Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Na GOLu pojawiły się nowe informacje na temat rodzimego wydania. Gra na PC będzie w kinowej wersji (139,90zł- drogo), natomiast na x360 angielska w całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zła wiadomość. Co jak co, ale RPG-i od Piranii dużo lepiej brzmią po polsku. Pierwsze dwa Gothiki były zdubbingowane wręcz po mistrzowsku, co dodawało grom sporo uroku i klimatu. Z Risen niestety tak dobrze nie będzie. Wielki minus dla Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie zacytować samego siebie z notki prasowej - wszyscy narzekali na CDP, a kpinę odstawia teraz cenega. Po pierwsze, 139 zł za premierówkę. Tylko niewiele drożej sprzedaje EA, a i CDP udało się być tańszymi przy jednocześnie ładniejszych wydaniach. Po drugie, lokalizacja - nie jestem fanem dubbingów, ale do cholery panowie, zdecydujcie się co wy odstawiacie. Rozumiem że jest kryzys, dubbing kosztuje, napisy są tańsze, ale gra kosztuje 140 zł -.- Już w ogóle pomijając fakt, że niemiecka gra będzie wydana z angielskimi głosami i polskimi napisami, co budzi uzasadnione obawy co do tego, że najpierw ktoś grę przetłumaczy na angielski, a dopiero angielskie tłumaczenie będzie polonizowane, co jak wiadomo ma wpływ na jakość.
ech, Polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strzał w stopę, w kolano i co tam jeszcze. Wybór Cenegi. Nawet pomijając względy finansowe dobrym, pełnym spolszczeniem wydawca mógłby zdobyć zaufanie graczy, którzy oczekiwali polonizacji na poziomie poprzednich gier Piranii. To procentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, fail ze strony Cenegi. Po pierwsze, brak dubbingu! Po drugie, w ogóle brak polskiej wersji na X360, co dyskwalifikuje wielu graczy nie znających perfekcyjnie angielskiego. O ile w GTA4 angielski mi nie przeszkadza, większośc dialogów rozumiem, to w grze RPG będzie masakra. A szkoda, bo zamierzałem właśnie zagrac na moim klocku :/ Po trzecie, cena. 140 zł, jeszcze od C* to śmiech na sali. Źle się dzieje. Mam nadzieję, że Cenega pójdzie po rozum do głowy i zrobi dubbing (na obie platformy) lub chociaż zrobi kinówkę na X360, bo jak pokazuje przykład Call of Juarez, spolszczenie na konsole nie ma wielkiego nakładu pracy, wystarczą chęci oraz mózg.

Jedyna dobra wiadomośc, to: http://risen.deepsilver.com/blog/pages/en/downloads/music.php Nie muszę się miartwic o klimat (muzyczny), bo czuc tam pierwsze Gothici. Bardzo mnie to cieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Cenega nie popisała się rezygnując z dubbingu. Jakoś nie wyobrażam sobie gry z angielskimi głosami.
Jednak co do ceny to nie przesadzajcie - co sprytniejsi grę zamówią/zamówili za 90 złotych, co za premierę jest dość atrakcyjną ceną :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenę to ja jeszcze przeboleję. Osobiście to z chęcią wydałbym nawet trochę więcej grosza na edycję kolekcjonerską, jakby jakaś była w planach. Jednak braku polskiego dubbingu Cenedze nie wybaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak Polskiego dubbingu w Risenie to największy błąd wydawniczy Cenegi. Mam nadzieję że Cenega jeszcze zmieni zdanie w Polskim dubbingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 20:17, Pawlo09 napisał:

dubbingu bo kasy nie ma taka prawda.


A moim zdaniem, że im się nie chce zrobić dubbinku. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 20:03, NecroVisioneR napisał:

Myślę że dzięki takiej cenie[140 zł-dla mnie 90 zł ale to już inna historia] dostaniemy
grą naprawdę bogato wydaną...

o ta, będzie płyta z grą, instrukcja, pudełko i może nawet Cd-Key. Patrząc co konkurencja odstawiła z takim fuel to faktycznie bogate wydanie. Choć 140 zł, to może się szarpną na kartonową wkładkę, bo to też już się luksus robi.

>A co do EK,będzie
my ass. Skoro nawet nie chce im się robić dubbingu, a EK King''s Bounty do dziś nie mogą opchnąć mimo opuszczenia ceny o połowę, to nie wydadzą. Zresztą ile miałaby kosztować, 200 zł skoro zwykła edycja to 140 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz, naprawdę beznadzieja, przyzwyczaiłem się do Gothikowego dubbingu, Cenega naprawdę, ale to naprawdę straci wielu klientów. Taaaaaaki minus. Może później wydadzą spolszczenie, albo zrobią wersję PL do wyboru, tak jak zrobili to już w wielu grach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Post na GOLu pracownika Cenegi lub kogoś, kto dostał taką wiadomośc: co do wersji PC to nie da rady zbytnio ponieważ do premiery pozostało mało czasu a nagrywanie dialogów przesunęło by premierę o jakieś pół roku, naszym celem jest nakłonienie wydawcy do zaimpletowania w wersję X360 tej samej polskiej kinowej wersji językowej która ma być dostępna na PC
Dobre i to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 20:39, Pawlo09 napisał:

Takie gry są bez sensu bez dubbingu


Co kto lubi, ja o wiele bardziej wolę angielski dubbing, do którego widać, że ktoś się przykłada. Weźmy takiego mass effecta dub ang jest świetny, ale pol już nie(wrex >.>). To samo widać po próbkach głosowych w dragon age.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko mogli by spolszczyć tylko napisy. A potem dodać ten dubbing. Jak dla mnie Gothic to najlepiej spolszczona pod względem dubbingu. W życiu nie słyszałem lepszego dubbingu. Mimo by było gdyby Deep Silver zmienił wydawcę z Cenegi na CDP. Albo Risen''a oddał CDP... A resztę jak np. świetnie spolszczonego Stalker''a mogli by zostawić Cenedze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 21:28, MaccCry napisał:

Post na GOLu pracownika Cenegi lub kogoś, kto dostał taką wiadomośc: co do wersji
PC to nie da rady zbytnio ponieważ do premiery pozostało mało czasu a nagrywanie dialogów
przesunęło by premierę o jakieś pół roku, naszym celem jest nakłonienie wydawcy do zaimpletowania
w wersję X360 tej samej polskiej kinowej wersji językowej która ma być dostępna na PC

Dobre i to...


To nie jest post żadnego pracownika Cenegi. To zwykła wypowiedź użytkownika, który chce właśnie nakłonić wydawcę (czyli firmę Cenega) do lokalizacji Risen w wersji na Xboxa 360. Ten użytkownik wie też, że szanse na pełną polonizację (między innymi ze względów czasowych) są bliskie zeru. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować