Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Nadal nie przekonuje mnie system walki. Wygląda dosyć drętwo, animacje wydają się sztywne i mało naturalne. Sam nie wiem, co o tym myśleć.

->Backside
Całkiem fajna ta gadanina. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też patrzyłem na YT gameplay w Risena .
Nie byłem zachwycony liczyłem na coś więcej tym bardziej że powiedzieli, że więcej pracy włożyli w fabułę niż w rozwój postaci itp.
System wallki też mnie nie zachwycił.
A z grafiki to całkiem podobne do Gothica 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 10:06, castlerock napisał:

Grafa prawie jak w G3 a cała reszta jak G1 i G2. Mnie sie to podoba cholernie :)


Jaki będzie efekt końcowy , dowiemy się dopiero wtedy , gdy zagramy.Trzeba jednak przyznać , że Risen przynajmniej wizualnie przypomina serię Gothic , czego zupłnie nie można powiedzieć o nowej grze ze słowem Gothic w tytule.G4 , przynajmniej moim zdaniem , robi wrażenie produktu zupełnie niezwiązanego z serią.Oprócz praw autorskich oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po oglądnięciu filmiku uważam, że gra od strony technicznej prezentuje się marnie. Może chociaż fabuła będzie ciekawa, chociaż cudów też nie oczekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 17:31, KannX napisał:

Po oglądnięciu filmiku uważam, że gra od strony technicznej prezentuje się marnie.


Może faktycznie nie zachwyca , ale to tylko drobiazg.Ważne , żeby nie było błędów.Najlepiej wcale , ale to niemożliwe , więc chociaż niech nie będzie w podobnej ilości , co w Gothic 3.Pozostałe elementy to właściwie ciągle tajemnica , chociaż wieści o uproszczeniach są zdecydowanie nie fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 17:31, KannX napisał:

Po oglądnięciu filmiku uważam, że gra od strony technicznej prezentuje się marnie. Może
chociaż fabuła będzie ciekawa, chociaż cudów też nie oczekuję.


ja mam gdzieś stronę techniczna. równie dobrze może wygladać jak g1 lub g2 tylko niech da te kilkadziesiat godzin takiej zabawy jak gothic. Niczego wiecej nie oczekuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 07:21, castlerock napisał:

ja mam gdzieś stronę techniczna. równie dobrze może wygladać jak g1 lub g2


No to lepiej nie miej.Może wyglądać jak G1 lub G2 i faktycznie nawet tak przestarzała w dzisiejszych czasach grafika mnie również nie odstraszyłaby od tej gry.Może jednak mieć tyle błędów co Gothic 3 , lub nawet jeszcze gorzej.W takim przypadku strona techniczna okaże się sporym problemem.G3 działa na autorskim silniku Piranii.Nie wiem jak dużo zmienili i poprawili w Risen , ale silnik chyba dalej stosują własny.Mam nadzieję , że mocno poprawiony.
A wracając do wyglądu , to postacie faktycznie nie wyglądają rewelacyjnie.Czyżby miało być jak w Gothic 3? Piękne widoki i dość koślawe ludziki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 09:57, KrzychW napisał:

Nie wiem jak dużo zmienili i poprawili w Risen , ale silnik chyba dalej stosują własny.Mam nadzieję , że mocno poprawiony.


I własny, i poprawiony.

Dnia 26.06.2009 o 09:57, KrzychW napisał:

A wracając do wyglądu , to postacie faktycznie nie wyglądają rewelacyjnie.Czyżby miało być jak w Gothic 3? Piękne widoki i dość koślawe ludziki?


E tam, postacie w G3 nie wyglądały tak źle. Jeśli zaś ogólnie o oprawie graficznej mowa, to Risen jednak nieco odstaje od poprzedniego dzieła Piranii. A może to tylko mylne pierwsze wrażenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 07:21, castlerock napisał:

ja mam gdzieś stronę techniczna. równie dobrze może wygladać jak g1 lub g2 tylko niech
da te kilkadziesiat godzin takiej zabawy jak gothic. Niczego wiecej nie oczekuję :)


To jest zdrowe podejście :) Byleby fabuła i brak błędów przyciągnęły na długie godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 11:29, Merovingian napisał:

> >
. Jeśli zaś ogólnie o oprawie graficznej mowa,
to Risen jednak nieco odstaje od poprzedniego dzieła Piranii. A może to tylko mylne pierwsze
wrażenie?

masz rację, drzewa i ogólnie flora jest bardziej taka basniowa i nierealistyczna. w G3 drzewa w wiekszosci wygladały niemal fotorealistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 14:30, castlerock napisał:

masz rację, drzewa i ogólnie flora jest bardziej taka basniowa i nierealistyczna. w G3
drzewa w wiekszosci wygladały niemal fotorealistycznie


Przedstawiciel wydawcy udzielając wywiadu stwierdził , że nastąpiło odejście od dotychczasowych graficznych klimatów znanych z serii Gothic , w stronę bardziej kolorowej , użył chyba określenia "śródziemnomorskiej palety barw".Mi podoba się to mniej , ale nie przesądzam sprawy.Wazne , aby grafika współgrała z muzyką , fabułą i innymi elementami gry, a jak to będzie naprawdę wyglądać , przekonamy się dopiero po premierze.Zreszą , w porównaniu z kolorkami z Gothic 4 i tak jest dość surowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że do październik grę znacznie poprawią. Chciałbym żeby ta gra miała klimat jak Gothic i wciągała jak Gothic II NK. System walki ma podobno wyglądać następująco: parowanie, cios, unik. na gameplayach wygląda jednak dość drętwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 22:23, Isildur napisał:

A mi nie przysłali tego kodu zniżkowego, pomimo iż posiadam u nich konto ;/


Napisz do nich,ewentualnie do nat.''a powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować