Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2009 o 17:34, Darkstar181 napisał:

Jak jeszcze będzie coś w stylu wyborów moralnych, to zrzynka z Wiedźmina murowana.


Wyborów moralnych nie będzie raczej (tradycyjnie), co najwyżej decyzje mające wpływ na naszą reputację we frakcjach.
A ten znacznik to nie z Wiedźmina :] To była fragment dotyczący Map. Tak jak w Gothic 1 i 2 są dostępne mapy: świata, ważnych lokacji i questów (te ze znacznikami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2009 o 17:37, SpecShadow napisał:

Wyborów moralnych nie będzie raczej (tradycyjnie), co najwyżej decyzje mające wpływ na
naszą reputację we frakcjach.
A ten znacznik to nie z Wiedźmina :]

Mi się właśnie z nim kojarzy, bo na mapie też było od cholery znaczników odnośnie questów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2009 o 17:31, SpecShadow napisał:

QUEST MAP
When you click on a quest and additionally open the quest map, the quest giver will
be indicated here as a green point, while the locations/ people that you need to find
to complete this task are marked in red.

Taa, klejny casualowy motyw, tylko biec po nitce do kłębka. Mam nadzieję, że walki tak nie uproszczą. Raport z wersji gold daje cień nadziei, że będą combosy, a fakt, że redaktorkowi cieżko się walczyło z 3 przciwnikami na raz może sugerować, że jednak trzeba będzie kombinować (casulae nie bedą mieli lekkiego życia:)
Dziwi z kolei obojętność NPC na nasze losy, nawet nie chc im się kibicować-nawet w Gothicu było coś takiego.
Zwierzaki z kolei atakują podobnie do tych z GIII -kto pamięta pełzacza ten będzie kręcił nosem, zwłaszcza, że nie zauważyłem stosowania przez bohatera uników, które np wilki stosują:/
Animacje podczas rozmów są jak zwykle żałosne, ale do tego już się przyzwyczaiłem:)

Dnia 27.09.2009 o 17:31, SpecShadow napisał:

Poznajecie? :D

nie:)

Ja mam tylko pytanie odnośnie strzelania z łuku: czy wiadomo w jakim stylu -Gothica czy GIII- toto będzie wykonane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2009 o 19:30, zadymek napisał:

Mam nadzieję, że walki tak nie uproszczą. Raport z wersji gold daje cień nadziei, że będą combosy, a fakt, że redaktorkowi
cieżko się walczyło z 3 przciwnikami na raz może sugerować, że jednak trzeba będzie kombinować

Walka wygląda na kombinację tego co w G1&2 (lewo-prawo do machania bronią) oraz Gothic3, ale o zaklikaniu przeciwnika nie ma nawet co myśleć.

Dnia 27.09.2009 o 19:30, zadymek napisał:

(casulae nie bedą mieli lekkiego życia:)

Gra jest łatwiejsza niż G1 i G2 ale bez przesady z "casualami", dla nich i tak nie ma miejsca w tym uniwersum.

Dnia 27.09.2009 o 19:30, zadymek napisał:

Dziwi z kolei obojętność NPC na nasze losy, nawet nie chc im się kibicować-nawet w Gothicu
było coś takiego.

Ale czy coś takiego nie ma w Gothic1? Tutaj mamy teren opanowany przez Inkwizycję ale myślę że spotkamy jakiegoś dobrodusznego NPCa.

Dnia 27.09.2009 o 19:30, zadymek napisał:

nie zauważyłem stosowania przez bohatera uników, które np wilki stosują:/

Widziałem je na innym filmiku. Choćby skok do tyłu znany z Two Worlds.

Dnia 27.09.2009 o 19:30, zadymek napisał:

Ja mam tylko pytanie odnośnie strzelania z łuku: czy wiadomo w jakim stylu -Gothica czy
GIII- toto będzie wykonane?

W stylu Gothic 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2009 o 19:37, SpecShadow napisał:

> (casulae nie bedą mieli lekkiego życia:)
Gra jest łatwiejsza niż G1 i G2 ale bez przesady z "casualami", dla nich i tak nie ma
miejsca w tym uniwersum.

Się zobaczy, ułatwienia są dobre, gdy naprawiają uciążliwości gry a nie gdy zamieniają ją w, za przeproszeniem, "konsolówkę":)

Dnia 27.09.2009 o 19:37, SpecShadow napisał:

> Dziwi z kolei obojętność NPC na nasze losy, nawet nie chc im się kibicować-nawet
w Gothicu było coś takiego.
Ale czy coś takiego nie ma w Gothic1?

No właśnie o tym pisałem. A w Risen nie ma:(

Dnia 27.09.2009 o 19:37, SpecShadow napisał:

> nie zauważyłem stosowania przez bohatera uników, które np wilki stosują:/
Widziałem je na innym filmiku. Choćby skok do tyłu znany z Two Worlds.

Ciekawe czy wzorem G2 będzie to połączone z parowaniem...

Dnia 27.09.2009 o 19:37, SpecShadow napisał:

> Ja mam tylko pytanie odnośnie strzelania z łuku: czy wiadomo w jakim stylu -Gothica
czy
> GIII- toto będzie wykonane?
W stylu Gothic 3.

I spoko, jedna z niewielu rzeczy, które mi się tam spodobały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem lola jak przeglądając wyniki risen z google trafiłem na pewnym forum na upload rosyjskiej wersji:)
(gdzie i jak nie podam bo po 1 nie lubię piractwa a po 2 regulamin:))
Jak widać piraci szybsi niż premiera:P Ja tam czekam aż Raisen trafi do jakieś tańszej serii

Zawsze tak robię bo gierka już będzie zpaczowana z poradnikiem itd...(chodzi o serie takie jak superseller itd)
a dem nie lubię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2009 o 16:20, Romek1991 napisał:

Jest już to demo czy nie? Ostrzę sobie wszystko, co można naostrzyć na tę grę!


Jeszcze nie ma. Warto śledzić oficjalnego bloga, http://www.worldofrisen.de/english/.

->Ponury
A czy to przypadkiem nie jest dosyć czerstwe i połączone z 1. kwietnia tego bądź poprzedniego roku? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak poszperacie w googlach, to znajdziecie trochę dem risen. Oczywiście żadne nie jest oficjalne. To tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś chciał ściągać (A przy okazji wirusa),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2009 o 16:40, Ezio napisał:

Jak poszperacie w googlach, to znajdziecie trochę dem risen. Oczywiście żadne nie jest
oficjalne. To tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś chciał ściągać (A przy okazji wirusa),

To jest demo Gothica I tak naprawdę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie dziś Risena w sklepie Cenegi ze zniżką z Kompanii Graczy / 40% zniżki za 300 punktów /,kod przyszedł mi bardzo szybko,ale liczylem na większą zniżkę,a wyszło 99.89 - cóż,i tak taniej niż w sklepie,zastanawiam się tylko,czy w takim Saturnie,cena nie będzie podobna ...

Obawiam się też,ze po dzisiejszej publikacji tego,jak gra będzie chodzić na poszczególnych kartach graficznych,że zakup tej gry to pieniądze wyrzucone w błoto,bo gra będzie się tak cięła,jak Gothic 3 z najnowszym patchem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Merovingian: obawiam się że nie. Demo na 4gb? Nonsens. Już demo Gothica3 ważyło mniej.

A to demo które było rok temu, w 1 kwietnia, to tak naprawdę demo pierwszego Gothica, ot co.

@lis_23: może dlatego że to obniżka z ceny sugerowanej.

A co do tego testu w newsie na gram.pl - nie panikować.
Testy były na wszelkich detalach włączonych na maksa. A wiadomo co wtedy należy robić.

Przy okazji - gra nie ma DRM a tylko DVD check. Ale i tak źle bo płyta się rysuje. To samo co z Gothiciem 3 na początku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2009 o 16:57, SpecShadow napisał:

@Merovingian: obawiam się że nie. Demo na 4gb? Nonsens. Już demo Gothica3 ważyło mniej.


Dlatego o 1. wspomniałem...

Dnia 28.09.2009 o 16:57, SpecShadow napisał:

Przy okazji - gra nie ma DRM a tylko DVD check. Ale i tak źle bo płyta się rysuje. To samo co z Gothiciem 3 na początku :/


Jeśli ktoś bystry to na wszystko sposób znajdzie. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zadałem pytanie deweloperowi Risen przez OC, o to, jak to będzie z tą grafiką na Xboxie w porównaniu do PC. Jak Wrog powiedział, "Poszły pytania o przesunięcie premiery w Ameryce Północnej, różnice PC-konsola, easter eggs." Ciekawe co odpowiedzą. ;]

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do osób, które śledzą na bieżąco informacje o Risen.
1. Czy będzie możliwość wybrania profesji?
2. Czy będzie możliwość tworzenia wyglądu postaci (na początku lub w trakcie gry)?
3. Czy będzie duża ilość broni i zbroii?
4. Jak będzie wyglądał rozwój postaci? (czy tak jak w Gothicu czy dodawanie punktów jak w większości RPG)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale liczylem na większą zniżkę,a wyszło

Dnia 28.09.2009 o 16:57, lis_23 napisał:

99.89 - cóż


To jest chyba cena z dodaną opłatą za przesyłkę? Z wyliczeń wynika , że sama gra powinna kosztować 84zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2009 o 19:30, zadymek napisał:

Ja mam tylko pytanie odnośnie strzelania z łuku: czy wiadomo w jakim stylu -Gothica czy
GIII- toto będzie wykonane?


Jak czytam opinie beta-testerów to 99% opinii to "powrót do korzeni czyli G1". Zarówno walki, mechanika gry nawiązują mocno do tego co widzieliśmy w jedynce (ewent. w dwójce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2009 o 17:50, Orion napisał:

Mam pytania do osób, które śledzą na bieżąco informacje o Risen.
1. Czy będzie możliwość wybrania profesji?

Zależy to wyłącznie od rozwijanych przez Ciebie skilli.

Dnia 28.09.2009 o 17:50, Orion napisał:

2. Czy będzie możliwość tworzenia wyglądu postaci (na początku lub w trakcie gry)?

Tyle pod względem ubioru.

Dnia 28.09.2009 o 17:50, Orion napisał:

3. Czy będzie duża ilość broni i zbroii?

Tego nie wiem z materiałów, mogę jedynie przypuszczać że będzie wybór. A zborje pewnie będą podzielone jak w Gothicach - lekkie, średnie i ciężkie.

Dnia 28.09.2009 o 17:50, Orion napisał:

4. Jak będzie wyglądał rozwój postaci? (czy tak jak w Gothicu czy dodawanie punktów jak
w większości RPG)

Tak isam jak w Gothicu.


@lothar-mb: może chodziło im o walkę wręcz że jest jak w Gothicu1 i G2. Walka strzelecka jest jak w Gothicu 3, tak jak na filmikach gdzie bohater posługiwał się łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2009 o 17:55, KrzychW napisał:

ale liczylem na większą zniżkę,a wyszło
> 99.89 - cóż

To jest chyba cena z dodaną opłatą za przesyłkę? Z wyliczeń wynika , że sama gra powinna
kosztować 84zł.


Tak,cena z kurierem.

A jak ma wyglądać walka? - z użyciem myszki czy klawiszy? - bo jeśli tak,jak w Gothicku 2,to czym prędzej rezygnuję z pre ordera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować