Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2009 o 13:35, Isildur napisał:

> > oraz będzie zlokalizowana a jej dystrybutorem będzie firma CDP.

Tutaj mała poprawka gra będzie zlokalizowana ale dystrybucją zajmie się firma Cenega...


Oczywiście, na wersję angielską chyba nie ma co liczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To będzie super gra, bardzo na nią czekam, mam nadzieję, że wymagania nie bedą jakoś przesadne no i obejdzie się bez bugów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 18:53, Karol44 napisał:


Pierwszy filmik pokazuje w końcu jakiś konkretny fragment rozgrywki , chociaż w dalszym ciągu trudno cokolwiek powiedzieć o grywalności , sterowaniu , czy klimacie gry.Nie wyglada to źle , ale kiepska jakość nie pozwala za bardzo się poprzygladać.
Drugi materiał , czyli wywiad z pracownikiem wydawcy przedyskutowaliśmy już w tym temacie jakiś czas temu.Przesympatyczny pan w okularach strasznie zachwala produkt swojego pracodawcy i to właściwie tyle.Każdy rozsądny gracz wie , iż od strony zainteresowanej zarobkiem ze sprzedaży gry i tak nic konkretnego się nie dowie.Będą tylko zachwyty , jakie to wspaniałości dla nas przygotowano.Tak jest i w tym przypadku.Pozostaje czekać na materiał w dobrej jakości z gameplayem , o ile w ogóle czegoś takiego się doczekamy przed premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorki że 2 post ale nie dało się edytować na 1 filmiku można ustawić jakość HD ale trzęsącej się reki kamerzysty nic nie poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 22:30, Karol44 napisał:

ale spójrz na system walki jest żałosny przypomina mi się Two Worlds


Już przedtem wyrażałem się o tym niepochlebnie , ale nie chcę więcej narzekać , bo znowu wyjdę na wiecznie niezadowolonego.:-)
Kiedy i jak będziemy myszkoklikać ( na klawiaturę jak w G1 i 2 raczej nie stawiam) walcząc w Risen , jeszcze nie wiadomo.Może nie będzie źle , chociaż zapowiedzi o upraszczaniu rozgrywki są wystarczającym powodem , aby włączyły się wszystkie dzwonki alarmowe.Niestety , o ile nie chcę ganić gemeplaya z powodu zbyt małej ilości informacji , o tyle z tego samego powodu nie można Risen , jak na razie , pochwalić.Tzw "trailery" są tak żałosne , że jeżeli na ich podstawie oceniać grę , to po prostu katastrofa."Ludź" odpowiedzialny za promocję tego tytułu powinien ostro wziąźć się do pracy.
A jeżeli chodzi o Two Worlds , to wizualnie walka w tamtej grze wyglądała , moim zdaniem , lepiej.Gdyby jeszcze można było zrobić coś innego niż : klik , klik , klik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale oni cały czas chwalą pokazują wszystko ta zbroja z 2 filmiku to najlepsza podobno zbroja z gry z tego co przetłumaczyłem z komentarzy dla mnie to duża kopia G3 tern koleś 1 filmiku mówi że w ich grze nie będzie w ich grze np zadania zabij 10 wilków a zrobili takie zadanie w G 3 nie rozumiem tego jakby robili gówno z G3 specjalnie , słyszałeś coś o G4 oni robią po chichu i zrobią nam dużą niespodziankę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrażenie, że sterowanie (przynajmniej w walce) z G1 i G2 - oczywiście po kilku godzinach przyzwyczajania się - było najlepsze? Na pewno tak, szczególnie w porównaniu z G3 zaklikiwaniem wroga na amen.

IMO z nowej gry twórców będzie to samo, czym było G3 i z Bożej łaski dodatek Forsaken Gods... czyli szmira, która powala na kolana najwyżej oprawą audiowizualną (przeżyłem ekstazę przy ścieżce dźwiękowej G3 ;)), a cała reszta: alias Fabuła & Klimat zostanie zrównana z ziemią niczym obornik na polu, pewnie zresztą podobnie jak silnik gry.


PS. To nie tak, że nie lubię Gothica, bo kocham sagę - ale odkąd twórcy zaczęli pieprzyć wszystko, co wyszło spod ich rąk, pałam takim samym, wrogim entuzjazmem do każdego ich projektu. I dopóki nie zaczną się porządnie przykładać, to raczej tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 22:36, diablolod napisał:

nareszcie jakies rpg... tak wogole to.... wyszlo w przeciagu ostaniego roku cos w stylu
gothic? 0_o

Wydaje mi się,że niestety nie.Jeśli jestem w blędzie, to niech mnie ktoś z niego wyprowadzi,a natychmiast kupię tę grę.Tak patrzę na moje półki zawalone pudełkami z grami, i o dziwo po raz ..nasty wolę pograć w G-1,G-2, TES III-IV, Two Worlds.Reszta to zakurzona kolekcja.To o czymś świadczy,twórcy-wydawcy powinni dwa razy pomyśleć zanim wydadzą 10 gniotów i ,lub pojadą tylko na marce, a reszta jak w przypadku G-3,FG.Ludzie są już ostrożni-ja również.Lepiej zrobic prawdziwy hit, sprzedający się latami po dobrej cenie,który kupią miliony, i będą happy, niż kolejny gniot i zgrzyt zębów.To naprawdę proste.Ja rozumiem powiązania,naciski itp z producentami hardware, MS ,niech tam te technologie i wymagania lekko pojda w górę, ale tak aby na obecnie nowym średniej klasy sprzęcie komfortowo się grało.Dlaczego saga Gothic,TES,BG,Diablo, ciągle się sprzedaja? Czekam tak jak Ty na TĘ grę, i mam nadzieję że ktoś w końcu zrobi nowe "dzielo sztuki" ku radosci i zadowoleniu fanow z gry i tworców z zarobionej forsy.I nie trzeba do tego wodotrysków i eksperymentów ,tylko spojrzeć wstecz i wyciągnąć wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na moje półki zawalone pudełkami z grami, i o dziwo

Dnia 20.05.2009 o 14:17, Maximo napisał:

po raz ..nasty wolę pograć w G-1,G-2, TES III-IV, Two Worlds.Reszta to
zakurzona kolekcja.To o czymś świadczy
,twórcy-wydawcy powinni dwa razy pomyśleć zanim
wydadzą 10 gniotów i ,lub pojadą tylko na marce


Rynek gier biznesowo się rozwija.Maleńkie niegdyś firmy , to obecnie potentaci , więc mocno dziwi fakt , że zapominają , co pozwoliło im odnieść taki sukces.Technologie mamy z coraz większymi możliwościami , a jednocześnie gry , zamiast ewoluować , ulegają dokładnie odwrotnemu procesowi.Ciagle słychać o kolejnych uproszczeniach , o chęci trafienia w gusta wszystkich (czyli nikogo?).Dotknęło to chyba wszystkie najbardziej znane tytuły.Prosty Mass Effect podobno ma być jeszcze prostszy , przynajmiej w opublikowanym trailerze gadają prawie wyłącznie o strzelaniu i nowych gatunkach obcych. Risen , według zapowiedzi w wywiadzie pokazanym kiedyś na GOLu , także ma być , w stosunku do i tak niezbyt skomplikowanego Gothica , uproszczony.Oblivion w porównaniu do Morrowinda , z idiotyczną mapką prowadzącą jak po sznurku , to kolejne uproszczenie , żeby przypadkiem nie było za trudno.Przykłady można mnożyć.
Jednocześnie coraz wiecej publikowanych w sieci statystyk pokazuje , iż coraz wieksza grupa 30 , 40 i wiecej , latków , gra w gry komputerowe.To ja się pytam , gdzie są tytuły dla tej grupy odbiorców? Gdzie skomplikowana fabuła , oryginalny klimat , dwuznaczne moralnie wybory , ale także seks , oczywiście w dobrym guście i bez przesady.Ile razy można być bezpłciowym , poza wygladem , bohaterem , znowu ratującym świat?
Mam nadzieję , co prawda niewielką , że Risen nie okaże się produktem dla 10 latków i w końcu doczekam się czegoś ciekawego.Jestem w podobnej sytuacji jak Ty.Półka z rozmaitościami porasta kurzem , a ja gram w praktycznie kilka starszych tytułów i nic mnie nie zachęca do sięgnięcia po nowe.Mi lat przybywa , a gry coraz mniej poważne.
Jedyna firma , powstrzymująca się przed opisanymi przeze mnie zmianami , to Blizzard.Przynajmniej w zapowiedziach nowych części Diablo i Starcrafta , nie padają określenia o upraszczaniu i grach dla wszystkich.W końcu , co było dobre , wcale nie musi się mocno zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../> Jednocześnie coraz wiecej publikowanych w sieci statystyk pokazuje , iż coraz wieksza

Dnia 20.05.2009 o 16:14, KrzychW napisał:

grupa 30 , 40 i wiecej , latków , gra w gry komputerowe.To ja się pytam , gdzie są tytuły
dla tej grupy odbiorców? /.../

Dzisiejsi 30, 40 latkowie zapewne zaczynali grać nieco ponad 10 lat temu. Zapewne są już nieco zdegustowani brakiem nowych pomysłów w grach, ale im dalej, tym trudniej wymyśleć jakąś nowatorską fabyłe.
Zresztą, ci 30, 40 latkowie to młodziki ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 22:03, KrzysztofMarek napisał:

Zresztą, ci 30, 40 latkowie to młodziki ;-P


Wymieniłem , to ukłon w stronę Forumowicza Weterana ale trochę i w swoją własną , grupę "i więcej latków".Dodać mogę jeszcze jedno.Z graniem powinno być podobnie , jak z czytaniem.Zaczynamy od prostych , nieskomplikowanych lektur , aby następnie przejść do czegoś znacznie ambitniejszego.Niestety , rynek gier zupełnie to uniemożliwia.Kilkanaście lat temu , grałem w rozmaite tytuły.Jedne lepsze inne wprost odwrotnie.Z czasem człowiek poznaje coraz więcej i chciałby , aby twórcy zaoferowali coś bardziej ambitnego , trudnego , oryginalnego.Zamiast tego , trend idzie w kierunku upraszczania.To tak , jakby ktoś po dojściu do poziomu miłośnika Ulissesa Joyca , musiał zacząć zadowalać się bajkami dla dzieci.Oczywiście z rozmysłem trochę przesadziłem , ale dzięki temu przynajmniej łatwo zrozumieć , o co mi chodzi.Ja chcę dorosłych , trudnych , skomplikowanych , niejednoznacznych , wybiegających z popowego nurtu i nawet obrazoburczych gier.I na chceniu się skończy , chyba że zacznie ukazywać się więcej dobrych produkcji niezależnych.Rozmaite Mass Effecty , Fallouty 3 , Obliviony i inne głośne tytuły , coraz mniej się mają do moich oczekiwań.No cóż , w moim wieku , straciłem zainteresowanie twórczością dla nastolatków.
A wracając do Risen , to nie usłyszałem w wywiadzie z pracownikiem wydawcy nic , co uspokoiłoby moje obawy dotyczące tego tytułu.Znowu robi się bardziej kolorowo , mają być uproszczenia , gra chyba ma próbować zdobyć rynek za oceanem(horror prawdziwny) , a skomplikowana fabuła i podobne zachcianki niektórych graczy , to temat skrzętnie pomijany.I co , już mam sie cieszyć? Ja najwyraźniej , podobnie jak w przypadku filmów i muzyki , niszowy jestem.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh,dziwne że Gothic 1 część ma już 8 lat a nadal mi się nie znudziła. Choć ciągle wręcz robie to samo,przechodzę prawie w identyczny sposób to nadal mi się nie nudzi. Tutaj nie chodzi o to ile się gra,że ona gra 10 lat w cRPG i już wszystkie fabuły mu się przejadły,tutaj chodzi po prostu czy dany typ fabuły Ci odpowiada czy nie.Jeśli odpowie Ci,świat Cie wciągnie,to po prostu gra zostanie Ci na zawsze w pamięci i nie raz do Niej wrócisz.Nawet po kilkudziesięciu latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 23:01, Infes napisał:

/.../Jeśli odpowie Ci,świat Cie
wciągnie,to po prostu gra zostanie Ci na zawsze w pamięci i nie raz do Niej wrócisz.Nawet
po kilkudziesięciu latach.

Za kilkadziesiąt lat na pewno nie wrócę. Bo to i nowy system operacyjny będzie, monitor będzie miał rozdzielczość, której gra nie obsługuje a i płyta z grą się utleni i grać nie będzie można. Tak, jak nie wracam do Duke Nukem czy Dooma. Morrowind jeszcze sie trzyma, ale też pewnie niedługo. Diablo I jeszcze jest znośne, jak nic innego nie ma, ale... ale lepsze jest Diablo II. Hic transit mundi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 23:39, IsGuiTaRHere napisał:

Czy tylko ja mam wrażenie, że sterowanie (przynajmniej w walce) z G1 i G2 - oczywiście
po kilku godzinach przyzwyczajania się - było najlepsze? Na pewno tak, szczególnie w
porównaniu z G3 zaklikiwaniem wroga na amen.


Nie tylko ty ;) Dla mnie to był najlepszy system walki (G1 i G2) z wszystkich crpgów w jakie w zyciu grałem

KrzysztofMarek - ja do Dooma nadal wracam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to może Ty. Jest wiele "oldskulli" do których ludzie wracają a mają już naprawde sporo lat za sobą(gry).To samo Diablo II jak i Gothic I, 2000 rok i ile osób do nich wraca i ciągle można w nie grać. Takie gry zostaną już na stałe,choćby nie wiem co wprowadzili ludzie będą wracali do tych gier i myśleli..."Boże jaka ta grafika jest denna,a ten system walki", ale i tak będą w to grali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 11:21, Infes napisał:

No to może Ty. Jest wiele "oldskulli" do których ludzie wracają a mają już naprawde sporo
lat za sobą(gry).To samo Diablo II jak i Gothic I, 2000 rok i ile osób do nich wraca
i ciągle można w nie grać. Takie gry zostaną już na stałe,choćby nie wiem co wprowadzili
ludzie będą wracali do tych gier i myśleli..."Boże jaka ta grafika jest denna,a ten system
walki", ale i tak będą w to grali.

Noooo...Ja Po tym jak przegrałem ze Śniącym to nie wracałem do tego a potem wróciłem..Żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 15:44, likop2 napisał:

Jeśli to będzie cosik w stylu Gothica 1, kupuję w ciemno. Jeśli w stylu Gothica 2-zastanowię
się3-4 razy przed zakupem. Ale jeśli to będzie Gothic 3 lub Oblivion... to tej grze podziękuję...

Ja i tak kupuje to wszystko za bilion siana(...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować