Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 26.07.2009 o 16:56, Infes napisał:



W GIi też było tylko jedno większe miasto, reszta to obozy itd. Czyli tak samo jak ma być w Risen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I właściwie jeśli chodzi o to miasto to można powiedzieć że też jest bardzo podobnie. Bo Khorinis to było właściwie takie miasto portowe, nie uważasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tam jeszcze dochodziła Górnicza Dolina i zamek który również mieścił dość sporo NPC. Jeśli świat ma być większy niż w G2 to rozumiem że twórcy mieli na myśli GN+Khorinis i okolice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 19:09, KrzychW napisał:

Do pobrania z gameshella nowy filmik z Risen.Trochę znanych już widoczków i potworów
, ale też nowe , a przynajmniej takie , których ja jeszcze nie widziałem.Materiał sprawia
raczej pozytywne wrażenie. Miłego ogladania.
http://www.gamershell.com/download_48960.shtml


To chyba najlepszy filmik z Risena jaki oglądałem. Zachęca to grania w Risena. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh podobne zagranie jak w trailerze Dragon Age z Mansonem. Ale tak oglądam se te gameplaye Risena i strasznie to podobne do Gothica 3, momentami aż za bardzo. Tak wiem, że Risen ma być dla fanów nowym gothiciem, ale jeśli nie liczyć obszaru na którym będzie się grało, to Risen to praktycznie kalka poprzednich Gothiców. Do tego system walki wydaje się być strasznie drętwy, a modele postaci są słabe. Tyle dobrze, że przeciwnicy nie cofają się tak strasznie jak w G3. Jedynie o muzykę nie trzeba się martwić.

Pewnie mocno przesadzam, ale IMO to wszystko wygląda jakby PB nie umiało i nie chciało robić nic poza kolejnymi Gothicami. Choć z drugiej strony jeśli Risen byłby bardzo podobny do G1 i grałoby się w niego tak samo dobrze, to z pewnością bym nie narzekał x] W każdym razie ja gry nie kupię w ciemno, tylko poczekam na recenzje i opinie innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem kiedyś coś w stylu " Jeśli robisz coś dobrze rób to dalej". Dziwisz się że robią gry typu właśnie Gothic? Są w tym bardzo dobrzy, nie licząc nieco zrąbanego G3. Po za tym mi tu bardziej powiewa klimatem G2. A system walki jakoś dziko przypomina mi ten z Fable -_-

EDIT: na końcu wspomnianego filmiku można zauważyć logo Games For Windows. Czyżby Risen miałby korzystać LIVE!? Druga sprawa to to że w pewnym momencie widać naszego ( chyba ) bochatera w zbroi podobnej do szaty maga ognia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 21:49, Carnage13 napisał:



Nie, Risen nie będzie miał Live. Przynajmniej nikt nigdzie tego nie powiedział oficjalnie, więc na chwilę obecną Risen jest bez Live.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niech robią to w czym są dobrzy. PB zrobiło kiedyś FPSa na podstawie filmu Szklana Pułapka i nie należała ona do gier dobrych, raczej była z niższej półki, a teraz nikt jej nawet nie pamięta, nie to co seria Gothic.

Co do trailera, jest ok. Muzyka dobrze dopasowana, klimatyczna (w Dragon Age trochę przesadzili). Widac wiele podobieństw do Gothica 3, ale nie zgodzę się z stwierdzeniem, że to kalka. Rison, imo, idzie w bardzo dobrym kierunku, jedynie popracowałbym nad wyglądem postaci, bo są one co najwyżej średnie. Jak na razie Risen jest na drugim miejscu w moim prywatnym rankingu najbardziej oczekiwanych premier (na pierwszym oczywiście jest Mafia II ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 22:03, MaccCry napisał:



Ja tam do postaci nie mam, natomiast przyczepić się można do animacji, porównując je do tych z Arcanii wygląda to blado.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, postacie trochę sztywno się poruszają, ale ja daję PB wielki kredyt zaufania na klimat, który jest imo ważniejszy od fabuły. Na Arcanie także czekam, ale nie tak jak na Risena. Do twórców G4 nie mam takiego zaufania, zwłaszcza po wpadce ZB innego studia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 21:43, Ecko09 napisał:


Cholera mówisz to dopiero teraz? (40 min. na marne)
Wreszcie podoba mi się to ,że nie ma samych chat z takich lichych deseczek jak w G3!
Fajnie by było gdyby się dało do kupić :D.
Chyba także będzie więcej fryzur, bo gothic 3 byli sami tacy wieśniacy xd.
A walka: może być ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Arcania nie ma dla mnie takiego fajnego mrocznego klimatu G1 i G2. A patrząc na filmiki na Gametrailers.con to nie widzę w tej grze nic ciekawego po za dosyć fajną grafiką, fajną kulą ognia ( :D) oraz że jest Milten. A tak to tak dla mnie ta będzie jednym wielkim nie wypałem z nie gothic''owym klimatem i kijowatym sestemem walki. A Risen to już coś innego, powiewa mi tutaj ogólnie jakoś klimatem G2, szczególnie tym miastem portowym, chociaż to miasto przypomina mi jakąś włoską mieścinę ale ujdzie :D. Jeżeli fabularnie gra będzie fajna ( w końcu nie do końca wiemy o co tam chodzi, wiemy tylko że Inkwizycja jest złaa xd, a nie wiemy co możemy znaleźć w tych podziemiach czy ruinach, zresztą jak kto woli ). Mimo wszystko twórcą G4 życzę dobrze aczkolwiek nie wiem czy coś z tego wyjdzie. A co Do Risen''a... To musi być wymiatacz nie inaczej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz stwierdzam, że Risen na razie góruje nad Arcanią, walka może i jest trochę jak H&S, ale to nic, magia wygląda efektownie, miasta, jak w Gothikach tętnią życiem, grafika na przyzwoitym poziomie, muzyka też jest przyzwoita. Ta gra ma prawo być Gothikiem w innych gaciach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 12:11, Merovingian napisał:

Tylko dlaczego tak kolorowo na tej wyspie... Nawet G3 był bardziej stonowany.

Taa, mogliby zrobić tak, żeby ta gra była mroczniejsza, tak jak Gothic 1&2&NK. Mam nadzieję, że pokazali najbardziej pogodną część gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne wymagania:

MINIMALNE WYMAGANIA SPRZĘTOWE:

OS: Windows XP

Procesor: 2.0 GHz

Karta graficzna: 256 VRAM (Pixel Shader 3.0) GeForce 7900 / ATI 1800

RAM: 1GB

HDD: 2,5GB

DirectX 9.0c

DVD-ROM

SUGEROWANE WYMAGANIA SPRZĘTOWE:

OS: Windows XP / Windows Vista

Procesor: 3.0 GHz Dual Core

Karta graficzna: 512 VRAM (Pixel Shader 3.0) GeForce 8800 / ATI Radeon HD 2900

RAM: 2GB

HDD: 2,5GB

DirectX 9.0c

DVD-ROM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W minimalnych Karta graficzna 256 ram i PS 3.0 to od GF 6800 leci. No chyba że tamte już nie będą obsługiwane.
Mi też nie wejdzie w takim razie.

I tyle z obiecanek producenta. Mówił że zoptymalizuje grę tak by każdy fan Gothica mógł zagrać. I co? To znaczy że jak G3 weszło to to też powinno.

Mówiąc fan Gothica chyba jednak powinien powiedzieć że upgardować trzeba będzie. No ale to nie problem w najbliższym czasie to zrobię. Jednak sam niesmak pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować