można spotkać praktycznie w każdej grze o podobnych klimatach i jakiś
powiew świeżosci naprawdę się przyda.Twórcy gier fundują nam kolejne , nowe światy ,
które podczas eksploracji , okazują się być zamieszkane przez ciągle takie same stworzenia.Tylko
w wyjątkowych przypadkach jest inaczej.

Mam nadzieję, że nowa rasa wprowadzi coś fajnego, ale nie narzekam, że w Gothikach są orkowie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 12:21, KrzychW napisał:

Tyle , że orków można spotkać praktycznie w każdej grze o podobnych klimatach i jakiś powiew świeżosci naprawdę się przyda.Twórcy gier fundują nam kolejne , nowe światy , które podczas eksploracji , okazują się być zamieszkane przez ciągle takie same stworzenia.Tylko w wyjątkowych przypadkach jest inaczej.


Niby racja, ale to tak, jakby narzekać że w KAŻDEJ grze fabularnej pierwsze skrzypce grają ludzie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 16:01, DJ Szlafrok napisał:

Niby racja, ale to tak, jakby narzekać że w KAŻDEJ grze fabularnej pierwsze skrzypce
grają ludzie. ;-)


Ja osobiście wolę grać człowiekiem , niż jakąś inną rasą , ale chętnie "poeRPGguję" się w świecie zupełnie innym od tego , jaki wyznaczyły rasy i potwory rodem z Forgotten Realms.Wiele nieludzkich ras stało się zbyt powtarzalnymi i jak tylko mowa o klimatach fantasy , to zaraz do głowy przychodzą elfy i orkowie.Ciekawie byłoby , gdybyśmy zostali zaskoczeni czymś zupełnie nowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 18:44, KrzychW napisał:

> Niby racja, ale to tak, jakby narzekać że w KAŻDEJ grze fabularnej pierwsze skrzypce

> grają ludzie. ;-)

Ja osobiście wolę grać człowiekiem , niż jakąś inną rasą , ale chętnie "poeRPGguję"
się w świecie zupełnie innym od tego , jaki wyznaczyły rasy i potwory rodem z Forgotten
Realms.Wiele nieludzkich ras stało się zbyt powtarzalnymi i jak tylko mowa o klimatach
fantasy , to zaraz do głowy przychodzą elfy i orkowie.Ciekawie byłoby , gdybyśmy zostali
zaskoczeni czymś zupełnie nowym.

być może Piranie wymyślą zupełnie nową rasę, jakieś mutanty albo cokolwiek innego od wszystkiego co było w innych grach ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 18:57, Wolus1 napisał:

> > Niby racja, ale to tak, jakby narzekać że w KAŻDEJ grze fabularnej pierwsze
skrzypce
>
> > grają ludzie. ;-)
>
> Ja osobiście wolę grać człowiekiem , niż jakąś inną rasą , ale chętnie "poeRPGguję"

> się w świecie zupełnie innym od tego , jaki wyznaczyły rasy i potwory rodem z Forgotten

> Realms.Wiele nieludzkich ras stało się zbyt powtarzalnymi i jak tylko mowa o klimatach

> fantasy , to zaraz do głowy przychodzą elfy i orkowie.Ciekawie byłoby , gdybyśmy
zostali
> zaskoczeni czymś zupełnie nowym.
>
być może Piranie wymyślą zupełnie nową rasę, jakieś mutanty albo cokolwiek innego od
wszystkiego co było w innych grach ^^


No tak własnie twierdzą, że stworzą nowe rasy, których nigdy nie było nigdzie. Ciekawe czy im wyjdzie ta rasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 19:02, Ecko09 napisał:

No tak własnie twierdzą, że stworzą nowe rasy, których nigdy nie było nigdzie. Ciekawe
czy im wyjdzie ta rasa.


Raczej nie będzie to nic złego, wg. mnie głównie chodzi o wygląd nowej rasy. Jak dotąd niemal wszyscy nieludzie byli jakoś z do ludzi upodobnieni np. elfy-piękni ludzie ze spiczastymi uszami, krasnoludy-mali grubi i brodaci ludzie, niziołki-mali ludzie z owłosionymi stopami itd. Fajnie byłoby zobaczyć coś nieprzypominającego ludzi w żaden sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować