Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Jeśli będzie w miarę dobrą optymalizację (nie to co G3), to nie jest tak źle. Jak Risen nie wyjdzie po polsku na X360 to kupię wersję na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie skopią optymalizacji powinno chodzić dobrze. Jak G3 po patchu 1.72 już całkiem miło chodzi właściwie bez zwiech. Ale wejdzcie na risen.gram.pl i zobaczcie te wymagania tam pisze że wymagany jest jakiś DX 9.1 xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem sobie ten trailer z muzyką Nightwisha w HD. No i muszę przyznać, że grafika wygląda... no jakby to rzec... maaarnie. Niczym żywcem wyjęta z Gothica 3. Owszem widać kilka ulepszeń względem trójki, ale jeśli tak to ma wyglądać to idziemy się 2-3 lata wstecz...

Ale oczywiście liczy się fabuła i przyjemnośc z gry i na to liczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 00:21, KannX napisał:

Ściągnąłem sobie ten trailer z muzyką Nightwisha w HD. No i muszę przyznać, że grafika
wygląda... no jakby to rzec... maaarnie. Niczym żywcem wyjęta z Gothica 3. Owszem widać
kilka ulepszeń względem trójki, ale jeśli tak to ma wyglądać to idziemy się 2-3 lata
wstecz...


Może nie jest to grafika najnowsza, ale nie jest zła, czałkiem przyjemna dlaoka.
Chociaż ludzie wyglądają bardzo podobnie do tych z trójki....

Dnia 31.07.2009 o 00:21, KannX napisał:

Ale oczywiście liczy się fabuła i przyjemnośc z gry i na to liczę :)


Też tak uważam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 19:23, Dawid7225 napisał:

Zna może ktoś wymagania do RISENA?


Oto wymagania.

Wymagana (minimalna) konfiguracja sprzętowa:

* Procesor: 2.0 GHz
* Pamięć operacyjna: 1 GB
* Karta grafiki: GeForce 7900 lub ATI 1800 (DirectX 9.1, Pixel Shader 3.0, 256 MB)
* Dysk twardy: około 2,5 GB
* System operacyjny: Windows XP

Rekomendowana konfiguracja sprzętowa:

* Procesor: Dual Core 3.0 GHz
* Pamięć operacyjna: 2 GB
* Karta grafiki: GeForce 8800 lub Radeon HD 2900 (DirectX 9.1, Pixel Shader 3.0, 512 MB)
* Dysk twardy: około 2.5 GB
* System operacyjny: Windows XP/Vista

Mi pójdzie na średnio-wyższych, zalezy jak im pójdzie optymalizacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 19:23, Dawid7225 napisał:

Zna może ktoś wymagania do RISENA?

Wystarczyło "przewrócić" stronę do tyłu tam już dawno podałem wymagania...
kedzior141
REPLAY :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja proszę moderatora, o przypięcie postu z wymaganiami Risena, bo już zaczynają powatrzac się pytania ;] Linki do petycji także.
Ech, jestem ciekaw, czy oburzenie fanów i te petycje jakoś wpłyneły na Cenegę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do gameplaya z linka Woo-Casha, bo wcześniej go nie widziałem: to taki ulepszony Gothic 3, czyli to czego się spodziewałem i na co czekam. Jest i ładny/pogodny, a miejscami mroczny. W końcu będą jakieś kobiety, bo w serii Gothic to krucho z nimi było. System walki jest jeszcze bardziej zręcznościowy, co mi się średnio podoba, ale zobaczymy w praniu. Do tego irytuje mnie stękanie bohatera podczas wymachiwania mieczem. Ogólnie jestem zadowolony, liczę tylko na dobrą optymalizację i polski dubbing :)

Btw, ten filmik jest dowodem, że niemcy robią gry po niemiecku, a nie po angielsku jak polacy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2009 o 20:10, MaccCry napisał:

Do tego irytuje mnie stękanie bohatera podczas wymachiwania mieczem. Ogólnie
jestem zadowolony, liczę tylko na dobrą optymalizację i polski dubbing :)

Btw, ten filmik jest dowodem, że niemcy robią gry po niemiecku, a nie po angielsku jak
polacy ;]


A z tym dubbingiem to różnie bywa. Zawsze lubiłem polskie dialogi, ale np. taki Assasins Creed, pod tym względem jest kompletną porażką( taką, że zdecydowałem się kupić konsolowego "anglika" w najbliższym czasie). Z kolei angielskie głosy są nieraz zbyt nijakie w grach. Jakby czytane od niechcenia. Tak wiec nie mam zdania, byleby napisy były w ojczystym języku. A Wiedźminowi i tak nikt nigdy nie dorówna ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 22:03, MaccCry napisał:

Lepiej niech robią to w czym są dobrzy. PB zrobiło kiedyś FPSa na podstawie filmu Szklana
Pułapka i nie należała ona do gier dobrych, raczej była z niższej półki, a teraz nikt
jej nawet nie pamięta, nie to co seria Gothic.


Gwoli ścisłości, jeśli mówisz o "Die Hard: Nakatomi Plaza" to nasza firma od Gothica nie miała z nią nic wspólnego ;)). Stworzona była przez firmę "Piranha Games" z Kanady a nie "Piranha Bytes".
Niby nazwy podobne - ale to 2 różne firmy ^^

DonSzabla --> Ooo, to miło jeżeli takie wymagania się sprawdzą to w sumie nie będzie tak źle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 18:40, DonSzabla napisał:

Oficjalne wymagania:

MINIMALNE WYMAGANIA SPRZĘTOWE:

OS: Windows XP

Procesor: 2.0 GHz

Karta graficzna: 256 VRAM (Pixel Shader 3.0) GeForce 7900 / ATI 1800

RAM: 1GB

HDD: 2,5GB

DirectX 9.0c

DVD-ROM

SUGEROWANE WYMAGANIA SPRZĘTOWE:

OS: Windows XP / Windows Vista

Procesor: 3.0 GHz Dual Core

Karta graficzna: 512 VRAM (Pixel Shader 3.0) GeForce 8800 / ATI Radeon HD 2900

RAM: 2GB

HDD: 2,5GB

DirectX 9.0c

DVD-ROM


Ja pierd... jak zwykle moja karta graficzna zniszczy wszystko :D. Trza zbierac na new PC eh :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój pewnie uciągnie Risena ;) Jedyne co mnie trochę martwi to brak polskiego dubbingu. W Gothicach zawsze był, więc liczyłam, że w Risenie - duchowym spadkobiercy Gothica także będzie :F No ale trudno. Oby tylko bugów było mniej no i super fabuła - wtedy na pewno kupię ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować