Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 06.07.2009 o 22:23, NecroVisioneR napisał:

Napisz do nich,ewentualnie do nat.''a powinno pomóc.


Ok spróbuję może się uda ;)

Ps. A wiadomo jaka będzie lokalizacja gry, pełne spolszczenie czy kinówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 22:25, Isildur napisał:

> Napisz do nich,ewentualnie do nat.''a powinno pomóc.

Ok spróbuję może się uda ;)

Ps. A wiadomo jaka będzie lokalizacja gry, pełne spolszczenie czy kinówka?


Raczej kinówka....Chociaż nie wiadomo co Cenedze "Strzeli do głowy" może zrobią podobnie jak w Fallout 3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 23:04, NecroVisioneR napisał:

Raczej kinówka....Chociaż nie wiadomo co Cenedze "Strzeli do głowy" może zrobią podobnie
jak w Fallout 3...


Mam nadzieję ze Risen spolszczą tak jak Fallouta 3. Bo jak dla mnie Fallout 3 jest dobrze spolszczony :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem za pełną polonizacją. Co jak co, ale dwie pierwsze części Gothica otrzymały naprawdę dobre, klimatyczne lokalizacje. Lepsze według mnie nawet od oryginału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że jak Risen nie będzie miał od razu pełnej polonizacji to będzie grą straconą na Polskim rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale gra straci bez wersji "kinowej". Naprawdę warto w Nią zainwestować podkładając głosy bohaterom czy nawet tym najbardziej pobocznym NPC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wydawcą Risen''a było CDP to już dawno byśmy wiedzieli jaka będzie lokalizacja, a w takim przypadku dowiemy się pewnie w dniu premiery. I jeśli się okaże, że Cenega zrobi kinówkę lub w ogóle nie spolszczy gry wtedy nie odbiorę przesyłki...

Risen ma mieć pełną lokalizację tak jak Gothic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 18:25, Isildur napisał:

Gdyby wydawcą Risen''a było CDP to już dawno byśmy wiedzieli jaka będzie lokalizacja, a w takim przypadku dowiemy się pewnie w dniu premiery.


Jasssne.

Dnia 07.07.2009 o 18:25, Isildur napisał:

Risen ma mieć pełną lokalizację tak jak Gothic...


I będzie miał. To za dobry interes, żeby zawalić sprawę i wypuścić kinówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 18:48, Merovingian napisał:

Jasssne.


Żebyś się nie zdziwił...

Dnia 07.07.2009 o 18:48, Merovingian napisał:

I będzie miał. To za dobry interes, żeby zawalić sprawę i wypuścić kinówkę.

Zobaczę, jak dadzą oficjalną informację. na razie jej nie ma więc sądzę, że będzie albo kinowa jedynie z napisami i angielska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 19:08, Isildur napisał:

Zobaczę, jak dadzą oficjalną informację. na razie jej nie ma więc sądzę, że będzie albo kinowa jedynie z napisami i angielska...


Wow. Co w tym dziwnego? Gra ukaże się najszybciej za trzy miesiące, czego Ty oczekujesz? Oficjalnych minimalnych wymagań nawet nie znamy...
Powtarzam: Risen PL to kura znosząca złote jaja, zwłaszcza w porównaniu do słabo zapowiadającej się Arcanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 19:14, Merovingian napisał:

Wow. Co w tym dziwnego? Gra ukaże się najszybciej za trzy miesiące, czego Ty oczekujesz?
Oficjalnych minimalnych wymagań nawet nie znamy...
Powtarzam: Risen PL to kura znosząca złote jaja, zwłaszcza w porównaniu do słabo zapowiadającej
się Arcanii.


Oczekuję konkretnych informacji od polskiego wydawcy czyli Cenegi!! Co w tym takiego trudnego powiedzieć, że będzie taka i taka lokalizacja? Z tego co wiem informacja na ten temat miała być już dawno temu. Wymagania mnie nie interesuję bo grę i tak bym kupił jakbym ich nie spełniał!

Zresztą Cenega potrafi robić niespodzianki więc się nie zdziwię jak i przy Risen coś wykombinują....

EDIT:

@Malcollm

Dnia 07.07.2009 o 19:14, Merovingian napisał:

Czy ktoś wie jak to będzie wyglądać z EK tegoż tytułu..?
Bo jak na razie cisza i spokój


Jak na razie nie ma informacji na temat Edycji Kolekcjonerskiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale nie mogę już edytować.

Mam pewne informacje dotyczące lokalizacji gry. Otóż Gra na komputery PC ma wyjść w Pełnej Polskiej wersji językowej czyli teksty + dialogi, a wersja konsolowa jeszcze nie wiadomo...

Źródło: http://www.gamezilla.pl/content/polska-wersja-risen-decyzja-w-lipcu
Źródło 2: http://risen.gram.pl/news.php?readmore=153

Dziwi mnie fakt dlaczego Cenega nie zamieściła tej informacji na swojej stronie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 20:16, Isildur napisał:

Mam pewne informacje dotyczące lokalizacji gry. Otóż Gra na komputery PC ma wyjść w Pełnej
Polskiej wersji językowej czyli teksty + dialogi, a wersja konsolowa jeszcze nie wiadomo...

Źródło: http://www.gamezilla.pl/content/polska-wersja-risen-decyzja-w-lipcu
Źródło 2: http://risen.gram.pl/news.php?readmore=153


No to Cię muszę zmartwić, gdyż ludzie z serwisu risen.gram.pl źle zinterpretowali tekst z gamezilli.
Jest wyraźnie napisane: "na pecety Risen będzie zlokalizowany praktycznie na 100 procent,..."
Oznacza to, że Risen na 100% (nie w stu procentach <czyli w pełni>, a na sto procent <czyli na pewno> - taka mała a zarazem wielka różnica), będzie spolszczony. Ale nie oznacza to, że będzie polski dubbing i nie oznacza również tego, że dubbingu pl nie będzie.
Gra na pewno wyjdzie po polsku, jednak nie wiadomo w jakiej formie. Nie jest nigdzie napisane, że gra będzie w całości po polsku. Ludziska po prostu źle zinterpretowały słowa ludzi z Cenegi i "nius" z gamezilli.

Dnia 07.07.2009 o 20:16, Isildur napisał:

Dziwi mnie fakt dlaczego Cenega nie zamieściła tej informacji na swojej stronie...

Podała tę "informację":
http://cenega.pl/gra_opis.php?ID=3348

Spójrz na znaczek (1) i na opis w tabelce (2):
1) Profesjonalna Polska Wersja Językowa (okrągły znak - Cenega takich nie stosuje, ostatnimi czasy używa kwadratowe)
2) Gra w polskiej wersji językowej

Decyzja na temat jak będzie zlokalizowany Risen jeszcze nie jest podjęta. Czemu tak sądzę?
Otóż gdy:
a) Gra jest zlokalizowana kinowo to wtedy jest napisane:
1) <jest znak kwadratowy i jest napisane - "Polska Wersja" a pod spodem "Napisy")
2) Gra z polskimi napisami
Przykład:
http://cenega.pl/gra_opis.php?ID=2549

b) Gdy gra jest w pełni spolonizowana:
1) <jest znak kwadratowy i jest napisane - "Polska Wersja" a pod spodem "Napisy i Dialogi")
2) Gra z polskimi napisami i dialogami
Przykład:
http://cenega.pl/gra_opis.php?ID=2666

Tak więc na radość jeszcze jest za wcześnie.
PS. A swoją drogą mi to "lotto" jaka będzie wersja. Najważniejsza jest wg. mnie gra i przyjemność z grania niż lokalizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 20:16, Isildur napisał:

Przepraszam za post pod postem, ale nie mogę już edytować.

Mam pewne informacje dotyczące lokalizacji gry. Otóż Gra na komputery PC ma wyjść w Pełnej
Polskiej wersji językowej czyli teksty + dialogi, a wersja konsolowa jeszcze nie wiadomo...

Źródło: http://www.gamezilla.pl/content/polska-wersja-risen-decyzja-w-lipcu
Źródło 2: http://risen.gram.pl/news.php?readmore=153

Dziwi mnie fakt dlaczego Cenega nie zamieściła tej informacji na swojej stronie...

Z tego co ja wiem wersja na X-Klocka będzie tylko w wersji ang ale to tylko plotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 22:12, Los_Emilos napisał:

Z tego co ja wiem wersja na X-Klocka będzie tylko w wersji ang ale to tylko plotki.


Ze wersja na X-boxa będzie wersji angielskiej raczej to jest pewne, ale może wyjdzie w polskiej taj jak w przypadku Fallouta 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 22:20, Peter44 napisał:

Żałuje że gra nie wyjdzie w wakacje, pofobnie było ze Spore ;[


Lepiej później nisz wcale. :P

( tak na pocieszenie :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 22:08, Growin napisał:

No to Cię muszę zmartwić, gdyż ludzie z serwisu risen.gram.pl źle zinterpretowali tekst z gamezilli.


Heh, muszę Cię zmartwić, ale Ty źle zinterpretowałeś oba teksty. ;]
Nie istnieje takie zjawisko, jak lokalizacja w mniej niż stu procentach, kiedy jeszcze nie ma oficjalnych informacji dotyczących formy spolszczenia. Sformułowanie "na pecety Risen będzie zlokalizowany praktycznie na 100 procent, ale nie wiadomo jeszcze, czy polska wersja pojawi się na Xboxie 360" jest tak oczywiste, że wydawałoby się, że tłumaczyć nie trzeba... bywa. Parafrazując cytat: Jest NIEMAL pewne (choć ''niemal'' to tylko środek zapobiegawczy, i tak każdy wie jak będzie), że Risen na pc zostanie spolszczony, nie została jeszcze podjęta decyzja nt. Xboksa 360.
Żadna filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować