Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2009 o 12:49, KrzychW napisał:

Kilka nowych screenow z Risen.Bez rewelacji , ale da się oglądać.


Z przymrużonymi oczyma. Po kolorowej Arcanii Risen wydaje się jeszcze bardziej bajkowy. G1 był szaro-bury, w G2 z kolorami było nieco lepiej, Gothic 3 - granica nasycenia kolorów. Risen wydaje się ją przekraczać. : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2009 o 15:03, Merovingian napisał:

G1 był szaro-bury


Pierwsze Gothicki miały niepowtarzalny klimat i jednym z czynników za to odpowiedzialnych była surowa grafika , bez nadmiaru barw , ciepła , odcieni.
Dostępne na ekranie informacje , czyli w większości czasu tylko pasek życia , także nie rozpieszczały , a pomimo tego nie miałem wrażenia , aby czegoś brakowało.Gothic 3 poszedł z tym znacznie dalej , co wcale nie wpłynęło na klimat pozytywnie , ale cóż , skierowanie gry do odbiorców za oceanem nie może odbyć się bezkarnie.Coś trzeba schrzanić. :-)
Risen bardzo przypomina mi G3 i chociaż w kolorowaniu wszystkiego poszedł jeszcze dalej , sam charakter grafiki ma coś z całej serii , której jest podobno spadkobiercą.

---->Gumisiek2
Arcania , jak dla mnie , to już zupełnie inna para kaloszy niż jej poprzednicy w serii.W tym tytule chyba nic nie przypomina gier Gothic , a barwność świata jest przegięta wprost niemożebnie.Na dodatek nawet widoczne na dole ekranu menu , to kolor na kolorze , jakby stado motylków tam siedziało.Błe.
Ja , po obejrzeniu ostatniego gameplaya , skojarzyłem ten tytuł z mocno poprawionym graficznie Sacred , a nie Gothic , tak bardzo w moich oczach Gothic 4 przypomina swoich poprzedników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2009 o 16:12, KrzychW napisał:

Pierwsze Gothicki miały niepowtarzalny klimat i jednym z czynników za to odpowiedzialnych była surowa grafika , bez nadmiaru barw , ciepła , odcieni.


Ależ wcale nie twierdzę, że to było złe. : ) Cała surowość oprawy miała swoje plusy i minusy, chciałem tylko zaznaczyć, że Risen wyraźnie oddala się od oryginalnego (czytaj najpierwsiejszego) wizerunku Gothicka. G3 miał już nieco łagodniejszy klimacik, choć nadal było i jest zupełnie w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2009 o 21:48, Merovingian napisał:

Ależ wcale nie twierdzę, że to było złe. : )


A ja wcale tego tak nie odebrałem.Surowość graficzna pierwszych gier Gothic komponowała sie z muzyką , przecież także niezbyt pogodną.W Trójce dość daleko twórcy od tego odeszli , ale jednak coś ze starego klimatu przetrwało.Gdyby stopniować dalej , Risen ma , przynajmniej na podstawie dostępnych materiałów , niewiele wspólnego z początkowym klimatem serii.Za to jak dla mnie , Arcania nie ma z tym nic wspólnego , chociaż być może będzie ciekawą grą.Oczywiście dla wielbicieli ciepłych , pastelowych barw.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wrażenie po zobaczeniu miniatur screenów z Arcanii - Fable. Po ujrzeniu pełnego obrazu - Two Worlds. Do cholery, czy moją ulubioną serię gier musiał spotkać taki koniec? Nie wytrzymię :|

EDIT: Dobra, teraz się skapnąłem, że to temat o Risenie, a nie Arcanii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2009 o 22:02, Gumisiek2 napisał:

Nie wytrzymię :|


Będziesz chyba musiał.:-)
Mnie zadziwia następująca prawidłowość.Ukazuje się Gothic i zdobywa spore grono fanów.Ukazuje się Gothic 2 , potem Noc Kruka , większość graczy jest zadowolona , nawet najwięksi fani raczej nie narzekali.Gra trafia do coraz większej ilości odbiorców , którzy albo jej nie chcą , albo stają się miłośnikami tego rodzaju rozgrywki.Wszystko pięknie , tylko tak trzymać i jechać dalej.Ale nie....po co robić coś fajnego bez wprowadzania rewolucyjnych zmian , nawet mocno ulepszając grafikę ? Zmieńmy system walki , rozwój postaci , styl graficzny , klimat , do tego najlepiej grę uprośćmy , żeby nawet matołek we wszystkim się połapał , a potem wielkie zdziwienie , że fani jakby zawiedzeni.Czy to daje wydawcy coś do myślenia? A skąd.Dokonajmy kolejnych zmian , a potem tylko jedźmy na legendzie dwóch pierwszych części , aż do całkowitego zarżnięcia marki.
Risen dlatego jest tak popularnym tytułem , że właśnie na tym bazuje.Rozbudza nadzieje fanów na powrót do źródła , a nie ma dalsze odchodzenie od sprawdzonej i lubianej rozgrywki.To podobno prawie Gothic , tylko studio nie ma praw autorskich , więc trzeba było zmienić tytuł.Tylko czy faktycznie tak jest?Jeszcze trzecia część trochę się kojarzy z Risen , ale też w niezbyt przytłaczającym stopniu , a dwie pierwsze to już całkiem inny świat.Co prawda i tak jest dobrze w porównaniu do Gothic 4 , który może się kojarzyć z wieloma tytułami , ale z serią Gothic raczej wcale.

A jeżeli chodzi o Risen i Arcanię , to tych tematów chyba nie da się do końca rozdzielić.Te dwa tytuły , to swoisty wyścig zbrojeń.Kto wygra , ten "przygarnie" fanów serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 15:11, BigM napisał:

Nie wiem czy ktoś już wspominał, ale dosyć ciekawa rzecz pojawiła się na oficjalnej stronie
Risen: http://risen.deepsilver.com/xp/ Coś w stylu interaktywnego filmu pozwalającego
nam zwiedzić kawałek wyspy, zebrać kilka przedmiotów i zobaczyć walkę.


Coś podobnego chyba jest/było w przypadku Far cry 2.
P.S. Ale dużo wczytywania ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo się ładuje, ale nieźle to wygląda. Moje pierwsze skojarzenie z gothicem 1 lub 2 to MUZYKA. Od razu przypomniałem sobie ten klimat. Czuję, że to RISEN będzie prawdziwą kontynuacją starego gothica, a nie jakaś tam kolorowai bajkowa Arcania, co nie znaczy, że ją od razu skreślam. W RISEN od razu czuje się ten klimat serii, a w Arcani nic, po gameplayu nic mi nie przypomniało gothica. W RISEN czuje się to coś mrocznego, tajemniczego, co było w G1 i G2. Takie są moje wrażenia po gameplayu Arcani i małej podróży po RISEN. Jak narazie lepiej wypada RISEN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego piranha spieprzyła gothic 3 koleś co mówił o risenie wspomniał że w ich grze nie będzie tak banalnych zadań jak np zabicie 10 wilków to czemu takie zadania dali do gothic 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, ale mam nadzieje, że się poprawią. Na pewno zwracają uwagę na wypowiedzi fanów. Ale w sumie to takie zadania nie były złe, na początek oczywiście. Pamiętam jak trzeba było w G1 przynieść parę chrząszczy i piekielników dla snafa, to było zadanie... A tak na poważnie, to takie zadania mogą wystąpić, ale jedynie na początku i w małych ilościach dla zapoznania się z grą. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby to jest nic w porównaniu do gry ale bardzo fajnie że twórcy coś takiego dali. Taki miły smaczek ;) Bardzo ładna trza przyznać ścieżka dzwiękowa. Co do systemu walki to wiadomo,to tylko na stronie internetowej więc okaze tak bardzo to nie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 17:32, Karol44 napisał:

To dlaczego piranha spieprzyła gothic 3


Spieprzyła, nie spieprzyła, a i tak ludzie w to grają po klika razy.

Dnia 11.06.2009 o 17:32, Karol44 napisał:

koleś co mówił o risenie wspomniał że w ich grze nie będzie tak banalnych zadań jak np zabicie 10 wilków to czemu takie zadania dali do gothic 3


Właśnie dlatego mówił: aby porównać poziom skomplikowania banalnych zadań z G3 do nowej jakości Risena.
Pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 17:32, Karol44 napisał:

To dlaczego piranha spieprzyła gothic 3 ....


Wiesz dlaczego? Bo JoWooD spieszył się do kasy i pospieszał developera czyli Piranha Bytes i gdyby nie to byśmy mieli produkt bardzo dobry. Mimo wszystko Gothic 3 jest bardzo dobrą grą lecz dodatek do niego jest już porażką... A co do Risena to jestem przekonany, że będzie grą bardzo dobrą patrząc na poprzednie dzieła Piranha Bytes czyli Gothic, Gothic 2, Gothic 2 Noc kruka, Gothic 3. jednym słowem ja się nie obawiam i jestem mocno przekonany, że gra będzie hitem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna trza przyznać ścieżka dzwiękowa.

I co z tego wszystkiego najciekawsze, bardzo , bardzo przypominająca muzykę z gier Gothic.Niektóre momenty to dosłownie to samo , tyle ze potem przejścia jakieś inne niż poprzednio.Nie ma jednak wątpliwości.Muzycznie klimat serii Gothic został dokładnie zachowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2009 o 19:02, Merovingian napisał:

Spieprzyła, nie spieprzyła, a i tak ludzie w to grają po klika razy.


Ja na Gothic 3 narzekałem zaraz po premierze.Tego , że narobiono błędów technicznych , w żaden sposób nie da sie ukryć.Z drugiej jednak strony , wróciłem do gry 3 razy i chociaż nie jest to wynik tak dobry jak w przypadku pierwszych Gothiców , jest lepszy niż w przypadku prawie wszystkich innych gier.Jeżeli Risen zachowa przynajmniej ten poziom , nie będzie tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu Pirania to Pirania ale to dobrze. Gothic zawsze miał świetne soundtracki, można byo je słuchać nawet nie grając w grę,dla relaksu czy też po prostu. Risen widocznie również będzie na poziomie pod względem oprawy audio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2009 o 23:05, Infes napisał:

W końcu Pirania to Pirania ale to dobrze. Gothic zawsze miał świetne soundtracki, można
byo je słuchać nawet nie grając w grę,dla relaksu czy też po prostu.


Oj tak Vista Point odsłuchana ponad 1000 razy w ciągu tygodnia :) do snu, jedzenia, nauki oraz masy innych czynności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2009 o 23:09, ArkStorm napisał:

Oj tak Vista Point odsłuchana ponad 1000 razy w ciągu tygodnia :)


Moim zdaniem to swoisty reprezentant Myrthany. Pod Normdar przyklejam Northmar Explore, Varant zaś - Desert Sun. Polecam obecnym i przyszłym posiadaczom soundtacku. Człowiek czuje klimat i bez gry.
Mimo wszystko najlepszym utworem w grze jest bezapelacyjnie Main Theme. Powiedzcie, kogo nie przechodziły ciarki podczas pierwszej instalacji, no kogo? ; )

Dnia 13.06.2009 o 23:09, ArkStorm napisał:

do snu, jedzenia, nauki oraz masy innych czynności.


Et, nie przesadzajmy.

->KrzychW
Podpisuję się ręcami i nogami.

->Isildur
Nic nie jest czarno-białe, a naiwny lud dalej podtrzymuje nudną już śpiewkę, jaki to JoWood nie jest zły, a Piranie święte i niewinne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować