Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2008 o 11:23, KrzychW napisał:

Wytłumaczenie może być bardzo proste.Piranie dały pomysł , a wydawca kasę , a to co
komu przypadnie za jego wkład , określiła umowa.Trudno mówić o zabieraniu tytułu przez
JooWood , bo przecież nie mamy pojęcia , na jakich warunkach te firmy współpracowały.


chodzi mi jednak o absurd polegający na tym, ze twórcy nie mają praw autorskich do swojego dzieła. w przypadku twórców wolałbym chyba wziąć kredyt, by w razie czego nikt nie odebrał mi mojego "dziecka"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 20:03, jaceloth napisał:

chodzi mi jednak o absurd polegający na tym, ze twórcy nie mają praw autorskich do swojego
dzieła. w przypadku twórców wolałbym chyba wziąć kredyt, by w razie czego nikt nie odebrał
mi mojego "dziecka"...


Chodzi nie tyle o absurd , ile o ustalenia dokonane przez firmy przed podpisaniem umowy.Skoro Piranha Bytes zgodziło się , aby w razie zakończenia współpracy przekazać prawa do tytułu Gothic dla JooWood , dostali pewnie coś w zamian.A to coś , to najprawdopodobniej fundusze na wprowadzanie swoich pomysłów w życie.Zresztą nie ma co Piranii żałować , bo przecież nie słychać ich głosów , że czują się pokrzywdzeni i oszukani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 11:55, KrzychW napisał:

Chodzi nie tyle o absurd , ile o ustalenia dokonane przez firmy przed podpisaniem umowy.Skoro
Piranha Bytes zgodziło się , aby w razie zakończenia współpracy przekazać prawa do tytułu
Gothic dla JooWood , dostali pewnie coś w zamian.A to coś , to najprawdopodobniej fundusze
na wprowadzanie swoich pomysłów w życie.Zresztą nie ma co Piranii żałować , bo przecież
nie słychać ich głosów , że czują się pokrzywdzeni i oszukani.

myślę, że bagienne ziele ma na nich zbawienny wpływ. tak naprawdę ciesze się, ze to się tak potoczyło. piranie wróciły do punktu wyjścia i może znowu zrobią grę o wiele mniej rozbuchaną, ale bardziej treściwą. liczę po cichu na powrót do klimatu pierwszego gothica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę ciesze się, ze to się

Dnia 16.12.2008 o 20:51, jaceloth napisał:

tak potoczyło. piranie wróciły do punktu wyjścia i może znowu zrobią grę o wiele mniej
rozbuchaną, ale bardziej treściwą. liczę po cichu na powrót do klimatu pierwszego gothica.


O takim rozwoju wypadków myślę podobnie.Jeżeli obecny wydawca Piranii podejdzie do sprawy w odpowiedni sposób , czyli nie będzie na siłę robił z gry mającej swoich stałych odbiorców , towaru dla wszystkich , Risen może się okazać nową udaną serią , z całą rzeszą fanów oczekujących konkretnej rozrywki.Nie jeden tytuł poległ , gdy postawiono na "ewolucję" , czyli : hurra za ocean.Gotyckie i na wskroś europejskie klimaty niekoniecznie podpasują całemu światu.Lepiej tworzyć ciekawe gry na swoje "podwórko" , zamiast standardową papkę dla wszystkich , czyli w sumie nie wiadomo kogo.
Za rok się dowiemy , jak wygladają fakty w porównaniu z naszymi , na pewno wygórowanymi , oczekiwaniami.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, myślę podobnie. przy gothicu 3 miałem wrażenie, że próbują rywalizować z oblivion. wielkość świata do granic możliwości silnika gry i scenarzystów. a przecież pierwszy gothic mimo, że mniejszy był o wiele gęściejszy, jeśli chodzi o klimat i fabułę. w trzeciej części pojawia się syndrom bethesdy - nużąca powtarzalność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 20:03, jaceloth napisał:

chodzi mi jednak o absurd polegający na tym, ze twórcy nie mają praw autorskich do swojego
dzieła. w przypadku twórców wolałbym chyba wziąć kredyt, by w razie czego nikt nie odebrał
mi mojego "dziecka"...


Jaki niby absurd ? JoWood wyłożył duże pieniądze na produkt, podpisał umowę z Piranią na wykonanie tego produktu. A zwykle ten kto wykłada pieniądze na jakikolwiek projekt informatyczny jest właścicielem praw autorskich :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 18:35, lothar-mb napisał:

Jaki niby absurd ? JoWood wyłożył duże pieniądze na produkt, podpisał umowę z Piranią
na wykonanie tego produktu. A zwykle ten kto wykłada pieniądze na jakikolwiek projekt
informatyczny jest właścicielem praw autorskich :).

rozumiem, jest to kwestia pieniędzy. dobrze, że w muzyce jest inaczej. wyobraź sobie, że kolejna płytę twojego ulubionego zespołu nagrywają zupełnie inni muzycy, bo wydawca pożegnał się z poprzednimi, a miał prawa do nazwy zespołu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 10:49, jaceloth napisał:

rozumiem, jest to kwestia pieniędzy. dobrze, że w muzyce jest inaczej. wyobraź sobie,
że kolejna płytę twojego ulubionego zespołu nagrywają zupełnie inni muzycy, bo wydawca
pożegnał się z poprzednimi, a miał prawa do nazwy zespołu:-)


Ależ w muzyce jest dokładnie tak samo.Znany przykład , to Guns n Roses.Prawa do nazwy ciągle pozostają przy wokaliście Axl Rose , a na pozostałych "etatach" przewinęło się całkiem sporo osób.Gdyby argumentować podobnie jak piszesz o przypadku Gothic , to także należaloby przyjąć , iż jedna osoba nie może mieć praw do tego , co robiła przez lata cała gromadka ludzi.Oczywiście Axl jest najbardziej charakterystycznym elementem tego zespołu , ale nie tylko on komponował i pracował na sukces.JooWood i PB tworzyły zespół który się rozpadł , a prawa do nazwy pozostały przy jednym z członków.
Wracając do gier , Piranie nie mają już praw do marki Gothic , ale mają pewnie jakieś pomysły i przede wszystkim własną markę Piranha Bytes.Dzięki temu Risen od pierwszych niusów traktowany jest jak spadkobierca Gothic i gra warta uwagi.Tylko od studia zależy , jak ten kapitał wykorzystają.
A Gothic? Po ostanim "sukcesie" ze Zmierzchem Bogów , zaczyna kojarzyć się z serialowym produkcyjniakiem , a nie kultową serią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 13:11, KrzychW napisał:

Wracając do gier , Piranie nie mają już praw do marki Gothic , ale mają pewnie jakieś
pomysły i przede wszystkim własną markę Piranha Bytes.

dokładnie. na szczęście ich nazwy nikt im nie odbierze, a ona jednak coś znaczy. przynajmniej w europie.

Dnia 20.12.2008 o 13:11, KrzychW napisał:

A Gothic? Po ostanim "sukcesie" ze Zmierzchem Bogów , zaczyna kojarzyć się z serialowym
produkcyjniakiem , a nie kultową serią.

myślę, że przed autorami kolejnej części bardzo trudne zadanie. na razie mało wskazuje, by gra dorównała jedynce i dwójce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 18:11, jaceloth napisał:

dokładnie. na szczęście ich nazwy nikt im nie odbierze, a ona jednak coś znaczy. przynajmniej
w europie.


Prawa do marki zostały przy wydawcy , ale wystarczy przejrzeć na Forum tematy dotyczące Gothic , aby się przekonać , że to nazwa Piranha Bytes padała w tych wątkach najczęściej.Pierwszymi dwoma częściami gry zrobili sobie świetną reklamę , na G3 zaliczyli , przynajmniej moim zdaniem , potknięcie i teraz Risen jest dla nich wielką szansą , ale i wielkim wyzwaniem.

Dnia 20.12.2008 o 18:11, jaceloth napisał:

myślę, że przed autorami kolejnej części bardzo trudne zadanie. na razie mało wskazuje,
by gra dorównała jedynce i dwójce...


Nowe , kolejne studio , nowy silnik , nowy Bohater , nowa grafika , cokolwiek na dostępnych screenach za kolorowa i ładniutka....nowości całe mnóstwo i to mnie martwi , a przecież znamy dopiero szczątkowe fakty dotyczące "Prawie Gothic 4 - Arcania"(piszę prawie z lekką zlośliwością , ale to nie ja wymyśliłem Arcanię jako nowy tytuł). Zmian , z dużym prawdopodobieństwem , będzie znacznie wiecej , a znając trend obowiązujący w ostatnich latach , czyli nadmierne upraszczanie gier , optymizm raczej nie zwala mnie z nóg.W porównaniu z tymi faktami , zapowiedzi Piranii o powrocie do starych i sprawdzonych pomysłów zdecydowanie mi się podobają.Oby tylko nie skończyło się na zapowiedziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 14:39, Mertionh napisał:

Słyszałem plotki, że Cenega ma wydać te grę w Polsce. To prawda?


Z tego co wiem to gry-online taka informacja podały a sama Cenega nie wie czy wydaje tę grę więc poczekaj na oficjalne informacje ze strony Cenega Poland :)

Dnia 21.12.2008 o 14:39, Mertionh napisał:

Błagam TYLKO NIE ONI!


Również mi się to nie podoba ale zobaczymy. Tak jak pisałem poczekajmy na oficjalne wiadomości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 14:39, Mertionh napisał:

Słyszałem plotki, że Cenega ma wydać te grę w Polsce. To prawda?
Błagam TYLKO NIE ONI!

Nieeeee, tylko nie oni ;/

Spoiler

Módlcie się do Boga, żeby to była plotka bo ja jestem nie wierzącym xD


A tak na serio to pokładam w tej grze wielkie, nadzieje. Jak dla mnie świat może być troszkę większy niż w Gothic II: NK, grafika może być tak jak w NK byleby gra miała klimat, nie była łatwa oraz posiadała dużo nie banalnych misji dodakowych, nie takich jak w G3 czy G3:FG. No i oczywiscie zwroty akcji takie jak w G1. Tyle mi wystarczy do szczęścia :)

*****KrzychW*****

Dnia 21.12.2008 o 14:39, Mertionh napisał:

Na G3 zaliczyli , przynajmniej moim zdaniem , potknięcie i teraz Risen jest dla nich wielką szansą , ale i wielkim wyzwaniem.

Mam podobne zdanie jak Ty. Tworząc Gothica 3, według mnie rzucili się z motyką na słońce. Mówię tu o bardzo dużym obszarze do zwiedzania, może aż za dużym. Chcieli dobrze ale świat był poprostu za duży i brakło im czasu na dopracowanie, mówiąc krótko PB się przeliczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 22:54, Flagun napisał:

> Oby to była plotka. :/
Ja tam bym się cieszył gdyby Cenega była dystrybutorem


To wtedy o dubbingu możemy zapomnieć bo Cenega bardzo rzadko to robi a gdyby CDP był dystrybutorem to pewnie dubbing by był...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 22:54, Flagun napisał:

> Oby to była plotka. :/
Ja tam bym się cieszył gdyby Cenega była dystrybutorem


taaaa.....moze uzasdnij dlaczego. a jeśli nie potrafisz - nie pisz głupot ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 23:14, wdowiakm napisał:

To wtedy o dubbingu możemy zapomnieć bo Cenega bardzo rzadko to robi a gdyby CDP był
dystrybutorem to pewnie dubbing by był...


Hmm, Prince of Persia 4, Fallout 3 - automatycznie nasunęły mi się dwie ostatnio wydane gry przez Cenegę i jakimś zbiegiem okoliczności obie są w pełnej, polskiej wersji językowej :).
Szczerze mówiąc, nie rozumiem tych wszystkich narzekań na Cenegę, przynajmniej mi żaden pracownik nie rozjechał kota / nie zjadł śniadania / nie podpalił domu, czym mógłby mi się narazić ;). To, że czasami zdarzają się obsuwy premier, to inna bajka, jednak nie demonizujmy Cenegi. Każdy ma prawo do "wpadki". Czy mam przypominać ile czasu, polscy gracze czekali na wyjście polskiej wersji (darmowego) dodatku do Mass Effect, wydawanego przez CDP? Jak widać żaden dystrybutor nie jest idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2008 o 07:47, castlerock napisał:

taaaa.....moze uzasdnij dlaczego. a jeśli nie potrafisz - nie pisz głupot ;)


-bardzo dobra lokalizacja gier fallout 3, teraz prince of persia (różni aktorzy w obu projektach nie mam wrażenie, że zatrudniają 5 osób na krzyż)
-świetne wydanie Kings Bounty:L (zawartość) za małą cenę 79zł
-wydawanie gier wraz z premiera światową - fallout 3, gta IV
-dodatkowe punkty w KG (zawsze to da jakiś bajer za free)

No proszę sporo się tego nazbierało, więc głupot nie piszę. Czas więc ściągnąć klapki z oczu i przyznać, że konkurencja jest dobra dla rynku dystrybutorów gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 09:12, Flagun napisał:

-bardzo dobra lokalizacja gier fallout 3, teraz prince of persia (różni aktorzy w obu
projektach nie mam wrażenie, że zatrudniają 5 osób na krzyż)


Prince of Persia nie wydaje Cenega tylko Ubisoft Polska i to oni polonizowali grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować